Jak przestać bać się ciemności i nauczyć się spokojnie zasnąć

Zawartość:

Lęki i niepokoje – to emocje, które rodzą się w naszej podświadomości. Obawy są potrzebne, aby chronić nas przed ewentualnymi zagrożeniami były kiedyś „zaprojektowanych” przez naturę jako główny priorytet dla przetrwania. Dlatego możemy powiedzieć, że uczucie jest nam dla naszego własnego dobra. Problem pojawia się wtedy, gdy staje się irracjonalny strach, a człowiek zaczyna się bać, nawet gdy nie jest w ogóle konieczne.

load...

Strach przed ciemnością – nazywa ahluofobiya – jest jednym z takich irracjonalne lęki. Osoba cierpiąca na ahluofobii, uważa, że ​​z jakiegoś nieznanego zła może zaszkodzić mu jak najszybciej opuścił w ciemnym miejscu. Ten strach może wpływać go do tego stopnia, że ​​nie tylko nie będzie mógł wejść do ciemnego pokoju, ale nie móc zasnąć w sypialni, gdy światło jest wyłączone. Jak przestać bać się ciemności, więc ludzie, i czy jest możliwe, aby przezwyciężyć wszystkie ahluofobiyu?

Jak jest strach przed ciemnością

Jak już powiedzieliśmy, ahluofobiya jest irracjonalny strach. Każda osoba nigdy się tak boi się ciemności. Ale zazwyczaj jest to spowodowane przez konkretnego powodu, ale po eliminacji strachu bycia w ciemnych przejściach. Kiedy strach zawsze wraca ponownie i ponownie bez widocznego powodu, możliwe jest, aby porozmawiać o jego irracjonalności. Osoba cierpiąca na ahluofobii prostu ucieka od swoich lęków i dlatego pozostają one i nadal go realizować. Zgadzam się – jeśli się boisz, ale nawet nie starają się coś zmienić w tej sytuacji i po prostu zacząć, aby uniknąć tego, co powoduje stres, strach nigdy nie nastąpi.

load...

Istnieją różne metody leczenia najtrwalszych i poważnych form tej fobii. Jeden z nich – terapia ekspozycji, w którym pacjent jest pod opieką specjalistów i ponownie zanurza się w sytuacji, która sprawia, że ​​strach, dopóki nie upewnisz się, że nic nie zagraża jego życie w nim. Metoda leczenia, które mogą pomóc w leczeniu lęku i fobii bez udziału bezpośredniego kontaktu ze źródłem lęku – jeśli pacjent jest zbyt przerażona, aby w bezpośrednim kontakcie z jego przerażającej sytuacji, systematyczne odczulanie może być używany.

Kiedy sytuacja systematyczne odczulanie, że boisz się zostać przełożone na kilku różnych poziomach. Na przykład, jeżeli pacjent boi się przebywać w ciemnym pokoju, że nie oferują pozostać sam w ciemności, iz kimś. Potem pozostał sam w tym samym pomieszczeniu, a drugi jest w sąsiednim pokoju, drzwi jednocześnie pozostają otwarte. Następnie pacjent jest całkowicie sam w ciemni z otwartymi drzwiami, a następnie – w pozycji zamkniętej, i tak dalej.

Po dzielić swoje lęki na kilku poziomach, należy spróbować przetestować każdy z nich, kontrolowanie swoich emocji. Jeśli uda Ci się przejść pewien poziom, czuje się zrelaksowany, trzeba przejść do następnej; a więc do tego czasu, aż można przejść przez nich wszystkich.

I wreszcie, aby pomóc zwyciężyć strach przed ciemnością jest terapia poznawczo-behawioralna. Zgadzam się, każdy strach antycypuje myśl: „Jestem lękajcie się!” A ponieważ nasze emocje są spowodowane przez myśli i są w pewnym sensie, nasze przekonania, że ​​jest to zmiana pewnych przekonań może zapobiec niechcianych emocji, które one wywołują. Dotyczy to także strach przed ciemnością. Po zmienić swoje wyobrażenia o ciemność nie będzie już bój się pobyt w ciemnych miejscach.

