Jak przezwyciężyć apatię i złapać ptaka szczęścia

Istnieje wiele rodzajów depresji, aw niektórych z nich jest chory, co czwarta osoba na naszej planecie. O funkcjach tej wspólnej choroby i metod leczenia, mówi psychoterapeuta Richard O’Connor w swojej książce „Depresja jest anulowany” Wydawnictwo Mann Iwanow i Ferber. Oto co radzi ci, którzy jeszcze nie pogrążyła się w otchłani rozpaczy (kiedy trzeba bardziej poważne opieki medycznej), ale cierpi z powodu apatii, niska samoocena i najczarniejszych myślach:

load...
 • Umieścić realistyczne cele

Depresyjne, osoby pesymistyczne i niezabezpieczone uniknąć wyznaczanie celów, próbując chronić się przed rozczarowaniem. Oni nie rozumieją, że brak goli prowadzi do zupełnie inny zestaw problemów, które często są gorsze. Dążenie do celów, dorośniesz na siebie, nawet jeśli nie dotrzeć.

Badania, które w porównaniu ludzi, który stał wyłączone po wypadku, do wygrania na loterii, pokazały, że rok po tych wydarzeniach, obie grupy powrócił do pierwotnego stanu psychicznego. Jeśli dana osoba była nieszczęśliwa, zanim nie wzbogacił, będzie niezadowolony z pieniędzmi. Jeśli nie było radosne i żywe, nawet stając niepełnosprawnych pozostać szczęśliwy i wesoły.

Jednak ludzie z depresją nie ufa ich zdolność do przystosowania się do złych wiadomości, zaczynają unikać ustawiania ambitne cele i żyć bez kierunku. Celem jest po prostu przetrwać do następnego dnia.

Badania pokazują: prosta czynność – Otoczenie konkretny cel – może poprawić i twoje uczucia i produktywność. Jeśli zdecydujesz się napisać książkę, postawił sobie za cel, aby napisać stron X dziennie, a nie tylko ogólnikowo do „write” na nastrój. Więc skupić myśli o tym, jak dotrzeć do miejsca docelowego. I bliżej do celu, poczujesz się o wiele szczęśliwsza.

load...
 • Skonfigurować w odpowiednim nastawieniem do pracy

Paradoksalnej sytuacji: podczas gdy ludzie czują się ich umiejętności i zobaczyć przed nimi zadania, więc uważa się szczęśliwy, silny, oszczędny i zadowolony. W wolnym czasie, zdają sobie sprawę, że nie ma nic wspólnego, a ich umiejętności są nie popytu, zatem odczuwać smutek, zmęczenie, depresja i niezadowolenie. Niemniej jednak, chcą pracować mniej i spędzają więcej czasu na wakacje.

Większość z nas są przyzwyczajeni do rozważenia pracy coś nałożone. Nawet jeśli widzimy wyzwanie i motywację, jesteśmy przekonani, że korzysta ktoś inny, a nie samych siebie, i mają tendencję do postrzegania pracy jako okres odejmowana od czasu danego nam cieszyć się życiem. Jak lepiej byłoby, gdybyśmy mogli zmienić postrzeganie pracy i czują, że czas spędzony na pracach, – szansa, aby być szczęśliwym, a nie tylko kilka dni, wyjęte z przydzielonych lat.

Twoja uwaga powinna koncentrować się na działaniach, więc podczas pracy, starają się nie być rozpraszany przez inne bodźce. Głębokie zaangażowanie pomaga osobie zapomnieć o wszystkich przykrych aspektów życia. Wewnętrzny krytyk milczy. Jesteśmy na czas, zapomnieć o sobie, ale jesteśmy coraz lepiej po prowadzenia działalności gospodarczej. Dobrze, gdy jest szybki powrót, który pozwala na śledzenie postępów i poprawne zachowanie w czasie.

