Jak przeszczep storczyków: subtelności „przesiedleń” epifity domowych

Zawartość:

Storczyki już dawno zdobył serca większości ogrodników. Są bardzo piękne, tak żywe są doskonałe wystrój każdego pomieszczenia. Ponadto odmiany hodowane specjalnie do uprawy w domu, dość skromny do opieki, ale wyposażony w funkcję ciągłego kwitnienia. I aby uzyskać taką egzotyczną i w tym samym czasie, roślina pacjent w ostatnich latach, po prostu dlatego, że cena jest szczególnie popularny pogląd – Phalaenopsis – jest całkiem do przyjęcia. Ale prędzej czy później, każdy kwiat potrzebuje przeszczepu, a to jest związane z większości trudności dla niedoświadczonych właścicieli.

load...

W naturze wszystkie epifity (czyli zawierają one storczyki) mają nieograniczoną przestrzeń dla rozwoju: rosnące zaufanie i rośnie. Rzeczywiście, przestrzeń dla korzeni wystarczająco glebie jest aktualizowana w sposób naturalny, więc dlaczego coś zmienić? Ale ci z ich krewnych, którzy hodowane specjalnie dla życia i kwitną w domu, są rodzajem niewoli: są „zamknięte” w specjalnych doniczkach. Dlatego prędzej czy później, wciąż stają przed zadaniem przesadzania storczyków do właścicieli, które zwiększyły swój dawny „dom”. A ziemia w każdym razie lepiej jest okresowo zmieniać.

Jest to dojrzewa potrzeba takiej procedury w większości niedoświadczonych ogrodników nie tylko wiele pytań. „Kiedy trzeba zaktualizować podłoże? Czy to możliwe, aby produkować przesunięcie w nowej puli epifityczne okresie kwitnienia, czy lepiej zrobić to po spadając pąki? Co wskazuje na to, że nadszedł czas, aby repot orchidei?” – te i inne niuanse wymagają szczegółowego rozważenia.

Rzeczywiście, podejście wędrówkę egzotyczny kwitnienia beauties rozwiązanie problemu w garnku z nowym podłożem powinien nie tylko „mądrze”. W przeciwieństwie do innych roślin doniczkowych, storczyki powinny być przesadzane w świetle niektórych funkcji. Według ekspertów, istnieją pewne ograniczenia, jeżeli nie jest pożądane, aby odsłonić rośliny do takiego obciążenia, na przykład, w okresie intensywnego rozwoju korzeni lub podczas rozkwitu.

Ale ponieważ nawet w tych przypadkach, czasami konieczne jest przyjęcie środków nadzwyczajnych, niektóre niuanse wiesz niekoniecznie. Dlatego proponujemy zapoznanie się z ogólnymi zasadami i procedurami dotyczącymi etapów przekazanie swoich nadzwyczajnych piękno kwitnących w nowy i bardziej przestronnym puli. Tak, jak przeszczep orchidea, pochodzący na istnienie w domu?

load...

Ogólne zasady przeszczepu

Jak wiadomo, każdy ma swoje podłoże czas użytkowania. Po trzech do pięciu lat, mieszanina kory gorsze przekazuje wilgoć, traci się możliwość „oddychania”, jest sprężany i gromadzi się sól pochodząca z wody nawadniającej. Podłoże z mchu wymaga rocznej wymiany, a co kilka lat powinny zostać zaktualizowane składy gleby, w tym keramzytu.

Ale często wykonują storczyki z jednego garnka do drugiego jest niemożliwe. Optymalny odstęp czasowy między tymi procesami – dwa lub trzy lata. Ale młode rośliny są najczęstszym rodzajem Phalaenopsis podczas ich głównym wzrostu jest dozwolone, aby przejść do nowego podłoża co sześć do ośmiu miesięcy. Sygnał do następnego delokalizacji może służyć nie tylko jako silny wzrost kwiat, ale również kompletny rozkład podłoża. Ponadto, ze względu na braki w opiece, niewłaściwe podlewanie lub wystąpienia choroby u korzeni egzotycznych roślin można rozpocząć proces rozkładu. Następnie przesuń storczyków w nowym podłożu jest konieczne jak najszybciej, w celu ratowania przed zniszczeniem.

Epifity repot jest dozwolone przez cały rok, ale tylko przed rozpoczęciem aktywności korzeni i zanim nadszedł czas na aktywnym kwitnienia. Dla większości storczyków tego czasu, wiosną lub wczesnym latem. W związku z tym, należy przenieść je do nowego garnka z konieczności lub na początku marca, lub z początkiem września. Ustal początek aktywnego wzrostu korzeni jest możliwe przez pojawienie się nowych kiełków (epifity rozgałęzienia typu sympodialnego) lub pierwszego arkusza (monopodialny epifity). Nie zaleca się również repot roślin na początku kwitnienia. Wynika to z faktu, że adaptacja do warunków nowego podłoża, a równocześnie z nim powstawanie pąków kwiatowych zebrano z epifityczne wielu sił, które mogłyby doprowadzić do jego śmierci.

