Jak pozbyć się zgagi?

Zawartość:

Czy zastanawiasz się, jak pozbyć się zgagi? Więc też były w bardzo licznej kategorii ludzi, którzy cierpią z powodu tej plagi. Statystyka medyczna mówi, że zgaga czasami występuje u około 70% wszystkich ludzi. Ale jeśli ktoś pamięta zgaga kilka razy w roku, ktoś jest zmuszony żyć z zgaga niemal bez przerwy.

load...

Co robić? Wystarczy wytrzymać ten dyskomfort? Oczywiście, że nie! Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się zgagi i jak używać leki i stosując receptury tradycyjnej medycyny. To o nich teraz i pogadamy. Na początek zobaczmy, co jest zgaga i dlaczego się pojawia. Wszakże tylko poprzez poznanie przyczyn zgagi i usuwając je, można rozpocząć leczenie.

Przyczyny zgaga

Co Zgaga czuje pieczenie w klatce piersiowej i przełyku, każdy wie. I dlaczego się pojawia? Pomiędzy przełyku i żołądka jest zawór, który zapobiega przedostawaniu treści żołądka do przełyku. W wielu przypadkach zawór ten jest osłabiony, a wynik jest znany odlewania soku żołądkowego do przełyku. Jednak w soku żołądkowym zawiera dużą część kwasu solnego.

Kwas solny w kontakcie z przełyku podrażnienia śluzówki występuje pierwszy, a następnie całkowicie rozwija się stan zapalny. I jest pieczenie – zgaga. Jej poziom zależy od stopnia nasilenia procesu zapalnego.

Dlaczego nie ma zgagę? Lekarze zidentyfikowali szereg kluczowych powodów:

 • Dieta Ludzki

Uważaj, co jesz. Bardzo często następuje rozwój zgaga po zastosowaniu produktów, takich jak:

 1. Pikantne przyprawy, sosy.
 2. Wędzone i solone produkty.
 3. Tłuste i smażone potrawy.
 4. Słodycze, zwłaszcza kakao i czekolady.
 5. Gazowane i napoje bezalkoholowe, kawa.

W przypadku, gdy zgaga występuje tylko po użyciu niektórych produktów, w celu rozwiązania tego problemu jest bardzo proste – aby całkowicie wyeliminować je z menu. Ale nawet jeśli pojawienie się zgagi w żaden sposób związane z dietą, stosowanie powyższych produktów nie są tego warte – do niczego tworzyć dodatkowych wyzwalaczy.

load...
 • Choroby układu pokarmowego

Jednym z najbardziej popularnych przyczyn zgagi – obecność choroby różnych chorób przewodu pokarmowego. Najczęściej choroba ta jest wrzód trawienny i / lub żołądka. Wielu ludzi wierzy, że zgaga występuje, gdy podwyższony poziom kwasu żołądkowego. W rzeczywistości, to nie jest przypadek – a obniżony poziom kwasowości zgaga występuje tak samo często.

 • Stosowanie leków

Niektóre leki – takie jak aspiryna – może również prowadzić do wystąpienia zgagi. W związku z tym, czy dana osoba ma zgagi wystąpiło u pacjentów przyjmujących te leki lub inne, konieczne jest przerwanie leczenia jak najszybciej i szukać pomocy u lekarza. On będzie wybrać inny przebieg leczenia.

 • Palenie

Zakładnicy ten nałóg, jak palenie, zgaga twarz trzy razy częściej niż wszystkich innych ludzi. Więc spróbuj jeśli nie całkowicie rzucić palenie lub przynajmniej ograniczyć liczbę wypalanych papierosów do minimum.

Leczenie lekami zgaga

Jak więc pozbyć się zgagi? Najpierw trzeba iść do lekarza – gastroenterologa, aby upewnić się, że powodem jego wystąpienia nie było tej czy innej choroby. W przeciwnym razie, leczenie zgagi jest długa i praktycznie bezużyteczne. Lekarz badania i wyznaczyć wybrać optymalny przebieg leczenia, jeśli to konieczne.

W tej samej sprawie, jeśli zgaga doszło z innych przyczyn, może złagodzić stan chorego ze specjalnymi lekami – leki zobojętniające sok żołądkowy. Zasada działania tych leków jest bardzo prosty – chronią one błonę śluzową przełyku szkodliwą kwasu solnego, który stanowi część soku żołądkowego.

Ponadto, jeśli poziom kwasu w żołądku znacznie zwiększona, możliwe jest stosowanie leków zmniejszających kwasowość. Leki te obejmują „Gustav”, „”, „Maalox Rennie”, „Gustaw” i inne. Nie zapomnij o prostej zasady – zawsze dokładnie zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi jego stosowania przed stosowaniem danego leku. Jeszcze lepiej, należy skonsultować się z lekarzem.

