Jak poznawać ludzi kotów i psów: jak pokojowego współistnienia

Zawartość:

Kiedyś, dawno temu było skłonni uwierzyć, że kot i pies – wiecznymi wrogami. I prawdą jest, ile razy musieliśmy zobaczyć jak psy ścigać fiszbin paski, a oni nie pozostają w długu iw odpowiedzi unosić ostre pazury, często płacąc wojownicze szczekają bracia uciekli. Pokojowe współistnienie tutaj i nie pachnie, nie wspominając o przyjaźni między tymi zwierzętami. Ale zawsze są kłótnie? Czy to możliwe, aby zaszczepić tak różne zwierzaki wzajemną sympatię? Pomyślmy o tym, jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem.

load...

To pytanie nie jest prosta odpowiedź. Zoologów wierzyć, że prawdziwa przyjaźń między różnymi gatunkami zwierząt jest niemal nieistniejące. Pokojowe współistnienie kota i psa, którego ludzie często określane jako przejaw szczerej sympatii, większość ekspertów uważa, rozejm i wzajemnej tolerancji. I nawet fakt, że zwierzaki śpią razem, nie jest dowodem prawdziwej przyjaźni między nimi. Jednak zwierzęta mogą się pogodzić. Istnieje kilka warunków, obserwując, który zaprzyjaźnia się z psem i kotem jest całkiem możliwe.

Zasadnicze różnice behawioralne przodków „wrogów”

Większość ludzi wierzy, że kot jest o wiele łatwiejsze do przechowywania. Po tym wszystkim, pies wymaga nie tylko wszystkie przejawy sympatii, pielęgnacji i regularnego chodzenia, ale także komunikacji. Ale przedstawiciele rodziny kotów w tym zakresie – bardziej bezpretensjonalny zwierząt. Przyjdą do rąk, czy chcą, aby ich część głaskanie i drapanie, i postara się wycofać, kiedy znudzi.

Psy się do jego stada całej rodziny gospodyni lub gospodarz, przychylnie dla wszystkich, w tym dzieci, i właściwa edukacja rozpoznać siłę człowieka. Koty też bardzo niezależne i raczej pozwalają się kochać, a nie doświadczyli sami. Często są one dość agresywne w stosunku do swoich dzieci, szczególnie jeśli były one kiedyś przyniósł do domu buczenie.

load...

Prawie wszystkie psy z natury – myśliwych. Położyli we krwi, co oznacza, gry, czego potrzeba, aby nadrobić zaległości i jeść. Nawet wielkość „produkcji”, który jest kilka razy większa niż ich własne, psy nie zatrzymują. Koty są drapieżnikami, też w swojej wewnętrznej istoty, polują tylko na drobną zwierzynę, pokazując swoją wrodzoną roztropność i trzeźwą ocenę siły, jeśli mogę tak powiedzieć w odniesieniu do zwierząt.

Nawet zwyczaje obu gatunków są bardzo różne. Aby to zrobić, wystarczy przypomnieć, że w niektórych przypadkach, każdy z nich machanie ogonem. Pies ten sposób wykazuje życzliwość, współczucie i chęć do zabawy. Kot jest takie zachowanie sugeruje, że jest coś zły, zirytowany, nerwowy lub bardzo zainteresowany. Silne pociągnąć za ogon z boku na bok służy jako ostrzeżenie o możliwym zastosowaniu pazurami adres źródłem niepożądanych emocji.

W większości przypadków, kot przeciwko pies ma wiodącą pozycję. On jest mądrzejszy i zawsze udaje się uniknąć bezpośredniego konfliktu, wspinaczka na wyżyny nieosiągalne lub obojętnych usuwane z oka. Ale jeśli lider staje się psa, a potem może łatwo spowodować wąsatego i paski sąsiada szkody, wybierając najbardziej odpowiedni moment, do przemocy. Po szybko migające nóg i puszysty ogon buczenie powiedzieć pies, który jest potencjalnym gra ucieka.

Ponadto niebezpieczne dla kota może być miska psa, bo nie pozwoli innego zwierzęcia do jego żłobie. Jednocześnie, meow futrzane stworzenia nie są tak bezbronne, jego ostre pazury mogą wyrządzić znaczne szkody inne zwierzęta, zwłaszcza jeśli zwierzę jest jeszcze szczeniakiem. W tym przypadku, podobnie jak w innych, zarówno zwierzęta w domu wymaga wiele uwagi ze strony właścicieli na stres występujący od sąsiada, aby nie pogorszyć otwartą wrogość. Wszystkie te różnice między tymi dwoma gatunkami i stanowią podstawę ich trudnych relacji i długoletnie wzajemnej wrogości. Dlatego trudno im zrozumieć siebie, a nie będzie działać bez twojej pomocy, przyjaźni.

