Jak pozbyć się zaskórników: oczyścić skórę z zaskórników w domu

Małe czarne kropki pojawiające się na nosie, czole, brodzie i innych częściach twarzy i ciała, dla niektórych może wydawać się bardzo niewielki problem. Ale dla wielu, zwłaszcza tych, którzy są pasjonatami swojego wyglądu, to faktycznie znaczący problem. „Jak pozbyć się zaskórników?” – Myślą, że są one ciągle odkrywania gór literatury i Internetu artykułów. Użytkownicy uważają, że czarne kropki psuje swoje życie, wyciągać zbyt blisko rozmówcy wygląd pogorszyć wygląd. I tak jest w wielu przypadkach! Zapraszamy wspólnie radzić sobie z tym problemem raz na zawsze. Forward – do walki z czarne kropki!

load...

Zawartość:

Problem kosmetyczny oczami w specjalistą

Czarne kropki zaskórników

Jakie są czarne plamy?

Nasza skóra jest tylko na pierwszy rzut oka, gładka i równa. Jeśli przyjrzeć się bliżej, na przykład, na skórę twarzy, nawet gołym okiem można zobaczyć pory. Ktoś im bardziej rozbudowany, ktoś mniej, ale są one w gruczołach łojowych. Więc, czarne plamy lub zaskórniki – wynikiem nadmiernej aktywności gruczołów łojowych, w wyniku zatkania porów czarny korkowych. Ponieważ nie gruczoły łojowe do skóry traci swoją naturalną „smar” komponent, należy najpierw spróbować poradzić sobie z nadmiarem pracy tych samych gruczołów. Jaki jest powód do tego nadmiernej aktywności?

load...

Przyczyny zaskórników

  • Niedożywienie

Nadużywanie tłuste, pikantne, słodkie potrawy, sami zmuszają gruczoły łojowe do pracy w „trybie awaryjnym”. Przeglądając swoją dietę, ograniczając ilość żywności śmieci, z biegiem czasu, można normalizuje pracę gruczołów łojowych. Nie zapomnij podać w swoim codziennym menu więcej owoców, warzyw i produktów mlecznych. Dostarczenie organizmowi witamin, minerałów, makro i mikroelementów w odpowiedniej ilości – tutaj jest kolejnym ważnym zadaniem.

  • Zmiany hormonalne

Młodzież, które są w okresie dojrzewania, gdy nie jest „ducha” wszystkich systemów organizmu na drodze dorosłych rozwój gruczołów łojowych, nadmiernego wydzielania występuje bardzo często. Prawie każdy nastolatek może powiedzieć, że nieszczęśliwy stan skóry z powodu nadmiernego tłuszczu i nieszczęśliwych czarnymi kropkami. To może być wskazane, aby przestrzegać reżimu dnia przeglądu jedzenie, że młodzież często obejmuje przekąski i fast food z niepotrzebnych kalorii. I, oczywiście, dokładnie monitorować stan skóry. W jaki sposób? Dzięki temu dowiesz się później.

Również zmiany hormonalne w organizmie związane z pogorszeniem się stanu skóry u wielu kobiet w ciąży, a także „krytyczne dzień.” Tutaj sytuacja jest nieco lepsza – trzeba w tym okresie regularnie oczyszczają skórę i być cierpliwym, hormonów wróci do normy, a skóra będzie wyglądać lepiej od razu!

  • Błędy przy użyciu kosmetyków

Zdarza się, że kusi jasnych odwołań reklamowych, kobiety lub dziewczynki kupić bardzo drogie i modne krem, rozpoczyna swoją aplikację, a dopiero po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, że nie nadaje się do jej skóry. Często występuje, gdy skóra staje się podatna na tłuszczu i śmietany sprzedawany normalnej lub skóry suchej. W związku z tym stopień wzrostu tkanki tłuszczowej skóry, a tu są czarne kropki.

Uważnie przeznaczenie produktu kosmetycznego, kupować tylko te produkty, które pasują do skóry z powodu jego cech indywidualnych.

Jak pozbyć się zaskórników

Aby określić przyczynę pojawienia się zaskórników, trzeba znaleźć specjalistę, to lepiej profesjonalnego dermatologa. Zaskórniki problem jest bardzo powszechne, a więc specjaliści z tego profilu zbudowali dużą bazę różnych procedur oraz, jeżeli to konieczne, i leków. Najczęściej wymagane jest interwencja zwiększona farmaceutyczną, wystarczy, aby otrzymać przebieg witamin i diety.

Zdecydowaliśmy się rozpocząć walkę z zaskórników domu? Będziemy pomóc i podać kilka wskazówek, jak prawidłowo i bez szkody dla zdrowia przeprowadzić procedurę czyszczenia.

