Jak przezwyciężyć poczucie zazdrości


Zawartość:

Nie ma chyba osoby na świecie, która przynajmniej raz w życiu, nawet na krótko, by nie doświadczyć zazdrości. To negatywnie kolorowe, destrukcyjne, niezwykle bolesne i niezdrowe poczucie, że występuje wówczas, gdy wydaje się, że najbliższa osoba do was nie jest na tyle uprzejmy, znają w większym lub mniejszym stopniu, prawie każdy. Zazdrość często bierze perwersyjne, szalone kształty, gdy ludzie myślą, i sny, gdzie, kiedy, z kim i jak zmienia swoją połowę.

load...

Partner zazdrosny wbrew swej woli zostaje wciągnięty w „grze” umysłu pacjenta, a on defensywnie uzasadnione tym, co rzeczywiście zrobił. Taka sytuacja powtarza się w nieskończoność nie przyczynia się do wzmocnienia stosunków, więc pytanie, w jaki sposób pozbyć się zazdrości, jest istotna w każdej chwili.
Powrót do spisu treści

Zazdrość – uczucie, które niszczy ludzką psychikę

Może być zazdrosny nikogo, do niczego i w każdym wieku. Kid zazdrośni rodzice młodszym bratem lub siostrą, nastolatka – najlepszy przyjaciel jego kolegów, ale rodzeństwem – doskonale normalne zjawisko, które znika po otrzymaniu uwagi od rodziców lub przyjaciół, a ostatecznie znika z wiekiem. Brak odpowiedniej osoby dorosłej nie zabraniają matkę do komunikowania się z sąsiadem lub przyjacielem do kolegów, ale zazdrosny kochanek uwagi nigdy nie jest mało.

On za każdym razem wymaga to więcej i więcej w nieograniczonych ilościach. Dorosły zazdrość z powodu stanu pełnej integracji z drugą osobą, gdy najbardziej nieznaczny jego przejścia do innego obiektu powoduje oburzenie i rannych dumę. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że zazdrość jest zakorzenione w dumę.

Ta przewlekła skłonność do zazdrości zadzwonić zazdrosny i korelują z chorobą. Przewlekłe zazdrosny i sam nie jest zadowolony, ale do przezwyciężenia emocje, które wynikają z roszczeń pełnej i wyłącznej „własności” przedmiotu swego uwielbienia, nie są w stanie. Twierdzenia te są stale pojawiające się i choć często prawdziwy powód dla nich nie zazdrosnych żyje w ciągłym strachu przed stratą. Zawsze wydaje się, że ktoś zabiera ze swojej miłości najważniejszą osobą, a on nie może znieść takie doświadczenia, że ​​jest w stanie ciągłego stresu, złości, gniewu i żalu, który popchnął go do nieodpowiednich i irracjonalnych działań.

load...

Według statystyk, w sensie zazdrości w pewnym stopniu podlega prawie połowa ludności świata i 27% mężczyzn i 23% kobiet cierpi na nią w postaci przerostu.

Takie emocjonalne ludzie żyją średnio 10-12 lat mniej niż tych, którzy nie narażać się w tak silnych emocji. Po skandalach rodziny o pieniądze zazdrosny jest na drugim miejscu, a bardzo często, i oboje koniec ze zniszczeniem rodziny, a dzieci cierpią najbardziej. Dlatego, zazdrość – potwór o zielonych oczach, jak to jest często nazywany – jest wymagana i może być zwalczane.


Powrót do spisu treści

Zazdrosny – oznacza to, że miłość nie jest

Istnieje powszechne stereotyp – zazdrosny, to znaczy miłość. I wiele kobiet zaczyna wątpić uczucia swojego partnera, jeśli nie ma zazdrości w związkach. W rzeczywistości, ten pogląd jest tak prawdziwe, jak na przykład „bije kochającym”. Uczucie zazdrości nie jest dobre, a to nie ma nic wspólnego z miłością. W rzeczywistości, miłość – uczucie nieodpłatnie, jeśli chcesz, aby upewnić się, że to ta druga osoba również.

