Jak prawidłowo dbać o samochodzie – proste zasady

Prawie każdy kierowca ma swój samochód z czułością i miłością. Co możemy powiedzieć o auto-damy! Źle był tym, który twierdził, że maszyny – tylko środkiem transportu. Och, nie tak!

load...

Do tego auto-lady samochodu – to znacznie więcej. Jest to drugi dom, i wierny przyjaciel, i powodem do dumy, a często i najpotężniejszym lekarstwem na stres i wszystkie problemy życiowe. Ale każdy wie, jak prawidłowo dbać o samochód?

Oczywiście, prawdziwa dama auto dba o swojego konia „żelazną” i dba o to, że był zawsze „umyty” i „karmione”. Ale jeśli wszystko jest zrobione dobrze? Jak uniknąć irytujących błędów i niewiedzy, nie zaszkodzi jej większość, najlepszy samochód na świecie?

Jak nie wpaść w pułapkę?

Niestety, większość z auto-Lady prędzej czy później wpadnie w bardzo trudnej sytuacji: to jest oczywiste, że coś jest nie tak samochód, ale co dokładnie – nie jest jasne. A następnie, jako zło, a nie ma nikogo, kto mógłby pomóc i wspierać. Co zrobić w tym przypadku? Odpowiedź wydaje się być oczywista – jechać do myjni samochodowej. Tam – uważają eksperci. Niech zrozumie.

To wszystko jest tak … jeśli jeden mały problem – niestety, wielu pracowników uważa centra serwisowe Człowiek, oczywiście, nie rozbieraj urządzenia w samochodzie, „Fair Game”. Bez najmniejszego skrępowania, można wystawić fakturę schludny sumy za pracę „grosza”. Jak upewnić się, że nie oszukują?

load...

Odpowiedź jest prosta: nie musi być leniwy, aby zadzwonić w środku jednego lub dwóch samochodów opieki i porównanie wyników diagnostycznych.

Przypadkowo? Dobrze, to znaczy, że porażka jest naprawdę poważna. Nic nie można zrobić – będzie musiał „widełek”. A w ogóle, starają się regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta samochodu, przechodzą MOT. Wtedy problemy będzie znacznie mniej.

„Feed” samochód?

Co dziwne, wystarczająco duża liczba auto-Lady absolutnie pewny, że jeśli „feed” ich „koń” najlepszy – a więc, najdroższe – benzyna, zacznie szybciej „RUN”.

Co zrobić te numery – 92, 95, 98? Wydaje się, że dla wielu, to już nie jest tajemnicą – reprezentują liczby oktanowej benzyny. Najprawdopodobniej nie wszyscy rozumieją jego znaczenia, ale prawie każdy wie, że im wyższa liczba oktanowa, droższe benzyna. Jak prawidłowo dbać o samochód? To działa w tym przypadku logika – droższe lepiej?

Niestety nie. Jakość benzyny nie ma wpływu na prędkość. Ale stan samochodu wpływa bardzo poważnie. Najlepszym „żywność” na komputerze – jest to jeden z zaleceniami zawartymi w jego instrukcji obsługi. Po tym wszystkim, w ramach systemu benzyny w samochodzie. A najlepsze, co można zrobić – stosować się do tych zaleceń.

Jest też inny problem – bez skrupułów właścicieli i pracowników stacji benzynowych. Jak chronić się przed nimi? Niestety, aby sprawdzić jakość benzyny na stacji benzynowej lub inny nie będzie możliwe. Dlatego jedynym sposobem – jest rozmowa z kilku „zatwardziałych” właścicieli samochodów i dowiedzieć się, jakie rośliny są obciążony. Wybierz dwa lub trzy „z jego” sprawdzony ładowania, a także używać tylko z ich usług.

Jak dobrać elementy do wymiany?

Nieco wcześniej lub trochę później, ale wszyscy kierowcy – Twoja pani nie jest wyjątkiem! – w obliczu faktu, że niektóre części samochodu należy wymienić. Nawet tak proste, jak filtry lub iskry. A potem czasami kuszeni, aby zaoszczędzić trochę. Cóż, w rzeczywistości – to coś elementarne! Może można kupić te „małe rzeczy” jest tańsze?