Jak radzić sobie ze strachem przed ciemnością

Ciemność, która prowadzi ku przerażeniu wielu małych dzieci, nie mniej horroru i prowadzi do niektórych dorosłych. A dzieci zazwyczaj przerastać ich obawy, około dwadzieścia osiem procent dorosłej populacji ma jeszcze jedną lub innego zaburzenia lękowe, w tym strach przed ciemnością. Aby pozbyć się tego strachu, można podjąć proste kroki. Po przeczytaniu tych wskazówek, będziesz wiedzieć, co zrobić, aby uspokoić się lub aby pomóc złagodzić cierpienia bliskiej osoby, która boi się w ciemności. Prace powinny być przeprowadzone na jego świadomości powoli i systematycznie, a wtedy będzie w stanie poradzić sobie z tym irracjonalnym strachem. Przejdź do kroku bramkowej po kroku:

 1. Ustalić przyczynę swojego strachu i nadal starają się unikać tego, co później stanie spowodować taką reakcję. Jeśli, na przykład, lęk pogarsza po obejrzeniu straszny film, przestać oglądać takie filmy w ogóle, tak, że podświadomość nie jest zakorzenione obrazów, prowokując grę fantazji i następnie napady strachu w ciemności.
 2. Jeśli boisz się iść spać, przed pójściem spać przez obrazy, które przedstawione jakieś szczęśliwe chwile w swoim życiu – takie jak przyjęcie urodzinowe lub imprezę zabawy z przyjaciółmi. Jest on wypchnięty z głowy nieprzyjemnych myśli.
 3. Leżąc w łóżku, weź kilka duże poduszki i umieścić je wokół niej. Poczujesz, że obok ciebie jest ktoś wielki, miękki i ciepły, i którzy chcą się przytulić, a nie będziesz czuć się zupełnie sam w łóżku. Wręcz przeciwnie, można mieć poczucie bezpieczeństwa.
 4. Wykorzystać czas, kiedy leżysz w łóżku, ale nie zasnął, aby wykonywać swoją wyobraźnię. Pomyśl o jakiejś ciekawej sceny z książki lub filmu (ale nie straszny!) I zwinąć go w swoim umyśle, a jednocześnie sam bohater. Wyobraź sobie, w najdrobniejszych szczegółach, jak ubrany jak czesane i składa się, co mówisz, jak się poruszać, jak twoja obecność wpływa na przebieg wydarzeń. Jeśli nie można myśleć o niczym ciekawym, po prostu marzę o czymś przyjemnym.
 5. Nie idź do łóżka z głową pełną zmartwień. Naprawdę nie można spać, bo boją się potworów pod łóżkiem lub jeszcze nie mogą spać, co myślisz o problemach, które trzeba będzie podjąć decyzję jutro? Jeżeli przyczyną twojego niepokoju stał jeszcze inny powód postępować w następujący sposób: W godzinach wieczornych, zrobić listę zadań, które muszą zostać uwzględnione w następnym dniu, a następnie ustawić go na bok i zapomnieć o tego wieczoru jutrzejszych spraw. Co ty sporządzić plan działania na nadchodzący dzień, uspokaja, ponieważ zakres problemów przestaje być rozmyte i niepewne i staje się jasne, w jaki sposób można je rozwiązać.
 6. Słuchaj swojej ulubionej muzyki przed snem, który pomoże Ci się uspokoić i odpocząć. Bardzo dobry sen pod specjalnym muzyki dla relaksu lub dźwięków natury.
 7. Obejmują światło nocne z przytłumionym świetle, jeśli nadal nie mogą zrelaksować się w całkowitej ciemności. Lepiej, jeśli będzie to wyjątkowa noc światło. Jasne światło daje możliwość pełnego relaksu podczas snu ci.
 8. Jeśli masz zwierzaka, sam fakt jego obecności będzie uspokoić cię doskonale. To nie ma znaczenia, kto to jest – kot, który może spać w łóżku, trzymając się na nogach lub ogrzewając swoją stronę, lub pies, który co drugi jest gotów bronić swego ukochanego kochankę; nawet monotonny dźwięk filtra lub szum obróbki kołowrotku w akwarium w domu chomik będzie odpocząć i uspokoić.