Zgaga Leczenie tradycyjnej medycynie

Nie mniej skuteczne i popularne w leczeniu zgagi. Oferujemy tylko najbardziej skuteczne, są całkowicie bezpieczne i sprawdzone na przestrzeni lat. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest na elementach, które tworzą szczególną narzędzia. U ludzi, pacjent nie powinien być reakcja alergiczna na nich.

 • Sok z ziemniaków

Ziemniaczanego soku jest bardzo skuteczny w usuwaniu większości zgagę. Ponadto zmniejsza proces zapalnych błony śluzowej przełyku i żołądka. Dlatego soku ziemniaczanego jest również stosowany do leczenia wrzodów żołądka i wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Leczenie soku ziemniaczanego jest bardzo prosta. Każdego ranka, 30 minut przed śniadaniem, chory powinien pić pół szklanki świeżo wyciśniętego soku z ziemniaków. Proszę pamiętać – sok musi być wykręconą bezpośrednio przed użyciem, ponieważ szybko traci swoje dobroczynne właściwości. Czas trwania leczenia – 14 dni. Zgaga traci bardzo szybko, – w drugim lub trzecim dniu. Jednak w żadnym wypadku nie przerywać leczenia, że ​​zgaga nie jest zwracana.

 • Odwar z korzenia tataraku

Jeśli zgaga jest denerwujące szczególnie trudne, spróbuj leczyć wywar z korzenia tataraku. Wytwarza się go w następujący sposób. Grind korzeń tataraku – trzeba mieć dwie łyżki, umieszczone w szklanej misce i wlać litr wody. Umieścić go stać w lodówce przez trzy dni. Następnie wlać napar do miski szkliwa, doprowadzić do wrzenia i zmniejszyć wydzielanie ciepła. Gotować przez około 15 minut. Następnie przecedzić rosół z zastosowaniem tkaniny gaza, ostudzić i wlać do szklanej miski.

Powstały Bulion powinien być przyjmowany dwa razy dziennie, rano i przed snem. Wystarczy jeden dzień chory czuje znaczną ulgę. Pełna kuracja powinna trwać dokładnie jeden miesiąc. Jeśli to konieczne, po dwóch tygodniach leczenia można powtórzyć. Choć zwykle nie jest wymagane – zgaga znika po około sześciu miesięcy.

 • Apteka stokrotka

Najczęstszym rumianku również szybko łagodzi stan zapalny błony śluzowej żołądka i przełyku. Ponadto, rumianek ułatwia normalizację kwasowości żołądka. Dzięki tym właściwościom rumianku aptecznego jest bardzo skuteczny w leczeniu zgagi.

Aby to zrobić, należy użyć wywar z rumianku. Przygotowanie go w standardowy sposób – umieścić w pojemniku szkliwa 5 łyżek suchych kwiatostanów rumianku, wlać litr wody i doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień, gotować na wolnym ogniu przez 15 minut. Wyłączyć grzanie, owinąć garnek z ciepłym ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia na dwie godziny. Następnie przecedzić rosół za pomocą szmatki z gazy, wlać do szklanej miski.

Najlepiej użyć wywar z rumianku, jako zwykłych liści herbaty. Tylko trzech filiżanek tej herbaty dziennie pozwala całkowicie zapomnieć o tym, jak zgaga i nieżyt żołądka, jeśli masz jeden. Dobrze, jeśli lubisz herbatę, którego nie lubisz, wypić pół szklanki bulionu na podobnym codziennie rano przed śniadaniem. Aby nadać bardziej przyjemny smak, można dodać jedną łyżkę wszystkich miodem naturalnym.

 • Aloes i miód

Jeśli zgaga jest wynikiem zapalenia błony śluzowej żołądka lub wrzód żołądka, można spróbować pozbyć się choroby poprzez zastosowanie mieszanki miodu i aloesu. Przygotowanie mieszaniny w następujący sposób. Wstępne przygotowanie aloesu – umieścić w zamrażarce 5 liści aloesu, pozostawić na 10 dni. Proszę pamiętać – zakład musi wynosić co najmniej 5 lat.

Następnie przejdź przez mięso szlifierka liści aloesu, dodać pięć łyżek któregokolwiek z miodem. Składniki wymieszać, w kąpieli wodnej do wrzenia i natychmiast wyłączyć grzanie. Mieszaninę ponownie wymieszać i przenieść do pojemnika szklanego z pokrywą. Przechowywać w lodówce jest wyłącznie.

