Jak przeprowadzić rodzinnego budżetu? Podstawy ekonomii Home

Zawartość:

Fakt, że pieniędzy jest jak koszt, aby przekonać nikogo nie jest konieczne. Nawet potężny stwierdza, planowania i kontroli budżetu. Rodzina jest jak małe państwo z własnych wojen, dzielą terytorium, eksplozja demograficzna i domyślne. Dlatego dla pomyślnego istnienia takiego mini-państwa potrzebuje stabilności gospodarczej. Zależy od niego, a dobrobyt i dobrostan społeczny i status „międzynarodowy”. I pytanie, jak zachować budżetu rodziny, jest dla każdej jednostki społeczeństwa jest daleko od obrotów biegu jałowego.

load...

Oczywiście, przychody i koszty z rodziny nigdy nie pozwoli na skalę krajową, ale prawa ekonomiczne są wszędzie takie same. Dlatego planuje budżet rodzinny jest również przedmiotem tych przepisów. Naruszenie niniejszego Kodeksu jest obarczona bardzo nieprzyjemne konsekwencje aż do kryzysu gospodarczego i załamania „państwa”. Wszystkie rodziny są podzielone na te, które prowadzą rejestry swoich dochodów i wydatków, i tych, którzy wolą żyć spontanicznie. Ponadto, wybór polityki finansowej rodziny często nie zależy od poziomu dobrobytu. Jednak powody, które prowadzą budżet rodzinny jest nadal konieczne, nie jest zbyt mały.

Dlaczego utrzymanie rodzinnego budżetu?

Dyscypliny rachunkowości do domu, eliminując pokusie nieuzasadnionych wydatków, stymuluje gospodarkę, a tym samym poprawia dobrobytu materialnego. Oprócz prowadzenia rodzinnego budżetu, istnieją inne powody. Co daje nam praktyka prowadzenia domowej księgowości?

 • Pomaga szybko osiągnąć cel

Niewątpliwą zaletą gospodarki planowej rodzinnego – stabilność finansowa. Po ustawieniu pewne cele, które pociągają za sobą konkretne wydatki pieniędzy, a następnie, po pierwsze, cele można osiągnąć znacznie szybciej i łatwiej, a po drugie, nie puzzle ponad skąd wziąć pieniądze na ich realizację. Następnie są one planowane nakłady, aby je zawsze pieniądze.

 • To pozwala kontrolować koszty

Niekontrolowane odpadów pieniędzy i nikt nigdy nie prowadził do niczego dobrego. Najlepszy z najgorszych, że można spodziewać się w tym przypadku – nagle pusty portfel długo aż do następnej wypłaty. Najgorsze – pit długu, w których na pewno dostać, bo żyć w coś powinno być, a pieniądze same w sobie nie są wyświetlane. Więc szukamy od razu, kto strzelać moneta w jakiś sposób zostać przerwane do wypłaty. Tylko tutaj możemy zapominać, że mamy wziąć pieniądze innych ludzi, a przez krótki czas i dać swoje i na wieki. I w rezultacie – błędne koło i ciągłym brakiem pieniędzy.

load...
 • Umożliwia to delikatne oszczędności

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co można zapisać z małym lub bez szkody dla siebie i swoich rodzin? Jest oczywiste, że ładne małe rzeczy (jak lody w drodze do domu) jest zawsze potrzebna. Ale jeśli takiej ilości, możemy sobie pozwolić? Zaczął liczyć pieniądze wydane, po prostu przerażony ile robią niepotrzebne zakupy w ciągu tygodnia (a nawet na jeden dzień!). Statystyki wskazują, że takie niepotrzebnych i nieuzasadnionych wydatków rachunków za około 20% budżetu rodzinnego. Oznacza to, że na każde tysiąc dwieście rubli po prostu wyrzucać!

 • Wzmacnia relacje rodzinne

Paradoksalnie, ostrożny stosunek do pieniędzy – wskaźnik miłości do swoich bliskich. Po tym wszystkim, co wyraża się w prawdziwą miłość? W opiekuńczy. A co może być bardziej oczywisty przejaw troski niż planowano wydatki na członków rodziny? Wspólne planowanie przyczynia się do zbliżenia, zrozumienia i szacunku dla potrzeb gospodarstw domowych.

 • Zapewnia środki na nieprzewidziane wydatki

Planowanie wydatków i dochodów daje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy w rezerwie ci. Na tej samej „czarny dzień”, które prędzej czy później każdego. Chociaż wydatki nieplanowane nie muszą być powiązane z niepowodzeń i trudności. W każdym razie, wiedząc, jak to zrobić budżet rodzinny, można wygospodarować pewną ilość niego do takich nagłych wydatków. Tak, że takie wydarzenia nie złapie cię zaskoczyć.