Miłość daje wszystko, aw zamian wymaga niczego. To jasne, pozytywne uczucie nie może mieć nic wspólnego z zazdrości i przemocy. Mit „zazdrosny i uderzeń – kochająca” wymyślił ludzie starają się zajmują szczególną pozycję, te upokarzające. W zazdrosny istnieją dwa sposoby Woo obiekt ich uwielbienia i upewnić się, że nie chcą spojrzeć w drugą stronę: niekończące się popyt, który był jak wierny pies cały czas o nogach lub dołożyć starań, zmienia i pozycjonowania wpół do siebie. „Hardened” zazdrosny często wybierają to pierwsze, niszcząc ich małżeństwo.

Zazdrosny – człowiek sam w sobie nie jest pewny. Jest on napędzany przez obawy przed utratą i konsekwencji samotności. To jest strach przed nieuchronnym samotności niż miłość powoduje go trzymać blisko swojego partnera, w jakikolwiek sposób i często marnują swoje życie na związek z osobą, do której to może w dłuższej perspektywie i nie potrzebują.

W przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni mogą być zazdrosna o jego żonę, a nawet do ich wspólnych dzieci, wierząc, że to daje im dużo więcej uwagi niż on. Męska zazdrość przejawia się w najbardziej ostrej chęci panowania nad jego kobieta i całkowicie ograniczać jej wolność. Zazdrosny robi wszystko, aby uniknąć jego towarzysz zrobił makijaż, ubierać, aby spotkać się z przyjaciółmi.

Idealną sytuacją byłoby dla niego, kobieta nie ma żadnych przyjaciół. Korzenie kobiecej zazdrości w większości przypadków wynikają z niskiej samooceny. Revnivitsa wymaga stałej potwierdzenie od partnera w jego znaczenia i odwoływać się do niego. To wymaga ciągłego potwierdzenia od niego, że jest ona o wiele bardziej piękne i ciekawe niż reszta kobiet wokół niego.

Spróbujmy sformułować bardziej precyzyjnie główne przyczyny, które powodują ludzie się być zazdrosny o siebie:

 1. Strach przed utratą ich własności. Egoizm rodzi zaborczość i zbyt brutalne fantazje, że zazdrosny grał najczęściej bez powodu i bez powodu.
 2. Strach przed samotnością i nierozliczonych społecznie. Wydaje się zazdrosny, że nie mogą normalnie istnieć (moralne lub materiału) bez swojego partnera.
 3. Niska samoocena. Przyczyny zazdrości często leżą w braku zaufania do ich wyglądu i uroku.
 4. Kompleksy dzieci. Wiele zazdrosny budować swoje stosunki na przykładzie swoich rodziców, gdzie ojciec lub matka jest stale zazdrosny o siebie.

Powrót do spisu treści

Jak pozbyć się uczucia zazdrości

Zazdrość jest jak choroba, a pozbyć się tego poczucia siebie jest dość trudne, ponieważ aby nauczyć się zarządzać, należy najpierw właściwie zrozumieć powody ich wystąpienia, a także zrozumieć bezsens tej relacji w otchłań ekscytujących uczuć. Dlatego też, jak w przypadku każdego leczenia, najlepszym rozwiązaniem jest, aby szukać pomocy u specjalisty. Jeśli nie jest to możliwe, można spróbować użyć następujących, który składa się z kilku etapów, przy czym sposób:

 1. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że jesteś opętany zazdrością i uczciwie powiedzieć sobie tego. Szczególnie trudne jest świadomość podane do mężczyzn.
 2. Następnie trzeba zrozumieć przyczyny zazdrość jest w danym przypadku. Ich definiowania, spróbuj bez opłat, po cichu, tak delikatnie, jak to możliwe, aby porozmawiać ze swoim partnerem o uczuciach, które występują.
 3. Należy pamiętać, że twoje wątpliwości, powodując zazdrość, może być źle, a być przygotowany, aby słuchać i przyjąć punkt widzenia swojego partnera. Jeśli nieufność nadal występuje, sprawdzić swoje wątpliwości. Najprawdopodobniej będziesz mieć pewność, że się mylili.

