Jak przekazać wywiad: Master – klasę dla wnioskodawców

Zawartość:

Jak przekazać wywiad? To pytanie tysięcy soiskatelnits ustawić codziennie. Wiele z nich ma doświadczenie udanego poszukiwania pracy, ale aby pozbyć się lęku w obliczu konieczności rozmowy nadal nie działa. Nie jest to zaskakujące, gdyż wielu, a ich spotkanie z potencjalnym pracodawcą jest podobny do oryginalnego badania i oni w ogóle, jest to dalekie od prawdy. Aby pomyślnie zdać egzamin, trzeba znać i przestrzegać kilku prostych, ale bardzo skuteczną poradę.

load...

Pięć przycisków być zatrudniony

Jak zapewne wiecie, że rynek pracy jest pełen różnorodnych kandydatów. Niektóre z nich znaleźć nową pracę w ciągu tygodnia, podczas gdy inni mogą niepokoić organizacjom przez sześć miesięcy lub dłużej. Jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami ludzi? Jak zostać dobrym konkurentem i uzyskać dokładnie taką pozycję, która Cię interesuje? Odpowiedź na te pytania będą dostarczane przez nas do pięciu kroków, aby usłyszeć święte słowa: „jesteś zatrudniony”.

Kwalifikacja

Każdy pracodawca jest zainteresowany w tym, że jego firma działająca wyłącznie przez wykwalifikowany personel posiadający niezbędną wiedzę, umiejętności i zdolności. Zgadzam się, nikt nie potrzebuje żadnej sekretarkę, która nie może włączyć komputera lub księgowego, nie orientuje się w najnowszych zmian w przepisach podatkowych. Każdy pracodawca zainteresowany że za mniejsze pieniądze, aby uzyskać największy zestaw wiedzy i umiejętności. Pewnie już widziałeś oferty pracy sprzedającym i czyszczących z wyższym wykształceniem. To brzmi absurdalnie, ale, niestety, rynek pracy jest obecnie nasycony ramek.

Dlatego zachęcamy, aby nigdy nie dać się na możliwość zdobycia nowych kwalifikacji, nawet jeśli w danej chwili wydają się wam bezsensowne i niepotrzebne. Kto wie, pracownicy z wymyślnej umiejętności będzie zapotrzebowanie w ciągu pięciu lat? Na przykład, teraz wiemy, że prawo jazdy, znajomość języków i genialnych umiejętności komputerowych jest ważnym premia za pracę. Ale możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości będzie dodatkowym Plus Zakończone szkolenie psychologiczne, rachunkowości umiejętności lub portfel copywriter.

Dlatego też, jeśli tworzyć wolny czas i energię – nauczyć! To nigdy i nigdy nie przestał kogokolwiek. I to niekoniecznie trzeba wydawać fortuny na studia: w dzisiejszym świecie jest tak wiele możliwości zdalnego i samokształcenia. Najważniejsze – nie leń się, szukać i znaleźć najlepsze możliwości. Oprócz wysokich i różnorodnych kwalifikacji, można również pokazać twój przyszły pracodawca aktywną postawę i chęć i zdolność do uczenia się, i to na pewno jest to bardzo popularny profesjonalnej jakości w niemal każdej branży.

load...

Osobowość

Oczywiście, zatrudniając do pracy, pracodawca staje się nie tylko zestaw wiedzy i umiejętności, ale również cała osoba stojąca za nim i ma unikalny zestaw osobowych i profesjonalnie ważnych cech. I pracodawca, oczywiście, mają własne pomysły na temat, jakiego rodzaju osoby za pracownika zajmuje pewną pozycję.

Na przykład, taka wspólna otwarta pozycja jako Sales Manager. Jaka powinna być osoba, która oferuje produkty i usługi klientom w celu zawarcia jak wiele ofert, jak to możliwe? Być może powinno być towarzyski i stressouystoychivym, aktywny i asertywny, niezależny, odpowiedzialny, oszczędny i celowy. Menedżerów sprzedaży – jest to jeden z głównych ogniw w generowaniu dochodów przez, odpowiednio, gdy pracodawca jest wrażliwy na dobór personelu.

Zanim pójdziesz na rozmowę, należy rozważyć swoje własne cechy. Są tacy, bez których absolutnie nie zajmie pozycję, która Cię interesuje (a nawet jeśli przyjąć, nie będzie w stanie wykonywać swoich obowiązków). W przypadku menedżera sprzedaży jest do komunikowania się, aktywność i stres. Ale kreatywność i odpowiedzialność – jest to miły bonus, bez którego może nadal działać. Jeśli masz wszystko, czego potrzeba, pomyśl o tym, jak można wykazać te cechy pracodawcy? Jakie są twoje osiągnięcia konieczne jest zwrócenie uwagi na jego rachunek siebie? Jak zachowywać się podczas rozmowy, pracodawca widział potrzebne? Jest to główny sekret siebie.

Wygląd

„Poprzez ich spojrzenia spotkały się i odprowadził do umysłu” – mówi znany polski przysłowie. Inteligencja i wiedza – to jest na pewno dobre, ale jeśli nie twój wygląd sprawiają dobre wrażenie na rekrutację, nie można zobaczyć swoją pracę jako własnych uszach. Jak można to zrobić?

