Jak pozbyć się złości i rozdrażnienia

Gniew – jest jednym z najważniejszych emocji, i to jest postrzegane jako coś negatywnego, coś, co szkodzi i niszczy swoje życie. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył wstyd i poczucie winy za to, że czas nie zachowało swój gniew wobec przyjaciół lub drogiej osoby. Czasem nawet się powodem przerwy w stosunkach. Dlatego poszukiwanie rozwiązań, aby pozbyć się złości, jest ważny dla prawie każdej osoby.

load...

Zawierają Twój gniew nie jest tak łatwo. Jak każde inne silne emocje, to powstaje spontanicznie i jest słabo świadomej kontroli. Nie wolno nam zapominać, że krępowanie gniewu nie zawsze jest rozsądne i pomocne, więc to nie pozwala, aby wyrazić swoje uczucia i usunięcie barier w osiąganiu celów. Ponadto, regularne gniew prowadzi do tłumienia patologicznego aktywacji autonomicznego układu nerwowego, które mogą być przyczyną pewnych chorób. Dlatego gniew nie musi walczyć, lepiej jest nauczyć się wykorzystywać i kontrolować.

Czym jest złość?

W celu pozbycia się złości, konieczne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj uczucia.

Gniew – to negatywne emocje, skierowane przeciwko niesprawiedliwości, jakich doświadczają i towarzyszy dążenie do jego rozwiązania. Uczucie złości, można poczuć się jak trzeba „zagotować krew”, „palenie” osoba i napięte mięśnie. Czasami wygląda jak wulkan lub huraganu. Czujesz fizyczną siłę, która jest dla ciebie powodem do ataku sprawcy. Jak masz tyle energii, że czasami wydaje się, że będzie eksplodować, jeśli nie uderzyć nikogo. To właśnie z tej energii pacjent czuje się śmiały i śmiały.

Stąd głównym punktem wystąpienia gniewu – zwiększenie siły fizycznej do usunięcia przeszkód i niebezpieczeństw. W całej swojej egzystencji, ludzkość niejednokrotnie do czynienia z różnymi zagrożeniami, a także w dużej mierze dzięki gniew był w stanie ich pokonać. Ale wraz z rozwojem cywilizacji, całe społeczeństwo stworzyło instytucje do zapewnienia bezpieczeństwa życia ludzkiego, więc potrzeba gniewu stopniowo maleje.

load...

Współczesny człowiek jest nadal podatny na gniewu i wściekłości, lecz ich manifestacja w zakresie prawa i moralności jest prawie zawsze potępił (z wyjątkiem przypadków, aby chronić siebie i swoich bliskich). Dlatego niektórzy ludzie czują się teraz gniew raczej przeszkodą niż pozytywny element zachowań i twardy puzzle na pytanie, jak pozbyć się gniewu na zawsze.

Jednak z punktu widzenia psychologii i całkowitym wyłączeniem tłumienia gniewu jest nieuzasadnione, ponieważ złość – to część ludzkiej natury. Osoba musi być w stanie wykorzystać go do własnych korzyści. Może rzadko znajdujemy się w sytuacji realnego zagrożenia fizycznego (choć czasem jeszcze zdarza się, i nie chce stracić swój gniew!). Ale coraz częściej mamy do czynienia z potrzebą ochrony się od presji psychologicznej. W takich sytuacjach, możliwość korzystania z umiarkowaną i kontrolowany gniew będzie bardzo ręce i pomóc w obronie swoich praw.

Wszakże jeśli ktoś musi mieć moralnej lub psychicznej presji, musiał dać stanowczy i zdecydowany odpalenie i podstawę tego oporu może być łagodne gniew. Twój gniew będzie przydatna nie tylko dla Ciebie, ale także osoby, z naruszeniem norm społecznych, naraża siebie lub kogoś innego na niebezpieczeństwo.

To nie znaczy, że jest to konieczne w celu odparcia każdego człowieka iw każdej sytuacji. Mając wrogość i agresja rządzić swoim życiem, można spotkać się z cierpienia. Jednak ich brak nie oznacza, szczęśliwe życie – wręcz przeciwnie. Dlatego bardzo ważne jest, aby nauczyć się kontrolować swój gniew.

Przyczyny złości

Nie może być mnóstwo, i zrozumieć, jak pozbyć się irytacji i złości, konieczne jest, aby zrozumieć ich przyczyny. Psychologowie opisują cztery główne grupy przyczyn gniewu:

 1. Ograniczenie swobody – fizyczne lub psychiczne. Przykładem fizyczne ograniczenia wolności może być krzyk gniewu i dziecka, gdy jego matka trzyma ręce i daje je do rozmowy. U osób starszych, ale najczęściej jest to kwestia psychologiczna braku wolności – na przykład o pewne zasady, ograniczenia lub konwencje.
 2. Obecność przeszkód w osiągnięciu celu. Kiedy robisz coś i nagle między wami a przeszkody docelowej wynika, pierwszą rzeczą, że jesteś zły, a następnie starać się go przezwyciężyć. Na przykład, jeśli masz ze sobą dokumenty do urzędnika, który siedzi i pije herbatę, będzie doświadczenie gniew i starać się przekazać dokumenty do niego, nie wiem co.
 3. Przyczyn psychologicznych. To może być traktowane błędów, krzywd, niesprawiedliwości, upokorzenia. Osoba może być zły na innych ludzi, jeśli ich przyczyną jego nieszczęścia, a także okoliczności lub obiektów nieożywionych uważa. Na przykład, osoba z poważnej choroby, zły na los, który ją oni „nagradzane”.
 4. Bardzo niewygodne – dotkliwe zimno, głód, ból, brud w ogóle jakiegokolwiek dyskomfortu. Na przykład, jeśli masz spędził cały dzień głodny, to nie dziwi, gdy nagle złość wieczorem na gospodarstwach domowych.

