Jak pozbyć się zarostu?

Zawartość:

Kobiety spędzają godziny w pobliżu lustra, co w kolejności ich skóry, włosów, paznokci wszelkimi możliwymi środkami i metodami. Wszystko to odbywa się w celu najbardziej piękne i atrakcyjne. Ale jak zminimalizować czas dla wszystkich tych procedur? Po tym wszystkim, oprócz patrząc po sobie w życiu jest pełno innych problemów. Wiele dziewcząt zaznajomione z problemem obfitego wzrostu włosów na twarzy, który może zniszczyć nawet najbardziej piękny twarzy. Codzienne golenie – nie rozwiązuje tego problemu, ponieważ z każdym kolejnym czasie włosy staną się trudniejsze, a co za dziewczyna chce dostać brodę jak mężczyzna. Depilacja – proces dość bolesne i częste.

load...

Mimowolnie każda kobieta zmaga się z problemem włosy na twarzy, zastanawiając się, czy można się ich pozbyć na zawsze?

Najpierw zobaczmy, co jest przyczyną zarostu.

Powrót do spisu treści

Przyczyny wzrostu włosów na twarzy kobiet:

  1. Dojrzewanie – w tym okresie w organizmie człowieka odbywają się rozmaite zmiany, zmienia również strukturę włosów na twarzy. Najczęstszą przyczyną zarostu na twarzy w tym okresie jest nadmiar androgenów hormonów.
  2. Gistrutsizm – nadmierne owłosienie u kobiet przez męskiego wzorca. W tej chorobie, roślinność obserwuje się nie tylko na twarzy, ale również w klatce piersiowej, pleców, brzucha, ud. Choroba ta występuje u 2-10%, najczęściej w Kaukazu i Morza Śródziemnego, przynajmniej w Skandynawii i azjatyckich kobiet. W 90% gistrutsizma przyczyną jest zespół policystycznych jajników lub zespół idiopatycznego, to choroba spowodowana nieznanymi przyczynami. W takim przypadku, choroba jest mniej wyraźna.
  3. Stosowanie niektórych leków narusza równowagę hormonalną w organizmie. Na przykład, stosowanie sterydów anabolicznych androgennych, może spowodować ciało kobiety do nieodwracalnych skutków, w tym skutków ubocznych, w których występują zbędne owłosienie na twarzy i ciele.
  4. Menopauza – jedna z najczęstszych przyczyn zarostu. W czasie, gdy jajniki swoje działanie, rozpoczyna się tworzenie ciała wzrost hormonu androgenów, których nadmiar jest powodem nadmiernej włosów.

load...

Powrót do spisu treści

Metody usuwania zarostu na zawsze

Elektroliza – skuteczna procedura usuwania owłosienia na stałe. Igłą wprowadzać w skórę na głębokość otworu 2-7 mm, małe impulsów elektrycznych prowadzi do zaburzeń w mieszku włosowym. Elektroliza, pożądane jest, aby przeprowadzić w salonie piękności. Dla całkowitego zniszczenia zarostu będzie potrzebował około 5 sesji. Procedura jest dość bolesne, szczególnie dla osób o wrażliwej skórze, wadą jest to, że w miejscu włosy mogą pozostać ledwo widoczne drobne blizny.

Fotoepilacja – popularna metoda usuwania zbędnego owłosienia na twarzy. Głównymi zaletami tej metody jest prawie całkowity brak przeciwwskazań i bezbolesny. Metoda usuwania włosów Fotoepilacja opiera się na fakcie, że pigment – melaninę zagęszczeniu włosów mieszek drążka może absorbować promieniowanie świetlne. Z pomocą fal świetlnych o krwi w naczyniach włosowatych, co jest niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosów, fałdy, ostatecznie mieszki włosowe pozbawione składników odżywczych i umiera, po którym niechciane włosy wypadają. Ponieważ procedura ta jest wysoce kierunkowa, ma minimalny negatywny wpływ na skórę wokół linii włosów. Główną wadą procedury -dorogovizna depilacji.