Z funkcji i figury nie robić nic – przynajmniej w krótkim czasie przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. Ale można ukryć wady i podkreślić zalety. Zacznijmy włosy: jest ich wygląd i stan w dużej mierze „nie” na swój sposób. Dla kobiet biznesu jest bardzo ważną cechą fryzura. Nie zapominaj, że długie włosy wymaga dużo czasu i pieniędzy, aby dbać. Brak „kwaśne” eksperymenty przed wywiadem – Twoim celem powinno być naturalne i uporządkowany, podkreślając swoje rysy twarzy. To samo odnosi się do wyboru perfum, makijażu i manicure: muszą być zbliżone do klasycznego wydajności i możliwości biznesowych.

Jeśli chodzi o ubrania, to dla wywiadu lepiej wybrać te rzeczy, w którym czujesz się pewnie i organicznie. Klasyczna wersja jest uważany za pasować do spodni lub biała bluzka z spódniczkę. Wywiad – nie jest to wydarzenie, gdzie trzeba się wyróżniać przez ubranie, chociaż kilka ciekawych szczegółów (np cut) są całkiem do przyjęcia – w granicach rozsądku, oczywiście. Wybierz kolor, który nadaje się do skóry, włosów i oczu, a także pory roku. Lato może wolą lżejsze kolory (pastelowe i śmietana, niebieski, zielony), a zimą – ciemniejsze (czarny, niebieski, brązowy, bordowy). Nawet w czasie upałów jest porzucenie dekolt, Frank wycięcia i bose stopy i buty wybrać zamknięty (choć może być trochę „play” z jego projektu: buty nie muszą być klasyczny).

Przemówienie

W rozmowie ze swoim rekrutację ostrożnie reagować na to, a jak mówisz. Pierwsza i najważniejsza zasada tutaj – nie ma kłamstwa i nieszczerość! „Ale jak to możliwe?” – zapytasz. Oto jak to zrobić! Leży właściwy i prezentowania informacji – to dwie różne rzeczy. Zgadzam się, jeśli skupić się na swoich mocnych i osiągnięć, i powiedzieć nam, jak radzić sobie ze swoimi brakami, stoisz w korzystnym świetle, nigdy nie kłamał. Ale czy można powiedzieć, że zespół zarządzający pięćdziesięciu ludzi, ale w rzeczywistości były dyrektor detalicznych punktów sprzedaży z czterech sprzedawców w składaniu – to zupełnie co innego. I dowiedział się o oszustwa, pracodawca nie chce się z tobą.

Kłamstwa, nieuczciwość, nieodpowiedzialność, konfliktu i wiele innych negatywnych cech są bardzo łatwo zauważyć, w jaki sposób możesz powiedzieć i odpowiedzieć na pytania o sobie. Twój głos powinien być spokojny i mierzone. Wyraźnie i odpowiednio reagować na pytania – nie ma potrzeby „wlać wodę” i „rozpowszechniania” w temacie. W tym przypadku, twoja odpowiedź powinna być w wystarczającym stopniu wdrożone – aby było jasne, że jesteś w stanie myśleć i mówić, i ogólnie zainteresowany w pracy. Znaleźć kompromis między szybkim i powolnym tempem mowy – idealnie mogą być nieco dostosować się do rozmówcy.

Oczywiście, treść swojej wypowiedzi jest również bardzo ważne. Nie jest konieczne, aby nadużywać warunki zawodowe – powoduje nudę i podrażnienie. Zasadą jest, że odbywa się to przez kandydatów pragnących pokazać swoje „chłód” i nie potrzebuje pracodawcy. Jeśli profesjonalnym sprawa spowodowała Ci trudność, to lepiej, aby spekulować na ten temat, zamiast odpowiedzieć „nie wiem” – tak można wykazać niezależność i elastyczne myślenie. Jest również w obliczu kwalifikacyjnej, aby zobaczyć listę o pytania zadawane przez kandydata oraz przygotowanie odpowiedzi do nich korzystnie reprezentować.

Postawa

Więc dogonił piątego pojęcia, jak uzyskać kwalifikacyjnej – to twoja postawa. Powinna ona emitować zaufanie, życzliwość i zainteresowanie w pracy. To przez twoje zachowanie ocenić swoje cechy. To jak na jazdę próbną z samochodu, tylko w roli obiektu badanego. Od sposobu pokazania siebie, pracodawca oceni swój indywidualny styl działania.

Istnieje kilka podstawowych rzeczy, które dotyczą etykieta banalne: przywitać i pożegnać, aby skontaktować się z rekrutację według nazwy, być uprzejmy. Są to zasady, które muszą być przestrzegane, kiedykolwiek i gdziekolwiek. Jednak są rzeczy, które nie są tak oczywiste kandydatów:

 • Uśmiech

  To przyczynia się do dobrego stosunku do ciebie, tworzy atmosferę życzliwości i otwartości. Uśmiech w ogóle jest jednym z najprostszych i najbardziej skuteczny sposób nawiązania kontaktu i umówienia się na osobie samego.

