Jak prawidłowo dbać o ficus?

Zawartość:

Piękne drzewo z liści wiecznie, który jest trudny do pominięcia – Ficus benjamina. Fani doniczkowe wie, że jest w stanie ozdobić każde pomieszczenie, ale to było piękne drzewko, trzeba spełniać warunki opieki. Ktoś może powiedzieć, że są one dość skomplikowane i ten kwiat jest inny charakter kapryśny, ale teraz pokażemy, jak dbać o Ficus benjamina i widać, że rzeczywiście dbać o niego w domu nie jest tak skomplikowana.

load...

Wybierając miejsce dla ficus

Biorąc pod uwagę, że wszelkie rośliny doniczkowe nie podoba permutacje, wskazane jest, aby wybrać miejsce, zanim pojawi się kwiat w domu. Więc uprościć pielęgnacja roślin. Gdzie będą Ficus benjamina, nie powinny być zbyt jasny lub ciemny i zimny. Oczywiście, jak wszystkie rośliny domowe, Ficus Benjamin nie lubi przeciągów.

Temperatura nie powinna spadać poniżej 15 °, korzystnie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Bezpośrednie światło słoneczne może prowadzić do śmierci ficus, ale oświetlenie powinno być dość jasne, zwłaszcza jeśli kopia ma urozmaiconą kolorystykę liści.

Konserwacja i przejmuje kontrolę wilgotności: nie powinna być niższa niż 50%, a Optymalna dawka wynosi 70%. Jeśli powietrze jest zbyt przesuszone, konieczne jest spryskać liście z atomizerem, a co najmniej raz w miesiącu, aby opłynąć całą Figowiec benjamina (umożliwiający jego rozmiar) pod prysznicem. Po kąpieli nadać roślinie zdolność do całkowitego wysuszenia, w przeciwnym razie może zamarznąć.

load...

Podlewanie i nawożenie Ficus benjamina

Trudno jest wyobrazić sobie bez właściwego nawadniania harmonogram konserwacji. Ale podlewania roślin domowych przyjść bez niego, ponieważ różnych porach roku sugeruje inny interwał podlewania. Ficus benjamina należy podlewać tylko wtedy, gdy ziemnych pokój już po wyschnięciu poprzedniej podlewania, ale nie należy nadmiernie suszę. Sprawdź ziemi – czy to wysuszone około 1/5 puli, można bezpiecznie przystąpić do procedur wodnych.

Biorąc pod uwagę rozmiar, który osiąga Ficus benjamina, podlewanie najlepiej jest wykonywać etapowo na Ziemię com jest dobrze karmione z wilgocią. Woda, która pozostaje w misce po podlaniu należy opróżnić (po około 30 minutach po nawadniania: tym razem wystarczy, aby wchłonąć całej ziemi potrzebnej wilgoci).

Należy zauważyć, że bez właściwej opieki nawóz jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Co do nawożenia roślin, można użyć gotowej mieszanki. Dawkowanie obliczone na podstawie instrukcji. Zazwyczaj ficus Ficus Benjamin zacząć nawozić się wczesną wiosną i kontynuować przez całe lato (co dwa tygodnie).

Okres odpoczynku nie powinien przeciążać gleby z nawozami. To może przyczyniać się wyłącznie do rozwoju różnych grzybów, które następnie służą jako źródło wielu chorób. Można użyć nawozu do liści, ale należy trzymać się dawki lub Ficus benjamina łatwo defoliacji.

Przesadzania roślin

Skąd wiesz, że roślina potrzebuje przeszczepu? Jeśli okaże się, że odstępy czasu między podlewania ficus stają się coraz krótsze, a przez dziury drenaż zaczął wypatrywać korzenie, oznacza to, że nadszedł czas. Zwykle młode rośliny domowe są przesadzane co roku, wybierając garnek 2 cm dłuższy od poprzedniego.

Po osiągnięciu wieku 5 Ficus benjamina są przesadzane co dwa lata. Ficus wywołujący stulatkowie wielkość nie może całkowicie przeszczepu, ale tylko częściowo przeprowadzić substytut gleby.

Przesadzanie wykonuje się głównie w momencie kiedy roślina przeżywa aktywnego okresu. Wiosna i lato, w zasadzie, jest idealnym rozwiązaniem w celu przesiedlenia ficus. Dwa dni przed przesadzania roślin powinny być dobrze podlewane. W przypadku przeszczepu wyjęte z roślin doniczkowych i delikatne potrząsanie cały ziemi z korzeni.

Garnka, w którym znajduje się roślina, ostrożnie wlać drenaż i ustawione ficus. Napełnij grunt na boki, trochę ubijanie go. Wlać i pozostawić go do zakorzenić. Troska po przesadzeniu normalne.

Powielanie Ficus Benjamin

Okres aktywnego wzrostu rys wspaniale go propagować. Główną metodą zwielokrotniania – jest sadzonek. Nie próbuj kibicowania młodej elity, wybierz te oddziały, gdzie tkanina już sztywny. Cięcie łodygi w zakresie wielkości od 7 do 10 cm, i jest wymagany w celu usunięcia uwolnionego mlecz. Można po prostu wystarczy umieścić sadzonki w pojemniku z wodą, a po pewnym czasie go zmienić. Procedura ta powinna być powtarzana przez cały dzień co trzy godziny.

Kiedy sok już pozbył, pozostawić sadzonek w słoiku z czystą wodą, aż do pojawienia się korzeni. To trwa zwykle około dwóch tygodni, aż do młodych korzeni, a następnie sadzonki są gotowe do podjęcia korzenie w ziemi. Po umieszczeniu sadzonek w wodzie, to jest bardzo ważne, aby wyciąć wszystkie dolne liście, więc nie rozkładają się w wilgotnym środowisku.

Odpowiednia do sadzenia sadzonek 10 cm i doniczki dowolnego startera uniwersalnego. Nie zapomnij warstwę drenażową z keramzytu powinno być konieczne. Sadzenie młodych roślin niewiele różni się od kolejnej transplantacji, które zostały już styczność.

Problemy w opiece Ficus benjamina

Liście – głównym wyznacznikiem zdrowia roślin. Najczęstsze an_4, które wpływają na te rośliny w pomieszczeniach, są opisane poniżej.

  • Opadają liście i suche końcówki: Powód – zbyt suche powietrze w pomieszczeniu. Rozwiązany poprzez opryskiwanie;
  • Liści roślin zwijają i więdną: to wskazuje na brak ciepła dla ficus. Jeśli on stoi blisko ściany lub szkiełku. Zwiększenie temperatury w pomieszczeniu, w ogóle;
  • Nowe pędy, przerzedzone i bardzo drobne listki: brak światła i mocy. Nakarm roślinę i umieścić go na oświetlonej powierzchni;
  • Przelecieć dolne liście: to nie jest problem, jako naturalny skutek wzrostu roślin;
  • Nie zapomnij okresowo sprawdzać zakład na obecność szkodników. Ficus liści miłość przędziorki i mszyce panelowe. Zniszcz je, można użyć gotowych środków owadobójczych.

To wszystkie podstawowe zasady opieki nad ficus w domu. Nie bój się, tworząc koronę i regularnie przycinać zbędne pędy, roślina będzie tylko zyskać. Nie należy umieszczać go na balkonie w styczniu i nie umieszczać w projekcie, wtedy będzie dekorowanie mieszkania na długi czas!

load...