Oczyszczanie łaźnię parową

Musimy zacząć od narzędzi, które przygotowują skórę do dalszych zabiegów – łaźni parowej. Teraz, być może, trudno jest znaleźć kobietę lub dziewczynę, która nie wiedziałbym o wspaniałych właściwościach łaźni parowych i ich wpływ na stan skóry. Można z nich korzystać i wygładzają skórę i poprawić jej koloryt i wybielaczy. W naszym przypadku, łaźnię parową, aby pomóc ujawnić porów i daje możliwość stosowania pozostałych środków z największą mocą.

Jak korzystać z łaźni parowej? Metoda znana nawet przez nasze babcie: woda musi zagotować w rondelku, dodać kilka kropli olejku z cytryny, bazylii, grejpfruta, drzewa herbacianego, geranium różu, mięty pieprzowej lub drzewo sandałowe. Pochyla się nad garnku, przykryć głowy ręcznikiem, zamknij oczy na prom nie spalić. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość, zachować swoją twarz nad parą przez co najmniej 10 minut. Teraz pory otwarte i gotowe do dalszego oczyszczania. Starannie przygotować się do zabiegu po umyciu rąk je wodą z mydłem i zdezynfekować. Wskazując palcami jest pożądane, aby zawinąć w sterylnym szmatką. Po obu stronach delikatnie naciskać na czarną kropką. Jeśli skóra jest dobry do pary, brud powinny pochodzić wysiłku. Po wyciskanie zaskórników traktować tonik skóry lub balsam ściąga pory i powoduje maskę.

Maski przeciw czarnymi kropkami

Następny skuteczne narzędzie w walce z czarnymi kropkami – Maska. Zastosuj je po łaźnie parowe na ich efekt był bardziej widoczny. Istnieje szeroka gama czyszczenia i ściąga pory masek, z których niektóre są liderami zmian.

  • Maska owsiane

W pierwszej kolejności – maską płatki owsiane, może dlatego, że jest najbardziej dostępnym, jego zastosowanie jest proste, a wyniki, które można osiągnąć z nim, można zobaczyć na raz. Jak zrobić maskę w domu?

Mamy zmielić płatki owsiane, dodać trochę sody. Teraz trzeba rozcieńczyć powstałej mieszaniny z mlekiem, tak aby uzyskać pastę o konsystencji śmietany. Zastosuj tę maskę można na tych obszarach, które chcemy oczyścić, a resztę skóry. Rub nie jest konieczne, wystarczy tylko poczekać dziesięć minut i spłukać zimną wodą.

  • Chłonne clay mask

Innym bardzo przystępne maska ​​- gliny. Na przykład, w drodze do domu, aby ją zastosować, wystarczy kupić gotową torebkę w aptece. Dom prostu mieszać glinę z wodą i wszystko jest gotowe! Zastosuj maskę na skórę, pozostawić na piętnaście minut. Glina – niezwykły chłonne, czyści, wysusza skórę, łagodzi ją od zbędnego tłuszczu.

  • Rice maska ​​czarnymi kropkami

Polecamy również spróbować bardzo skuteczną maskę – ryż. Umyj kubek ryżu, a jego Zatoki przegotowanej wody, pozostawić na noc. Rano bronić wody należy opróżnić i pić, przyczynia się do poprawy kondycji układu pokarmowego. Pozostałą ryż kleceniu stanu papkowate i nakłada się na skórę. Czekamy na piętnaście minut i zmyć.

Produkty mleczne prania

Jest to przepis na poprawę stanu skóry, który był używany z powodzeniem przez naszych przodków – mycie jogurt. Jednak, gdy stosowane do tego celu jest nieco inna produkty mleczne – serwatka, Rjażenka, jogurt. Kefir, ale ze względu na wysoką zawartość kwasu mlekowego i innych, dobrze rozpuszcza się sebum, oczyszcza otwartych porów zatkane przez korki w postaci zaskórników, i jest w stanie nawet nieco wybielania skóry.

Kosmetyki w walce z czarnymi kropkami

Łuszczenie skóry domu, to nie jest konieczne, aby zrezygnować z użycia kosmetyków w postaci kremów, żeli, skórki i taśm oczyszczających. Wszystkie one przyczyniać się do doskonałej uwolnienie skóry nadmiaru tłuszczu i potu, a także ich zastosowania w połączeniu z innymi czynnikami, takimi, jak już opisano nasze maski daje wspaniały efekt. Takie leki są płyny do mycia lub specjalne napary z ziół, należy stosować po oczyszczeniu, oni pomogą przywrócić jej elastyczność i zdrowy koloryt.

Spróbuj wykonać proste porady, używać narzędzi, aby pozbyć się czarnych plam w sposób regularny, a twoja skóra będzie zawsze wyglądają świeże, czyste i atrakcyjne!

load...