Jak prowadzić samochód z automatyczną skrzynią biegów

Zawartość:

Globalny rynek motoryzacyjny jest równie dobrze reprezentowane pojazdów wyposażonych zarówno mechaniczne (manualna skrzynia biegów) oraz automatyczną skrzynią biegów (automatyczna). I nie można powiedzieć, że jedna z tych opcji, przekładnia ma jakieś szczególne zalety w stosunku do innych. Tyle, że każdy z nich ma pewne zalety i wady. Dlatego ostateczny wybór opcji jazdy bez wątpienia należy do ciebie, jako przyszłego lub faktycznego właściciela pojazdu. Po tym wszystkim, pomimo wszystkich rad i wskazówek, wystarczy określić kwotę, za jaką gotowi rozstać się na zakup samochodów, znać swój styl jazdy i stanowią doskonałe warunki, w jakich samochód będzie podróżować.

load...

Podsumowując opinie ekspertów i doświadczonych kierowców, automatyczna skrzynia biegów jest bardziej odpowiedni dla początkujących, którzy po prostu mają uzyskać prawo, a dla ludzi, którzy wolą spokojny sposób jazdy w nowoczesnej metropolii. Ale miłośnicy emocji i jazdy z dużym doświadczeniem jazdy lepiej zdecydować się na samochód z manualną skrzynią biegów.

Można powiedzieć, że korzyści z automatyczną skrzynią biegów to:

 • łatwość prowadzenia;
 • Rapid początkujących nauki podstaw jazdy;
 • Okazja, aby dać pełną uwagę do drogi;
 • Nie przeciążanie pojazdu silnikowego.

I główne zalety to duża, w porównaniu z podręcznika, koszty samochodu, kompleksowość obsługi i bardzo kosztownych napraw. Ponadto, zgodnie z samych kierowców, samochód z automatyczną skrzynią biegów nie uznają ekstremalne warunki jazdy.

Dlatego też, jeśli jeszcze nie zdecydowali się na wybór samochodów, myśleć jak to będzie działać i czy spodziewane są fundusze wydać dużo na jej usługi. A oto jak prawo do prowadzenia samochodu, który ma automatyczną skrzynię biegów (transmisja) do mniej do naprawy powiedzieć dalej.

load...

Wygląd i tryby automatyczne

Gdzie w samochodach z manualną skrzynią biegów, użyłeś aby zobaczyć dźwignię z którym kierowca przełącza prędkość samochodu z automatyczną skrzynią biegów z małym dźwigni z przyciskiem – tzw selektor trybu. To nie znaczy, że koncepcja zmiany tu wcale nie jest – nie tylko funkcja całkowicie należy do układu elektronicznego, czyli komputera.

Na widocznej stronie bloku skrzynkowej automatyczny łacińskie litery oznaczają jego trybów pracy, takich jak:

 1. „P” oznacza tryb postojowy, można ją porównać z długim mechaniki hamulca ręcznego. Blokuje koła i samochód jest włączony po uruchomieniu silnika i zacina. W każdym przypadku, gdy pojazd jest w ruchu nie może zawierać tryb „P” – to może uszkodzić okno.
 2. „R” oznacza tryb wsteczny, tzw odwrotnie. Jest również zostać włączone tylko wtedy, gdy samochód jest całkowicie zatrzymany.
 3. „N” odnosi się do tej samej metody, która w mechanice samochodowych reagować w położeniu neutralnym. Podczas holowania pojazdu w tej pozycji powinna być automatyczna dźwignia biegów, gdy silnik jest niezależny od swobodnego obrotu koła pozwala przenieść samego samochodu.
 4. „D” oznacza tryb jazdy (od angielskiego słowa „Drive”). Nie trzeba dodawać, że ta pozycja dźwigni pozwoli samochód do przodu, a proces zmiany biegów jest automatyczna, w zależności od warunków jazdy. Jeżeli pojazd stoi w dół, tryb ten nie pozwala mu cofnąć (oczywiście, jeśli nie jest stroma zjeżdżalnia).

Oprócz podstawowych przepisów dźwigni automatycznej skrzyni biegów jest również dodatkowe. W szczególności skupimy się na tryb zimowy. W zależności od znaku pojazdu, może być wskazane w kilku wariantach, na przykład: „*”, „HOLD”, „W”, „Snow”. Ten specjalny program do jazdy w warunkach zimowych, gdy nawierzchnia jest śliska często, zaprojektowany, aby wyeliminować poślizg podczas uruchamiania pojazdu, aby odpędzić, a podczas zmiany biegów. W trybie zimowym, pojazd rozpoczyna swój ruch raz w drugim biegu, a ich dalsze przełączanie odbywa się przy niższej prędkości, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo zarówno światła i niekontrolowanego poślizgu. Korzystanie warunki zimowe w okresie letnim nie jest dozwolone, ponieważ ma duże obciążenie na automatyczną skrzynią biegów, to przegrzewa się, a to zwiększa zużycie.