 9. Byłoby lepiej, gdyby można zamknąć drzwi w nocy w swoim pokoju. Jeśli chcesz, tak że nadal pozostawały otwarte, a następnie przejść do łóżka, tak aby nie było widać ciemnego korytarza, kiedy leżysz w łóżku. Nie można nawet nie zauważyć tego połączenia, ale ciemnienie otwarte drzwi hali może zachęcić podświadomość wysłać ciału sygnał: „Strach ciemną przestrzeń, tam może czaić się i zaatakować wroga!” – Jest to bardzo stara podświadomy odruch. Dlatego lepiej nie prowokować swoją wyobraźnię i zamknąć drzwi. W skrajnym przypadku można zainstalować drugi i nightlight w korytarzu.
 10. Staraj się rozmawiać ze sobą, kiedy zacznie przezwyciężać strach. Przekonaj się sam: ten niesamowity szelest – tylko szelest liści, które są przewożone w ramach jego wietrze; wszystkie żywe istoty są teraz śpi, siedząc wygodnie na miękkich łóżkach lub w ciepłych nor. Gdy boisz się mglistych cieni, to logika i starają się je zidentyfikować i nie wyobrażam sobie, że sylwetki duchów i potworów. Jeśli nadal nie może się uspokoić, umieścić obok siebie kilka książek, ani żadnych innych ciężkich przedmiotów. Przekonaj się, że w razie ataku na ciebie, można korzystać z tych przedmiotów do samoobrony.
 11. Jeśli usłyszysz niejasne hałas pod jego oknami, a następnie, zamiast myśleć o intruzów, nawet wtedy dać upust swojej wyobraźni, pomyśl o czymś dobrym! Wyobraźmy sobie, że jest to magiczne gnomy przenieść na palcach wokół domu, starając się zrobić niespodziankę i zdobią ściany z kwiatami i wstążkami, czy elfy latać pod oknami, chroniąc i chroniąc spokój. Oni nigdy nie zaszkodzi! I pamiętaj, że każdy dźwięk w domu – jak skrzypienie deski lub na własny otwierania drzwi szafy – to tylko wynikiem ekspansji lub kontrakcji drewna ze względu na zmianę temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.
 12. Zamknij oczy, gdy leżąc w łóżku. Najczęściej najlepszym sposobem, aby zapobiec się skupić na dziwnych cieni padających na ścianie z oknem lub z przedmiotami, oświetlony nocne. A jeśli koliduje z dźwiękami relaks, będzie w stanie pomóc w zatyczki do uszu, które blokują wielkie wpływy zewnętrzne na rozprawie.
 13. Jeśli nie mieszkasz w swoim domu, w mieszkaniu, a potem martwić się o każdy dźwięk, a nie: mogą one pochodzić z innych ludzi, którzy są również w tym budynku. Skrzypiące deski podłogowe, przytłumione stukanie, i tym podobne można usłyszeć w nocy tylko dlatego, że ktoś z sąsiadów nie mogę spać, a prawdopodobnie chodzą pokoju lub coś zrobić. Ponadto, można przypomnieć sobie, kiedy nagle przestraszony wokół siebie mnóstwo ludzi, a jeśli coś się stanie, będą słuchać i przyjść na ratunek. Zwłaszcza jeśli masz dobre stosunki z sąsiadami. W takim przypadku można nawet zgodzić się z nimi na umówiony sygnał, że oni złożyć sprawę w niebezpieczeństwie, więc mogą ci pomóc.
