Jak prać kurtkę na dół?

Dół kurtki (płaszcze dół kurtki, płaszcze, kombinezony) stały się niemal najbardziej popularną formą górną ciepłą odzież. Są to zużyte i stare i młode, niezależnie od płci i statusu społecznego. Jakie? Ciepłe, wygodne, proste, praktyczne i modne! I nic dziwnego: przecież oni byli zaangażowani w rozwój naukowych instytutów badawczych specjalnie dla urządzeń wypraw arktycznych. Nie ma prawie rodziny, w której przynajmniej jeden z domowników lub miał w swojej szafie w dół kurtki. A ponieważ prędzej czy później mamy do czynienia z zadaniem czyszczenia lub prania ubrań, zwłaszcza jeśli należy ona do dziecka lub ma jasny kolor. I tu pojawia się pytanie: jak zmyć kurtkę?

load...

Oczywiste jest, że najlepiej dać kurtkę do pralni chemicznej. Tam wszystko wykonane profesjonalnie i dokładnie. Ale żeby zdjąć kurtkę do pralni rozsądnych po chłodnej porze roku, przed odstawieniem ciepłe ubrania przechowywanie oszczędności. Ponieważ, po pierwsze, że jest wart swojej ceny (a czasem przyzwoity), a po drugie, na to potrzeba czasu. A zimą i jesienią, nie mamy innego wyboru, jak zmyć kurtkę w pralce lub ręcznie. Ci z nas, którzy mają do czynienia z koniecznością po raz pierwszy często są przerażeni perspektywą niezależnych prania w dół kurtki. Jednak nic złego. Wszystko jest bardzo proste i łatwe. Trzeba tylko nauczyć niektórych cech produktu i jego reguł prania.

Co znajduje się wewnątrz kurtki w dół?

Dół kurtki wzywamy wszystkie nieporęcznych wyściełane kurtki, bez względu na to, co jest w środku. W rzeczywistości prawdziwa puszka kurtki powinny być pakowane z puszystej (edredon, gęsi, łabędzie lub kaczki). Na etykiecie kurtki dół będzie oznaczać „w dół”. Ale ta etykieta jest dość trudne do znalezienia. Najczęściej w takich kurtkach puch miesza się z piórem i napis na etykiecie to – słowo „pióro” (pióro). To właśnie te prawdziwe w dół kurtki i wymagają szczególnie ostrożnego obchodzenia się podczas mycia.

Obok nich znajdują się ubrania pióro z izolacją z innych materiałów „z bawełny” – mrugnięcia „wełny” – wełna, „poliester” „pustych włókien” i „fiberteck” – izolacja syntetyczne. Z nich, sytuacja jest łatwiejsza niż w dół, ale szacunek dla tych ubrań też nie zaszkodzi. Dlatego zasady jak do mycia w dół kurtki, to będzie przejść do innych izolowanych kurtki zimowe drogi. Według ogólnie do zaleceń producenta odzieży z piór i izolacji w dół nie mogą być myte ani prasować. Ale, jak doświadczenie naszych przedsiębiorczych i odważnych gospodyń domowych (i takiego doświadczenia, jak się okazuje, mamy w nadmiarze), kurtka w dół można prać. Powstaje pytanie, jak to zrobić bez większych szkód na rzeczy.

Jak prać kurtkę w dół w pralce?

Warunki prania w dół kurtki wyjaśnił, że to ich specjalny wypełniacz – puch. Faktem jest, że oprócz nich, oczywiście, doskonała jakość, zarówno światło i ciepło, puch ma kilka niewygodnych właściwości dla nas. Pyłowy ma tendencję do gromadzenia się pyłu na mokro komkovatsya absorbują i dają dobre detergentu zła. Dlatego zanim zmyć kurtki, należy pamiętać, że:

load...
  • Tylko w jednym płaszczu może załadować bęben pralki;
  • Temperatura wody do prania nie powinna być wyższa niż 30 ° C;
  • Proszki mogą być stosowane tylko do specjalnych lub bardzo prosty ciecz (mydła w płynie);
  • Pranie, należy zainstalować delikatna, z wolnoobrotowego;
  • Zmyć kurtka musi tylko okazało wewnątrz na zewnątrz, zapinane na guziki i zamek błyskawiczny;
  • Płukania płaszcz korzystnie nie mniej niż trzy razy;
  • Naciskając tylko przy bardzo niskich prędkościach pralki.