Kiedy w końcu zdecydują się wygrać zazdrosny, nie potrwać kilka dni pisemną listę sytuacji, które mogłyby sprowokować do zazdrości lampy błyskowej. Rozważmy szczegółowo i powoli wszystkich opcji. Umieść je w celu zwiększenia intensywności emocjonalnej – od najmniej do najbardziej przykre dla ciebie. Sporządzenie takiej listy może potrwać kilka dni. Nie bądź leniwy. Pomyśl o tym dokładnie.

Gdy lista jest kompilowany, konieczne jest, aby zrobić to najważniejsze i trudne: aby umożliwić przyjemne relaksującej muzyki, się komfortowo, a jeden po drugim umysłowo żyjących takich sytuacjach, prezentując im jak najwięcej szczegółów, jak to możliwe. Nie przejść do następnej sytuacji, dopóki nie wystąpi cały szereg nieprzyjemnych doznań. Nie trzeba się martwić o całą listę w jeden dzień, jak z niego korzystać nie będzie. Stopniowo ta technika pomoże pozbyć się uczucia zazdrości wobec partnera.

Bez względu na to, jak silne i przytłaczający, ani zazdrość, zawsze można sobie z tym poradzić, najważniejsze – naprawdę chcą. Każdy z nas jest w stanie się zastanawiać, w jaki sposób pozbyć się zazdrości i zrozumieć siebie, aby zabrać swoje uczucia pod kontrolą. Trzeba kochać siebie i wierzyć w to, co jest dobre samo w sobie i godne miłości. Kiedy naprawdę zrozumieć, że drogi wokół tego, jak jesteś, bez żadnych warunków, będzie w stanie zaakceptować siebie i stają się pewni swoich umiejętności. Już nie trzeba starać się zdobyć miłość, udając kogoś innego, i stracił wyczerpując potrzebę stale utrzymywać partnera obok niego.

Powrót do spisu treści

Kilka wskazówek ex zazdrosny

Zrozumieć siebie i pracować nad swoimi uczuciami, będzie można wziąć swój związek na nowy, wolny od zazdrości, niekontrolowanym poziomie. W tym autodestrukcyjne uczucie znowu nie wziął przewagę nad tobą, wziąć do użytku kilka prostych zasad:

 • Ciągłe rozwijanie i umacnianie zaufania do swojej samowystarczalności;
 • Budowanie relacji z partnerem na wzajemnym zaufaniu;
 • Spędzają dużo czasu razem, ale nie narzucać niepotrzebnie i dać siebie swobodę w rozsądnych granicach;
 • Znaleźć coś ciekawego działalności lub hobby, które zajmuje miejsce zazdrość w swoim wolnym czasie i myśli;
 • Kochać siebie za to, kim jesteś;
 • Zazdrość traktować jako tylko jeden z wielu ludzkich emocji, nie umieścić go na czele swojej relacji;
 • Nie pozwolę napady złości przeciwko bliskiej osoby – agresji nie będzie go powstrzymać, to tylko przeraża i odpycha;
 • Szczerze mówiąc, powiedzieć partnerowi o swoich obawach i poprosić go, by nie sprowokować,
 • Na uczucia jego druga połowa traktowane z szacunkiem.

Pozbyć zazdrości wymaga wielkiej siły psychiczne i będzie trwać długo. Bądź cierpliwy. Zazdrość, jak każda inna pasja, trzeba trzymać w szachu. Na pytanie, jak pozbyć się go na zawsze, należy podchodzić logicznie. Nieufność nie podjął jedną szczęśliwą rodzinę. Nigdy nie powinno się porównywać się do innych. Na Ziemi ponad 6 miliardów ludzi, a zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy i bardziej piękne niż nas, ale to nie znaczy, że innych znaczących chce zastąpić cię z kimś innym. Po tym wszystkim, ona już podjęła decyzję na swoją korzyść, i jest obok ciebie. Oznacza to, że musi to ty, a ty masz coś, czego inni nie. Najważniejsze, aby zapisać związek – uczyć się od swoich błędów z przeszłości, stają się mądrzejsi i zdolny do kompromisu.

load...