Coś kupić, oczywiście, możliwe. Ale istnieje możliwość, że ze względu na te „małe rzeczy” muszą cierpieć więcej, znacznie bardziej „poważne” i istotne szczegóły dotyczące Twojego samochodu. A potem trzeba zapłacić za naprawę ma znacznie większą sumę. To jest dokładnie to sprawy, o których mówią: „skąpiec płaci dwa razy”

Jak dbać o samochód?

Jeżeli nie jesteś pewien, że można dokonać właściwego wyboru, lepiej jest poprosić o poradę bardziej doświadczonej osoby. Ponadto pożądane jest, że nie był zainteresowany swoimi dodatkowymi kosztami. Może już nadszedł czas, aby „jego” mechanik samochodowy?

Dzisiaj, myjnia samochodowa są dosłownie wszędzie. I usługa ta jest łatwo dostępna. Dlatego większość osób woli zaufać ich samochód do profesjonalistów. Ale jakiego rodzaju czyszczenia wybrać?

Wszystkie rodzaje myjni można podzielić na ręcznym, mechanicznym i bezstykowych. Jakie są między nimi różnice?

Główną zaletą jest jakość ręcznego czyszczenia. Żaden z maszyny nie wykonać zadanie jako człowiek. Wszystko to jest prawdą. Jeśli nie brać pod uwagę osławionego „czynnik ludzki”. Rzeczywiście, w jaki sposób można mieć pewność, że pracownik sprzątanie nie jest leniwy, nie początkujący i nie włamać? Można jednak kontrolować proces i, jeśli to konieczne, skorygować niedoświadczonego pracownika. Jeszcze wątpliwości? Następnie należy wybrać automatyczny.

Oprócz instrukcji będziesz najprawdopodobniej oferowane do wyboru mechanicznego (kontakt) lub bezdotykowej myjni samochodowej. Jaka jest różnica między tymi dwoma metodami?

Po skontaktowaniu się z myjni są myte w specjalnym zautomatyzowanej linii. Najpierw na maszynie jest stosowany do automatycznego szamponu. Narzędzie płucze błotem w szczotki, które obracają się z bardzo dużą prędkością.

Metoda ta pozwala na mycie czyszczenia „brudny”. Ale, niestety, ma mechanicznego czyszczenia i wady. Pomimo faktu, że szczotki wykonane są ze specjalnego miękkiego materiału z częstego korzystania z tego rodzaju farby pralka może ulec pogorszeniu.

Zlewozmywak bezstykowych pojawiła się stosunkowo niedawno. Główną różnicą jest to, że samochód nie będzie trzeć szczotek i gąbek. Więc pojawienie się zarysowań w procesie mycia jest praktycznie niemożliwe. Nawiasem mówiąc, to dlaczego ta metoda czyszczenia jest zalecany do ciemnego pojazdów. Po tym wszystkim, ich powierzchnia jest bardzo widoczny, nawet najmniejsza zarysowania.

Jak to się dzieje? Na samochodzie jest stosowany do piany. Odbywa się to za pomocą specjalnych urządzeń – wytwornica piany lub penopistoleta. Piankę pozostawiano do odstania na 3-4 minuty, a następnie spłukuje się czystą wodą, który jest dostarczany pod dużym ciśnieniem. Cały ten proces zajmuje około 10-15 minut. Problemem jest to, że silny „upartych” zanieczyszczenia nie mogą być myte.

Zatopić „na własną rękę”

Jeśli jesteś jednym z tych właścicieli samochodów, którzy nie chcą, aby ich piękno zaufać nikomu, to nie ma innego – na drodze, mniej kosztowne – droga do powrotu samochodu „dawnej świetności”. Można go myć się. W zasadzie – nic skomplikowanego.

Jak dbać o samochód i że konieczne jest, aby wiedzieć? Na myjni nie można używać detergentów lub innych detergentów – Tylko specjalne kosmetyki samochodowe. Wszystkie zanieczyszczenia muszą być zmywane wodą – jeśli wytrzeć urządzenie suchą ściereczką, można je porysować.

Urządzenie ufa. Ona – najlepszy i dlatego godne dobrej opieki. A jeśli dbać o nią, ona nigdy nie zawiedzie Cię w trudnych czasach.

load...