Niektóre kurtki są sprzedawane razem ze specjalnymi kulkami do prania. Takie kulki układają się w bębnie pralki, a wraz z nimi przemywa i suszy w dół kurtki. Jeśli te kulki dołączone kurtkę w dół nie było, a potem, za radą gospodyń przedsiębiorczych, używać piłek tenisowych (na tenisa). Trzy lub cztery kulki w pralce nie pozwoli puch zboczyć do grudek podczas prania.

Dlaczego nie chcesz używać proszku do prania? Nie zawiera żadnych szkodliwych skutków dla niej nie ma puch, tylko proszek jest bardzo trudny do przepłukać puch. Dlatego, proszek do prania, po prostu trzeba bardziej dokładnie wypłukać w dół kurtki. Naciśnięcie go można również w pralce, a także piłki tenisowej.

Jeżeli kurtka nie jest bardzo brudna, że ​​nie jest konieczne, aby wypełnić go w pralce. Można to zrobić bardziej łagodny sposób, aby zmyć kurtkę i dłonie.

Jak umyć dół podręcznik kurtka?

Szybciej brudne mankiety, kieszenie i kołnierz. Aby usunąć to ich umieścić na tkaninie trochę łagodny szampon lub mydło. Lekko spryskać i pocierać opuszkami palców lub pędzelkiem skażonych. A następnie spłukać pianę za pomocą wilgotnej ściereczki.

Jeśli istnieje potrzeba, aby umyć wszystko w dół kurtki, konieczne jest, aby powiesić ją na wieszaku lub liny nad wanną, całkowicie szmatki mydła, a następnie zmyć pianę wodą z prysznica. Kurtka z tkaniny wodoodpornej i nie zmoknąć, gdy jest czysty (choć tylko na górze). Wodoszczelne tkanina jeśli, to tylko wierzchnia warstwa zamoczenia piór „wypychania”. Dlatego, puch nie będzie wysiąść w bryłach i wysuszyć go przez dłuższy czas nie jest konieczne.

Jak osuszyć dół kurtkę?

Jeśli wyschnięcia dół kurtkę w pralce, konieczne jest, aby umieścić piłki tenisowe, które trzepaczką w dół i nie pozwoli go trzymać razem. Proces powinien sam trwać około dwóch godzin. Nawiasem mówiąc, po takim płaszcza suszenia może wyglądać już wyschła, a wewnętrzne warstwy błony śluzowej może być jeszcze mokre. Dlatego powinien zwisać w pokoju, a nie po prostu zdjąć obudowę.

Pamiętaj, że nie można umieścić w dół kurtki na kaloryferze do wyschnięcia i bardzo blisko do innych źródeł ciepła. Od gorącego powietrza pióra staną się kruche i zatrzymać ocieplenie. Wysuszyć kurtkę w pozycji pionowej, okresowo usuwając z wieszaka przez wstrząsanie i ugniatanie. Ma to zapewnić, że pióro nie jest sklejone i przeniósł się do jednego boku.

Faktycznie jest okresowe i energiczne wytrząsanie – najbardziej uciążliwe całego procesu mycia. Ale z płaszczem przetasowania w dół będzie wyglądać lepiej niż ty trudniej będzie się trząść.

Więc zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące sposobu, aby zmyć kurtki i sam zdecydować: czy warto pieszo z prania w domu lub wciąż wolą pralni chemicznej. I masz do wyboru – bo kurtka musi być nie tylko ciepłe i modne, ale również czyste.

load...