Jak pozbyć się zgagi w domu? proste wskazówki

Zawartość:

Zgaga – zjawisko dość nieprzyjemne. Z jednej strony – to nie jest wielkim zagrożeniem jest. Z drugiej strony – zgaga może pozbawić sen i odpoczynek są absolutnie każdy. Co robić? Oczywiście, najlepiej jest szukać pomocy u lekarza, gastroenterologa. Ale czasami, dla jednej lub innego powodu, człowiek nie spieszy się do opieki medycznej. A on jest zainteresowany na pytanie, jak pozbyć się zgagi w domu.

load...

Czym jest zgaga? Są to odczucia, które występują w wyniku zapalenia przełyku, ekscytujące śluzówki. I rozwój procesu zapalnego, ze względu na fakt, że treść żołądka jest wyrzucany do przełyku. W tym kwasu solnego w żołądku składu soku.

Istnieje kilka bardzo skuteczne przepisy, które pomagają w leczeniu zgagi tak szybko jak to możliwe. Przed rozpoczęciem leczenia, należy zapoznać się z ogólnymi zasadami, aby pozbyć się zgagi. Jeśli nie zmienić swój styl życia i diety, to jest mało prawdopodobne, pomożecie nawet najlepsze przepisy.

Dieta osoby chorej

Jeśli masz zgagę, uważnie przyjrzeć się swoim menu. Bardzo często jedzenie może stać się przyczyną zgagi. Zazwyczaj, zgaga występuje po spożyciu następujących produktów:

 • Przyprawy, pikantne przyprawy, sosy.
 • Kiełbasy, półprodukty.
 • Słodycze – zwłaszcza kakao i czekolady.
 • Mleko – pod warunkiem systematycznego stosowania.
 • Napoje gazowane.
 • Napojów alkoholowych.

Jeśli widzisz związek między spożywaniem powyższych produktów i wystąpienia zgagi, wyeliminować te produkty z menu. Jeśli zgaga zniknie – trzeba znaleźć przyczynę. Więc, po prostu przerwać korzystanie z tych produktów.

load...

Reszta zasad zaopatrzenia

Więc zorientowaliśmy się dietę. Ale dieta – to nie wszystko. Po pierwsze, bardzo ważną rolę odgrywa harmonogram posiłków. Nie zaleca się jeść wcześniej niż 15 – 20 minut po przebudzeniu, dwie godziny przed snem. A w ciągu dnia, staramy się co najmniej 20 minut po posiłku nie położyć.

Fakt, że w czasie, gdy osoba jest w położeniu poziomym, odlewania ryzyko treści żołądka do przełyku wzrasta znacząco. Tak więc, zgaga występuje z dużym prawdopodobieństwem. Ponadto, byłoby miło dbać o pozycji ciała podczas snu – pożądane jest, aby podnieść głowę trochę. Aby to zrobić, wystarczy zwinąć koc i umieścić go pod poduszką.

Nie należy również zapominać o wielkości porcji. Niestety, większość ludzi w „podjadania” przez cały dzień. Ale większość jedzenia dostaje ją na kolację. I to jest – bezpośrednia warunkiem rozwoju ciężkiej zgaga. Więc staram się jeść mało, ale często – przerwa między posiłkami nie powinna być większa niż 3 godziny.

I last but not least. Oglądaj swoje ubrania – jest wysoce niepożądane, aby być blisko. Ciasne ubranie kładzie nacisk na narządy wewnętrzne, w tym żołądka. W wyniku tego, osoba staje się wszystkie takie same notorycznie zgaga. Nawiasem mówiąc, zgaga – nie jest jedynym problemem, który występuje ze względu na napięty ubrania.

Mięta zgaga. Wszyscy, którzy mają kłopoty zgaga, wiesz, że pierwszy lekarstwem na to – słabym roztworem sody. Ale to nie jest najlepszym rozwiązaniem. Gotować suchych liści mięty i pić herbatę dwa lub trzy razy dziennie przez miesiąc. Lub, w skrajnych przypadkach, umieścić kilka liści mięty w czajnik z herbatą. Mięta doskonale gasi kwasu, więc jest to szczególnie dobry ten przepis jest dla tych, którzy mają zgaga dzieje z nadkwaśność.

Leczenie zgagi tradycyjnych leków

Proponujemy Ci kilka bardzo skuteczne recepty, które pomogą pozbyć się zgagi jak najszybciej. Wszystkie te przepisy są bezpieczne dla organizmu, więc nie ma żadnych przeciwwskazań. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest fakt, że dana osoba nie miała reakcje alergiczne do jednego lub drugiego składnika.

