Jak przeszczepić Phalaenopsis orchidea? Kilka kluczowych zasad

Zawartość:

Phalaenopsis orchidea jest jednym z najbardziej wytrzymałych gatunków storczyków domowych. Ale to nie znaczy, że nie wymaga konserwacji, nie jest chory i kapryśna. Podobnie jak wszystkie zielone storczyków zwierząt potrzebują opieki i uwagi. Że błędy w pielęgnacji są najczęściej przyczyną różnych dolegliwości tej rośliny.

load...

Na przykład, jeżeli storczyk nie jest czas na przeszczep, roślina zacznie boleć, na próchnicę i może nawet umrzeć. Oczywiście, opłakany rezultat takich gospodarzy nadzoru zdarza się bardzo rzadko – roślina nadal będą próbować przetrwać w każdych warunkach. Ale tutaj jest dekoracyjny strat, letarg i złe samopoczucie roślin zostaną dostarczone. Dlatego Phalaenopsis storczyków jest okresowo konieczne przeszczepu. A kiedy i jak należy to zrobić, a my postaramy się dowiedzieć.

Powody zmian

Na Phalaenopsis storczyków jest bardzo silny system korzeniowy, który zresztą szybko rośnie. I że staje się punktem odniesienia, który pomaga określić, jakie rośliny potrzebują przeszczepu. Powody przesadzania storczyki Phalaenopsis są tylko dwa stał niewystarczająca ilość doniczek i różne uszkodzenia systemu korzeniowego.

load...

Niewystarczająca wielkość puli

Jeśli pula jest zbyt mała dla storczyków, musi być przeszczepione w dużej pojemności woluminu. Jak ustalić, że storczyk przerósł swoją pulę? Po tym wszystkim, jego korzenie i tak są częściowo nad ziemią. Nawiasem mówiąc, korzenie, które rosną nad ziemią – jest to po prostu normalne tempo rozwoju i dobra kondycja tego kwiatu.

Więc to jest wskazanie, że doniczka stała mała, to staje się tak silny rozwój korzeni, w której niemal całkowicie wypełnia garnek i wypycha jego podłoża. W tym przypadku, transplantacja wybrać pulę nieco większy niż w poprzednim zdolności i transplantacji przeprowadza się dopiero po kwitnieniu storczyki.

Uszkodzenie systemu korzeniowego

Wszelkiego rodzaju uszkodzenia systemu korzeniowego storczyków Phalaenopsis spowodowane są przez błędy w pielęgnacji. Na przykład, jeśli kwiat nie jest wystarczająco wilgoci, korzenie wyschnąć i umrzeć go. Kiedy nadmiar nawadniania i stagnacji wody w korzeniach doniczkowych, wręcz przeciwnie, zaczynają gnić i umierać. Nawiasem mówiąc, przyczyną obumierania korzeni staje się nieprawidłowo dobrane podłoże. Ale to jest nadmiar wilgoci roślina porusza się z trudem, jak również wszelkie inne epifity, mają korzenie powietrzne.

Zatem śmierć korzeni tego czy innego powodu, jest zapotrzebowanie na drugim storczyki phalaenopsis przeszczep. Zauważ, że ten stan zakładu można wywołać krytyczne. I w tym przypadku wymaga to natychmiastowego przeszczepu.

Wybór donicach i glebie

Początkowo do uprawy storczyków Phalaenopsis należy wybrać przezroczyste doniczki. Po pierwsze, będzie monitorować stan systemu korzeniowego rośliny, a po drugie, w świetle tego kwiatu korzenie rozwijają się lepiej. Dlatego roślinne i przesadzać storczyki potrzebują w przezroczystych plastikowych doniczkach. Nawiasem mówiąc, z takiego doniczki, jest znacznie łatwiejsze do usunięcia bez uszkodzenia z systemu głównego.

U storczyków obok przeszczepie (gdy przerasta pulę) ma pojemnik o średnicy od dwóch do trzech centymetrów większy niż średnica starego garnka. Jeśli trzymać się przeszczep alarmowy, możliwe jest umieszczenie orchidea w doniczce byłego (wstępnej obróbce i zdezynfekowane), lub do podjęcia kontenera o tej samej objętości.

Jak dla gleby, na kwiat orchidei Phalaenopsis podjąć specjalne podłoże lub tworzyć własne zalewania gleby. Nadaje się do uprawy gleby kwiatów – mieszanina (mchu Sphagnum) perlit, węgiel i kora drzewna. Proporcje składników substratu zależy od warunków instalacji. Warunki mieszkaniowych, gdzie większość suche powietrze tak moss należy trzecią część podłoża, a materiał absorbuje wilgoć, a następnie wypełnia swoje korzenie. Jeśli wilgotność w pomieszczeniu jest wysoka, mchu Sphagnum do podłoża dodaje się w minimalnej ilości.

