Jak propagować Ficus benjamina


Zawartość:

Wielu z nas na wzmiankę o figowiec sprężysty pamiętam dokładnie kto zaszczycił nasze domy w czasach sowieckich. Ale ostatnio, ogromny popularne Ficus benjamina – duże i rozprzestrzeniania krzew, nie bardzo wymagający w utrzymaniu. Oczywiście, fani to nasuwa się pytanie: w jaki sposób propagować ficus? Zdecydowaliśmy się mówić o wszystkich dostępnych opcji i wybrać najbardziej odpowiednie dla danej sytuacji.

load...

Ważne jest, aby przed mnożyć Ficus benjamina , roślina matka była absolutnie wspaniała. Najlepszy czas, aby uzyskać nowe osoby uznane za wiosną i wczesnym latem – wtedy pędy dobrze mieć czas, aby się zakorzenić i umacniać na górze zimno sezonu.

Mnoży Ficus benjamina w jeden z następujących sposobów:

  • Sadzonek;
  • Klonowanie;
  • Nasiona.

Powrót do spisu treści

Rozmnażanie wegetatywne Ficus

Rozmnażanie przez sadzonki mogą być stosowane do zdecydowanej większości figur, a nie tylko do tego gatunku. Pierwsze sadzonki zbiorów. Aby to zrobić trzeba ostry nóż do cięcia wierzchołkowej już poluoderevenevshie gałęzi do 15 cm. Krój jest wykonany ukośnie. Nie można zbierać wycinki z nożyczkami lub tępymi przedmiotami – będą kruszyć pędy tkanek i znacznie utrudnić utworzenie.

load...

Duże liście czystą sadzonek, aby zapobiec nadmiernemu odparowywaniu wilgoci i średni zapas trzech liści na łodydze. Sok mleczny, przyciągające wzrok na cięcia, szybko zamarza i nie rozwija system korzeniowy. Dlatego, aby pozbyć się go jak najszybciej sadzonki są zamawiane: można wypłukać pod bieżącą wodą, sokiem, aż przestanie działać, lub umieścić cięcie do słoika z czystą wodą i zmienić go co dwie godziny. Po sok przestanie się wyróżniać, cięcie musi być suche na świeżym powietrzu kilka godzin.

W ciepłej wodzie korzeń ficus dość szybko. Aby zapobiec procesowi gnicia, dodać tablet woda węgiel aktywowany i śledzenia do dolnych liści nie dotykać wody. Pojemność, gdzie sadzonki do ukorzeniania powinien być wystarczająco oświetlony teren, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Gdy odparowanie wody jest wylana.

Sadzonki wymagają wysokiej wilgotności i ciepła, a takie warunki są o wiele łatwiejsze do tworzenia mini-teplichke. Po około dwóch tygodni może jaśniejsze narośli, zwaną tkaninę kalusnaya z którego następnie utworzoną korzeni. Gdy tylko pojawił się uchwyt korzenie, może być sadzone w konwencjonalnym podłożu.


Powrót do spisu treści

Metoda reprodukcji Ficus benjamina sadzonki w podłożu

Oprócz standardowych metod sadzonek ukorzenienia się w wodzie, rozmnażanie przez sadzonki mogą być natychmiast realizowane w substrat mokro piasku, torfu, perlitu i wermikulitu. Zbioru sadzonek produkowanych w taki sam sposób jak w poprzedniej metodzie, i pamiętaj, aby umyć lateksu. Po plaster suchym, jest wypełnione sproszkowanym węglu i zanurza się w grunt na jednej nerki. Aby stworzyć niezbędne warunki dla młodych Ficus benjamina górnej pokrywy ze słoika lub umieścić w mini-teplichku polietylenu.