Jeśli wciąż zastanawiasz się pytanie, jak przeszczepić orchidea, a wyżej wymienionym czasie dolnej części lub rozkwitu doszło, konieczne jest, aby czekać aż wystarczającej odrostu młodych korzeni (centymetry do pięciu do siedmiu) lub płatki spadają. I lepiej jest odroczyć proces i radzić sobie z nim po silny wzrost systemu korzeniowego, lub wybrać czas, kiedy nastąpiła przerwa w procesie kwitnienia, jeżeli przeniesienie nie jest to absolutnie konieczne.

Na Phalaenopsis, że z należytą starannością w domu ma zdolność do dekoracji parapet z jasnym pąków kwitnących prawie przez cały rok, zaleca się po płatki spadają upraw pędy, pozostawiając dwa lub trzy pąki roślin całą swoją siłę mógłby rzucić na zakorzenienie nowego podłoża. Podczas migracji, egzotyczne piękno nowej puli pamiętam jego kruchość i wydać wszystkie manipulacje bardzo delikatnie i ostrożnie.

Przygotowanie do przeszczepu

Przed przesadzania storczyków, trzeba przeprowadzić pewne wstępne szkolenie. Na początek należy wybrać odpowiednie naczynie, którego średnica powinna być dwa centymetry dłuższy niż poprzedni. W puli jest lepiej wziąć wyraźna, ponieważ korzenie storczyków trzeba swobodnie odbierać ultrafioletu do procesu fotosyntezy. Dzięki centralnemu położeniu w pojemniku z tworzywa sztucznego lub szkła, należy zwrócić uwagę na obowiązkową obecność tam specjalne otwory odpływowe. Ponadto przygotować długi, ostry nóż lub nożyce ogrodowe, drewniany kij i specjalnego podłoża. Dla storczyków Phalaenopsis, można wziąć z kory sosny (najlepiej), a jeśli używasz gotowe do zalewania gleby epifityczne, wybierz z niej tylko niezbędne kawałki kory i torfu.

Podłoże w starej doniczki powinien być dobrze nawilżać, podlewanie bronił ciepłą wodą na pół godziny przed wyjęciem kwiat. Pomoże to łatwo oddzielić korzenie od ściany garnka i zaoszczędzić czas na przeszczep. Jeśli stary gliniany garnek, to będzie prawdopodobnie musiał użyć kija delikatnie oderwij zatrzymany pędów. Jeśli jest on nadal wewnątrz i porowate, mogą poświęcić stan kwiat: delikatnie oddzielić korzenie takich ścian jest niemal niemożliwe.

Przygotuj nową butelkę, które planują repot orchidei. W pierwszej kolejności do dołu musimy umieścić drenaż w postaci keramzytu, żwiru lub kulek styropianowych. Nadaje się jako zwykłego piasku rzecznego. Jeśli korzystasz z materiałów uzyskanych przez ciebie na ulicy, powinny być dezynfekowane przez gotowanie w wodzie. Nie pokonać ten środek bezpieczeństwa, ponieważ każdy problem jest łatwiej zapobiegać niż Chyba wtedy, dlaczego jest tak, że roślina zginęła.

Jeśli żadna z powyższych materiałów Wicking masz pod ręką w czasie przeszczepu nagle nie było (to nie jest bardzo dobra, ale do zaakceptowania), to pula ćwierć wysokości wypełnić świeżym podłożem. Chociaż elementy odwadniające dla epifityczne roślin często mają zasadnicze znaczenie: po pierwsze, oni przedłużyć żywotność specjalnej mieszanki torfu, a po drugie, doskonale usuwa wilgoć, zapobiegając gnicie systemu korzeniowego. Dlatego lepiej, aby starannie przygotować i zaopatrzyć się na wszystkich niezbędnych materiałów, narzędzi i pojemników.

Demontaż starego doniczka

Repot żadnego rozpoczęcia storczyków z tej procedury. Obmyat pot powinny być ze wszystkich stron (jeśli jest to trudne, a następnie „obstuchal”). Jeżeli w trakcie życia w nim korzenie epifityczne mają czas do przylegania do ścian garnka, następnie drewniany kij uważać, aby utrzymać się na jej wewnętrznej stronie, oddzielając com ziemi. Muszę powiedzieć, że czasami te środki nie pomogą, więc trzeba złamać szkła lub ceramicznym naczyniu i plastik lepszy niż po prostu wyciąć.

W następnym kroku należy usunąć z korzeni starego podłoże, a następnie ostrożnie rozłożyć palce i delikatnie oczyścić pozostałości gleby. Jeśli korzenie są mocno ze sobą powiązane, po ekstrakcji ze starego garnka najlepiej jest umyć je ciepłą wodą z prysznica. Ten prosty zabieg zapobiegnie ich uszkodzeniu i rozłączania, będzie łatwo wyczyścić stare zakrzepów podłoża.

