Jak pozbyć trądziku na powierzchni? Bardzo proste!

Zawartość:

Dążenie do piękna jest nieodłącznym elementem wszystkich kobiet, bez wyjątku. Ale, jak wiadomo, piękno – jest wynikiem kilku składników. Włącznie – piękną skórę. I dla skóry być piękne, powinno być czyste i zdrowe. Ale z tym wiele osób ma duże problemy. Czy wiesz, że problem trądziku stoi około połowy wszystkich ludzi? I, przy okazji, że trądzik – to jest problem nastolatków, jest absolutnie błędne. Dorośli z trądzikiem są również walki bardzo często.

load...

Przyczyny trądziku

Przed rozpoczęciem nierówną walkę z trądzikiem, trzeba dokładnie zrozumieć, co wywołało ich wygląd. To jest bardzo nierozsądne, aby spróbować pozbyć się zaskórników, nie eliminują przyczyny ich występowania. Taka próba będzie nieudana. Najlepszym trądzik po prostu zniknąć na jakiś czas – i to tylko przez bardzo krótki okres.

Tak więc, obecność co najmniej jednego z następujących czynników czasami zwiększa prawdopodobieństwo trądzikowi:

 • Zmiany hormonalne

W niektórych przypadkach przyczyną trądziku nie jest niczym innym jak zakłócenie normalnego stanu hormonalnego. Dzieje się najczęściej w okresie dojrzewania, podczas ciąży, a także w obecności pewnych chorób, które wpływają na równowagę hormonalną. Dlatego trądzik powinien być „dzwon” – nie próbować przełożyć wizytę do lekarza na czas nieokreślony.

 • Niezrównoważony diety

Nie bądź zaskoczony, trądzik i jeśli twoja dieta jest daleki od ideału. Zbyt wiele słodkie, mąki, skrobi, smażone pokarmy tłuszczowe, alkohol, napoje bezalkoholowe oraz kawa – recepta na trądzik. Unikaj spożywania tych produktów, zastępując je ze zbóż, owoców i warzyw – najlepiej surowe.

load...
 • Choroby układu pokarmowego

Jeżeli osoba pojawiła się trądzik, nie zaszkodzi będzie wizyta u lekarza-gastroenterologa. Zwłaszcza, jeśli dana osoba ma skłonność do zaparć. Bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że dana osoba ma żadnej choroby przewodu pokarmowego, która prowokuje i problemy skórne.

środki złożone

W większości przypadków, z wyjątkiem najbardziej dotkliwe, trądzik jest całkiem możliwe, aby pozbyć się jak w domu. Ale nie mam nadzieję, że będziesz w stanie pozbyć się wysypki na skórze w ciągu kilku dni – oznacza to po prostu nie istnieje. W każdym razie, twoje główne sojusznicy będzie czas, cierpliwość i systematyczne. Cóż, trzeba powiedzieć, że jest to właściwy sposób, aby leczyć. Nawiasem mówiąc, być przygotowanym na co zwrócić uwagę na sposób, aby wyeliminować trądzik na twarzy będzie miał prób i błędów – to samo narzędzie może pomóc kogoś i dla kogoś, aby być całkowicie nieskuteczne.

Ponadto nie należy zapominać, że leczenie powinno być ściśle zintegrowane:

 • Zrównoważona dieta

Najpierw zrewidować swoje menu. Mamy już cytowany listę zakazanych produktów – ich stosowanie musi być ograniczone do minimum, a najlepiej wyeliminować całkowicie. Uwzględnić w swojej diecie, jak wiele surowych owoców i warzyw, jak to możliwe, zbóż, żywności wysokiej światłowodowych. Nie zapomnij o cieczy – osoba dorosła powinna pić co najmniej dwa litry płynów dziennie. Napoje mogą być niegazowanej wody, naturalne soki niesłodzone, napoje owocowe, napoje owocowe, zielone i czarne herbaty raczej słaby.

 • Witamin i suplementów mineralnych

Nieważne, jak spróbować, to jest bardzo trudne do zbilansowania diety jest idealny. Więc należy zwrócić się do lekarza, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni kompleks witamin i minerałów. Brak niektórych witamin i / lub mikroelementów nie są najbardziej korzystny wpływ na stan skóry ludzkiej. Niezależnie nabyć witaminy nie są tego warte – nie można kupić najbardziej odpowiedni.

 • Właściwa pielęgnacja skóry

Czy wierzysz, że do mycia twarzy przed snem – wystarczy? Jesteś bardzo pomylić. Maseczki, składa się z kilku etapów. Pierwszy krok: czystki – należy przeprowadzać co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. I to jest bardzo niepożądane używać mydła do tego – kupić specjalny żel do mycia przeznaczony do skóry tłustej. Po pierwsze, zwykłe mydło może powodować podrażnienie skóry. Po drugie, specjalny żel jest o wiele lepiej oczyszcza pory i pomaga zmniejszyć stan zapalny.

