Jak pozbyć się zapachu w butach: skuteczne recepty do zwalczania nieprzyjemnego zjawiska

Nawet człowiek czysty, spędził cały dzień na nogach, a wieczorem mogą czuć razuvshis zły zapach unosząca z własnych butów. Sprawcy tej niefortunnej sytuacji jest dość nieszkodliwe bakterie, które żyją na skórze człowieka i bardzo lubi jej ciepło, pot i wilgoć. Raz i wyeliminować je na zawsze, niestety, nie jest możliwe, a więc nie tylko dokładnie dowiedzieć się, jak pozbyć się zapachu w butach, ale także regularnie przeprowadzać prewencyjną meropriyatiya.Oglavlenie:

load...

Grupy ryzyka i przyczyny buta ducky

Najczęściej obliczu sportowców problemem, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie zdobędzie drugą parę butów do wymiany. Częste ćwiczenia są dobre dla figury, ale trampki po tygodniach aktywnego zużycia zaczynają wydzielać specyficzny zapach, który wybucha i powoduje ukośne spojrzenia.

Przez usuwanie zapachów trzeba dokładnie działa

Inne kategoria ryzyka – tych, którzy w zależności od stroju biurowego sandały kodu są zabronione, a oni muszą nosić zamknięte buty i zimą i latem, od rana do wieczora. Nie Dezodorant-antyperspirant do stóp może nie wytrzymać takiego obciążenia, a bakterie świętują zwycięstwo, przynosząc wiele niezręczności do swojego „pana”.

load...

I wreszcie, często cierpią z buta pachnie następujące rodzaje ludzi:

 • Ubogich są zmuszeni kupić tanie buty;
 • Mając na chorobę zakaźną lub hormonalny;
 • Złe prowadzenie emocje, stres, wysiłek fizyczny;
 • Fani

 • Kupić parę butów sprzedaży poniżej wymaganej wielkości.

Niezależnie od powodu, jego konsekwencje są dość nieprzyjemne: zwiększone pocenie się stóp, mikroorganizmy zaczynają się rozmnażać w nogach i wewnętrznej powierzchni buty lub buty, podział alokacji gruczołów potowych. Jest ich produkty przemiany materii powodują nieprzyjemny zapach w butach, które powinny pozbyć się jak najszybciej – Przede wszystkim, ze względu na ryzyko wystąpienia grzyba stóp.

Nie każde buty można łatwo umyć w

Przegląd skutecznych środków bakteriobójczych – przepisy kulinarne i wykorzystania

Aby poradzić sobie z nieoczekiwanym nieszczęściu pomogą Ci właściwości antyseptyczne niektórych substancji i produktów, które można łatwo znaleźć w domu lub w dowolnym momencie kupić w sklepie lub aptece. Aby zastosować płynnego detergentu, użyć rozpylacza, bawełnianą podkładkę, mokrą gąbkę i suchą – wlać do czystych skarpetek i zostawiają swoje buty w nocy, a czasem całą noc.

Pozbycie zapachy gotowania antyseptyczne

Istnieje wiele produktów spożywczych posiadających wystarczająco silne działanie bakteriostatyczne. To ze względu na środki przeciwdrobnoustrojowe bezpośrednio, można obecnie znaleźć w kuchni:

 • Sody – kleik proszku i małej ilości uzdatniania wody buty wewnątrz, pozostawić aż do rana, a potem wyrwać resztki narzędzi lub odkurzyć powierzchnię;
 • Ocet – namoczone w 9% roztworu octu th tamponu traktowania wszystkich wewnętrznych części obuwia;
 • Etanol – obficie namoczyć szmatkę z dowolnym napojem alkoholowym-bez dodatków i cukru i delikatnie przetrzyj kilka;
 • Rocka

 • Lub soli morskiej – zostawić buty w nocy skarpetki wypełnione zwykłej soli kuchennej;
 • Cytrusowe skórki – umieścić wewnątrz butów sneakers kilka lub suche skórki z cytryny lub pomarańczy, a rano będą pachnące cytrusowe;
 • Zielonej herbaty – kilka suszonych używane torebki herbaty umieścić w butach na kilka minut, wlać do silnego naparu herbacianego, pozwalając materiał.