Kiedy i jak powinno zawierać trybów automatycznych

Zanim ustawić dźwignię zmiany biegów w określonym położeniu, to jest konieczne, aby uruchomić hamulec prasujących silnik pojazdu i nacisnąć dźwignię umieszczoną na przycisk (z boku, z przodu i u góry). Musisz biegu przez jednego lub dwóch sekund po wybraniu trybu. Jednocześnie, jeśli zauważy, silnik brzmi bardziej stłumiony.

Pamiętaj, że oba pedały odpowiada tylko prawą nogę, lewą nie bierze udziału w procesie. Oczywiście, w niektórych przypadkach, tryb zmieni i bez konieczności wycisnąć hamulca lub naciśnij przycisk. Dzieje się tak, gdy samochód jest w drodze.

Samochód zaczął się poruszać, zwolnić pedał hamulca. Jeśli pole dźwignia jest ustawiona na „D”, urządzenie będzie iść do przodu, jeśli wybrano tryb „R” – plecy. „Neutral” pozwala samochód tylko do stania lub toczenia dół – nie zapomnieć o nim i nie pozwól hamulec niepotrzebnie. Okazuje się, że niezależnie od tego, czy po naciśnięciu pedału gazu, czy nie, w trybach ruchu i cofania silnik jest nadal jak to popycha samochód.

Cechy i jakość jazdy, który ma pole automatyczny, zależy od tego jak będzie naciskać na pedał gazu. Gładka kliknięcie zapewnić przyspieszenie bez szarpnięć i powoli przesuwa. Jeśli istnieje potrzeba przyspieszenia, nie bójcie się, aby dodać gazu, wciskając gaz do dechy. Tak więc, jak danie automatycznych zespołów Skrzynia biegów – intensywna, szybsza, bardziej wydajne. Wiadomo, że w tym przypadku, silnik będzie najpierw kopać dół tryb, po prostu, automatyczna skrzynia biegów przełączy się na niższy bieg, a dopiero po tym, że samochód będzie przyspieszać. To drugie opóźnienie między naciśnięciem gazu i prawdziwy zestaw z rewolucje zrelaksowanym jazdy nieistotne, ale przy wyprzedzaniu, gdy bank są sekundy, może prowadzić do katastrofalnych rezultatów. Dlatego fani ekstremalnych napędowe często wybierają pojazdem z ręczną skrzynią biegów.

Nauczenie się zatrzymać

Nie ma nic łatwiejszego niż wstrzymanie w całości wykonania samochodu, który ma automatyczną skrzynię biegów. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć na hamulec. Ale tu pojawia się pytanie, czy przenieść się do trybu „D”, trzeba inną pozycję dźwigni skrzyni biegów. Więc co należy zrobić:

 • Przełączające, jeśli stop jest przedłużone (trwające ponad pół minuty);
 • Nie włączaj jeśli jest krótkotrwałe, na przykład na światłach.

Co daje? W pierwszym przypadku, paliwo jest zapisane, ponieważ silnik nie musi naciskać hamulec znajduje się w samochodzie. Dźwignia może być ustawiony na „N”, a jednocześnie zachować pedał hamulca lub włączyć „P”, dając podnóżek. Druga opcja będzie przedłużyć żywotność nie tani mechanizmów pudełku.

Jeśli poruszają się powoli w korku, jest stale w ruchu z miejsca, a następnie zatrzymanie dźwigni zmiany biegów w położenie „N”, to z niego i odwrotnie, w trybie „D”, samochód ruszy automatycznie, bez dodatkowych kranów.

Hamulec ręczny i jego funkcje w samochodach z automatyczną skrzynią biegów

Według właścicieli samochodów z automatyczną skrzynią biegów, ręczny (hamulec postojowy) prawie nie wykorzystać. Mimo operacji reguł istnieje element, który wzywa kierowców wciąż nie w pełni zaufać tryb postojowy i zaciągnąć hamulec ręczny. Czy istnieje ziarno prawdy, i jest to naprawdę konieczne częste stosowanie hamulca postojowego jest trudno odpowiedzieć, bo właściciele samochodów z automatyczną skrzynią biegów nie jest zwyczaj, by sprawdzić swoją pozycję przed rozpoczęciem ruchu. A jeżeli hamulec ręczny nadal zaangażowany i zapomniane, kierowca jest często ze stratą, nie zwracając uwagi na sygnał czasu do deski rozdzielczej.

