Jak prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów

Zawartość:

Jeśli musisz nauczyć się niuanse prowadzenia samochodu wyposażonego w instrukcji lub manualną skrzynią biegów, nie należy przejść do rozpaczy, ponieważ trudności związane z liczbą jego funkcje są często przesadzone. Głównym punktem, żenujące początkujących kierowców – jest obecność trzech pedałów (zamiast dwóch) i dźwigni zmiany biegów. Oczywiście, to wymaga spójności i koordynacji ruchów. Ale po twojej stronie będzie przewaga moralna nad tymi kierowców, którzy tylko wiedzieć, jak prowadzić samochód z automatyczną oknie opcji. Będzie to zdecydowany plus i wybór pojazdu, ponieważ w niektórych przypadkach, uzyskując swój ulubiony model z automatyczną skrzynią biegów, konieczne jest, aby rozłożyć porządek w sumie, ale ten sam samochód, tylko z mechaniką, jest tańsza. Dlatego nie ma potrzeby, aby czuć się pokonany – jeszcze lepiej cierpliwości i wytrwałości, aby przezwyciężyć niektóre z trudności na drodze do celu.

load...

Jaki jest manualna skrzynia biegów

Najpierw dowiedzieć się, co jest przekan_1wanie, w skrócie PPC, lub jak to często nan_1wa, skrzynię biegów. Jak dobrze wiadomo, że ma dwa główne cele:

  • Dystrybucji lub w inny sposób przenoszenia momentu obrotowego z silnika (silnik) pojazdu do bezpośrednio kołami;
  • Pchnięcie zmienić głośność w zależności od warunków ruchu pojazdu.

Nowoczesne samochody wyposażone są w kilku rodzajach PPC, takich jak mechaniczny (ręczny), automatycznych, zrobotyzowanych i CVT (bezstopniowa). Największą popularność wpłynęła pojazdy mechaniczne (manualna skrzynia biegów) oraz automatycznych skrzyń biegów (automatyczna).

Między tymi opcjami, istnieje szereg różnic, jak w samochodzie z procesu zmiany biegów automatyczna skrzynia biegów zakłada cały system elektroniczny, innymi słowy, komputer, aw samochodach z manualną skrzynią biegów odbywa się jedynie z bezpośrednim udziałem kierowcy.

load...

Manual (ręczny) transmisja jest już od ponad stu lat i, oczywiście, do swojej długiej historii, kiedy przeszedł wiele zmian i ulepszeń. Jego konstrukcja jest wciąż proste, niezawodne, pozwala na ręczne sterowanie pojazdem we wszystkich rodzajach ruchu, jak również z pewnej zręczności kierowcy jest dostatecznie ekonomiczny pod względem zużycia paliwa.

Podstawy wymagane do prowadzenia samochodów z manualną skrzynią biegów

To jakie tajemnice pomogą początkującym szybko i łatwo zrozumieć zawiłości prowadzenia samochodu z manualną skrzynią biegów, i zostaną omówione. Najpierw trzeba jasno zrozumieć kilka ważnych punktów:

  1. Lewy pedał (sprzęgło) jest wyciskany ściśle lewą nogą, a pozostałe dwa (hamulec i gaz) odpowiada prawej nodze.
  2. Prędkość powinna być przełączane przez przeprowadzenie alternatywnego przejście od pierwszego do drugiego, to trzecie i tak dalej. Nie można, na przykład, aby natychmiast przełączyć z drugiego na piąte, jeśli chcesz utrzymać silnik samochodu w dobrym stanie tak długo, jak to możliwe.
  3. Grip wyciśnięty przy każdej zmianie biegów.

To podstawy, bez których wiedza nauczyć się prowadzić samochód jest niemożliwe. Ale ważne jest opracowanie rozruchu płynnego ruchu pojazdów, bez szarpnięć i glohnuschego silnik. Będzie musiał być przeszkoleni, jak po raz pierwszy okazuje nie wszystkie. Ważne jest, aby przynieść ramiona i nogi do automatyzmu. W teorii, aby sprawnie poruszać, trzeba wykonać szereg manipulacji w następującej kolejności:

  • Włączyć zapłon (Uruchomienie silnika samochodu);
  • ścisnąć uchwyt;
  • Przenieść dźwignię w pierwszym położeniu przekładni (prędkość);
  • Lekko nacisnąć gazu, a jednocześnie także bez szarpnięć, aby zwolnić sprzęgło.