 • Pozwala na określenie priorytetów w życiu

Jest utrzymanie rodzinnego budżetu pozwoli Ci określić, co jest naprawdę ważne w życiu. Być może, biorąc pod uwagę, ile pieniędzy można wydać na zakup kolorowych magazynów i Tygodnik swojej kolekcji paznokci, zdasz sobie sprawę, że kwota ta mogła kupić coś bardziej wartościowego w ubiegłym roku. A ilość pieniędzy przeznaczanych na papierosy i piwo, pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego wciąż nie myśląc dokonać napraw w korytarzu.

Ogólnie rzecz biorąc, zarządzanie budżetem rodzinnym pozwoli każda rodzina, aby uzyskać niezależność finansową (głównie ze swoich nałogów i pustych wydatków gotówkowych). Tak prowadzić rodzinnego budżetu, czy nie – nie jest to kwestia. Powstaje pytanie, jak zachować rodzinnego budżetu?

Formy budżetu rodziny

Przed rozpoczęciem kontroli finansowej i planowania budżetu rodzinnego, decyduje jego kształt. Do wyboru są trzy opcje: wspólny budżet, oddzielne budżety lub w części z budżetu ogólnego.

 • Całkowity budżet

Najbardziej tradycyjny i wciąż najbardziej poprawne (według wielu), forma budżetu rodzinnego. Jest to opcja, gdy mąż daje żonie całą pensję (wręcz przeciwnie jest rzadkością), a to już wyrzucać pieniędzy, dodać do nich własne wynagrodzenie. Druga połowa powinna być zadowoleni ze swoich kwot przydzielonych żona podróży i obiad. A potem boli nadmuchać Gąbka: gdzie, jak mówią, kwiatów i perfum ósmego marca na ich rocznicę ślubu. Co musi zrobić, kochającego męża? To prawda, jest on zmuszony do lokowania oszczędności i od tych szczegółów, oszukiwanie lepszą połowę.

Jeśli do końca miesiąca pieniądze jakoś nagle dobiegła końca, a potem byłoby usłyszeć zarzuty odpadów nieuzasadnione pieniędzy i niemożność utrzymania budżetu rodzinnego. Więc sam ocenić: kształt czegoś, jak to jest w porządku, ale nie najbardziej skuteczny i sprawiedliwy. Chociaż zwolennicy dokładnie taki związek może być również właściwy do prowadzenia rodzinnego budżetu bez poświęcania korzystnej atmosfery psychicznej w rodzinie.

 • Oddzielny budżet

Bardzo popularną formą rodzinnego budżetu dla młodych par. Forma ta jest podyktowana obecnych warunkach, nowoczesnego stylu życia i współczesnych związkach. I pomimo tego, że starsze pokolenie z dezaprobatą odnosi się do modelu tworzenia budżetu rodziny, młodzież preferuje go. Jednak ten model jest dobry w przypadku, gdy zarówno praca mąż i żona (lub mają własne źródło dochodu). Ogólne wydatki rodziny są podzielone równo lub proporcjonalnie do dochodu małżonka: jeden płaci za mieszkanie, drugi produkty kupują i tak dalej. Pozostałe pieniądze para wydać według własnego uznania.

Jednak, gdy rodzina ma małe dziecko, a kobieta siedzi w domu, ten model budżetu rodziny nie ma znaczenia. Nie można zachować osobny budżet i w przypadku, gdy jeden z małżonków jest po prostu z powodu innych przyczyn, nie ma dochodów.

 • Część całkowitego budżetu

Formularz kompromis budżetu rodzinnego. Wspólny fundusz nie idą wszystkie pieniądze zarobione przez małżonków, ale tylko ich większość (siedemdziesiąt procent). Reszta pieniędzy pozostaje w sposób zadowalający dóbr osobistych. Lub nieco inna wersja części ogólnej budżetu rodzinnego. Wszystkie większe wydatki przyjmuje tych, którzy zarabiają więcej, na przykład, męża. Pensji żony (mały) osadza się na letnie wakacje lub na jakiś większych zakupów. W tym przypadku żona może również stanowić część tych pieniędzy wydać na miły mały rzeczy dla siebie. A nawiasem mówiąc, w tej formie rodzinnego budżetu powinny być brane pod uwagę i nieodpłatnej pracy domowej jako kucharze, sprzątaczki i praczki. Oznacza to, że żona przyczynia się do rodzinnego budżetu nie ma pieniędzy, ale przez czyny.