Zaprawy lepiej wypełnić odpowiedni rozmiar płótna worki

Należy zauważyć, że po przetworzeniu buty należy starannie suszy się i w ciągu 24 godzin, to nie można stosować do innych celów. Pomimo swojej prostoty, narzędzia te są skuteczne w zwalczaniu bakterii i zapach wywołał je.

Chemia gospodarcza i preparaty farmaceutyczne – jak stosować

Po zestawów rewizyjnych lub szafki z gospodarstwa domowego czyszczenia arsenał będzie jeszcze bogatszy, bo na pewno znajdziesz co najmniej jeden z tych środków:

 • Nadtlenku wodoru – wlać płyn bezpośrednio do butów, należy odczekać, aż zatrzyma spieniania i wlać;
 • Wybielać

 • Chloru – za pomocą wacika mokrych obszarów problemowych słaby wodny roztwór rozcieńcza się tak, że prawie nie czuł chloru;
 • Amoniaku – Wlać 1 łyżkę w szklance wody. L. Amoniak i wytrzyj wnętrze produktu;
 • Nadmanganian potasu – kilka kryształki rozpuszczają się w wodzie i dokładnie zdezynfekować wyściółkę buta;
 • Formidron – słaby roztwór alkoholu formaldehydu, zalecany do pocenia się, można używać zgodnie z jego przeznaczeniem, jak również spray z natrysku them buty (ze względu na ostry zapach sprawiają, że lepiej na balkonie);
 • Węgiel aktywny – w każdym buta, buta lub buta umieścić na sorbentu 5-6 tabletek (uwaga – nie pozostawia śladów na czarnych powierzchniach świetlnych);
 • Ałunu – biały krystaliczny proszek, wlać bezpośrednio na wyściółce buta, a rano, usunąć jego nadmiar (całkowite usunięcie proszku opcjonalnie – wewnątrz butów będzie służył jako dezodorant).

Alum – antyseptyczne naturalnego

Mineralnej. Jest to dobra wiadomość dla miłośników naturalnych olejków eterycznych: Wiele z nich ma silne działanie antybakteryjne. Tak więc, jako środek dezynfekujący, można użyć czystych olejów lub zmieszać kilka estry:

 • Pomarańczowe, sosny, lawendy, mięty (proporcja 3:2 : 1:1 );
 • Sosna, bergamotka, cytryna (1:2 : 2);
 • Olejek goździkowy, olejek lawendowy, cytrynowy (1:1 : 1);
 • Lawendowy, cytrynowy, eukaliptusowy, chabretsovy (1:1 : 1:1 ).

Mieszanina oleju, dodać pół litra wody i zastosować spray – do rana zapachy są neutralizowane, ale zamiast poczujesz lekki zapach eteru.

Zakres wyspecjalizowanych funduszy

Dla tych, którzy nie lubią zwierzęta domowe eksperymenty, zadanie jak pozbyć się zapachu potu w butach postanowiliśmy producentów. Nowoczesne dezodoranty, antyperspiranty, zlewy nie tylko wyeliminować niepożądane zapachy, ale także przycięte rozwojowi bakterii. Zazwyczaj są one wykonane w kilku wariantach – aerozole, tabletki, proszki, które pozwala wybrać dowolne środki do okazji.

Spray jest łatwy w użyciu, ale ich efekt jest krótki

Spraye dezodorant może pomóc we właściwym czasie. Aby to zrobić kilka razy pshiknut wewnątrz buta albo na piechotę. Jednak te dezodoranty bardzo skomplikowane: niektóre z nich próbują swoją konspiracyjną nieprzyjemny zapach, silny zapach. Nie zawsze działa – połączenie dwóch silnych zapachów daje czasami zupełnie nieoczekiwany wynik dla ludzkich receptorów.

