Jak pozbyć wczesnej ciąży?

Zawartość:

Dziś będziemy mówić o tak delikatnej kwestii jak aborcja. Nie będziemy omawiać moralny – etyczny bok problemu – gdy zastanawiasz się, jak do przerwania ciąży we wczesnym stadium, a następnie dokonaniu najlepszego rozwiązania dla Ciebie. Od razu powiedzieć – jeśli szukasz sposobów, aby pozbyć się ciąży w domu, masz zły adres.

load...

Przerwanie ciąży w sobie – duże ryzyko dla zdrowia kobiety, nawet jeśli aborcja jest przeprowadzana w warunkach szpitalnych i najbardziej wykwalifikowanych specjalistów. Ale nic z „self-made” aborcji przeprowadza się w domu, i nie może mówić – bardzo wysoki wskaźnik śmiertelności. A jeśli masz szczęście i przetrwać, ledwie kiedyś w przyszłości będzie można stać się matką. Czy warto próbuje pozbyć się ciąży, tak wysoką cenę?

Aborcji medycznej

W ostatnich latach coraz bardziej popularne aborcji medycznej. Istotą tej metody aborcji jest taka: kobieta bierze leki hormonalne pewne, które powodują odrzucenie odbywa się komórki jajowej z błony śluzowej macicy. Zwolennicy tej metody twierdzą, że aborcja przynosi najmniejsze szkody dla zdrowia kobiet.

Metoda ta jest odpowiednia tylko dla tych kobiet, które chcą pozbyć się ciąży w pierwszym okresie – do 5-6 tygodni. Jeśli jest już w każdym razie jest to niemożliwe do przeprowadzenia aborcji medycznej, jako pierwszy, to będzie nieskuteczne, a po drugie, istnieje ryzyko wystąpienia ciężkiego krwawienia. Dlatego przed lekarzem aborcji musi przeprowadzić badanie USG, aby określić dokładną datę ciąży.

Oprócz USG lekarz przeprowadzi szereg badań, aby uzyskać dokładny obraz statusu kobiet. Po aborcji medycznej, jak każdy inny, ma szereg przeciwwskazań. Nawiasem mówiąc, to dlatego lek należy przyjmować pod nadzorem lekarza, a kobieta powinna być pewien czas pod nadzorem lekarza.

load...

Vacuum – aspiracja

Jeśli masz jakieś przeciwwskazania do aborcji medycznej, lub z jakiegoś powodu nie chcą zrobić i trzeba przerwać ciążę, można porozmawiać z lekarzem na temat próżni – aspiracji. Lub jak to popularnie nazywane, mini aborcja.

Ten rodzaj aborcji przeprowadza się również na jego wczesnym okresie – maksymalnie 6-7 tygodnie. Płodu i membrany usunięte z macicy za pomocą specjalnego urządzenia – w wirówce próżniowej. To wytwarza podciśnienie w macicy i zarodek zasysa jak odkurzacz.

Przed wykonaniem tej procedury, lekarz dokładnie bada kobietę, ona odbyć USG i przejść serię testów:

  • Rozmaz na czystość mikroflory pochwy i chorobach przenoszonych drogą płciową chorób.
  • Biorąc krew na RW i HIV.

Jeśli nie ma przeciwwskazań, kobieta będzie poronienie. Po około pięć – siedem dni wymagane monitoringu USG, lekarz może upewnić się, że zapłodniona komórka jajowa jest całkowicie opuścił macicę, jak również fakt, że kobieta nie ma objawów zapalenia. Nawiasem mówiąc, wielu lekarzy wolą przepisać kobieta profilaktycznego leczenia przeciwzapalnego.

Przerwa chirurgiczny

W takim przypadku, jeśli nie masz czasu, aby zrobić aborcję na jej najwcześniejszym okresie – do 5-6 tygodni, to pozostaje jedynym sposobem – chirurgia. Przed jego kobieta realizacja będzie musiał poddać bardziej szczegółowej analizy:

  • Instrukcja badanie ginekologiczne.
  • Badanie ultrasonograficzne.
  • We krwi i moczu.
  • Badanie na infekcje.
  • Konsultacja lekarska.

Przed operacją anestezjolog będzie rozmawiać z kobietą, która oceni jej stan i wybierze najlepszy rodzaj znieczulenia. I większość łyżeczkowanie macicy w znieczuleniu ogólnym – Kobieta cierpi w znieczuleniu miejscowym, dawno minęły.

Gdy kobieta jest w stanie uśpienia, do macicy przez pochwę zostaną wprowadzone specjalne narzędzia – ekspandery, które są niezbędne w celu utrzymania szyjki macicy w stanie otwartym. Następnie zdrapywano macicy za pomocą skrobaka – lekarz usuwa płodu i błon płodowych.

Co do zasady, po znieczuleniu kobieta budzi się bardzo szybko – w ciągu zaledwie 30 – 60 minut po operacji, a czasem nawet szybciej. Pierwszy dzień prawdopodobnie trzeba kilka zastrzyków oksytocyny, która pomaga macica umowy. W tym dniu, kobieta powinna zostać w szpitalu, pod nadzorem lekarza-ginekologa. Jeśli nie ma powikłań, następnego dnia kobieta może powrócić do normalnego życia.

Oczywiście, z wyjątkiem intymnych kontaktów – mogą być wznowione dopiero po zgodą lekarza: zwykle około dwóch tygodni. Nawiasem mówiąc, o tym lekarza. Jak można sobie wyobrazić, taka interwencja jest bardzo, bardzo poważne, więc po około tygodniu trzeba odwiedzić ginekologa. Lekarz zbada i badanie USG, aby ocenić stan pacjenta.

Tak, a kobieta sama musi ściśle monitorować ich stan zdrowia. Jeśli zauważysz takie objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub, jeśli to się dzieje w nocy, wezwać straż „pierwsza pomoc”:

  • Ostry ból

Rzeczywiście, po operacji, aby pozbyć się ciąży może boleć i żołądka, i tyłu – to jest całkiem naturalne. Kontrakty macicy i kobieta może odczuwać ból skurcze. Ale jeśli ból staje się zbyt silny – jest powodem do niepokoju.

  • Krwawienie

Podczas procedury usunięcie całej górnej warstwy śluzówki macicy, tak plamienia nieuniknione. Ale jeśli zbyt wiele z nich – ponad jedna podkładka za godzinę – może być podejrzenie krwawienia. Jest również alarm!

  • Gorączka

Jeśli aborcja została wykonana poprawnie, temperatura ciała nie powinna być w każdym przypadku. Hipertermia – objawem procesu zapalnego rozpoczęła. Więc spróbuj jak najszybciej szukać pomocy medycznej.

Jak widać, jeśli zdecydujesz się na przerwanie ciąży, istnieje wystarczająco dużo sposobów, aby pozbyć się płodu bez poważnego zagrożenia dla zdrowia kobiet. Chociaż, oczywiście, przed podjęciem takiej decyzji duży, aby pozbyć się ciąży, należy starannie rozważyć wszystkie.

load...