Metody budżetu rodziny

Po zdefiniowaniu modelu tworzenia budżetu rodzinnego, trzeba wybrać sposób to robić. Tutaj masz mały wybór. Zasada jednej rejestracji: zapis dochodów i wydatków, planowania i debriefingu. Przy odpowiednim prowadzeniu rodzinnego budżetu nie zaszkodzi nawet analizy finansowej, która identyfikuje niepotrzebne i nieuzasadnione wydatki, wybrać sposób, aby zaoszczędzić pieniądze i prognozy zysków. Zbyt naukowo brzmi? Nie przejmuj się: to nie jest tak straszne jak mogłoby się wydawać.

Aby rozpocząć z narzędziami finansów osobistych. Można zrobić specjalny zeszyt (Ledger) i kalkulatora, ale można użyć i komputer. Po pierwsze, do przeprowadzenia udanej edytor Personal Finance arkusza kalkulacyjnego pozwala Microsoft Office Excel. Nawiasem mówiąc, to dobry powód, aby dowiedzieć się ten program, jeśli nie już wiedzą, jak pracować w nim. Po drugie, można skorzystać z bezpłatnego oprogramowania finansów osobistych lub specjalnych usług internetowych on-line.

Trzeba będzie tylko wypełnić odpowiednie pozycje przychodów i kosztów, i policzyć wszystkie samego programu. Po pierwszych dwóch lub trzech miesięcy, robi domowej księgowości zrozumieć, jak obliczyć koszty, zaoszczędzić pieniądze i plan oszczędności.

Jak zrobić rachunki do domu?

W rzeczywistości, jak prowadzić rodzinnego budżetu, nic skomplikowanego. Masz całkowity dochód gospodarstwa domowego, który składa się z męża i żony zarobione pieniądze i wszelkiego rodzaju nagród, prezentów pieniężnych, odsetki od depozytów i innych źródeł dochodu. Ponadto masz pozycje wydatków, które można podzielić na obowiązkowe i nieobowiązkowe nieplanowane.

Przy okazji (jak wspomniano powyżej), rachunki dom tylko pozwala zaplanować wydatki nieplanowane, to mieć jakieś pieniądze na niespodziewane wydatki. Suma odstawić na wydatki obligatoryjne, jest ogólnie znane i jest stabilny do taryf użytkowych oraz wzrost cen towarów. Kwota wydasz jest nieunikniona, więc to musi być natychmiast odliczane od całkowitego dochodu. Ale z resztą można już „pokoldovat”.

Tak więc obliczyć dochód gospodarstwa domowego w danym miesiącu. Teraz sumują się wszystkie obowiązkowe płatności: Użytkowe, płatności hipotecznych, wypłata szkoły lub przedszkola i tak dalej. Teraz odjąć tę kwotę od dochodu i mają resztę. Równowaga jest również konieczne, aby zaplanować. Kwota ta będzie musiała zostać podzielony na następujące główne kategorie wydatków:

 1. Zakup żywności (wydatki niezbędne, ale nie na stałe).
 2. Zakupy domowe (odzież, artykuły gospodarstwa domowego, małe i duże AGD, itd., itp.)
 3. Racja awaryjne – uchylenie pieniądze na „czarną godzinę (zwykle określoną kwotę, która jest do tego samego dnia i uzupełniane w razie potrzeby).
 4. Fundusze akumulacji (składające się z oszczędności pieniędzy i gratka: część premii, planowane są na zakup drogich zakupów, święta i wakacje).
 5. Wydatki na siebie (w tym wszelkich kosztów, które czynią życie przyjemnym i ciekawe).

Naturalnie, lwia część swoich wydatków będzie zakup szczegóły żywności i artykułów gospodarstwa domowego. W ogóle, do dystrybucji dochodu rodziny ekonomiści doradzają następująco: 50% – niezbędne potrzeby, 30% – koszty dodatkowe, ale pożądane, 20% – zasilanie awaryjne lub środki do akumulacji.

Jak zaplanować i uwzględnić koszty?

Cały dochód podzielić na pół. Jedna połowa budżetu musi udać się do obowiązkowych wpłat i życiowych spożywczych. Kwota płatności obowiązkowych być ty planowane od samego początku i natychmiast odliczane od tej połowy. W dodatku do czynszu i wypłat pożyczek w tym kosztów Wprowadź na przykład opłata za garaż lub domek, szkoła muzyczna zabaw (sekcja sportowa) lub przedszkole, płatności internetowe i umieścić pieniądze na rachunek telefonów komórkowych. Oznacza to, że w tym artykule obejmuje wszystkie płatności, które po prostu trzeba zrobić. Jeśli kwota płatności przekracza połowę swojego budżetu domowego, trzeba zaplanować nowe możliwości zwiększenia dochodów lub zmniejszenia ilości tych płatności (wykonanie dotacji wynajęcia, na przykład). Chociaż w tym przypadku, będzie prawdopodobnie musiał skąpić na żywność lub innych zakupów.

