Jak przezwyciężyć strach przed porażką

Strach przed porażką prześladuje niektórych ludzi, oślepiając ich nie dając do podjęcia wszelkich środków w celu osiągnięcia sukcesu. Nie można nauczyć się języka obcego, ponieważ waha się wymawia słowo na głos, podczas gdy inni praktykowane w wymowie. Drugi boi się zaprosić kogoś na spotkanie z góry ze strachu przed porażką. Trzeci nie odważył się przyjąć propozycję zmiany pracy i nadal pracować dla skromnych zarobków. Jak pokonać lęk przed porażką dla takich ludzi? Ponure myśli i emocje ewentualnego niepowodzenia, występujące jeszcze zanim zaczęliśmy robić coś nas powstrzymać od prób działać. Takie pominięcie jest samo w sobie może prowadzić do awarii, ponieważ nie daje nam osiągnąć sukces.

load...

Co to jest awaria? Jest mało prawdopodobne, że awaria może być wywołana błąd, że możemy zapobiec. Błędy są nieuniknione i nie ma żadnych błędów, których nie można zapobiec. Wystarczy je musimy uczciwie przyznać i poprawne w czasie. Próba przynieść nam doświadczenie, za pomocą którego możemy uzyskać dobry wynik. Niektórzy ludzie czują, że ludzie pewni siebie, a sukces nie cierpi żadnych strat. To nie jest prawda. Wybrani ludzie popełniają błędy, też, ale nie boją się iść na temat korzystania z nieudaną próbę jako lekcję. Widzą straty jako część życia, w moim doświadczeniu wiedzą – tym bardziej strach przed ewentualną awarią, tym większe prawdopodobieństwo, że tak się stanie.

Jak pozbyć się lęku?

Ścigany przez strach awarii osób nie wie jak zmierzyć jego fobii. Jesteśmy gotowi zaproponować, jak radzić sobie z ich strachu przed porażką. Pierwsze prace na siebie – trzeba pozbyć się zwątpienia. Jeśli to możliwe, porozmawiaj ze specjalistą, który może pomóc w radzeniu sobie z depresją i zwiększonego niepokoju.

Zawsze dostroić się do akcji. Przynajmniej, jeśli starają się zrobić coś, przynajmniej będziesz wiedzieć na pewno, że nie były w stanie bezczynności. W każdym, nawet nieudana próba mają wielką zaletę – można uczyć się na własnych błędach. Nie sądzę, że można żyć bez żadnych błędów? Jeśli pierwsza próba się nie powiedzie, to przynajmniej będzie wiedział, co się stało. Jeśli zdecydujesz się zrobić drugą próbę, to już wiem, co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Jeśli masz coś zrobić bardzo ważne i boisz się niepowodzeniem – nie jest to bardzo dobry sposób, aby pozbyć się strachu przed porażką ważnej sprawie. Opracowanie backup dla siebie plan działania w przypadku, gdy pierwsza próba jest nieudana. Jeżeli nie można osiągnąć dodatni wynik po raz pierwszy, będziesz wiedzieć, jak postępować. Taki plan przygotowany wcześniej zmniejszy stres; można łatwo podjąć decyzję i działać świadomie. Strach przed porażką odparowuje bez śladu, gdy wierzysz w to, co robisz.

load...

„Budowanie” wiarę w jego szczęściu dosłownie cegła po cegle. Podjąwszy coś zrobić, w nocy, spróbuj wyobrazić sobie pomyślny wynik sprawy. Zrób to tuż przed snem. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że już zaczęły popełniać poczęte. Cokolwiek robisz – czy spokojnie i pewnie. Wyobraź sobie radość i dumę w sobie to doświadczenie, gdy uda. Na pewno uda, nawet jeśli trzeba wykonać kilka prób! Po pomyślnym zakończeniu tego przypadku jest twoja pewność siebie wzrośnie wielokrotnie. Całkowicie zanurzony w pozytywnych emocji, pozostanie w tym stanie kilka minut, a następnie spróbuj zasnąć. Twoja podświadomość będzie pamiętał ten stan emocjonalny i będzie dążyć do odtworzenia go ponownie, konfigurowania sukces i tłumiąc strach przed porażką.

Zmień swoje nastawienie do strat. Zasada jest taka – strata nie jest tragedią, ale okazją do zdobycia nowych doświadczeń. Wystarczy pomyśleć o tym, co zrobiłeś źle, tak, że następnym razem, aby uniknąć takich błędów.

Nigdy uniknąć robienia rzeczy, które powodują niepokój. Jak tylko zaczyna się panika pokonać cię – start wziąć głęboki oddech. Głębokie oddychanie relaksuje cię i odciągnąć od myśli o panice. Będziesz zaskoczony, aby dowiedzieć się, że obawy są mocno przesadzone. A jeśli naprawdę nie mogę się zmusić do tego czasu, należy spróbować i spróbuj ponownie następnym razem, aby zobaczyć go przez.

Jeśli podjęte kroki nie działa, lęk przed porażką nie jest do odwrotu w pośpiechu – nie rozpaczaj. Trzeba tylko trochę więcej czasu, aby zmienić ich nastawienie do ewentualnej awarii. Najważniejsze – uwierzyć, że można przezwyciężyć siebie. Nadal pracować na siebie i powodzenia uśmiechnie się do Ciebie!

load...