 • Jeśli praca nie jest jeszcze przyjemność

Wiele osób utknąć w miejscu pracy, bez żadnej radości przynosząc (ze względu na kryzys gospodarczy, nie będzie więcej i więcej), ale trzeba być wdzięczny, że istnieje przynajmniej coś. Jeśli jest to Twoja sprawa, zawsze można zrobić kilka rzeczy, aby praca stała się bardziej przyjemne.

 1. Spróbuj dać wszystko w pełni. Zatrudnienie – arena, gdzie mają możliwość przyczynienia się, a gdzie to może być świetnym źródłem szczęścia. Aby stworzyć coś nowego lub wyjątkowe, do rozwiązywania złożonych problemów, albo wpływać na przyszłość – może nadać sens naszemu życiu.
 2. Jeśli praca nie daje nic, z wyjątkiem środków do życia, nie bierz tego zbyt poważnie. Staraj się być przeszkolony i przyjazny, na co dzień, aby znaleźć powód do radości. Dodaj element roboczy w grze. W tym samym czasie, dodać sens życia w godzinach odpoczynku: rozwijać swoje umiejętności, wziąć udział w wolontariacie, nauczyć się śpiewać lub farby.
 3. Staram się być miły dla kolegów, klientów, ktoś z kim się skontaktować. Jeśli jesteś w stanie, aby ich dzień trochę lepiej, to jest bardzo prawdopodobne, że będą one zwrotu w naturze, gdy nadarzy się okazja. Środowisko pracy może być lepszy tylko dlatego, że starają się go zmienić.
 4. Wydawać pieniądze mądrze. Jeśli idziesz do pracy tylko dla pieniędzy, należy je poprawnie. Nie pozwól im na wietrze. Zapisz kupić coś naprawdę ważnego do swoich potrzeb. W dłuższej perspektywie, pieniądze można kupić tylko dwie dobre rzeczy: bezpieczeństwo i wolność. Więc staram się mieć tyle na koncie, aby przejść, gdy są potrzebne.
 5.  Jeśli warunki są naprawdę straszne – ciężko pracować, aby przejść na emeryturę przed zajściem nieszczęśliwego. Zachować swoje CV i gotowe do złożenia, w miarę możliwości. Zwróć uwagę na zapowiedzi i nowości w Internecie. Myśleć o przeprowadzce. Zdobyć w innym zawodzie.
 6.  Jeśli to możliwe, skorzystać z nowej gospodarki. Teraz łatwiej jest pracować w domu, w niestandardowym harmonogramie tygodniami poza miejscem pracy. Choć każda z tych zalet, istnieją potencjalne wady, to jest jeszcze możliwe, by stać się własnym szefem i mieć więcej czasu dla rodziny i wypoczynku.
 • Sprawdzić źródło dumy i poczucia własnej wartości

Zrewidować swój pogląd na temat osiągnięć, pogratulować sobie więcej i być dumni ze swojego sukcesu, nawet jeśli wydają się nieistotne dla Ciebie. Może znaleźć kilka minut na czytanie książki z nastrojowym dziecko – jest to wielkim osiągnięciem nie tylko dlatego, że trudno jest znaleźć czas, ale także dlatego, że przyniósł korzyści dla dziecka.

Niezależnie od tego, czy lubisz swoją pracę, czy nie, ważne jest, aby nie zapominać, że to przynosi wiele powodów do dumy. Wiele rzeczy, które przyjmujemy za pewnik i zapomnij nagrodzić się z pochwały. Nie mniej ważnym osiągnięciem niż wynagrodzenia, które można dostać się i być na czas do pracy, są tam do końca dnia, czasami utrudnia lub nieprzyjemnych rzeczy. To może być także źródłem poczucia własnej wartości!

W czasie przejścia do społeczeństwa skupione na sektorze usług, coraz więcej zawodów nie towarzyszy stres fizyczny i emocjonalny. Wszystkie pozycje w której chcesz pracować z ludźmi, którzy wymagają zdolności do kierowania się, aby odgrywać rolę.