Warto jednak mimo wszystko warto zwrócić uwagę przypadki, gdy hamulec ręczny jest koniecznością, na przykład:

 • Zatrzymanie samochodu z włączonym silnikiem, zwłaszcza gdy jest to niezbędne do opuszczenia kabiny kierowcy;
 • Niezawodne mocowanie do samochodu (przy wymianie koła i tak dalej.);
 • Zatrzymać się na stromym wzgórzu przed wejściem w tryb postojowy (inaczej dźwignię od „P” musiał tłumaczyć z wielkim wysiłkiem).

W każdym razie, nie należy zapominać, aby sprawdzić położenie hamulca postojowego – będzie to zaoszczędzić od dalszych kłopotów z samochodem.

Co nie podoba automatyczną skrzynią biegów

Obciążenie i poważny prędkości – Automatyczne Zimne wrogami. W okresie zimowym, rozgrzać silnik, w tym samym czasie przygotowują się do jazdy i skrzynia biegów. W lecie nie, więc nie spiesz się, aby przyspieszyć w ciągu pierwszych kilku kilometrów – dać czas, aby upewnić się, że olej osiągnie wymaganą temperaturę. W zimie można, że ​​tak powiem, w celu rozproszenia oleju w polu przesuwając dźwignię w różnych pozycjach i trochę zalegających w każdym z nich.

W przypadku pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów, ważne jest, aby unikać jazdy off-road, ponieważ ten rodzaj skrzynki nie robi spin koła. Jeśli urządzenie jest nadal zablokowane, spróbuj wrócić na własnym torze z powrotem. Home – nie spróbować, aby przejść do trybu „D”: w tym celu istnieje tryb niskiej prędkości, co jest oznaczone „L” lub „1” i są analogiczne do pierwszej transmisji z ręcznym wozów transmisyjnych.

Z holowania ciężkich przyczep lub innego pojazdu za pomocą ciebie i lepiej nie eksperymentować, ponieważ automatyczna skrzynia biegów pod dużym obciążeniem ma fajną cechę, a to z kolei prowadzi do przedwczesnego zużycia jego mechanizmów.

Pewna złożoność w pojeździe z automatyczną skrzynią biegów i jest swoim własnym holowanie. Jest to dozwolone tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne i w ścisłej zgodzie z zasadami działania jest automatyczna skrzynia biegów, która wyposażona jest w samochodzie. Ważne jest, aby uniknąć przegrzania, więc odległość holowania nie powinna przekraczać 50 km. Należy pamiętać, że niektóre pojazdy mają automatyczną skrzynię biegów, które generalnie zakazują ich ruch za pomocą liny holowniczej.

Tak to jest, jak wiele niuansów obarczona z automatyczną skrzynią biegów. Jednak faktem jest, że w metropolii, z jego ciągłych korków i światłach młodzi kierowcy, oczywiście, łatwiej będzie, aby dowiedzieć się, jak prowadzić samochód z automatyczną skrzynią biegów nim. Tak, i wielu doświadczonych kierowców niedawno przeszczepiono przyjemności w pojazdach z tego szczególnego rodzaju skrzyni biegów, gdyż pozwala na wykonywanie jazdy w warunkach miejskich, najbardziej komfortowe.

Generalnie, aby w jak najmniejszym stopniu, aby uzyskać różnego rodzaju centrów obsługi klienta i patrzeć tam tylko do celów diagnostycznych lub rutynowe co należy zwrócić szczególną uwagę na swój styl jazdy jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Gładkie przyspieszanie i hamowanie jest o wiele bardziej korzystne niż ostry naciśnięcie pedału gazu i hamulca. Prowadzi to do bardziej oszczędnego zużycia paliwa, a nie tylko w trybie jazdy poza miastem, ale także swoje granice. Aby ratować życie i zdrowia siebie i innych, nie zapomnij o sekundowym opóźnieniem notorycznie dwóch lub trzech między naciśnięciem gazu i bieg w automatycznej skrzyni biegów, więc wyprzedzanie powinno być wykonane starannie, bez lekkomyślności.

W kwestii pracy i należy podchodzić w sposób inteligentny, ponieważ koszt nowego naprawy automatycznej skrzyni biegów uszkodzony lub bardzo wysokie. Jednak prawidłowa styl jazdy w akceptowalnych warunkach to zapewni serwisowanie tego ważnego sprzętu komfortową jazdę.

load...