Jak pozbyć się zgagi w czasie ciąży?

Zawartość:

Jeżeli przeprowadzenie badania i zapytać kobiety na pytanie, które najbardziej drażnić je w czasie ciąży, osiem z dziesięciu odpowie jednoznacznie: zgaga. I często zgaga występuje nawet wtedy, gdy kobieta nigdy wcześniej nie napotkał ten problem.

load...

Czym jest zgaga? Kobiety go opisać w następujący sposób: uczucie pieczenia w jamie żołądka, gardła, ostry kwaśny smak w ustach. Doświadcza tych uczuć, ponieważ zawartość żołądka, w tym płynu żołądkowego spływa z powrotem do przełyku. W wyniku tego, działanie kwasu, część soku żołądkowego, zapalenie błony śluzowej przełyku. Z reguły najczęściej zgaga daje o sobie znać go w drugiej połowie ciąży. Zgaga występuje lub bezpośrednio po posiłku lub w czasie, gdy kobieta leży. Średnio zgaga trwa od kilku minut do kilku godzin. W ciężkich przypadkach zgagi mogą dręczyć kobiety niemal bez przerwy. Nie jest zaskakujące, że kwestia, w jaki sposób pozbyć się zgagi w czasie ciąży jest bardzo istotne.

Przyczyny zgagi w czasie ciąży

Istnieje wiele powodów, co tłumaczy fakt, dlaczego większość zgaga występuje często u kobiet w ciąży. Jednym z głównych powodów jest brak innych niż zmiany hormonalne ciężarną kobietę. Dzieje się to w następujący sposób: między przełyku i zwieracza żołądek – specjalny mięśni uniemożliwiający wyrzucane w treści żołądka do przełyku. W czasie ciąży u kobiet w czasach wzrasta poziom progesteronu, który jest odpowiedzialny za rozluźnienie mięśni gładkich macicy. Jednak wraz z macica relaksuje i innych narządów, w tym samym zwieracza, powodując zawartości żołądka do przełyku wszystkich.

Ponadto, częstotliwość zgaga dotyka inny czynnik: wraz ze wzrostem dziecka zwiększa macicy wielkości stopniowo zwiększając objętość żołądka podporowego ją. A także przyczynia się znacząco do rzucony na zawartości żołądka do przełyku. Ponadto, pod wpływem hormonów znacznie zwiększa kwasowość soku żołądkowego, co również znacznie pogarsza sytuację. Wiele matek martwi się, że niektóre zgaga – w żaden sposób negatywnie wpływać na przebieg ciąży lub na stan przyszłego dziecka. Jednak w rzeczywistości tak nie jest – zgaga nie zagraża matce lub dziecku. Ale jednak, że przynosi ogromną liczbę bardzo nieprzyjemnych minutach matki oczekującej.

Jak pozbyć się zgagi w czasie ciąży?

Wszystkie kobiety w ciąży mają na celu pozbyć się zgagi nie przebierając w środkach, często uciekając się do takich szkodliwych metod jak stosowanie sody oczyszczonej i innych. Są one jednak, choć i przynieść chwilową ulgę, mają na ciele kobiety ciężarnej negatywny wpływ. Dla prawidłowego i udanej walki zgaga trzeba zminimalizować wpływ na organizm czynników, które wywołują jego wygląd. Wiadomym jest, że zgaga występuje, ponieważ rozluźnienie mięśni gładkich.

load...

Dlatego należy starać się unikać przyjmowania leków z przeciwspazmatyczny działania, ponieważ dalsze osłabienie zwieracza żołądka. W takim przypadku, jeśli lekarz przepisał ci leczenie jak leki, powiedz mu o zgagę i poprosić, aby zastąpić leczenia. Pamiętaj, że zgaga może być wywołany przez ucisk w żołądku pomiędzy rosnącej macicy i przepony. Więc nie spróbować jeszcze raz przejadać, żołądek nie kurczyć odzież. Spróbuj też nie zginać – raczej krępy, zginanie kolana. Tak więc, można również zmniejszyć ryzyko kolejnego ataku zgagi. Staraj się nie iść do łóżka natychmiast po posiłku – co najmniej godzinę po jedzeniu, aby pozostać w pozycji pionowej, aby uniknąć jedzenia rzut z żołądka do przełyku. Ponadto istnieje szereg produktów, które zwiększają intensywność i częstość epizodów zgagi bo żołądek produkuje wysokiej zawartości kwasu do trawienia pokarmu. Dlatego ważne jest, aby sporządzić diety w czasie ciąży.

