Jak przezwyciężyć depresję: Cztery kroki do znalezienia harmonii

Zawartość:

Smutek, melancholia, smutek, depresja … człowiek czyta o tym, jak pokonać depresję (czyli Ty) prawdopodobnie zna wszystkie te stany. Depresja może wymknąć się po cichu, ale dość zauważalne Cię strącić nogi i ogólnie zrujnować życie. Ona wysysa krew życia z mężczyzną, tak aby coś zrobić i coś dążyć staje się bez znaczenia.

load...

Nasz artykuł nie jest przeznaczony do poważnej choroby psychicznej, do którego jest naprawdę depresja. Wiele osób jest używany do określenia tego terminu brak zainteresowania czymkolwiek, zawsze w złym humorze, i inne rzeczy, które mogą nie być wystarczające do zdiagnozowania depresji. I to zrobić i leczenia lekarz może jedynie – nie można o nim zapomnieć. Więc tu idzie tylko o tęsknoty, melancholii, apatii – wszystkich tych rzeczy, które są powszechnie określane jako „depresja”.

Depresja zaczyna ważyć od samego początku. Głowica wspinać złe myśli, a tam jest tylko jedna potrzeba – aby pozbyć się tego wszystkiego. Ale w jaki sposób? Po tym wszystkim, w chwilach cierpi na depresję, aby powrócić do poprzedniego stanu svoee wydaje się niemożliwy do zrealizowania. Aby nadal tak się stało, należy pamiętać: zawsze jest jakieś wyjście. A my pomożemy Ci go znaleźć.

Zrozumieć przyczynę

W każdym zjawisko ma przyczynę. To samo odnosi się do depresji: coś zawsze rozpoczyna proces pobytu w bólu i samobiczowania. Czasami, oczywiście, wydaje się, że depresja zaczęła ot tak, sam w sobie, ale to zdarza się bardzo rzadko i zazwyczaj służy jako okazję odnieść się do terapeuty. We wszystkich innych przypadkach depresja jest czymś prowokuje. W jaki sposób można wykryć tę niefortunną powód?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem – jest zrobić listę. , Tworzyć wokół siebie najbardziej spokojną i odprężającą atmosferę, w której będziesz miał rozpraszać to zrobić najskuteczniej. Po tym, wyobraź sobie ostatni rok swojego życia. Że cię zdenerwować w tym czasie? Co negatywnie wpływa i polecił pesymizm? Co chciałbyś zapomnieć raz na zawsze? Myśleć i zrobić listę tych wszystkich rzeczy. Żeby było łatwiej, nie należy oceniać swoją postawę i swój wkład do wystąpienia tych zdarzeń – napisać wszystko, co przychodzi do głowy.

load...

Sporządzenie listy, okinte wzrok i analizować. Która z tych rzeczy mogła rozpocząć swoją depresję? Znajdź odpowiedź na to pytanie może pomóc uczuć pojawiających się na myśl o wydarzeniach wymienionych w liście: te, które powodują poważne smutek, smutek i cierpienie, najprawdopodobniej, to główne przyczyny depresji.

Przez świadomość tych przyczyn można podejść z innej strony. Pamiętaj, w jakich sytuacjach w ciągu ostatniego miesiąca byłaś bardzo zdenerwowany, że zanurzyć się w depresyjnych uczuć. Spróbuj zidentyfikować wszystkich tych sytuacjach pewne ogólne pojęcie, na przykład, w tych chwilach jesteś rozczarowany ludzi lub, wręcz przeciwnie, ludzie dyskontowane swoje słowa i czyny. Więc można zrozumieć, że jest wyzwalacz do depresji.

Często jednak przyczyny depresji nie są jakieś imprezy i negatywne postawy, siedząc w naszych mózgach. Na przykład: „Nie wiem, w jaki sposób” może powodować depresję, ponieważ bardzo realne każda osoba najmniejsze niepowodzenie byłoby postrzegane przez pryzmat własnej nieudolności, a sukcesy i nie zauważy. Zgadzam ofensywne zastoju w tym przypadku nie zaskoczy!

