Jak przedłużyć trwałość kwiatów ciętych

W życiu każdej kobiety są właśnie te bukiety kwiatów, które chcą przedłużyć swoje życie. I to właśnie nie jest wykonywana w tej sytuacji. Jesteśmy gotowi dać najbardziej prawdziwe i skuteczne wskazówki.

load...

Jest jedno „ale”: kwiaty cięte nie żyją zbyt długo. Ale istnieją różne sposoby w jaki sposób przedłużyć żywotność kwiatów ciętych. I nie jest tak różne metody leczenia z poszczególnych grup kolorów i uniwersalne rada. W celu utrzymania kwiaty świeże przez długi czas w doskonałej formie i świeżości powinny mieć na uwadze podstawowe tajemnice sprawdzony więcej niż jedno pokolenie. Prezentujemy tutaj najpopularniejsze z nich.

Tak, przede wszystkim konieczne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj roślin, które można umieścić w wazonie. Od tego zależy sposób, aby przedłużyć żywotność kwiatów ciętych. Wazon może być napełniony ciepłą wodą (lato musi być woda, w temperaturze pokojowej), podczas gdy nie ma potrzeby że woda wylewa się prawie do krawędzi. Zapewnione jest już ustawiona w kolorach wody wazon powinien wynosić od dwóch do trzech centymetrów poniżej (i jest to wartość minimalna) od krawędzi wazonem. Jeśli masz duży pojemnik z świeżych kwiatów, należy upewnić się, że kwiat łodygi nie odbyły się mocno do siebie. Przed dokonaniem kwiaty do domu i umieścić w wodzie jest nieco trzymać je w korytarzu lub w korytarzu do kwiatów używanych do warunków panujących w pomieszczeniu. Obserwacja ta jest szczególnie prawdziwe w zimnych porach roku.

Jeśli wprowadzą kwiaty do domu z ulicy, gdzie jest nie gorąco, drastycznie zmienić temperatura pomieszczenia dla kwiatów jest bardzo szkodliwe. W związku z tym, o ile nie są kwiaty w wazonie, spróbuj zmiękczyć je do przejścia do temperatury otoczenia.

Pomocnych wskazówek

Na początek, można zostawić bukiet w chłodnym miejscu, na przykład w korytarzu. A dopiero potem, po pewnym czasie, w celu dostosowania ich do pokoju. Tak więc aklimatyzacja będzie stopniowe, a kwiaty nie będą występować silny nacisk na nagłe zmiany temperatury.

load...

Następnie trzeba aktualizować sekcje kolorów. Nie zawsze w życiu wazonie łodygi są cięte prawidłowo. Bardzo często w bukiet na łodygach i dolne liście pozostają, które muszą być usunięte w celu uniknięcia gnicie wody i kolorami śmierci. Przed umieszczeniem kwiaty w wazonie, pożądane jest, aby zaktualizować cięcie.

Pamiętaj, aby skrócić pędy do półtora centymetra przed umieszczone w wazonie. Jeśli kolory są dość krótkie łodygi i uczynić je krócej nadal nie chcą, a następnie wytrzeć z plasterkiem plasterka cytryny, kwas spłukać pod zimną bieżącą wodą po kilku minutach, wyciąć około trzech milimetrów i włożyć do wody. Jeśli łodyga jest długa i miękka, powinna ona być cięte na ukos, tak, że roślina może dostać więcej wody. Następnie, aż kwiaty zachowują świeżość, trzeba sprawdzić i usunąć zwiędłe pąki i wyblakłe. W tym przypadku, istnieje większa szansa, że ​​nie odrzucił pąki na kolory zostaną ujawnione. Dlatego wskazane jest, aby wybrać do cięcia kwiatów ze nie jeden, a kilka pąków. Woda powinna być regularnie sprawdzane pod kątem świeżości, szczególnie w czasie upałów. Środki te pomogą Ci się nie myśleć o tym, jak przedłużyć żywotność kwiatów ciętych.

Nie należy lekceważyć sąsiedztwo kilku kolorach z innymi. Istnieją zasady bukietów, ale nie zawsze, z różnych powodów, w stanie śledzić ich przygotowania każdego bukietu. W tym przypadku nie jest konieczne, aby zburzyć składu, ale warto się upewnić, że łodygi nie są ze sobą powiązane. Wynika to wyda substancje, które zatruwają kwiaty i czynią je ospały i nienaturalne.
Mamy wymienionych tylko podstawowe zasady, których należy przestrzegać, aby utrzymać swoje kwiaty świeżość przez długi czas. Ale należy pamiętać, że istnieje kilka dodatkowych zasad. Najprostszym -use z czystą wodą. Ta prosta mądrość nie pozwala myśleć o tym, w jaki sposób przedłużyć żywotność kwiatów ciętych.

Czysta woda przedłuża żywotność kwiatów

Nie myśl, że przefiltrowana woda i woda, która jest sztucznie zmiękczona kolory dopasować więcej niż woda, która jest w studni i studzienek. Oczywiście, najbardziej dobrym wyborem w tym przypadku jest dokładnie sprężyna (albo dobrze) wody, ale jeśli nikt nie może być całkiem do przyjęcia gotowane, ostuzhennoy wodę do temperatury pokojowej. Jest w nim, i to będzie dobre, aby umieścić kwiaty w celu zachowania ich wygląd miły niewiędnący rodzaju. Ponieważ jest to pożądane, aby zmienić wodę raz dziennie, a potem drugi raz i używać dobrze peremorozhennuyu wodnych poprawnie. Mimo, że proces przygotowania dość długi (peremorazhivat warto na około jeden dzień), ale to się opłaca.

