Jak pozbyć turkucie w swoim ogrodzie?

Amatorskie ogrodnicy często do czynienia z faktem, że nie widząc niszczyciel z ich pracy, oni obserwować nieprzyjemny efekt ich działania. Ten chrząszcz jest nazywany „rak ziemia”. Dla tych, którzy nie domyślił, nasza dzisiejsza rozmowa będzie poświęcona Miedwiedkow i możliwe opcje, aby je zwalczać.

load...

Turkuciowate – owad, którego długość może wynosić od 35 do 50 mm, a krótki skórzanego elytra, kopanie nogi przypominające pazurów (stąd nazwa wulgarnych). Korzystnie osadza się w glebie, które jest bogate w próchnicę. Zima turkucie otwory osiąga głębokość 100 cm. Przy temperaturze powietrza 12-15 stopni, mieszaninę przeprowadza się na powierzchni i w 5-6 ° rozpoczęcia przygotowania do zimy, organizowanie zasięgu w stosie nawozu reszt trocin i roślin, i jak może być głębiej.

Parowanie tych szkodników pod ziemią, po którym kobiety zaczynają budować gniazda. W jednym jajku może wynosić od 100 do 500 jaj, z których rozwój trwać od 10 dni (w zależności od warunków pogodowych). Do muru opracowany normalnie musi 100% wilgotności. W ciągu 3 tygodni po wydaniu larwy pozostają pod opieką matek ptaków w gnieździe.

Szkodnik niszczy podziemne części roślin pomidor, kapusta, papryka, bakłażan, truskawki, kwiaty, cebula i tak dalej. Po to pędy więdną, tracą moc, są one łatwo wyciągnąć z gleby. W bulwach ziemniaczanych i innych roślin korzeniowych turkucie pochłonąć wnękę jedzą nasiona, zepsucia systemu korzeniowego.

Często niszcząc cieplarniane rośliny strączkowe i sadzonki zostały posadzone w tunelach pod filmem. W dniu mogą zniszczyć do 15 pokrzywka oberżyny lub papryki. Jeżeli powierzchnia gleby były kręte gliniane grzbiety i istnieje małe otwory, około 8-10 mm w ziemi (szczególnie wyraźnie widoczne po deszczu), oznacza to „zielone oddziały” były atakowane turkucie, które wywodzą się z ogrodu nie jest tak łatwe, ale możliwe-taki. Jak więc pozbyć turkucie?

load...

środki ochronne

Każdy wie, że choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć. Doświadczeni ogrodnicy przeprowadzić szereg środków ochronnych, które zapobiegają występowaniu turkucie w ogrodzie. Ich przykład powinien wziąć pod uwagę i wentylatory początkujących.

W drugiej połowie września w ogrodzie zaczynają kopać studnię, nie przekraczając głębokości pół metra. Te rowki są wypełnione konia lub innego nawozu ze słomy. (Pamiętaj, co mówiliśmy o medvedok zimowym). Podczas uruchamiania zimnego (późną jesienią lub wczesną zimą), „pułapka” dig i obornika są rozrzut. W rezultacie, turkucie umiera na zimno.

Rid świerszczy ogrodowy molowych do puszek za pomocą pół-litrowe, które są wykopane w ziemi jest szyjkę i wlewa do wody do około 2/3. Powinno to odbywać się w miejscach, które gromadzą większość owadów.

W okresie od końca maja do początku lipca (roślinności) 2-3 poluzować ołtarza, poluzowanie głębokości 10-15 cm, przekopanym zabity larw i jaj.

Sadzenia warzyw (papryka, pomidory, oberżyny, itp.), Jest używana butelek z tworzywa sztucznego (1-1,5 litra), przy czym pierścienie te są cięte przez 10-15 cm. Te „struktura” wykopane w ziemi, pozostawiając 5 cm nad powierzchnią i już one sadzone są sadzonki.

Zniszczyć Medvedkov można używać przynęt (kawałki świeżego obornika), które są określone na początku maja. Owady indeksować je do urządzenia z ich otworów i hodowli. Po 3-4 tygodniach nawóz przeglądu i niszczenia szkodników.

Doświadczeni „bojowników przeciwko szkodnikom” powiedzieć nam, jak pozbyć turkucie wykorzystaniem domowej truciznę. Aby to zrobić, wykonaj skorupki jaj i uziemić go na proszek, zwilżone olejem słonecznikowym i są zakopane w ziemi.

Jest to możliwe, aby uniknąć uszkodzenia roślin tych owadów, jeśli umieścisz czosnek do otworu po posadzeniu. Wystarczy aby jeden ząbek.

Na jesieni, alternatywnie, mieszanka nafta i 100 g wody na 10 litrów. Każdy otwór napełnia się 30 g roztworu. Można stosować rozwiązanie konwencjonalnej detergentowego proszku.

Odstraszania szkodników

Jak pozbyć turkucie w ogrodzie czy migruje do obszarów sąsiednich? To pytanie jest dość poważny, bo „sąsiad szkodnikami” może wyglądać i Twój obszar krajobrazowy, a następnie pokój będzie tylko pomarzyć. Istnieje kilka narzędzi, które po prostu przestraszyć „rak ziemia” z obszaru powierniczego.

Między upraw warzywnych powinien vysejat nagietki lub zorganizować zielone gałązki olcha 1,5 metra. Konieczne jest, aby okresowo wymieniać blaknięcie świeżych gałęzi olszyny.