Prowadzi do kota szczeniąt

Często ludzie pytają, kto jest lepiej zacząć pierwsze – psa lub kota? Ale zwykle jest to o tym, jak prawidłowo rozliczyć na kogoś z nich, jak większość z nas mieszka już w domu żadnego zwierzaka. Jeśli nie masz czworonożnych zwierząt domowych, ale chcą mieć kota i psa, to najlepiej zrobić to w tym samym czasie. I pamiętaj, aby wziąć pieska i kotka, jak w małym wieku są łatwo przyzwyczaić się do tej dzielnicy, będzie traktować siebie z sympatii i zainteresowania, uczą się tolerancji i stać się dobrymi towarzyszami dla wybryków dzieci.

W takim przypadku jakichkolwiek problemów z nimi w przyszłości nie powstaną, zwłaszcza jeśli płacą taką samą ilość uwagi do jednego z uczniów nie czują się pozbawieni. Tak, zoologów i twierdzą, że wyrosła szczeniaka i kociaka w przyszłości, nawet po długim czasie do poznania siebie. Jest to ułatwione przez silny związek między zwierzętami, które pojawiły się w dzieciństwie. Wiadomym jest, że zwierzęta dzieci rozpoznawać „swoje” wszystko wokół nich od najmłodszych lat. Dlatego, szczeniak, kotek dorastałem, będą postrzegać go jako członka opakowanie. Dokładnie między dziećmi nie ma przyjaźni, a nawet rodzaj więzi rodzinnych ku uciesze gospodarzy gwarantuje spokój w dorosłym życiu i uczynić życie pod jednym dachem bez konfliktu.

Jeśli masz już życie kota, to najlepiej wziąć szczeniaka 3-12 tygodni. Dziecko i dorosły zwierzę w domu, łatwo się dogadać, zwłaszcza jeśli za pierwszym razem nie pozwalają im na zbyt bliski kontakt, jako szczenię, zawsze nastrojone przyjazny i chętny do zabawy z kotem, może spotkać opór. Lepiej zacząć próbować wprowadzać zwierzęta w oddali. I ważne jest, aby zwrócić uwagę na kota, więc nie wydaje się, że wraz z pojawieniem się nowego zwierzęcia była mniej kochał.

Koty – zwierzęta są inteligentne, szybko smekaet którzy zawdzięczają utratę mistrzostwa w mistrza miłości. To jest obarczona manifestacji mściwości z ich strony, a podstępny i tajemniczy. Dlatego pogłaskać kota tak często jak wcześniej, więc nie ma powodu, by nienawidzić trochę „obcy”. Nie pozwól, aby Twój pies ją niepokoić, gryzienie ogona, uszu lub upadki z góry. Należy pamiętać, że psy nie rozumieją oznaki podrażnienia, które są właściwe dla kota, więc często nie jest przygotowany na to, że przyciąga on zbyt natrętny „inne” i daje mu nauczkę „dobrych manier”.

Czy jesteś zaznajomiony z takimi metodami profilaktyki, jak rozpaczliwie drgających ogon lub syczących. I niedoświadczony „obcy” jest mało prawdopodobne, aby odpowiedzieć na nie prawidłowo, szybko wydostać. W związku z tym najmniejszego śladu irytacji ze strony włochatych stworzeń powinno być sygnałem, aby zapobiec szczeniaka bliski kontakt z mruczeniem. W przyszłości będzie wiedział, kiedy należy przestać zbyt trudne, aby pokazać życzliwość, aby utrzymać oczy i uszy nienaruszony od ostrych pazurów kota.

W odniesieniu do agresji ze strony szczeniaka, to nie powinni się obawiać z powodu swojego wieku i naturalnej życzliwości. Jakiś czas później, szybko zdaje sobie sprawę, że istota, która nie umie szczekać i warczeć, a nie zagrożeniem dla niego (jeśli mruczenie nie zostanie zwiększona nietolerancja i nienawiść, atakując bez powodu). Zdarza się tak, że ulubionym zwierzakiem lub wąsy, widząc, jak nowy „członek rodziny” jest bezradny, może wziąć go pod swoje skrzydła, pieska traktować obojętnie. W obu przypadkach będzie unikać częste konflikty i rozlew krwi.

Dowiedz się także o to, czy nie był kot sympatii do szczeniaka, jest możliwe bez większych trudności – obserwować jej zachowanie dość ściśle. Jeśli ogon gryzie zwroty z swojego ulubionego psa wraca na swoje miejsce psa lub nawet wspina się na niego, co oznacza, że ​​ma ona zastosowanie do „przybysz” jest dość przyjazny. Jeśli zauważysz, że szczeniak charakterystyczne pozy i machanie ogonem nazywa kota do zabawy, można mieć pewność, że to, co on wyraża współczucie i chęć, aby zachować spokój.