Mniej łatwy w użyciu pałki z proszkiem dezodorantu, ale ich okres ważności został przedłużony na czas. Aromatyzowane tabletki są analogi domu środków z węglem aktywnym, sody i baz perfumowanych. W aptece, albo zwykłym supermarkecie, jest mało prawdopodobne, aby je znaleźć, ale w sklepie z artykułami sportowymi jest zawsze wysoki popyt na produkt.

W przeciwieństwie do tego, dezodoranty, antyperspiranty nie są walki z zapachem i wydzieliną z potu, więc stosuje się je wyłącznie na czystych stóp. I należy to zrobić z dużym wyprzedzeniem – zanim zapach obuwia. Również na sprzedaż rosną produkty, które łączą dwie funkcje – dezodoryzacji i kontrolę pocenia się.

Oraz różne substancje wychwytujące są skuteczne: ich głównym składnikiem aktywnym – żel krzemionkowy, węgiel, sól – to silny adsorbent w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci i zapachów. Absorbery zwykle sprzedawane w samochodzie, zgodnie z przeznaczeniem głównie dla odświeżenia powietrza w kabinie.

1. Żel pochłaniacz przykrych zapachów

Postęp w dziedzinie pomocy – sprzęt dezynfektory

Innowacje techniczne znacznie ułatwić życie ludzkie, nawet w takich drobiazgach jak buty sterylizacji. Wcześniej podobne urządzenia były nieporęczne, niewygodne w użyciu i coraz częściej wykorzystywane w placówkach medycznych. Teraz mogą ozdobić każdą mieszkania i buty, o ile jego regularne leczenie, nigdy nie będzie gospodarzem bakterii.

Więc jeśli masz długo i bezskutecznie prowadzi walkę z nieprzyjemnym zapachem w butach, pomyśl o zakupie jednego z tych urządzeń:

 • Ozonator – urządzenie, uwalniając aktywne formy tlenu, który jest szkodliwy wpływ na wszystkich mikroorganizmów. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na model z rur dyfuzję kamień (dzielnik), jak również dostosowanie stężenia ozonu. Bądź ostrożny – ozon i agresywna wobec ludzi, więc włączyć urządzenie w przypadku braku osób.
 • Bakteriobójcze napromiennik – lampy UV do dezynfekcji powietrza, ale jest całkiem możliwe, aby dostosować się do leczenia obuwia. Na warunki mieszkalne odpowiedniego modelu o niskim poborze mocy (125 W). Ponieważ w procesie wytwarza także ozon, to nie zaleca się stanąć w pobliżu urządzenia i patrzeć na nią z bliska.
 • Sterylizator UV butów – specjalne urządzenie, które można szybko suche i przewietrzyć buty, a następnie zniszczyć wszystkie bakterie. Ze stacjonarnych suszarek jest małych rozmiarów i w obecności źródła światła UV.

6. But elektrycznych suszarek UV emitera

Podróżnych, myśliwi i wędkarze będą stanowić użyteczne przenośne osuszacze, które nie mają napromiennik UV, ale pomóc w odpowiednim czasie, aby usunąć wilgoć z trekkingu. Działają one z zapalniczki samochodowej, a niektóre – i co propanu. Istnieją również wielofunkcyjna stacja domowa – dla kilku par obuwia, szaliki i czapki.

Takie suszarki nie szkodzą buta, a przetwarzanie jest wystarczająca, aby dać 15-20 minut dziennie przez tydzień, choć zapach potu jest neutralizowany po pierwszej sesji. W przyszłości, w celu zapobieżenia ponownemu zakażeniu dezynfekowane przynajmniej raz w tygodniu, a w międzyczasie cieszyć prewencyjnej zatrzymania nadmierne pocenie.