 14. Czasami zakłócać sen sobie nie jest ciemny i poczucia izolacji w nocy. Dlatego niektórzy ludzie spać pod dołączonego telewizora lub radia, tworząc iluzję znalezienia wśród innych. Ale sen nie może być kompletna, dając mózg potrzebował odpoczynku. Spróbować umieścić w zasięgu telefonu komórkowego – wystarczy dla naszego sumienia, tak „na wszelki wypadek”. Jest możliwe, aby negocjować z kimś z rodziny, które można nazwać, jeśli nie uda się zasnąć lub obudzić się ze strachu, i że człowiek będzie z tobą rozmawiać, więc trzeba się uspokoił. Tylko, oczywiście, nie nadużywać cierpliwości innych ludzi. Mimo że jest mało prawdopodobne, trzeba takie rozmowy nocą – najczęściej na pomysł, że można zrobić sama rozmowa ma działanie uspokajające.
 15. Jeśli występują szczególne trudności w zasypianiu, tworzyć dla siebie specjalny rytuał, który będzie odbywać się w godzinach wieczornych. To będzie bardzo miło, jeśli to ten rytuał medytacji lub specjalne ćwiczenia jogi, które przygotuje Cię na spokojny sen. Nawet coś tak prostego jak gładkie i głębokie oddychanie podczas słuchania muzyki relaksacyjnej, może pomóc uwolnić swój umysł od wszelkich trosk i niepokojów. Trzeba zdać sobie sprawę, że stres, który gromadzi się w czasie naszych codziennych czynności, może jedynie zwiększyć problem z wyobraźni, więc trzeba się go pozbyć za pomocą tych technik relaksacyjnych.
 16. Zdrowym rozsądkiem. Pamiętaj, potwory, duchy i demony – to nierealne! Czy wiesz wiele niezawodny gdy udowodniono, że ludzie mają do czynienia z podobna? Jeśli takie historie i pływak, wszystkie z nich są oparte jedynie na przypuszczeniach, a nie na konkretnych faktach. Większość z tych komunikatów pojawi się tylko w jednym celu – aby wywołać ogólne zainteresowanie i otrzymywać od niej żadnych korzyści. Więc dlaczego to nie wydarzy się w wyobraźni, ale w rzeczywistości? A jednak – jeśli nie wydarzy potworów lub inwazji duchów w całej poprzedniej nocy, kiedy po prostu boi, dlaczego ma się zdarzyć dzisiaj?
 17. Porozmawiaj o swoich obawach z kimś, kto ufasz. Często bliski człowiek, który autentycznie chce pomóc znaleźć rozwiązanie problemu, że nawet nie przyszło mi do głowy. Tak, i poczujesz się lepiej przez fakt, że wyrazili swoje obawy. Będzie nieuchronnie znika poczucie izolacji, które występuje, gdy trzeba ukryć przed całym swym bogactwem i doświadczyć go w spokoju.
 18. Jeśli wy przerażające myśli pojawiają się i są powtarzane ciągle, najmądrzejszy z was będzie skonsultować się ze specjalistą. Lekarz dana specjalność lub psycholog będzie w stanie prawidłowo zdiagnozować sytuację, określić jej nasilenie i dostarczy Ci skutecznej strategii, które pomogą Ci pozbyć się lęków ropiejące szybko i trwale.

Ostatnia wskazówka. Prowadź dziennik, w którym można opisać wszystkie etapy jego walce z lęku przed ciemnością. Zanotuj w swoim dzienniku wszystko obserwując ich stan, co sprawiło, że nową falę paniki i że wręcz przeciwnie, rozweselić i zmuszony do ucieczki od nieprzyjemnych i przerażających myśli. Usystematyzowanie tych obserwacji można dowiedzieć się, jak przestać bać się ciemności i dostroić się bardziej optymistycznym nastroju. Aby móc szybko podnieść na duchu, zbierają zdjęcia blogu, historie i przytacza, że ​​jeden dzień można dopingować i oglądać je kiedy vzgrustnetsya.

Najważniejsze, że trzeba usunąć ze swojego życia przygnębiające fobii – ma się rozpocząć systematyczną walkę z nim. Nie czekaj, aż strach odejdzie sam postępować wobec niego celowo. Uwierz w siebie, we własne siły, a ta wiara pomoże ci uporać się z wszelkich obaw!

load...