W tym przypadku, można złapać oddech i odpocząć, ponieważ kwestia przyjaźni między zwierzętami rozwiązane we właściwym kierunku, a połowa zmartwienia się skończyły. Skonsolidowanie osiągnięć ciebie na pierwszym takim geście sympatii ze strony psa powinno być pocieszające pat kot, bo ledwie jasne, czego chce od szczeniaka. Teraz wystarczy czasu, aby dowiedzieć się, jak to może być zawarte w grze z małym dzieckiem.

Kotów i psów

Zwierzęta, które są już w wieku dorosłym, zaprzyjaźnić się ze sobą jest bardzo trudne. Nieco łatwiej proces ten zachodzi w przypadku, że wcześniej miał doświadczenie współistnienia z przedstawicielem „obozu wroga.” W innej sytuacji, lepiej pomyśleć o tym kroku starannie ważyć i czy masz wystarczająco dużo siły i swoje rodziny, cierpliwości i czasu na złożonym procesie zbliżenia zwierząt. Bądź gotowy na to, co nie będzie możliwe osiągnięcie pokojowych stosunków, i trzeba wybrać, które z nich wychodzić z domu, a kto będzie musiał zrezygnować, jak to było okrutne jak się może wydawać.

Bardzo wiele zależy od atmosfery pierwszego spotkania z przyszłymi sąsiadami, więc podczas spotkania kota z dorosłego psa powinien zachować wielką ostrożność. Jeśli jest w panice i przerażenia natychmiast uciekać z psem, to udaremnione wszelkie próby z jego strony, aby dogonić nieuchwytny „gry”. Z psem zespołu „siad”, pochwały za wykonanie zespołu. Musi zrozumieć, że jeśli staje się traktować kota spokojnie i nikt nie będzie jechać, gospodarz zawsze chwalić i zachęcać do niej. Ale w pierwszych dniach miłości między zwierzęciem dla dorosłego psa najlepiej jest nosić kaganiec lub smycz usunięte, tak, że w dowolnym momencie, aby utrzymać go zwierzę.

Należy zrozumieć, że kot zajmie sporo czasu, aby przyzwyczaić się do obecności innego zwierzęcia w domu, a na dostosowanie się do nowej dzielnicy. Często zdarza się, że trwa kilka miesięcy lub nawet więcej, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej ulubione stojące psów. Aby proces habituacji i adaptacji zajęło mniej czasu i nie było zbyt traumatyczne dla stanu psycho-emocjonalnego zarówno zwierząt, upewnij się, że kot zawsze był miejscem, gdzie mogłaby czuć się bezpieczna.

Po pierwsze, to „oaza komfortu” make duże biurko. Idealnym rozwiązaniem byłoby innego pokoju, gdzie pies nie może wejść. Nie trzeba postawić miskę z jedzeniem, i umieścić w domu czy mruczenie lubią spać w nim. I pamiętaj, że tacy do podawania naturalnych potrzeb potrzeby blokować dostęp do psa, inaczej będzie tworzyć dyskomfortu dla kota, a potem do ciebie, ponieważ może ze strachu odmówić jej używać. Eksperci doradzają, z wyprzedzeniem, aby wprowadzić pewne zmiany w istniejącym życia zwierzęcia, tak aby później łatwiej było dostosować i pogodzić się z pojawieniem się „z zewnątrz” na jego terytorium.

Pies i nowy sąsiad-kotek

Szczególnej troski i uwagi powinny być wykonywane w przypadku, gdy dom jest już mieszka psa i pojawia się kotek. Mimo wszystko, jeśli twój pies powodu naturalnego instynktu zawsze traktowane koty ostrożny i wrogie, nawet dla najmłodszych i najsłabszych więcej przedstawiciela swojego gatunku będzie problemów. Jeśli pies zawsze była tolerancyjna wobec rodziny kotów, szczególne problemy z ich dalszego współistnienia powinna się pojawić. Dlatego postęp głosowanie temperament i behawioralne cechy czworonożnego zwierzaka, aby zrozumieć o możliwości jego reakcji na nowej dzielnicy.