Niektórzy hodowcy zalecają, wręcz przeciwnie, należy pozostawić nieco wcześniej pochvosmesi od systemu korzeniowego rośliny epifityczne po przesadzeniu do nowej ziemi. Szczególnie przydatna do zrobienia więc dla storczyków, które są aktywne w okresie kwitnienia. Metoda ta pozwala swoim egzotyczne gatunki szybciej dostosowywać się do nowej doniczki, spędzając mniej energii. Ale zaoszczędzić trochę stary, by mieć podłoże tylko wtedy, gdy korzenie rośliny są zdrowe, i nie ma żadnych oznak pleśni. W przeciwnym razie, więc nie warto, bo nie ma potrzeby, aby nosić stare problemy w nowym miejscu.

Z już oczyszczonego systemu korzeniowego dezynfekowane przyrząd należy wyciąć wszystkie martwe części: zgniłe, wydrążone lub miękkie. Nawiasem mówiąc, Phalaenopsis suche procesy nie mogą być usunięte. Po tym, umieścić orchideę w pojemniku z wodą przez dziesięć minut. W tym czasie możliwe szkodniki, osiedlili się na korzeniach umrzeć. I w etapie końcowym wycofanie jest niezbędne do dokładnego obsługiwać wszystkie plastry korzeniowych proszku węgla, siarki lub cynamonu. Te środki dezynfekujące pomogą chronić roślinę przed gniciem i innych uszkodzeń.

Transplant do nowej puli

Że czekać, Twój piękny storczyk tej godzinie, kiedy nadszedł czas, aby przeszczepić go do nowego naczynia i został zwolniony, aby zakończyć ten cały długi proces przesiedlenia. Trzeba wnieść przygotowaną pulę i delikatnie, bez naciskania korzenie na dnie umieścić roślinę w nim. Następnie, trzymając kwiat niemal w powietrzu, należy stopniowo napełniać zdolności podłoża (do przeszczepu phalaenopsis storczyki rodzaju stosowanych kory).

Wlać równomiernego zalewania konieczna gleby nie kondensacji nacisk na podłoże, a następnie wybierz z boku naczynia. Między korzeniami podłoża może być lekko naciśnięty patykiem. Po prostu zrób to ostrożnie, tak aby nie uszkodzić roślinę. Jeśli długość korzeni w doniczce nie pasuje, to lepiej zostawić je na powierzchnię niech zwisają z krawędzi i absorbuje wilgoć z powietrza. Nie zapomnij wzmocnić łodygę rośliny za pomocą kija i zaciskiem.

Pamiętaj, że po przeszczepie orchidei będzie prawdziwy stres, zwłaszcza jeśli chodzi w okresie kwitnienia. Dlatego musimy dać epifity czas na relaks i osiedlenie się w nowej puli. Nie podlewać kwiaty pierwsze pięć dni, ale codziennie spryskiwać go ciepłą wodą. Najlepiej jest umieścić egzotyczne piękno w lekko zacienionym miejscu o dużej wilgotności na kilka tygodni. I nie spiesz się, aby ją zapłodnić: pierwsze karmienie przy nasadzie jest lepiej, aby tylko miesiąc. Podczas wykonywania procedury makijaż góra storczyków nie jest zabronione.

Że storczyki transplantacji wykonanych ze wszystkie podstawowe wymagania i swoją egzotyczne piękno nie została uszkodzona, może być oceniana przez terminu następnego kwitnienia. Jeżeli zastosujemy się ściśle do algorytmu opisanego powyżej, nowe pąki powinno cię zadowolić swoim wyglądem w bieżącym roku. Ale nie panikuj, jeśli nie wydarzy. Przyjrzyj się uważnie Orchid: jeśli roślina jest zdrowa wyglądający wygląd, korzenie i liście nie są uszkodzone, suche i zgniłe części brakuje, prosimy o cierpliwość i poczekać trochę dłużej. Prawdopodobnie proces kwitnienia jest opóźniony ze względu na fakt, że jeszcze nie epifit zgromadził wystarczającą moc do tego.

Jak widać, kwestia jak przeszczep gatunków storczyków Phalaenopsis i innych mniej typowych jego kongenerów, został rozwiązany po prostu wystarczająco nawet dla początkujących ogrodników. Dlatego, jeśli wciąż wahając i zastanawiasz się, czy należy to zrobić, choć wszystko wskazuje na pilną potrzebę, być pogrubione. Wystarczy, aby dotrzymać terminów, kiedy roślina jest najbardziej gotowy, aby przejść do nowego podłoża i dostosować go do przestrzegania powyższych zaleceń i radzić sobie z egzotycznych epifit ostrożnie. I wówczas będzie zawsze wyglądać storczyk piękny piękno, zadowolenie właściciela procesu ciągłego kwitnienia, zdrowego wyglądu i trwałości.

load...