Ziemia musi być zawsze wilgotne, ale nie podmokłe. Okresowo, sadzonki muszą być emitowany – to pomoże zapobiegać próchnicy. Lepiej jest, że ziemia była ciepła, ale można użyć poduszki lub ogrzania akumulatora ciepła. Rozumiem, że ficus zakorzenione, może być na pojawienie się nowych liści. Ale nie można po prostu otworzyć szklarnię, zrób to stopniowo przyzwyczajając się młodych roślin do nowych warunków przetrzymywania.
Powrót do spisu treści

Masa powielanie Ficus

W celu uzyskania młodego Ficus benjamina, trzeba tylko mały kawałek łodygi z jednego liścia na nim środkowej lub górnej części tułowia. W zasadzie, można uciec, aby uzyskać jak najwięcej gotowych sadzonek, liści, jak jest. Top cięcie musi być wykonane bezpośrednio nad pąkami pachowych, dolną część – na ukos, a następnie odebrać większość szczelin.

W dużym terenie pogłębiona część cięcia blachy; pewność, że ogonek pozostał na powierzchni. Sam liści należy zwinąć w rurę i zabezpieczyć gumką. Można ustawić kołek utworzonej przez rurę – więc cięcie będzie bardziej stabilny. Wymagana ilość jest popychany sadzonek teplichku zamyka polietylen. To wymaga ogrzewania gleby i regularne sadzonek napowietrzających. Około miesiąc później staną się powszechne i wypuszczać nowe liście.

Do kibicowania minęło szybko, zaleca się, aby obniżyć ficus cięcie zrobić kilka nacięć (w zależności od grubości beczki, cięcia może być więcej). Można spędzić wzdłużnego pęknięcia kilka cali od dolnej krawędzi. Im większa jest powierzchnia rany, bardziej aktywnych form kalusnaya tkanki, a więc nowe korzenie szybciej.

Co byś wybrał: ukorzenienia w wodzie lub glebie, – pożądane jest, aby traktować dolną część sadzonek głównego stymulatora specjalnego. Jako opcja, może zostać wstępnie nasączone stymulator łodyg lub roztworu w wodzie, w którym będzie cięcia, dodano kilka kropli kornevina.

Początkującym zaleca się rozmnażać przez sadzonki Ficus benjamina w wodzie. Więc jest dużo łatwiej śledzić proces i rozpad można zapobiec poniżej. Małe sadzonki rooting wygodny w specjalnych doniczkach sadzonki z wyjmowanym dołu. W przyszłości będzie to bardzo łatwe do przeprowadzenia przeładunku młodych roślin w doniczkach o dużych średnicach.


Powrót do spisu treści

Propagacji nasion Ficus

W ten sposób w domu Ficus benjamina rozmnażać trudne, jeśli nie niemożliwe. Ale jeśli masz nasiona, powinny one być traktowane wstępnie pobudzające wzrost i grzybobójcze, a potem siać powierzchnię zwilża podłoża i światło. Pojemność nasiona przykryć folią i umieścić w mini-teplichku. Do kiełkowania nasion niezbędnych do stale utrzymywać temperaturę w ciągu 25-30 stopni. Po zarazków kiełkowania jest konieczne, aby zapewnić jasne oświetlenie, lub znacznie wydłużone pędy.
Powrót do spisu treści

Klonowanie figi

Procedura przemysłowej, w której proces odbywa się reprodukcji Ficus benjamina. Metoda ta opiera się na właściwościach wybranych komórek roślinnych. Krótko mówiąc, jego zdolność w określonych warunkach i przy pełnej mocy, aby wygenerować dokładnie taką samą roślinę.

Każda komórka przechowuje pełną informację o rośliny macierzystej i może odtworzyć dokładną kopię. Rośliny produkowane w ten sposób uzyskuje się absolutnie identyczne, ale wolne od różnego rodzaju infekcje, jeśli którykolwiek z rośliny macierzystej. Ficus Benjamina Tak otrzymany nieznacznie mniejszy rozmiar i są dobrze rozgałęzione.

load...