Jak poznać płeć dziecka we wczesnym okresie ciąży?

Zawartość:

Rozmieszczone tak, ludzie – chce wiedzieć, chcę wiedzieć, chcę wiedzieć, co się wydarzy. Słowa tej znanych piosenek nie tracą znaczenie przez długi czas, jeśli kiedykolwiek stracić. Szczególnie dobrze odzwierciedlają one oczekiwanie sytuacji dziecka. Niewielu rodziców nie chce wiedzieć, kto będzie je rodzi – syna lub córkę.

load...

Nie tak dawno temu, że odpowiedź na to pytanie można uzyskać tylko w domu opieki, po pierwszym płacz kochanie. Dziś jednak, że ciąża jest niemożliwa do wyobrażenia bez ultradźwięków. I szczęśliwy mama i tata wiedzą dokładnie jakiego koloru kupić posagu.

Jednak USG można określić płeć dziecka tylko na wystarczająco dużej ciąży. Jak to może być, jeśli nie czekać, aby zobaczyć podłogę tak szybko, jak to możliwe, we wczesnym okresie? W zasadzie, można znaleźć wiele sposobów, które rzekomo mogą dokładnie poznać płeć dziecka we wczesnym okresie ciąży. Jednak dokładność ta jest dyskusyjna – ściśle rzecz biorąc, wszystkie są jak zgadywanie. Ale jeden dokładny sposób poznać płeć okruchy we wczesnej ciąży jest nadal. I to o tym teraz, a dowiesz się.

Badania genetyczne

Jeśli jesteś tym, że cokolwiek zdecydowano, aby dowiedzieć się płeć dziecka we wczesnym okresie, jedynym niezawodnym sposobem, by stać się badania genetyczne. Oni pozwalają dowiedzieć się płeć dziecka spodziewany jest już w 8-9 tygodniu ciąży. Ale nie należy się spodziewać, lekarz natychmiast chętnie zgadzają się na przeprowadzenie takich badań.

Kordocenteza, biopsja kosmówki, amniopunkcja – wszystkie te zabiegi są wykonywane w diagnostyce różnych nieprawidłowości genetycznych, a nie w celu określenia płód dziecka. Procedura nie jest tak bezpieczny dla dziecka, więc nie narażać życia nienarodzonego dziecka na ryzyko! I, najprawdopodobniej, trzeba iść do jakiejś prywatnej klinice, gdzie najważniejsze – torebce pacjenta.

load...

Jak wygląda an_1?

Sama an_1 jest przeprowadzona w następujący sposób. W macicy, pęcherza moczowego i płodu, wprowadzono długie igły, – poprzez przedniej ściany jamy brzusznej. Przy tym igły lekarz ma niewielką ilość płynu owodniowego, w którym wiele materiał genetyczny.

Cała an_1 prowadzi się pod ścisłą kontrolę urządzenia ultradźwiękowego – konieczne jest, aby lekarz mógł kontrolować jego działania, a w szczególności położenie igły. Zapobiega to przypadkowemu uszkodzeniu płodu. Nawiasem mówiąc, zdarza się to bardzo, bardzo rzadko.

Otrzymany materiał genetyczny lekarza skierowania analizy laboratoryjnej. I zaledwie kilka dni rodzice będą wiedzieć dokładnie dziedzica lub dziedziczki wkrótce przynieść szczęście do nich ze swoim wyglądem w świecie. A jednocześnie dowiedzieć się, czy okruchy niektórych zaburzeń genetycznych. Chociaż, ściśle mówiąc, an_1 jest zwykle wykonywane w celu poznania zdrowia dziecka i determinacji płci – wtórnym miły bonus.

Ewentualne zagrożenia

Jak wspomniano powyżej, tylko kaprys rodziców jest mało prawdopodobne, by lekarze przeprowadzają badanie. To nie przypadek – istnieje zagrożenie dla prawidłowego rozwoju ciąży. Dokładniej, istnieje ryzyko przerwania ciąży. Oczywiście, to nie jest zbyt duża – 2-3%, ale nadal nie warte ryzyka na marne.

Ponadto, czasami lekarze mówią przypadki redukcji masy ciała noworodków – około 200 – 300 gramów. Ale to zdarza się nawet mniej – około 1% wszystkich przypadków. Należy jednak pamiętać, że dane te są ważne tylko wtedy, gdy ciąża była idealna, a przyszła mama całkiem dobrze! W przeciwnym wypadku dane te są zupełnie inne – ryzyko wzrasta znacząco.

Ponadto, często zdarzają się przypadki infekcji jamy macicy. Zakażenie wnika macicy z igłą. To z kolei może prowadzić do różnych powikłań od zakażenia płodu i kończących się aborcji. Zwykle pierwsze objawy zakażenia występują na trzeci dzień po badaniu. Przyszła mama mówi słabość, przeciągając ból w jamie brzusznej i / lub ból pleców, gorączka, zawroty głowy.

Lekarzy mogła jak najszybciej zacząć niezbędnego leczenia, należy zasięgnąć pomocy lekarskiej jest konieczne, gdy pojawienie się co najmniej jednego z powyższych objawów. I pożądane jest, aby lekarz, który przeprowadził badanie. Ale w kropce, które można zastosować do dowolnej placówki medycznej, stawiając lekarzowi świadomy niedawnej interwencji. Zakażenie jest, oczywiście, bardzo nieprzyjemne zjawisko. Ale w odpowiednim czasie leczenia niebezpieczne dla dziecka i matki są zminimalizowane.

Podsumowując, chciałbym jeszcze raz przypomnieć przyszłych rodziców – nie są ważne ze względu na płeć swojego przyszłego dziecka! Po tym wszystkim, że przynosi szczęście narodziny dzieci nie zależy od koloru łuku na kopercie dla noworodków!

load...