Kiedy wprowadzą w drugim domu zwierzaka – czy kociak czy szczeniak – ich pierwsze spotkanie organizowane pod stałą kontrolą i monitorować uważnie reakcję zwierząt na siebie. Początkujący powinien dostać nogi mokre, aby dostosować się do nieznanego środowiska, a tym, który jest gospodarzem w domu przez długi czas, powinny mieć możliwość, aby przyzwyczaić się do zapachu „outsidera”. Nie zmuszają zwierzęta do zapoznania się bliżej siłę – powinno się to odbywać na odległość, dyskretnie. Doświadczeni hodowcy powinni znajomości nowego „lokatora” dobry spacer z psem, a następnie ją karmić. W tym przypadku można zapisać zwierzę z kolejnym powodem do niepokoju i zmniejszyć jego agresywność.

Jeśli to możliwe, staraj się w pierwszych dwóch lub trzech dni, aby odizolować wąsatego dziecko i psa, zasiać je w różnych pokojach. W tym przypadku, nie będą widzieć się nawzajem, ale będzie w stanie przyzwyczaić się do zapachu, czując bliskość. Po osiedleniu się naraz oba zwierzęta paszy (nawet jeśli pies jest karmione, nie będzie ona odmówić coś zjeść smaczne). Pozwoli to stworzyć przyjemne skojarzenia – dziwny zapach i żywności. Więc pies zaakceptuje nowego sąsiada.

Dalej być podawana z kotów i psów w tym samym pomieszczeniu, ale w znacznej odległości od siebie nawzajem, to najlepiej aby zorganizować proces jedzenia w różnych rogach pokoju. Pomoże to zapewnić, że nie tylko zapach innego zwierzaka będzie postrzegany pozytywnie, ale do umysłu psem przychylnie reagują, ponieważ karmienie jakiegokolwiek zwierzęcia – radosnym momencie życia. Jeśli później kotek i pies zje z tej samej miski, a następnie spróbuj zatrzymać go natychmiast i zapobiec w przyszłości. Jest to warunek konieczny dla istnienia przyszłego pokoju, ponieważ każdy powinien mieć swój własny obszar karmienia.

Upewnić się, że kotek zjadł i przechowywać potrawy, bo psy są nasycone szybciej i są zawsze gotowi do opróżnienia innej misce ruszeniem małego i bezbronnego „outsidera”. Zawsze należy być czujnym i wykonywania sprawiedliwości, pokazując uczniom równe traktowanie obu. Więc je pokazać twardości strony głównej i swojej miłości. Kiedy zwierzęta domowe w pełni przyzwyczaić do siebie, będą one nie tylko grać razem i odpocząć, ale często nawet dbać o siebie – do mycia lub czyszczenia uszu.

W uzupełnieniu do powyższego, zastanawiać się nad trudnym zadaniem, jak zaprzyjaźnić się z dwóch bardzo różnych zwierząt, powinniśmy pamiętać, że zwierzę, który mieszkał w domu, zawsze uważał się za panem, a drugi będzie postrzegać jako obcy, wkraczając na jego własności i terytorium. Dlatego ważne jest, aby dać obu faworytów tej samej ilości uwagi – więc nie musi być zazdrosny o was razem.

Oprócz oddzielnych miseczkach na żywność, zwierzęta muszą mieć swoje własne miejsce do spania, tace garderoby, zabawki. Jeśli szczeniak dostaje się do domu, gdzie mieszka dorosłego kota, należy w każdy sposób, aby zabawiać go tak, że jest on mniej molestowana Wąsaty pani. To samo odnosi się do kotka, który mieszkał razem z psem. Ale w obu przypadkach ważne jest, aby upewnić się, że zwierzęta nie muszą konkurować o uwagę.

Okres szczególny czas, kiedy kot rodzi się potomstwo. Teraz to jest bardzo wrażliwe i niespokojny, dlatego lepiej nie wprowadzać nowych zwierząt. Wynika to z faktu, że kot zabezpieczającej ich potomstwo, może spowodować poważne szkody dla innego zwierzęcia. A jeśli zdecydujesz się na osiedlenie się w danym okresie w domu psa, spróbuj ograniczyć kontakt między zwierzętami. Najlepiej jest, aby przenieść kot z kociąt w cichym i ciemnym miejscu, gdzie pies nie jest w stanie wejść.

Oczywiście, każdy dom jest inny: ktoś ma psa i kota słodko spać razem i lizać nawzajem, ktoś udaje, że drugie zwierzę zrobić, ale czasami zdarza się, że i tak, że wąsaty towarzysz generalnie trzeba przenieść na półpiętrze, aby ratować własną skórę. Do przewidzenia z góry rozwoju stosunków między tymi różnymi zwierzętami nie ma nikogo.

Bez względu na to, w jaki sposób sytuacja masz, można zaprzyjaźnić się z kotem i psem, czy też nie, w każdym przypadku, cierpliwości, rozwagi, być taktowny zwierząt, dać im więcej uczucia – i wtedy można uniknąć otwartej wojny między rodzinami zwaśnionych.

load...