Jeśli jednak Twoja witryna rozliczane tych szkodliwych owadów, mogą być używane w lecie do podlewania nalewkę sporządzoną z cebuli skórki. Przygotować go w sposób następujący: do 10 litrów ciepłej wody wziąć 900 g łuski, nalegać 4-5 dni. Przed użyciem otrzymanej brzeczki należy rozcieńczony w stosunku 1: 5. Podlewanie powinno być po deszczu po 5-7 dniach 2-3. Jeśli nie ma deszczu, tylko podlewać.

Jest możliwe wytwarzanie nawozu infuzji kurczaka: 10 litrów wody na 2 kg śmieci, ponieważ należy miesza się i rozcieńcza w stosunku 1: 5. Posypane suchym gleby. W takich szkodników glebowych prostu nie zavedutsya.

Z piasku, zwilżone nafta może odstraszają owady (piasek 1 szklanka -vedro). Wlać piasku na ziemi, po wlać nafty łopatę przez 10 minut. Posypać osiągnie wartość „niespodzianka medvedok” części gdzie uprawy sadzonek (1 m2 Się do 0,5 litrów).

Kilka radykalne metody walki

Jak pozbyć turkucie, jeśli inne metody nie są skuteczne? W takiej sytuacji będzie musiał uciec się do drastycznych środków – chemicznych. Korzenie sadzonki, przed przesadzeniem do gleby w celu zwilżenia zawiesiny Aktara 25WG. Roztwór rozcieńczono z szybkością 250 roślin 1,5 g / litr wody w temperaturze 18-23 ° C. Czas od 90 do 120 minut ekspozycji. Metoda ta nadaje się do ochrony sadzonek papryka, pomidor, bakłażan i kapusta.

W przypadku ochrony ziemniaków i kapusta, pomidory mogą być stosowane medvedtoks-U (1 tkackie -300g). Wytwarzanie odbywa się w rowkach (3-4 cm głębokości) między łóżka lub wzdłuż obwodu, a następnie traktowane skiby ziemi, podlewane po zasadzeniu sadzonek lub bulwy (1m2-10l woda).

Zawiesinę Prestige 290 FS (10l oparciu – 100 ml), może również pomóc w zwalczaniu Medvedka. Czas moczenia roślin – od 6 do 8 godzin.

Granulki Fenoksin oraz posiadają atrakcyjny zapach, która przyciąga medvedok wewnątrz kapsułki jest trujący. Nawóz, który często świerszcze gniazdo molowych, aby wgłębienie i pokryte peletki. „Pułapka” powinna obejmować, mając zabezpieczone zwierząt domowych i ptaków od śmierci.

Wykorzystanie i preparat może być bezpośrednio nad złożami przez zadziory 3-5 cm głębokości, które są rozmieszczone w granulki na odległość 20-30 cm od siebie. Nie zapomnij o glinianym pokrywą. Jeśli turkucie zmienił lokalizację i nie były potrzebne granulki, nie odkopać je rozpuszczają się one na własną rękę z czasów nawadniania, bez powodowania szkód. Jeśli nie ma zaufania do medvedok wygląd, powtórzyć proces w ciągu 2 tygodni, kiedy pojawiają się nowe szkodniki potomstwa.

środki zaradcze ludowe i wskazówki

  • Jak pozbyć turkucie korzystających piwo. Sprężyna wykopane butelki szklanej pod kątem 45 ° do płaszczyzny podłoża i wypełnić je 100g piwa, zamknięcie szyi gazy. Dug pojemnik pokryty ziemią o 3-4 cm. Dwa tygodnie później, „puby” powinien zostać zastąpiony przez nowy. W ciągu dnia wpaść w pułapkę 3-4 osób!
  • Szkodniki nie mogą stać igieł. Sosnowe gałązki mogą rozpraszać, modrzew, na przykład między łóżkami. Ponadto, zapach jodły dla tych owadów jest bardzo nieprzyjemne.
  • Zapach zgniłych ryb, to złośliwa zaraza również nie może się ostać. Należy umieścić w otworze 2 na kawałku sadzenie tanie ryby. Łóżka z upraw można nakładać na obwodzie kawałki ryby i posypać je z ziemi. Podczas sesji nasion i ryb zepsuje przestraszyć medvedok.
  • Można wlać piwo fermentowane bezpośrednio do świerszczy dziura mola.
  • Jak zniszczyć Medvedkov użyciu kasza, gotowane na specjalnej receptury? Rondelku zagotować płatki pszenne. Kasza podawania leku „Regent” walcowane z otrzymanego traktuje „kulki” i wpychany do otworu świerszcze molowych.
  • Aby określić świerszcze obecność mola w następujący sposób: obficie polać ścieżkę prowadzącą do łóżka ogród, nadając wodzie moczyć i przycisnął do ziemi lub kawałek sklejki. Po jednym dniu, wygląd: jeśli pod płytą będzie miała co najmniej jeden obrót, czyli świerszcz doszła żyć z wami w ogrodzie. Wlać wodę z mydłem porusza możliwe.
  • Mieszać metaphos z gotowanego ziarna kukurydzy, jęczmienia, mąka pszenna, w ilości 1 kg na 50 g preparatu. Następnie dodano 30 g oleju roślinnego i rozprzestrzeniają się w pobliżu odchodów (1m2 -50g).
  • Słoik płaszcz miodu (dalej szyja) osadzone na poziomie gruntu, pokrywy lub złożonego kawałka arkusza tektury żelaza umieścić słomy. Mole reaguje na miodzie i jest w banku.

load...