Znajdź podobną instalację jest łatwe – często pojawiają się w twojej głowie w niewłaściwym momencie życia. Najważniejsze – to zrealizować go i naprawić. Czasami trzeba „kontynuować tę myśl.” Na przykład, w głowie to: „Znowu dokonaniu wszystko źle!”. To nie jest właściwe ustawienie, ale można go ukryć coś w stylu „jesteś przegrany” lub „Twoje ręce nie są z tego miejsca rośnie.” Aby go wykryć, konieczne jest, aby kontynuować tę myśl do logicznego wniosku i realizacji instalacji w stosunkowo siebie.

Wyeliminować „korzeniem wszelkiego zła”

Kiedy przyczyny wszystkim, to jest jasne, trzeba przystąpić do podjęcia zdecydowanych działań. Powinny one koncentrować się na przekształcenie tych powodów w coś pozytywnego lub przynajmniej neutralne. Bardzo często, wszystkie negatywne skutki, jeśli „rosnąć” osobiście i musi być „wykorzenić” całkowicie, z korzeniami. Dobrą wiadomością jest to, że psychologia nie stoi w miejscu, a naukowcy oferują wiele sposobów, w jaki sposób przezwyciężyć depresję.

Jak już wspomniano powyżej, przyczyną depresji są często negatywne postawy o sobie. Służą one jako podstawa do niskiej samooceny, która z kolei jest źródłem depresji. Niestety, takie obiekty są zazwyczaj określone we wczesnym dzieciństwie – okres, kiedy dusza ludzka chłonie wszystko jak gąbka. A jeśli w tej chwili każdy dorosły zaczniesz nazywać „przegrany”, „durnia” lub „smutny worek”, są szanse, że jest bardzo dobrze zapamiętane i będą miały wpływ na przyszłe życie. Jak pozbyć się takich obiektów?

W rzeczywistości, to nie jest tak trudne, jak się wydaje – zwłaszcza jeśli je znaleźć. Praca z nimi jest „podkopać” im. Trochę wyjaśnić tę kwestię: Sama instalacja jest zazwyczaj bardzo trudne, w rachunku często usłyszał słowo „zawsze”, „nigdy”, „całkowicie”, „absolutnie”, etc. … Twoje zadanie – krytycznie przemyśleć treść instalacji i uczynić go mniej radykalny. Na przykład, „powinien zawsze być najlepszym, inaczej jestem awaria” brzmi bardzo ciężko i nie pozwala kobieta, aby być szczęśliwym. Jednakże, warto pomyśleć o tym i zdjąć drugą część i zmień „należy” do „chcę” lub „spróbować” dostać zupełnie inny wynik.

Przy ustalaniu korekty Jest również bardzo ważne jest poszukiwanie i odkrycie, kto tego ustawienia można określić. To zwykle rodzice, dziadkowie, nauczyciele i inne ważne dorosłych dla Ciebie. Bez zauważając, że wypowiedzieć coś, nie znoszącym sprzeciwu tonem, ale dla niektórych może być ważnym regulatorem zachowań. Zniweczyć moc takiej instalacji, pamiętaj – gdzie i od kogo najpierw usłyszał te słowa? Następnie psychicznie umieścić go na pustym krześle naprzeciwko niego i założyć dialog: dowiedzieć się, dlaczego tak myśli, wyjaśnić, dlaczego nie może i nie chce spełnić te surowe normy i porozmawiać o tym, co chcesz. Brzmi, oczywiście, że to dziwne, ale to pomaga! Po tej rozmowie siła instalacja jest osłabiony – i faktycznie chcieliśmy.

Czasami przyczyną depresji istnieje zwiększone zapotrzebowanie na siebie i ludzi. Na przykład, że kobieta powinna być miły, inteligentny, wesoły czuły, aktywny i dużo więcej. Ludzie, którzy nie pasują do tej ramy, powodując podrażnienie, ale jeśli z jakiegoś powodu nie może być tak, jeśli nie depresja. Wynika to z przyjęcia pewnych podświadomych cech osobowości i odrzucenia innych.