Te cztery główne powody, w istocie, są zredukowane do jednego – naruszenie naszych Ya różne przeszkody utrudniają nam osiągnięcie celów i potrzeb, które w rzeczywistości nie jest jedno i to samo. Tu leży klucz do kontroli swój gniew.

Praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania gniewu

Próbować ciągnąć się razem i przejąć kontrolę nad sytuacją, w żaden sposób ataku przedmiot i przyczynę złości lub dokonywać żadnych irracjonalne działania: Z reguły przeżywa złość, mamy coś jeden z następujących robić.

Najczęściej znajdziesz się w sytuacji, gdy nie można pokazać swój gniew, dlatego będzie korzystne psychologiczne zalecenia dla samoregulacji. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli są niekontrolowane wybuchy złości – jak się ich pozbyć?

 • Co najważniejsze – Rozumiem, że jesteś zły. Jeśli uważasz, że człowiek jest winien swoich nieszczęść, starają się trzeźwo ocenić – robił wszystko, co mógł, że sytuacja nie była? W większości przypadków, uczciwa odpowiedź brzmi – tak. A jeśli nie – zapytaj go o to. Może nie chcą, i to jest jego prawo, a następnie można albo czekać, albo starać się mieć nic więcej do tego człowieka wspólnych spraw.
 • Zły w rzeczywistości – to jest śmieszne, bo obiektywnie nie istnieje. Mechanizm jest prosty: zamiast samemu adresowania swój gniew na kogoś lub coś innego. Staraj się nie gniewać, ale myślę o tym – co można zrobić, aby zaradzić zaistniałej sytuacji i osiągnąć zamierzony cel? Spójrz na problem z różnych punktów widzenia, a najprawdopodobniej decyzja będzie.
 • Czasami mamy zły na kogoś lub czegoś, co wydaje się nam niektóre nie tak. Na przykład, jesteśmy przekonani, głupiego człowieka, a wazon – śmieszne, a to denerwuje nas. Najczęstszą przyczyną gniewu polega na tym, że ani sam, ani inni nie pozwalają być taki – głupie i śmieszne. W związku z tym kluczem do zarządzania gniewu tutaj będzie pełna świadomość tego, co sprawia, że ​​jesteś zły, gniew i psychicznego zgody obiekt będzie taki, jaki jest.
 • Skupić się na rozwiązaniu problemu, a nie winnych ustalenia. Opisz siebie za problem ze wszystkich stron, aby szczegółowy plan działania i okresowo sprawdzać, jakie postępy w jego realizacji. Spróbuj skoncentrować się na głowie i logiki, zamiast uczuć gniewu i frustracji.
 • Jeśli chcesz wyrazić źródło gniewu lub przedmiot gniewu jest to wyrazić dokładnie i rzeczowo. Nie przeciągać przeszłości i historie innych ludzi. Pamiętaj, że krytykować człowieka dla jego konkretnego aktu. Tylko wtedy swoją agresję mają szansę pozostać pożyteczne i konstruktywne i nie sprowokować gniew.
 • Użyj humor. Nawet Zygmunt Freud powiedział, że humor – jest społecznie akceptowalne channelizers agresja. Mówiąc najprościej, przeżywa złość, spróbuj zrobić żart – nawet jeśli jest ono trujące i sarkastycznie – a zobaczysz, jak twój gniew maleje.
 • Naucz się relaksować. Musisz nauczyć się kontrolować swój oddech – powinien być głęboki i powolny. Aby zwiększyć rozluźnienie za pomocą wizualizacji – miłą i spokojną drogę – oraz sformułowania ( „rozluźnia moją twarz, moje ręce są rozluźnione, moje ciało rozluźnione, moje nogi relax” Skoncentruj się na wewnętrznych doznań. – Jak się rzuca wizję wewnątrz ciała.
 • „Wash” mięśnie gniewu. Upewnij się, że – co wy napinać mięśnie, gdy jesteś zły. Jeśli wystąpią klipy mięśni, starają się „rozpuścić” je niejako mikroskopowo danych drgały mięśnie. Więc jesteś wolny od napięcia i zwolnić zaciśniętym moc.
 • Wyrazić swój gniew w przestrzeni. Czasami, że gniew jest gromadzona i kumulowane, a wyładowanie nie jest. W tym przypadku, konieczne jest do wykonania. Możesz iść gdzieś daleko i krzyczeć głośno. Będzie ona również być skuteczne w sporcie – zwłaszcza jeśli jest to związane z agresją, takich jak kickboxing lub treningu z workiem treningowym. Jeśli boli konkretnej osoby, ale nie ma sposobu, aby powiedzieć mu o tym – napisać list, przeczytał go i spalić.

Są to kilka prostych odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób pozbyć się gniewu sam. Spróbuj do realizacji niektórych z tych prostych zaleceń, a zobaczysz, jak spokojnie zmniejszyć ilość złości w swoim życiu.

load...