Mieszanina ta musi być podjęta pół łyżeczki przed każdym posiłkiem, ale nie mniej niż trzy razy dziennie. Zgaga jest zakończona w ciągu jednego dnia, a ból znika w trzecim. Pełna kuracja powinna trwać co najmniej 10 dni. Zazwyczaj leczenie jest bardzo skuteczne.

 • Napar z babki lancetowatej

W przypadku, gdy przyczyną zgagi palił, można spróbować pozbyć się go za pomocą infuzji z babki lancetowatej. Umieścić w termosie pięć łyżki rozdrobnionych liści babki lancetowatej, wypełnić jeden litr wrzącej wody i blisko. Zaparzenia musi być przez jeden dzień, po czym szczep ściereczką gazy.

Take 100 gramów tego bulionu przed każdym posiłkiem. Zaledwie dzień zmniejszona drgawki zgaga, przez trzy – zniknie całkowicie. W celu zapewnienia efektu kontynuować leczenie przez 10 dni. Należy pamiętać, – ten przepis w żadnym przypadku nie może być stosowany u osób cierpiących na nadciśnienie.

 • Mąka gryczana

Red-hot Patelnia, umieścić go 400 gramów kaszy gryczanej i jak smażyć. Następnie ostudzić kupra stosując młynek do mielenia mąki i wlać stanu w szklanym pojemniku z pokrywką. Taka mieszanka chorego powinni przyjmować jedną łyżeczkę mąki gryczanej przed każdym posiłkiem. Czas trwania leczenia – 21 dni.

 • Wywar z dziurawca

Place w emalii pan pięć łyżek suchej dziurawca wlać dwie szklanki wody i doprowadź do wrzenia. Zmniejszyć ogień, przykryć garnek pokrywką i gotować na wolnym ogniu przez 20 minut. Następnie owinąć garnek z ciepłym ręcznikiem, pozostawić na trzy godziny. Przecedzić bulion za pomocą szmatki z gazy, wlać do szklanej miski.

Ten bulion należy przed każdym posiłkiem, na pół zeszklenia co najmniej 5 razy dziennie. Ulga przyjdzie w ciągu dnia. Ale nie przerywać leczenia przez kolejne dwa tygodnie – w przeciwnym razie zgaga ataki będą bardzo szybko wznowione. Proszę pamiętać – to oznacza w każdym przypadku niedopuszczalnego eliminowania zgaga u kobiet w ciąży!

Pilna pomoc w zgaga

Oczywiście, powyższe sposoby, jak pozbyć zgagi, to jest bardzo skuteczny. Jednakże, w celu dojścia przyłożenia jest to konieczne przez pewien czas. A co jeśli to jest nękane przez zgaga tolerować tej chwili? Jest rozwiązanie – dodatkowy poręczne narzędzia do zgagi. Oni złagodzić zgagę w ciągu kilku minut. Ale nie zapominajcie, że te przepisy od zgagi nie może być alternatywą dla pełnego leczenia – eliminują tylko efekty, ale nie powodować zgagę.

 • Roztwór sody

Roztwór sody pozwala pozbyć zgagi sekund. I właśnie z tego powodu taki sposób jest szeroko stosowane. Jednak, aby odwoływać się do niej, aby pozbyć się zgagi jest konieczne tylko w skrajnych przypadkach. Zasada działania jest prosta sodowo – reaguje z kwasem solnym zawartej w soku żołądkowym. Jednak taka reakcja jest bardzo ujemny wpływ na stan błony śluzowe żołądka i przełyku, tylko pogarsza sytuację. W rezultacie, trzeba będzie traktować nie tylko zgaga, zapalenie błony śluzowej żołądka, aw najlepszym wypadku.

 • Olej roślinny

Tak szybko, jak czujesz się atak zgagi rozpoczyna się natychmiast podjąć jedną łyżkę dowolnego oleju roślinnego. Powłoki olejowe przełykowego śluzówką i tłumi zgaga. Ale nie zapominajcie, że olej ma łagodne działanie przeczyszczające. Dlatego też, jeśli są podatne na biegunkę, należy użyć tego środka na zgagę ostrożnie.

 • Mleko i węgiel aktywowany

Bezpieczniejszy środek na zgagę – węglem aktywnym. Pół szklanki mleka ciepła, rozcieńczyć 10 tabletek węgla aktywowanego i wypić jednym haustem. Zgaga zniknie po około 15 minutach. Nawiasem mówiąc, ta metoda awaryjnej jest najbardziej delikatny.

W takim przypadku, jeśli samoleczenie zgagi w ciągu miesiąca nie przyniesie rezultatów, należy przejść od razu do lekarza-gastroenterologa. W przeciwnym razie może rozwinąć różne komplikacje. I zajmować będzie znacznie trudniej z nimi. Bądź zdrowa!

load...