W celu „wyłączyć” tego mechanizmu, konieczne jest, aby zaakceptować możliwość, że ludzie mają zarówno właściwości polarne – i negatywne i pozytywne. Łatwo powiedzieć, ale trudne do zrobienia, a zwłaszcza do tego celu jest psychologiczny ćwiczenia. Idealnie należy stosować pod kierunkiem doświadczonego psychologa, ale jest to możliwe i self-administracja. Trzeba wziąć dwa krzesła, z których każdy będzie oznaczać pozycję polarny, na przykład, „inteligentny” i „głupi” osoba. Po tym, siedzieć na pierwszym krześle i przy pierwszej próbie na drodze, aby być w nim, aby mówić w jego imieniu, a potem zrobił to samo z drugim. Następnie z powrotem do pierwszego obrazu i dźwięku wszystkie myśli i sprzeciw, to drugi – i tak do „zrozumienia” dwóch obrazów siebie, znalezienie kompromisu.

Doświadczenia strat – jest to prawdopodobnie najczęstszą przyczyną występowania depresji. Pod straty mogą być rozumiane prawie każdy znaczne straty dla Ciebie: śmierć bliskiej osoby, rozłąkę z najbliższymi, przyjaciółmi lub przesuwając koniec ważny etap w swoim życiu. Jeśli którykolwiek z tych zdarzeń ty pogrążyła dłuższy depresji, wtedy będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że najlepszym sposobem na przetrwanie utraty jest utrata doświadczenia. To brzmi jak „olej”, ale wiele osób ignoruje, opóźnić lub pominąć ten okres. Promuje zapryatyvaniyu negatywnych uczuć, które mogą wyjść na jaw depresję, a rok później, a po dwóch. Opcja ta nie jest odpowiednia dla tych, którzy naprawdę chcą poradzić sobie z utratą.

Aby to zrobić, trzeba przejść przez szereg ważnych kroków:

 1. Świadomość rzeczywistości straty

  Wiele opóźnić ten moment, na przykład, nadal komunikować się z przeszłości, ale nie jest to konstruktywne: po prostu odłożyć nieprzyjemne emocje, zamiast rozwiązać problem. Straty muszą być uznane i czuć – jedyny sposób, można zacząć się martwić.

 2. Ekspresja wszystkich negatywnych emocji związanych z utratą

  Płakać, krzyczeć – może być głośny i brzydki język. Najlepszą rzeczą do zrobienia w tym specjalnego urządzenia, jak na przykład w szafie albo wyć pobuystvovat nakreślonego w kręgu wokół ciebie. Nie wahaj się w wyrażaniu emocji, a kiedy to się skończy – wystarczy wyjść z kręgu, lub odrzucić pakiet. Poczujesz się lepiej – jest gwarantowany wynik.

 3. Zakończenie „gestalt”

  Termin ten odnosi się do wszystkich sytuacji w swojej jedność ze zmarłym osoby, które uniemożliwiają go puścić. Na przykład, co nie jest powiedziane lub zrobione. Najlepszym sposobem, aby sobie z tym poradzić – napisz list do tej osoby lub dać to wszystko do niego, przedstawiając go siedząc na pustym krześle.

 4. Zaspokajania potrzeb związanych z osobą zmarłego

  Musiał wam wiele rzeczy: miłości, opieki, komunikacji, finansów, pomoc, wsparcie – to wszystko będzie nieodebranych bez niego. Aby łatwiej przetrwać stratę, konieczne jest, aby znaleźć sposoby, w których można spotkać ich potrzeby bez samego człowieka.

 5. Szukaj utrata znaczenia

  Tak, to ważne w doświadczeniu i akceptacji straty, co często wydaje się niesprawiedliwe i bezsensowne jest. Można próbować odnaleźć sens po pewnym czasie po stracie, a można to zrobić nawet w sytuacji śmierci. Na przykład kobieta, która straciła dziecko, myśl może zmniejszyć ból, że jej dziecko nie będzie bolało, że nie chorują i nie zmierzyć się z okrucieństwem.