Musimy położyć dobrą minę do złej gry i kontrolować ekspresję naszych prawdziwych uczuć. Jednak kontrola musi postępować ze świadomego, celowego chęć zrobić dobrą robotę, nie z powodu przekonania, że ​​nasze uczucia są nie do przyjęcia w siebie. Czasami mamy wszelkie powody, aby być w złym nastroju, ale muszę się powstrzymać. Profesjonalizm, a to może być dumny!

Myślę, że teraz, za ostatnimi wydarzeniami jesteś godny pochwały. Może być podawany bezdomnego kociaka, wspierany siebie w trudnej sytuacji lub po prostu zrobić ćwiczenia rano?

 • Zidentyfikować podstawowe wartości

Aby uczynić swoje życie bardziej znaczące i szczęśliwy, spróbuj następujące ćwiczenie:

1. Napisz listę dziesięciu lub więcej punktów, za które, Twoim zdaniem, jest warte życia. Nie martw się – lista powinna być ani doskonały, ani kompletna, bo masz więcej czasu, aby go zwrócić. Staram się nie myśleć o „prawidłowy” wartości: tylko zapisać to, co przychodzi do głowy bez szacunków.

Jeśli stać się świętym nie jest częścią swoich priorytetów i przejdź do przyjemnych restauracji – przychodzi, nie martw się o to. Lista ta – dla Ciebie. Nikt oprócz ciebie nigdy nie zobaczy, i zasługują na najbardziej rzetelnej informacji, co tylko potrafi.

2. Umieścić go na kilka dni, a następnie powtórz ćwiczenie. Nie patrzeć w starej listy – start z czystym kontem. Zakładamy, że po raz pierwszy mogły zostać pominięte pewne oczywiste rzeczy – po prostu dlatego, że biorą je za pewnik, lub którykolwiek z tysiąca innych powodów. Potem, po kilku dniach, zrób listę po raz trzeci.

3. Teraz połączyć wszystkie trzy listy. Jeśli jakieś elementy są powtarzane, uczynić je jako pojedyncze, ale następny znak, że pojawił się kilka razy. Jeśli zauważysz, że niektóre elementy – to tylko przykłady większego pomysłu (np tańczyć i chodzić na koncerty można uznać miłość do muzyki), należy rozważyć ich powtarzać.

Następnie spróbuj umieścić te elementy w kolejności znaczenie dla Ciebie. To będzie trudny wybór, ale nie mieszkają. Nie martw się, jeśli nie możesz zdecydować, co jest ważniejsze – wypracować seks lub jeść. Jednakże, powinieneś być w stanie zorganizować wszystkie elementy wokół i zobaczyć, na przykład, że seks i dobre jedzenie dla ciebie jest ważniejsze niż golf. Lub odwrotnie.

4. Bolesna część ćwiczenia: kilka następnych dni, prowadzić dziennik – zanotować to, co zrobił. Śledzić, ile czasu faktycznie spędzić w tej sprawie, a stan oznaczony jako najwyższych priorytetów. Jeśli jesteś jednym z wielu, będzie zniechęcać, aby zobaczyć, jak wiele przedsiębiorstw czasochłonne, który nie istnieje na liście. Widać, że czas ucieka na opcjonalnych zadań niskopoziomowych, takich jak surfowanie po Internecie.

Świadomie patrzeć na to, jak spędzić czas i spróbować poprawić swoją wartość. Rzut wieczory i weekendy w góry. Zorganizuj swój urlop według swoich najwyższych priorytetów. Spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zaoszczędzić czas w telewizji i Internetu. Jednocześnie, pozwolić sobie trochę bezczynność emocjonalne. Jeśli ciągle zajmować się sprawami priorytetowymi, można bardzo szybko zużywają się samemu.

Wzrost i zmiany – ciężka praca. Ale prawdą jest, że ciężko nam albo rosną lub umrzeć, każde wyzwanie siebie, albo wpaść w stagnację. W związku z tym, należy wykonać następujące wskazówki: określenie celów, szukać sposobów samorealizacji, działania, i nie zapomnij, aby chwalić się do sukcesów.

load...