Jeśli akcja zbiegnie się z teorią, że samochód zacznie poruszać się z miejsca. Jeśli nie – nie ma problemu: po prostu uzbroić się w cierpliwość i spróbować ponownie. I znowu, aż pojawi się wynik.

Szczególną uwagę zwraca się kiedy warto szybkość przełączania, ponieważ cały czas jechać na jedyną możliwą. W tym celu konieczne jest, aby wiedzieć, że pierwszy bieg być napędzany z prędkością do 15 km / h, w drugiej – 30 km / h, na trzecim – do 50 km / h, na czwartym – 80 km / h na piątym ograniczenia prędkości tylko twój zmysł samozachowawczy. Aby rozpocząć dobrą wskazówkę będzie prędkościomierz, a następnie będzie można skupić się tylko na jednym dźwięku silnika.

Prawidłowe hamowanie w różnych warunkach drogowych

Jeśli trzeba zwalniać na suchej nawierzchni drogi, to nie jest konieczne, aby przejść od wysokiego do niskiego biegu. Jest lepiej, aby zmniejszyć prędkość do minimum dla tej samej transmisji, na których porusza się ruch.

Lodowaty deszcz i sytuacja jest nieco inna. Od śliskiej nawierzchni, stabilna pozycja pojazdu ma szczególne znaczenie. Należy skoncentrować się na drodze, i do zwiększenia stabilności samochodu, wyposażonego w manualną skrzynię biegów, zmiany biegu na niższy, a tym samym zmniejszenie prędkości. To pozwoli kontrolować kąt możliwego dryfu i czas reakcji w nagłych przypadkach.

Pamiętam, że hamowanie na śliskiej nawierzchni powinny spowolnić na początku, a następnie zwolnić sprzęgło, przejście na niższy bieg i ponownie dopiero po tych wszystkich kroków, aby wycisnąć sprzęgło. To się nan_1wa „hamowanie silnikiem”, że nie pozwoli blokowaniu kół, ale spowalnia ruch samochodów będzie stopniowo. Tutaj dużą rolę odgrywa staranne przestrzeganie odległości między samochodem a następnego przyjść, i, oczywiście, tryb wysokiej prędkości.

Łagodne wejście do zwojów i zwiększa bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodu, wyposażony w mechaniczne lub ręczne przekładni, ponieważ ten sposób zapobiega poślizgowi pojazdu na śliskiej powierzchni. W przypadku, gdy samochód jest zablokowana w śniegu lub lodu, trzeba uciekać się do tak zwanej metody „kołysanie”. W tym toku towarzyszyć włączenie pierwszego biegu w przełączniku odwróconej odpowiednio powrotem.

Oczywiście, dla początkujących, zalecenia te na pierwszy rzut oka skomplikowane i trudne do osiągnięcia, ale regularne próby je realizować pomogą w czasie, aby dać swój styl jazdy bardziej swobodnie i bezpieczeństwa.

Najprostszym sposobem, aby prowadzić samochód, oczywiście, z automatyczną skrzynią biegów. A jednak, jeśli masz tylko wziąć kurs „młodego kierowcy” i uzyskać prawo, to lepiej, aby nauczyć się jeździć samochodem wyposażonym w mechaniczny (ręczny) transmisji. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista: nauka radzenia sobie z bardziej skomplikowanych opcji sterowania, będzie można czuć się pewnie w każdej sytuacji. Nawiasem mówiąc, w wielu innych krajach, kierowca, który ukończył szkolenie i zdali testu jazdy samochodem z automatyczną skrzynią biegów, jest zabronione do prowadzenia samochodów z manualną skrzynią biegów. Wniosek: nie ma łatwego wyjścia, zwłaszcza jeśli chodzi o techniki kierowania jakimkolwiek pojazdem.

load...