2. Włosów z pionowym placement

Jak przedłużyć efekt – zapobieganie pętli buta

Nawet po agresywnej antybiotykoterapii populacji mikroorganizmów można odzyskać szybko, zwłaszcza jeśli mieszkają w korzystnym otoczeniu. Ledwie człowiek, aby pozbyć się zapachu w bucie, problem wraca ponownie. W celu wyeliminowania tej sytuacji, oprócz doboru skutecznych narzędzi, trzeba pogodzić się ze spadkiem potliwości, a także zwrócić uwagę na szafie buta.

9. Higieny stóp i obuwia – sukces zastaw

Nadmierne pocenie się – metody kontroli domu

Jeśli zauważysz, że nogi zaczął się pocić więcej niż zwykle, spróbuj pozbyć się nadmiernego wydzielania w następujący sposób:

 1. Tak często, jak to możliwe, aby umyć nogi zimną wodą – przynajmniej rano i przed snem.
 2. Kilka razy dziennie zmieniać skarpetki lub pończochy i nigdy nie nosić je ponownie, nawet jeśli wydają się być czyste.
 3. Każdego dnia podjęcia kąpieli stóp z wywaru z ziół, bogate w garbniki – dębu i kory wierzby (2 łyżki 1,5 litra wrzącej wody ..), skrzyp (4 łyżki stołowe na litr wrzącej wody ..), szałwia, mięta i pokrzywy (dla 3 łyżki. L. Do 1 litra), wapna kwiat rumianku, liści orzecha włoskiego i (3 łyżki. L. Do zbierania 1 litr).
 4. Wieczorem przez cztery dni wprowadzone do pasty stóp Teymurova – narzędzie to pomaga pozbyć się nadmiernej potliwości.

7. Przyzwyczajeni jeść mniej soli

Być może ze względu na nadmierne pocenie naruszeniem termoregulacji. Na przykład, stopy na zimno, można omyłkowo uznać to znak, że organizm jest zimny (w rzeczywistości, normalna temperatura wynosi 19-33 stopni stóp). Spróbuj ubrać łatwiej i pocenie najprawdopodobniej normalne.

Wykonaj swoją dietę, jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia często słony, jesteś zmuszony do picia duże ilości wody, co wiąże się również zwiększone pocenie się. Ponadto starają się kontrolować swoją reakcję na stres lub w porozumieniu z lekarzem przy użyciu środków uspokajających.

6. Wkładki antybakteryjne zawierają węgiel aktywny i resahr9 wyciąg z aloesu. Do treści ↑

Zasady antybakteryjne pielęgnacji obuwia

Obuwie wymagają stałej opieki, niezależnie od materiału, z którego jest wykonany. Bez niego najbardziej bardzo skuteczne środki przeciw poceniu są bezużyteczne i dezynfekcja masz do czynienia z prawie każdego wieczoru. Jest o wiele lepiej wdrożyć w swoim codziennym życiu kilka dobrych nawyków:

 • Kupić drugi, a nawet lepszy – i trzecią parę dla danej pory roku oraz przemian buty, pozostawiając suszenie, który znalazł się w dniu poprzedzającym;
 • Pracy

 • Zawsze brać go z parą zastąpienia – w niektórych firmach należy przyjąć z zadowoleniem;
 • Nosić skarpety, wkładki antybakteryjne i ślady wypełnionych środkiem dezynfekującym (trzeba je wymieniać co trzy miesiące);
 • Możliwe kupić dobrej jakości buty oddychający materiał – tkanin, skóry, nubuku, zamszu;
 • Kiedykolwiek zrezygnować blisko i niewygodne modele;
 • Sklep obuwniczy

 • W suchym wentylowane szafki;
 • Nawet najbardziej ulubione buty nie nosić więcej niż trzy lata.

Nie usunięcie przyczyny, że aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w butach na dłuższą metę, nawet nie marzy. Wszystkie rodzaje zabiegów kosmetycznych na chwilę wyciszyć ciężki ducha i antyseptyki może zabić bakterie tylko na chwilę. Tak więc zwrócić szczególną uwagę na aspekty higieniczne rozwiązania problemu, a jeśli nie zajmować się okazuje, nie zwlekaj i skonsultuj się z lekarzem.

load...