 • Wywar z krwawnika i mięty pieprzowej

Bardzo dobrze, aby pozbyć się zgagi wywar z krwawnika ziół i mięty pieprzowej. Umieścić zioła w misce emaliowanej i wypełnić go z jednym litrze wody, doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować przez 10 minut. Następnie owinąć garnek z grubym ręcznikiem, pozostawić do zaparzenia na dwie godziny, obciążenie za pomocą ściereczki z gazy.

W takim przypadku, jeśli przyczyną zgagi stać żołądka, dodać pół łyżeczki wywaru z dowolnego naturalnego miodu. Miodu nie tylko szybko i skutecznie zmniejsza zapalenie przełyku i żołądka, a także normalizuje kwasowość żołądka. Podobna Bulion chory powinien pić przed każdym posiłkiem, na pół szklanki, ale przynajmniej pięć razy dziennie. Czas trwania leczenia – 21 dni.

 • Wywar z rumianku i kopru

Jeśli nękane przez zgaga oprócz bólu w okolicy żołądka, spróbuj tego środka. Umieść w szkliwie przesuwać jedną łyżkę nasion kopru i kwiatostanów rumianku, wlać litr wody, doprowadzić do wrzenia. Po 10 minutach wyłączyć grzanie i pozostawić do zaparzenia na 30 minut.

Następnie przecedzić rosół z wykorzystaniem materiału z gazy, dodać jedną łyżkę miodu, wlać do szklanej miski. Potrzebujesz tylko bulion przechowywać w lodówce nie dłużej niż trzy dni – w przeciwnym razie straci swoje właściwości. Weź rosołu osoba powinna czczo, 20 minut przed śniadaniem, jeden kieliszek. Czas trwania leczenia – jeden miesiąc. Mimo, zgaga, oczywiście, zniknie on znacznie szybciej.

 • Żurawiny i aloesu

Ten przepis jest szczególnie dobra w najcięższych przypadkach, gdy inne środki nie pomogą. Gotować trzeba 100 gramów soku z żurawiny, 2 łyżki miodu, 100 g soku z aloesu. Aloe wcześniej umieścić na dzień w zamrażarce, a następnie wycisnąć sok. W szklanej misce wymieszać wszystkie składniki – należy uzyskać jednorodną masę.

Weź to znaczy osoba musi przed każdym posiłkiem, jedną łyżkę. Ulga chory czuje się po pierwszym zastosowaniu. Czas trwania pełnego cyklu leczenia – 21 dni. Pamiętaj – to narzędzie ma łagodne działanie przeczyszczające.

 • Soki

Jeśli zgaga nie jest silny, można spróbować leczenia soku jabłkowego i świeże marchewki. Leczenie jest proste – rano, przed śniadaniem wypić szklankę soku. Można dokonać mieszaniny dwóch rodzajów soków i można przełączać jabłko i marchew soki. Czas trwania leczenia – 10 dni.

Środki nadzwyczajne w celu skorygowania zgaga

Wszystkie powyższe środki dobrze łagodzi zgagę. Ale wszystkie te fundusze – długo działające. Po prostu, w celu zgaga zniknęła, trzeba co najmniej kilka dni. A co, jeśli zgaga jest bardzo irytujące jest to ten moment: Istnieje kilka uniwersalnych sposobów, które ułatwią ludzką kondycję w ciągu kilku minut. Należy jednak pamiętać, że fundusze te mogą być wykorzystywane tylko sporadycznie – aby pozbyć się zgagi w ten sposób nie uda.

 • Węgla chłonne

Rozpuścić w pół szklanki ciepłego mleka 10 aktywnych tabletek węgla drzewnego. Drink bulionu powstałego w jednym haustem – tylko 2 – 3 minuty zgaga odwrotu. Nie należy używać tego narzędzia częściej niż raz dziennie, jak mleko sama może wywołać rozwój zgaga.

 • Roztwór sody

Wielu ludzi mówi o tym, że bardzo szybko pozbyć się ataku zgagi w domu z roztworu sody oczyszczonej – pół łyżeczki sody oczyszczonej na pół szklanki wody. Zgaga potrwa kilka sekund, ale może pojawić się odbijanie.

Jeśli wszystkie te środki będą nieskuteczne, leczenie powinno być wyznaczony przez lekarza. W przeciwnym razie będzie tylko pogorszyć sytuację. Bądź zdrowa!

load...