 • Ruch

  To daje witalność do zachowania. Nie należy jednak przesadzać z gestem nadmiernej ilości lub niewłaściwego użycia może okazać się przeciwko tobie. Niektóre gesty są na ogół „zakazane” w wywiadzie: ręce terebyaschie niczego; nerwowego nogi drżenie; zarysowania nosa; ręka zakrywania twarzy; przejście kończyn; aktywnie wymachując rękami.

 • Zainstalować kontakt wzrokowy z rozmówcą

  Tutaj, podobnie jak w poprzednich aspektów, ważne złoty środek: nie patrzeć na rekrutację, ale również spojrzeć na wywiad w sufit i nie warto. Postaraj się okresowo spojrzeć w oczy drugiej strony, na przykład, gdy w odpowiedzi na pytanie, na rozprawie w tej sprawie, z samej historii. Okresowo może być rozproszony przez szczegółach wnętrza, szczególnie pamiętając niczego.

 • Spokój

  Nie do pomyślenia, że ​​można się martwić o wywiadzie, ale nadmierny lęk – to nie jest dobre. Co pracodawca musi alarmujący i niezrównoważonego pracownika? Więc starają się zachować zimną krew: myśleć o dobru, oddychaj głęboko i analizować sytuację.

 • Motywacja

  Pod wieloma względami to podczas wywiadu ocenia potencjalnego pracodawcy. Jeśli kandydat jest pasywny, odpowiada monosylabami, a nie zadawać pytania, a następnie jakie zainteresowania w pracy, można mówić? Tymczasem Zainteresowani wnioskodawcy, nawet popełniłem mały zrazy mogą być zatrudniony do pracy.

Co myśleć rekruter?

Oh-oh-oh, kwestia ta plagą umysłach wielu „młodych” kandydatów i kandydatów na stanowiska! Wydaje się, że umiejętność czytania myśli osoby przeprowadzającej wywiad – jest kluczem do sukcesu. I pod wieloma względami nie są one dalekie od prawdy. Zrozumienie stanowisko rekruter, swoje interesy i uwzględnienia tych parametrów podczas przejścia wywiadu – to są rzeczy, które pomogą Ci znaleźć pracę.

Przede wszystkim pracodawcy potrzebują kogoś, kto będzie w stanie skutecznie radzić sobie ze swoich obowiązków. Dlatego też często zepsuć w pytaniach kwalifikacyjnej oraz sprawdzenie kompetencji zawodowych wnioskodawcy. W tym celu musimy być gotowi i łatwo zgodzić się na ich realizacji.

Wszelkie szef zainteresowania przyszłego pracownika pasuje do zespołu. Dlatego zajmie się bliżej przyjrzeć zdolność do nawiązania kontaktu, aby komunikować się i być uprzejmy. Więc nie przerastają pracodawca głupich pytań, odpowiedzi na jego prowokacje (który może być elementem wywiadów stres), niegrzeczny i nietowarzyski. Dla wszystkich tych rzeczy, będzie on zrobić wrażenie na was, i nie może być bardzo dobre.

Jako pracodawcy, jak wspomniano powyżej, są zainteresowani konkretnym zestawie cech osobistych i zawodowych. W celu sprawdzenia ich podczas wywiadu dziwnych pytań, których celem nie jest oczywiste, wnioskodawca może zostać poproszony. Na przykład, na pytanie: „Jak często popełniają błędy?”. Dla niektórych może się wydawać, że jest odpowiedź: „W ogóle nie jestem w błędzie” Jednakże pracodawca ma być dowodem niedostatecznego samoocenę lub tendencją „do winy” winy swoje błędy na innych. A takie kwestie „podwójne dno” może być dużo, więc użyć głowy zanim powiesz wszystko, co przychodzi do głowy.

Wywiad z pracy dla wielu ludzi wydaje się rodzajem walki: wnioskodawca stara się oszukać przebiegły rekrutację i dostać pracę. Osoba przeprowadzający wywiad, też nie jest tak prosta: jest to w każdy możliwy sposób stara się przejść przez głowę do kandydata i znaleźć jak wiele przeszkód, aby upewnić się, że nie przechodzą wywiad. Oczywiście, w niektórych przypadkach, koszmar naprawdę jest odbiciem rzeczywistości, ale raczej mniejszość. Większość pracodawców są zainteresowani szybkim, ale skutecznego zamknięcia wolnych i znalezienie pracownika. I to jest nieopłacalne sztuczne opóźnienie wnioskodawców znaleźć – wręcz przeciwnie, są zainteresowani, aby prawo pracownik została wreszcie odnaleziona.

Na wywiad do pracy – jest to trudne, ale rozwiązywalne zadaniem. To jak na bieżąco z Najważniejsze, aby utrzymać siebie i do swojego rozmówcy zainteresowanie swoją kandydaturę. łatwo można to zrobić za pomocą pięciu przycisków, które są opisane w tym artykule, a następnie żądany praca będzie mieć „kieszeń”.

load...