Jak pozbyć się wszy

Wydaje się, że nikt i nic nie pamięta dziś o wszy. Jednak niestety, nie jest tak – dziś wszy jest bardzo powszechny problem. Jak pozbyć się wszy – tym wydaniu dotyczą dużej liczby osób. I wszy częściej dotyka dzieci. I często służą jako źródło zakażenia rodziców.

load...

Mówiąc o tej sprawie nie jest akceptowana. Dlaczego ludzie są zdania, że ​​wszy są obowiązkowym atrybutem osób upośledzonych społecznie, czyli jak pozbyć się wszy, obchodzi – alkoholików, bezdomnych, ubogich. I z powodu tych ludzi stereotypów, z jakimi borykają się z problemem wszy jest prosta – po prostu nieśmiała, by zapytać, jak pozbyć się wszy, nawet z lekarzem.

I bardzo na marne – żaden lekarz nie będzie szydzą z ciebie. Podobnie lekarze są bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z prawdziwego stanu rzeczy: chorobę wszawicę nie zależy od statusu społecznego, albo informacje o sytuacji finansowej, ani czystość ludzi. Co więcej – w ubiegłym roku w całej Polsce szerzy się epidemia wszy, a te epidemie złapać nawet elitarne przedszkola, szkoły i obozy letnie.

Wszawica jest bardzo niebezpieczna choroba. Po kontakcie z nośnikiem ryzyka wszy osiąga około 90%. No i podczas korzystania z typowych rzeczy – wszystko 100%. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać zasad higieny osobistej, a nigdy, w żadnych okolicznościach, nikt nie dać i nikt do podjęcia grzebienie, gumek i nakrycia głowy. Czasami wystarczy tylko jedna zapłodniona kobieta osoby zarazić.

Wszy rasy jest bardzo, bardzo szybko – w ciągu zaledwie dwóch tygodni, szef chorego staje się prawdziwą pożywką dla wszy. Dlatego leczenie należy rozpocząć natychmiast, przy pierwszych objawach wszy. Jakie są objawy wszy, dowiesz się nieco niżej.

load...

W celu skutecznego radzenia sobie z chorobą i wiedzieć, jak pozbyć się wszy, trzeba mieć jasne wyobrażenie o rodzaju danych pasożytów. Istnieją trzy typy wszy:

 • Cootie
 • Crablouse
 • Wesz głowowa

Ściśle mówiąc, to jest ludzka plaga wszy i jest znany jako wszawicy. O chorobie i zostaną omówione w dalszej części tego artykułu. Wszawicę jest najczęstszą chorobą występującą w 93% wszystkich przypadków wszy.

Objawy wszy

Wszy – pasożytnicze owady, które nie ma skrzydeł. Żyje tylko wszy na głowie, dając pierwszeństwo takich miejscach jak z tyłu głowy, skroni i obszaru skóry za uszami. Jednakże, w bardzo zaawansowanych przypadkach choroby może wnikać całą skórę głowy.

Głowica wesz ma bardzo mocny i elastyczny korpus, który może wytrzymać obciążenie około jeden kilogram, podczas gdy jej nogi są umieszczone w taki sposób, że porusza się łatwo na powierzchni włosa. Głowica wesz pije się do krwi za pomocą specjalnego ostry trąba, która przebija skórę głowy. Po wesz nasosetsya krwi, staje się czerwonawy.

Aby podtrzymać żywotność głowicy wymaga wesz ludzką krew. Bez jedzenia może przetrwać kilka dni, w zależności od temperatury otoczenia. Na przykład, w wysokiej temperaturze, gdy temperatura otoczenia, około 30 °, nie wesz krwi może przeżyć tylko jeden dzień w temperaturze 20 ° – w odniesieniu do dwóch dni w temperaturze 10 ° – około pięciu dni.