 6. Znalezienie się w czymś ważnym i użytecznym

  Dla wielu ludzi, utrata doświadczenia kończy się z decyzją do podjęcia charytatywną lub wolontariatu. To nie przypadek: osierocona osoba chce, aby wypełnić nasze życie z czymś ważnym, użytecznym i prawidłowe, a co lepszy sposób niż pomaga chorym dzieciom, na przykład?

Oczywiście, nie tak często, ale czasami przyczyną depresji nie jest tak tragiczny jak w sytuacji utraty: problemy w pracy, kłócą się ze swoją dziewczyną, zawirowań finansowych. Wszystkie te rzeczy często nie wymagają tyle: celem analizy i racjonalna decyzja jest wystarczająco. To tylko znaleźć rozwiązanie w stanie depresji może być trudne. Aby to zrobić, trzeba przejść przez wszystkie środki do dyspozycji „aktywa”: aby pamiętać, że wszystko można, know-how, a nawet historii.

Najlepiej jest, jeśli omówić sytuację z kimś, kto nie jest w nim zawarte: zadać mu pytania zadać skrupulatny, którego celem będzie znalezienie wyjścia z niego. Na przykład, wiele sytuacji wydają się beznadziejne. Jednak, gdy kolejno zapytać się, co jest w rzeczywistości składa się z beznadziei, a potem niespodziewanie można dojść do pozytywnego zakończenia.

Znajdź materiały

Powiedzmy, że można znaleźć rozwiązanie, ale coś uniemożliwia Ci ją urzeczywistnić. Czasami nawet poszukiwanie rozwiązania są nieskuteczne z powodu poczucia bezradności, bierności i apatii. W związku z powyższym, w celu przerwania błędnego koła, potrzebujemy dodatkowych źródeł mocy i energii – są one nazywane „zasobów”. Jak oni znaleźć i wokół ciebie?

Zaspokojenie ich potrzeb – pierwszy krok do przywrócenia równowagi w organizmie. To dlatego, że bierze energię, że człowiek realizuje wszystko. Podczas depresji nie zawsze jest jasne, co chcesz teraz, a umiejętność ta musi zostać przeszkolony. Stale słuchać siebie i swojego ciała, zapytać go o jego życzenia i starają się oferować dokładnie to, co chce. A nie „teraz chcesz słodki, ale to jest szkodliwe, dlatego najlepiej jest jeść kwaśne.” Więc oduczyć ciało sygnalizować swoje potrzeby.

Innym dobrym sposobem na wzmocnienie własnych zasobów jest wizualizacja. Na pewno masz jakieś marzenia lub, wręcz przeciwnie, bardzo przyjemny pamięci. Wszystko, czego potrzebujesz – jest, aby być z nim sama w pokoju, w którym nie będzie przeszkadzał, i przedstawia zdarzenia we wszystkich najdrobniejszych szczegółów. Kiedy pojawi się jego szczegółowy obraz przed wejściem do niego, a tam trochę Pobyt: wędrować, dotknąć wszystkiego, co można. Użyj oczy, uszy, nos, skórę i dla poczucia kompletności. Po około pięciu minutach można przejść z obrazu. Robiąc to proste ćwiczenie, poczujesz zastrzyk energii i dobrego nastroju. Aby uzyskać najlepsze an_3y, należy go regularnie – i będzie to znaczący wkład w walce z depresją.

Medytacja i relaks – to niezwykłe kroki, aby osiągnąć wewnętrzną harmonię i równowagę. Ponadto, są one doskonale pomóc w radzeniu sobie ze stresem, który, jak wiemy, są często przyczyną depresji uczuć. Wyczyścić swój umysł ze wszystkich rodzajów negatywnych i napełnić coś ciekawego i użytecznego dla ciebie – czy to jest kluczem do długiego i szczęśliwego życia? Tylko jedną radę: aby zacząć radzić sobie z nimi powinno być stopniowe z kilku prostych ćwiczeń i technik – jest to ważne, aby nie przeciążyć swoje ciało czegoś radykalnie nowego.