Jak przedłużyć trwałość ciętych róż, powinny być rozstrzygane na podstawie grubości łodygi być przycięte prawidłowo. To także wielka pomoc ożywić kąpieli róż ciętych zimnej wody. Jak przedłużyć trwałość ciętych róży, trzeba znać prawie wszystkich gospodyń domowych, jak róża bukiety daje żadnych istotnych zdarzeń dość często.

Nie jest tajemnicą, że wielu sprzedawców kwiatów rynki dla niektórych po prostu nie uciekać się do sztuczek w celu uczynienia kwiaty świeże, jak gdyby właśnie został pozbawiony kwietniki. To nie jest tylko różne chemikalia, które nie tylko utrzymać rośliny, ile to będzie zrobić zwykły kwiat mumię.

Z tego powodu, kiedy przyniósł do domu kwiaty, należy zwrócić uwagę na fakt, że ich pędy mogą być ciemne na cięcia, naleśniki i na te same substancje chemiczne zapach. W tym przypadku nie jest opcją, ponieważ ciągnąć ich składu chemicznego i przedłużyć młodość kolory.

Pędy powinny nacięcia o długości w pewnej odległości od kwiatka lub na początku liścia łodygi, tak, że jest piętnaście – dwadzieścia centymetrów. Dolna trzpienie umieszczone solone roztworu soli (około jednej trzeciej łodzi herbaty bez gorochki) przez trzy do czterech litrów wody. Sól nie tylko neutralizuje działanie wielu substancji, ale również tworzy stresującą sytuację zakładu, po której będzie mobilizacji uratować siebie i swój wygląd wszystkich sił wewnętrznych i rezerw. Flush pole macierzystych solna stoi około trzech minut pod ciepłą bieżącą wodą tak długo, jak nie było kwiaty w wazonach.

Po przeprowadzeniu tej procedury, umieścić w wodzie lub bukiet kwiatów stoi po rozpuszczeniu w jej połowie tabletek aspiryny na trzech litrów wody. W takim ładowania kwiaty powinny stać dni. Potem trzeba zmieniać wodę i nadal to robić codziennie.

Przechowywać

W celu zachowania długości ciętych kwiatów, jest do pomyślenia, że ​​na wewnętrznych krawędziach wazonie utworzona z płytki nazębnej. Że wpływa na integralność macierzystych, jego zdolność do pochłaniania wilgoci i zdolność do wydzielania niektórych zanieczyszczeń wody. W związku z tym, raz na trzy dni, aby umyć wazon oznacza roztworu sody, w celu jej płukania i przemyć szlam utworzoną na łodyg kwiatów.

Jeśli twoje kwiaty stoją na targu kwiatowego lub w kwiecie pawilonu od dłuższego czasu, to istnieje duża część prawdopodobieństwo, że były one dodatkiem gliceryny z niektórych rodzajów barwnika. Te kwiaty nie wytrzymam długo bez gliceryny jako nie otrzyma prawidłowe odżywienie. Istnieje możliwość dodania do wody, gliceryny lub więcej gramów cukru na litr wody. W tym przypadku, odciąć ogonki poprzecznie zrobić lepiej. To nie jest po prostu zachować długą świeżość kwiatów, ale także uczynić go bardziej świeże (nawet w porównaniu do jego początkowego widoku).

To może być opcja, że ​​zdobyłem kwiaty rano, a w domu lub w pracy może być tylko kilka godzin. W takich przypadkach, istnieje uniwersalny sposób. Należy zwilżyć papier, chusteczka lub coś innego, to owinąć łodygi (jeśli kilku kolorach, to lepiej, aby owinąć każdą łodygę osobno), aby umieścić na plastikowej torbie, dodać trochę więcej wody. Jeśli nie dostać się do domu szybko, ta metoda jest łatwo zapisać swoje kwiaty. Gdy jesteś w domu, umieścić bukiet kwiatów na dziesięć minut z sody pitnej lub wody mineralnej. Kolory przyjść do szybkiego życia i przez długi czas będzie zachwyci Cię swoim świeżości. I wtedy nie będzie musiał głowią w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób przedłużyć żywotność kwiatów ciętych.

Kwiaty – uzdrowiciele duszy

Pokrojone świeże kwiaty nie zastąpi sztuczne. W żywych kolorów specjalną moc, która pozwala im dokonywać żadnych pokoju niepowtarzalny klimat. Przynoszą do domu zapachy ogrodu i świeże poranną rosę i pomóc każdy człowiek czuje się bliżej natury.

Jeśli nie masz czasu lub możliwości, aby opuścić miasto i udać się na wypoczynek w lesie lub nad jeziorem, przynajmniej kupić bukiet świeżych kwiatów, zwłaszcza dzikich lub tych, które zostały skojarzone z rekreacji na świeżym powietrzu. Może to być bukiet bzu i jaśminu w lecie – wszystkie kwiaty jesienią – miły zapach piękny i jasny chryzantemy. A będziesz zaskoczony, jak radykalnie zmienić na lepsze nastroju, chęci do życia i pracy. A wszystko dlatego, że kwiaty przynieść piękno w naszym życiu. Jak przedłużyć trwałość kwiatów ciętych jest wiedzieć.

Dla tych, którzy często spada nastrój i są narażone na depresję, świeże kwiaty są wielcy uzdrowiciele duszy. Jeśli ktoś pomaga poprawić nastrój działa rzekę lub palenie ognia, świeże kwiaty są uniwersalne w tym względzie. Są pozytywne w prawie wszystkich ludzi, z wyjątkiem być może oczywistych alergii.

Najważniejsze – że nie wybierać, do każdego zakładu, aby główny duszę i opieki. W tym przypadku jest to długi czas będzie można rozkoszować się świeżość, zapach i kolory.

load...