Laserowe usuwanie włosów – radykalny sposób na pozbycie się niechcianych włosów na twarzy. Przy użyciu lasera promieniowanego włosów barwnik zawarty w mieszku włosowym, pochłania energię uzyskuje ogrzewa się i niszczy strefę kiełkowania włosów. Jednakże złamane naczyń, które przyczyniają się mieszki włosowe. Po kilku tygodniach, włosy wypadają martwego korzenia. Dla maksymalnego efektu wymaga wielu zabiegów, w odstępach 20-40 dni, w zależności od tempa wzrostu włosów. Główne zalety depilacji laserowej jest to, że jest bezbolesne, w porównaniu do wielu innych metod depilacji, procedura ta nie spowoduje ci dyskomfort, ponieważ nie pozostawia blizn i podrażnień skóry. Laserowe usuwanie włosów jest bardzo skuteczny w usuwaniu włosów z twarzy raz na zawsze.

Leki apteczne są skutecznym sposobem, aby zatrzymać wzrost niechcianych włosów. Aby pozbyć się zarostu na stałe jest możliwe za pomocą pewnych środków antykoncepcyjnych. Na przykład, leki, takie jak spironolakton i ketokonazol zmniejsza wytwarzanie ciała kobiety męskich hormonów, które stymulują wzrost włosów na twarzy. Przed użyciem tych leków należy skonsultować się z lekarzem, gdyż wpływa na równowagę hormonalną organizmu. Niekontrolowane i nierozsądny stosowanie tych leków może powodować szereg nowych problemów z układu hormonalnego.


Powrót do spisu treści

Usuwanie zarostu na zawsze środki folk

Skutecznym sposobem na pozbycie się włosów na twarzy – wykorzystanie produktów / bogatych w jod. Orzech jest jednym z tych produktów. Tniemy go na noc, rano w miejscu nacięcia uczyni sok, który powinien być zastosowany do obszaru problemowego. Procedura powinna być powtórzone 8 razy.

Istnieje również możliwość usuwania owłosienia z wykorzystaniem łupin orzechów włoskich. W tym celu trzeba będzie go spalić zrobić, powstały popiół rozpuszcza się w niewielkiej ilości wody i umieścić w miejscu, z włosami. Przemyć mieszaninę powinno się w ciągu 15 minut. Nie należy się spodziewać szybkiego efektu. Zabieg należy wykonać 2-3 razy dziennie aż włosy są całkowicie zniknęły.

Aby pozbyć się niechcianych włosów na twarzy, można użyć narkotyki. Aby przygotować roztwór powinien być w jednym litrze wody do wrzenia 150 g rośliny. Po otrzymaniu dobry rosół zwilżyć wacika w konsystencji i wytrzeć obszarów problemowych. Bądź ostrożny, roślina jest trująca.

Usunąć włosy na stałe, można użyć nasion Datura. Aby to zrobić, musimy zmielić nasiona w młynku do kawy na proszek. Otrzymaną masę dodać wódki i dokładnie wymieszano do uzyskania konsystencji podobnej do majonezu. Otrzymaną mieszaninę nakłada się na cienką warstwę na obszarach zagrożonych.

Mieszaninę zmielono pokrzywy nasion dwustronnym wpływ na zahamowanie wzrostu włosów. W celu przygotowania trzeba 40 g nasion z roślin, które wymagają, aby szlifować, ruszt, wlać 100 g oleju roślinnego. Otrzymaną mieszaninę unikały przez 2 miesiące. Po tym wszystkim, po czym otrzymany konsystencję i nakłada się na powierzchnię skóry z niechcianych włosów.

Usunięcie włosów środków ludowej może powodować podrażnienie lub reakcję alergiczną skóry. Przed zastosowaniem którejkolwiek z powyższych mieszanin zmierzyć sprawdzić jego wpływ na drugiej małej powierzchni skóry.

Przed rozpoczęciem usunąć włosy, należy udać się do specjalisty, być może, przyczyną nadmiernych zakłóceń włosy w układzie hormonalnym.

load...