Drugi etap – głębokie czyszczenie. Powinno być przeprowadzane dwa razy w tygodniu przy użyciu odpowiedniego zarośla. Przed zabiegiem oczyszczania, jak pary z twarzy. Można to zrobić za pomocą łaźni parowej lub ręczniki frotte, zanurzone w gorącej wodzie. Po oczyszczeniu, stosuje się żadnych balsam dla skóry tłustej.

Trzeci etap – maski medyczne. Powinny one być również stosowane do około dwóch do trzech razy w tygodniu. Może być używany jako specjalnych preparatów kosmetycznych, a elementy wykonane według receptur tradycyjnej medycyny.

Zalecenia ogólne

Należy wziąć pod uwagę szereg zaleceń, które pomogą Ci w trudnej walce z trądzikiem i innymi wysypki na twarzy:

 • Nic nie naciskać!

Ulubionym zajęciem niemal wszyscy ludzie cierpią na trądzik – „wroga” całymi godzinami siedzieć przed lustrem, niszcząc Jednak w ten sposób nie jest zalecane – nie naciskać niczego na twarzy! Trądzik i zaskórniki więc pozbyć się nie uda, ale blizny na twarzy może pojawić się z wysokim prawdopodobieństwem.

 • Umyj głowę

Wydawałoby się, jaki jest związek między włosy i trądzik na twarzy? Okazuje się, że najbardziej bezpośredni – z powodu kontaktu skóry na twarzy i tłuste włosy pojawia się coraz więcej trądzik. Dlatego jak najwięcej i mieć pewność, aby umyć włosy usunąć włosy z twarzy. Nawiasem mówiąc, do stylizacji włosów może również spowodować wzrost liczby trądziku.

 • Odebrać prawidłowy makijaż

Jest to również bardzo ważne, aby wybrać odpowiednie kosmetyki. Jeśli nie można zrezygnować z proszku i / lub fundacji, wybierz te, które nie zatykają porów. W przeciwnym razie, pozbyć trądziku jest bardzo trudne.

Tradycyjne metody leczenia trądziku

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych środków może być bardzo skuteczne, aby spróbować receptur tradycyjnej medycyny. Nie należy jednak zapominać, aby zapewnić, że jako część przepisu nie było składniki, do których wcześniej wystąpiła reakcja alergiczna. We wszystkich innych przypadkach konieczne jest badanie – zastosowanie niewielkiej ilości za uchem gotowego narzędzia, na 15 minut. Jeśli po tym nie będziesz miał zaczerwienienie lub swędzenie, można bezpiecznie rozpocząć leczenie trądziku na twarzy.

 • Aloes

Chcesz pozbyć się trądziku? Aloe – Twoja pierwsza przyjacielem i pomocnikiem. Miejsce w zamrażalnik pięciu liści aloesu, około jednego tygodnia. Następnie rozmrożenia liści, obrać ze skóry i za pomocą widelca pamiętać papkowate stan, wlać trzy łyżki zimnej wody. Wlać do butelki, dodać jedną łyżeczkę wszystkim miodem naturalnym. Wymieszać i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Przetrzyj skórę na twarzy co najmniej trzy razy dziennie. Czas trwania obróbki – co najmniej cztery tygodnie.

 • Nagietek

Jeśli trądzik na twarzy dużo, można spróbować się ich pozbyć za pomocą nagietek, który jest sprzedawany w niemal każdej drogerii. Umieścić w rondelku trzy łyżki suszonych nagietek, zalać szklanką wody i na bardzo małym ogniu doprowadzić do wrzenia. Gotować do momentu wrzenia, aż połowę objętości wody, ostudzić, przecedzić i wlać do małego pojemnika. Otrzymany roztwór wycierania skórę twarzy, rano i wieczorem, przez kilka miesięcy.

 • Świeży ogórek

Jeśli pozbyć się trądziku nie działa, spróbuj poniższego przepisu. Rub na małej Tarka jednego ogórka jest średniej wielkości, pozostawić na kilka minut, a następnie umieścić na oczyszczoną skórę twarzy przez 30 minut. Następnie spłukać dużą ilością bieżącej zimną wodą i osuszyć ręcznikiem. Maska powinna odbywać się co najmniej trzy razy w tygodniu.

 • Świeże marchewki

Inną bardzo skuteczną receptą na pozbycie się trądziku – najczęściej marchewka. Ruszt pół marchewki średniej wielkości, wymieszać w plastikowej lub szklanej misce z jednym żółtkiem. Masa szpachlowa na grubą skórę, pozostawić na 15 minut, a następnie zmyć wodą. Narzędzie jest bardzo skuteczny – używać go pozbyć nawet ciężkim trądziku.

Jeśli pozbyć się trądziku, mimo wszelkich wysiłków, nie jest możliwe na dwa miesiące lub dłużej, idź do dermatologa. Najprawdopodobniej będzie trzeba profesjonalnej pomocy.

load...