Pozostała część pierwszej połowy budżetu będzie artykuł na temat kosztów żywności. Wydatki na żywność, podzielić przez tydzień. Tu skręcić, a pieniądze potrzebne na lunch w pracy lub w szkole, a także karmy dla zwierząt domowych (są również członkami rodziny). Przy odpowiednim prowadzeniu rodzinnego budżetu nie powinny wydawać pieniądze na jedzenie więcej niż planowano. Jeżeli na koniec tygodnia są pieniądze w ramach tej pozycji, można dodać do reszty sumy następnego tygodnia (i pozwolić sobie nic zbędne) lub przypisać je do NC lub do gromadzenia funduszy.

Wydatki na rzeczy potrzebne w gospodarstwie domowym powinny również zostać zaplanowane (te trzydzieści procent). Rozważyć wszystkie zakupy, wszystkie pieniądze wydane na podróż, na wycieczkę w kawiarni lub na basenie lub fryzjera, koszt zakupionych leków. Znowu w domu właściwy rachunkowości pozwoli Ci zaplanować i związanego przychody wydawać pieniądze w tej rubryce.

Rezerwy i fundusze awaryjne akumulacji – pieniądze w lewo po zapłacić za wszystkie usługi, kupić jedzenie, ubrania i szczegóły domowych. A jeśli pieniędzy pozostało? To nie może być. Po zaplanować budżet rodziny, podziału kosztów, odpowiednio dochodów. To jest główną zaletą gospodarki planowej rodziny. Nawiasem mówiąc, aby uzupełnić te pozycje wydatków mogą być ze względu na właściwe i bezbolesny oszczędności.


Jak uratować budżet rodziny?

Zacznijmy od tego, że można zacząć oszczędzać z głównych pozycji wydatków – płatności użyteczności. Obniżyć czynsz oczywiście nie można, ale płacić mniej za gaz i woda całkiem realne. Zainstalować metrów. Wierzą, że ich koszty instalacji zwrócą się bardzo szybko i daje gaz i wodę trzeba będzie znacznie mniejsze kwoty. Lub, na przykład, telefon domowy. Ile można rozmawiać z nim? To może być mądry, aby zrezygnować z telefonu stacjonarnego lub przynajmniej zmienić taryfę?

Zaoszczędzić na żywności. Na pierwszy rzut oka wygląda gospodarki, przynajmniej bluźniercze. Jednak nic złego. Pozwoli Ci zaoszczędzić na przykład, wykaz wymaganych produktów, sporządzone przed udaniem się do sklepu. Porównaj ceny tego samego produktu w różnych sklepach, zniżki na koniec dnia lub promocji, zakupów na rynku hurtowym lub sklepu klasy ekonomicznej pozwoli Ci zaoszczędzić bez kompromisów w zakresie jakości i ilości w menu głównym.

To samo odnosi się do innych zakupów. Jeśli zastanawiasz się uratować budżet rodziny, to nie wahaj się, aby śledzić sprzedaży i porównać ceny. Nie jest konieczne, aby dopłacać do markowych rzeczy sprzedanej w butiku w centrum miasta, jeśli ten sam produkt jest oferowany taniej w innym sklepie. Drogie meble lub sprzęt można również nabyć po obniżonej cenie.

Oszczędności po prostu wypełnić artykuł oszczędności budżetowych. I niech uzupełnianie tego artykułu nie będzie duża, ale natychmiast pięćset rubli, zaoszczędzić co miesiąc, pół roku później przekształcony trzech tysięcy (i to jest coś). I nie być skłonny do podjęcia pieniędzy z rezerwy awaryjnej. Dlatego on i nienaruszalne, aby pomóc w odpowiednim momencie. W przeciwnym razie, to czas musi pochodzić kiedy w NZ trzeba będzie nic.

Jeśli zaczniesz kontrolować swoje wydatki, jeśli wiesz, jak utrzymać budżet rodzinny, to będzie w stanie uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji związanych z brakiem pieniędzy. Nie zapominaj, że pieniądze nie powinny określić swoje bogactwo i zdolność do prawidłowego dysponowania nimi. Zrób pierwszy krok: drogi pieszo.

load...