W rzeczywistości, prawo do zalewania gleby jest dość trudne do storczyków phalaenopsis – wymaga pewnej wiedzy. A jeśli takie doświadczenia nie masz, przygotować glebę do produkcji storczyków powietrza (epifity).

Sposób przeszczepiania

Cokolwiek było przyczyną transplantacji storczyki phalaenopsis, proces ten wymaga obowiązkowego leczenia korzeni (najbardziej wrażliwe części rośliny). Aby rozpocząć, trzeba usunąć kwiat ze starej puli. W tym celu, podłoże musi być dobrze nawilżać, obmyat garnka, a następnie naciskając na dnie garnka, delikatnie pociągnąć za roślinę. Następnie trzeba otrząsnąć korzenie starej ziemi, umyć korzenie z ciepłą (nie gorącą!) Wodą i dokładnie je sprawdzić.

Jeżeli inspekcja znaleźć (i to może się zdarzyć!) Rotten lub wyschły całkowicie martwe korzenie i korzenie, a następnie muszą zostać usunięte. Uszkodzone korzenie i części cięte ostrych odkażonych nożyczek lub noża, a następnie przetwarza cięcie ze sproszkowanym węglem i suszy.

Jeśli spędzasz przeszczep z powodu ciężkiego uszkodzenia korzeni, konieczne jest, aby wyciąć wiele chorych i martwych korzeni. Ta procedura jest konieczna, nawet po zakładzie przez długi czas regeneracji. Ale z należytą starannością może uda Ci się uratować jego orchidei.

Więc proces transplantacji jest następujący.

  • Garnek do przeszczepów, jedna trzecia wypełnione świeżym substratem, leży na dnie warstwa drenażowa.
  • Żółknącą zwiędnięte liście usuwa się poprzez podłużne nacięcia i pociągnięcie stronach liści.
  • Podłoże schludnego korzenie storczyków oraz posypać je z gleby z góry i z boku, wypełniając wolne przestrzenie pomiędzy korzeniami.
  • Korzenie ostrożnie (z niewielkim wysiłkiem) jest wciśnięty, a górna wylewa więcej ziemi.
  • Korzenie, które nie zostały umieszczone w garnku, pozostawione na powierzchni ziemi, upewniając się, że punkt wzrostu i dolnych liści były pokryte ziemią.
  • Podczas przesadzania roślin z najbardziej korzeni roślin obrzezanie wzmocnienie gleby drewniane kije do donica wypadł.
  • Pot z zakładu umieścić w miejscu chronionym przed bezpośrednim nasłonecznieniem i pojone po dwóch lub trzech dni po przeszczepie.

Teraz trzeba tylko podać swój storczyk Phalaenopsis właściwą opieką.

Opieki po przeszczepie

Najważniejsze – uważnie obserwować roślinę przeszczepiony. Po kolejnej transplantacji rośliny czują się dobrze i wdzięcznością odpowiedzieć na nowych warunkach intensywnego wzrostu. Jeśli będziemy trzymać się przeszczep alarmowy, storczyk będzie trochę czasu, aby odzyskać i przystosować. Ten kwiat może być pokryta przezroczystą czapki, lub umieścić go w plastikowej torbie, aby zapewnić wystarczającą ilość wilgoci osłabiona roślin. Okresowo trzeba przewietrzyć storczyków, ale zabezpieczone przed bezpośrednim działaniem słońca, przeciągów i ekstremalnych temperatur.

W przypadku przeszczepu zdrowej rośliny, aby stworzyć specjalne warunki, nie jest konieczne dla niego. Po pierwszej przerwie (od dwóch do trzech dni po przeszczepie) powinny powrócić do normalnego podlewania, i tak szybko, jak kwiat dostanie trwają wzrostu, karmić go przez czas (co drugi nawadnianie) złożonej lub specjalnym nawozem. A reszta zajmie się przeszczepionego storczyków, stosując się do zwykłych zasad.

Jeśli uważnie śledzić ich Phalaenopsis orchidea, dbać i być w stanie w czasie przeszczepu, będzie ona reagować z wdzięcznością – jego wspaniałe kwitnienie. I zasady opieki i przeszczepu nie jest tak skomplikowane, tak aby ich przestrzegać będzie łatwe. Powodzenia!

load...