Przyszła matka powinna całkowicie wyeliminować z diety produkty, takie jak:

  • Kawa, napoje gazowane i zawierające kofeinę, takie gazowanej wody mineralnej i soków owocowych i napojów kwaśnych.
  • Wszelkie marynowanych warzyw i innych potraw.
  • Ostre, słone i wędzone potrawy, ostre przyprawy i przyprawy.
  • Wszystkie owoce kwaśne i warzywa, szczególnie pomidory i jagody.
  • Fermentowane produkty spożywcze mogą również powodować rozwój zgaga, więc nie należy ich nadużywać. Ale również całkowicie porzucić je jako niemożliwe, ponieważ zawierają one niezbędne matki i dziecka wapnia.
  • Ponadto, nie nadużywać cukru i słodkich potraw – często prowokują ataki zgagi. Bardzo często pytanie, jak pozbyć się zgagi w czasie ciąży, imię słodki ząb.

Często przyszłe matki, silnie namuchavshis od ataki zgagi, kupić w aptece lek pierwszy dostał od zgagi i zacząć niekontrolowany biorąc go. Ale nie rób tego – wiele z tych leków ma wiele skutków ubocznych i przeciwwskazań, dlatego przed ich odbiór należy skontaktować się z lekarzem. Że lekarz pomoże Ci wybrać dokładnie te zasoby na zgagę, które mają miękki efekt okrywającą na błonę śluzową przełyku, nie powodując żadnych negatywnych skutków.

Jednakże, nawet jeśli lekarz przepisał kobietę – czy lekarstwo na refluks kwasu, to nie należy zapominać, że bardzo ważne jest, oprócz środków farmakologicznych przestrzegać diety, co już zostało powiedziane powyżej. Jest również ważną rolę w zwalczaniu sztukach zgaga i diety: powinien być ułamkiem. Porcje powinny być małe, aby uniknąć uczucie przejedzenia, a przerwa między posiłkami nie powinny być więcej niż trzy godziny, aby uniknąć uczucia głodu. Oczywiście, z wyjątkiem godzin nocnych. Ostatni pokarmu powinna wynosić około dwie godziny przed sen.

Pomimo wszystkich wysiłków, nadal zaniepokojony pytanie, jak radzić sobie z zgagi w czasie ciąży? Być może możesz pomóc mleko. Aby zmniejszyć zgaga kobiety w ciąży zaleca się pić w ciągu dnia około jednego litra mleka, jednolitych małych porcjach. Niektórzy lekarze zalecają dodanie mleka w oleju kopru – z prędkością jednej kropli na litr. Należy jednak pamiętać, – olej powinien być bardzo pozytywne, inaczej sytuacja może się tylko pogarszać.

Na przykład, wszelkie galaretki cudowne płaszcze żołądka i przełyku, łagodzi podrażnioną śluzówkę przełyku i szybko łagodzi zgagę. Jest również bardzo dobrze usuwa najsilniejsze ataki zgagi zwykłego soku ziemniaczanego. Aby to zrobić, wycisnąć sok z jednej oczyszczonej ziemniaki i pić natychmiast. Zazwyczaj, zgaga zniknęła po kilku minutach. Bardzo wiele przyszłość mama złagodzić zgagę i zapobiec jego ponowne pojawienie pomocy, migdały surowe płatki owsiane, rozdrobnione marchewki, a nawet zwykła kreda, jeść małe posiłki w ciągu dnia. Eksperymentowania, a na pewno znajdziesz produkty, które pomogą Ci. Po tym wszystkim, prawidłowa menu – najlepszym sposobem, jak radzić sobie z zgagi w czasie ciąży.

Kolejny bardzo dobry w pomagając zwykły imbir. On – bardzo dobre narzędzie do zajścia w ciążę zgaga. Może być stosowany zarówno jako gotowego proszku lub po prostu odciąć korzeń małe kawałki i powoli żuć je kiedy zaczyna niepokoić zgaga. Wreszcie trzeba przypominać moms, że nadmierny stres i napięcie również często prowadzą nie tylko do pojawienia się zgagi, ale również do wielu innych powikłań. Dlatego dużo odpoczynku i cieszyć się ciąży!

load...