Ustalić wynik

Tak więc, droga wyjścia z depresji zostanie znaleziony, pierwsze kroki w tym kierunku, i „przestraszony ucieka wroga z pola bitwy.” Jednakże, istnieje duża szansa, że ​​jeśli pozwoli to coś wziąć swój bieg, to może wróci. Dlatego zadanie – zrobić wszystko, aby temu zapobiec. Minimalny program „obdarzyć szczęściem” z własnego życia:

 • Pracować na samoocenę

  Często jest to numer jeden powód do samobiczowania i depresyjne myśli. Pewni ludzie nie są tak często smutne (choć to też się dzieje) – w zasadzie stara się rozwiązać swoje problemy i pokonywać przeszkody. A wszystko dlatego, że kocha się i rozumie, że awarie zdarzyć nawet do najlepszych przedstawicieli homo sapiens.

 • Więcej sen

  Sny dają nam siłę, by iść dalej, nadać sens życiu i są źródłem pozytywnych emocji. Ci, którzy marzą o wiele, wiedzą czego chcą od życia, i łatwiej je zdobyć. Dlatego trochę czasu na myślenie o piękne – nie zostanie zmarnowany. Żyjąc w „zamków w powietrzu” również nie jest konieczne – jesteś „do przodu”, nie widząc tego.

 • Skorzystaj z okazji, aby doświadczyć ujemny

  Jak wiecie, w życiu nie są czarno-białe, a nawet szare paski, ale wielu nadal uważa, że ​​prawdziwe życie – to nieustanne szczęście i przyjemność. A jeśli nie, życie jest porażką, a ty – przegrany. Ale tak nie jest! Prawdziwe życie jest prawdziwe doświadczenie (nie na zewnątrz) całe spektrum emocji i uczuć – z pozytywnym i negatywnym zakończeniem. Tylko w tym przypadku możemy mówić o jego użyteczności.

 • Postawione cele dla snów nie były bezowocne

  Jeśli tylko myśleć o tym, jak dobrze byłoby, aby stać się prezes spółki naftowej – to jedno. Ale jeśli plan, uzyskać odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, i iść na rozmowę – to coś zupełnie innego. W życiu wszystko jest realne, a tym, którzy robią coś w wybranym kierunku, prędzej czy później osiągnie swoje przyjemne an_3y.

 • Znajdź swoje miejsce w życiu

  Tak, oczywiście, brzmi globalny, ale bardzo przydatne. Ludzie, którzy są zaangażowani w to, co ich interesuje i kosztowne, sześćdziesiąt procent szczęśliwsi niż inni. Ulubioną rzeczą nadaje ich życiu sens prawo, aw rzeczywistości często jest to nieobecność pogrąża się w głąb depresji i apatii. Nawiasem mówiąc, to, co lubi, nie jest koniecznie powinna być praca – to może być i wychowaniem dzieci i przechowywanie w domu i podróży, i projektowania krajobrazu. Najważniejsze – że naprawdę lubią robić to wszystko.

Współczesny człowiek jest, niestety, bardzo często czuje się samotny i pusty. Od tego zaczyna depresji, która stara się zagłuszyć wszystko, co przychodzi do rąk: alkoholu, pracy, powieści, a nawet zakupy żywności. Jednak wszystkie te czynniki mają wpływ tylko chwilowe, a oni potrzebują więcej i więcej. Taki mechanizm radzenia sobie z depresją nie działa – tutaj trzeba coś innego.

W przeciwnym razie jest to zdrowa samoocena i rzeczywistość. Świat nie jest zły i nie jest dobre – to co to jest. Każdy z nas widzi go i skontaktować się z nim na własną rękę. Aby nie oszukać własne oczekiwania, ważne jest, aby zrozumieć, że w życiu jest smutek, radość, ból i przyjemność, a jeśli coś z nimi nie jest, to świat nie byłby kompletny. Zaledwie kilka rzeczy, czasami trudno jest przetrwać. Ale jest to możliwe. Dlatego oddychać, żyć i być szczęśliwym!

load...