Optymalne warunki dla rozwoju wszy to temperatura około 26 – 28 stopni. Około temperatura jest u korzeni włosów, gdzie znajdują się wszy. Im niższa temperatura otoczenia, tym mniej jaj ustanawia wesz. Przy temperaturach poniżej 12 stopni jaja ustaje zupełnie.

Jaja wszy w oficjalnej medycynie nazywane są gnid. Do nitów ze specjalnym klejem trzymać bardzo trudne do podstawy włosa. Po około 8 dni wszy gnidy właz, że 9 dni jest w pełni dojrzewa i są gotowe do składania jaj. Gnidy trzeba zapłacić wystarczającej uwagi – bo jeśli po zabiegu ludzkiej głowy pacjenta będzie co najmniej kilka żywych nitów cały cykl zaczyna się od nowa choroba.

Jest rzeczą oczywistą, że obecność pasożytów nie mogą pozostać niezauważone. Pediculosis ma następujące objawy:

 1. Ślady aktywności wszy. Na początku choroby wszy mają bardzo małe wymiary, dzięki czemu nie jest zawsze możliwe, aby wykryć optycznie, szczególnie, jeśli osoba nie robi nic na temat choroby wiedzieć, a zatem nie są one specjalnie szuka. Jednak można zauważyć ślady ich życia – odchody, przypominający bardzo drobnych okruchów chleba, brązowy.
 2. Występy swędzenie. Pierwszym objawem choroby powoduje, że osoby do zwrócenia uwagi – to swędzenie. Nie jest swędzenie ze względu na fakt, że w czasie, ukąszenia owada o trąba w ludzkiej skórze mieści się wydzielanie śliny. I swędzenie może być tak silna, że ​​ludzie po prostu mycie skóry do krwi.
 3. Ślady po ukąszeniach. W takim przypadku, jeśli ktoś poczuł swędzenie skóry głowy, że powinien ją dokładnie zbadać. Z reguły, znaki zgryz widać z tyłu głowy, na skroni i za uszami.
 4. Patologiczne zmiany w skórze. Bardzo często w ranach od ukąszenia uzyskać różne bakterie chorobotwórcze. W tym przypadku ukąszenia mogą rozwijać owrzodzenia, skóra staje się obrzęk lub rumieniec, a nawet pojawienie się krost możliwe. W niektórych przypadkach, pęcznieje i powiększenie węzłów chłonnych.

Wszy Leczenie

Aby pozbyć się wszy nie jest tak trudne, jeśli leczenie rozpoczyna się natychmiast. Pierwszy warunek – starannej higieny. Włosy chory należy myć tak często, jak to możliwe, najlepiej – na codzień. W przeciwnym przypadku, ze względu na dużą liczbę obfitych wydzielin wydzielniczą wszy oraz gnid kleju włosy są bardzo zmieszany i może powodować bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach. A ponadto na estetyczną stronę emisji stan ten prowadzi do tego, że wszy jaja stały praktycznie masowej.

Na szczęście nowoczesna farmakologia oferuje duży wybór różnych substancji chemicznych, które pozwalają na tyle szybko, aby pozbyć się wszy. Jeśli na pytanie, jak pozbyć się wszy, idziesz do lekarza, to pomoże Ci wybrać lek. Jeśli jesteś zbyt zakłopotany, aby odwiedzić lekarza, z wyboru można pomóc pracownikom apteki.

Jednak przed zastosowaniem jakiegokolwiek – żadnego leku do leczenia wszawicy, trzeba pamiętać o niektórych cechach:

 • Upewnij się, że choroba ma

Wiele osób boi się paniki wszy, swędzenie przy najmniejszym głowy biec do apteki i kupić leki dla zapobiegania głowy wymazu. Jednak lekarze nie polecam bardzo, aby to zrobić – bo te leki są toksyczne. W żadnym wypadku nie powinno się rozpocząć leczenie aż do czasu, gdy nie będzie sprawdzać obecności pasożytów. Nie wolno nam zapominać, że istnieje wiele różnych przyczyn, które doprowadziły do ​​pojawienia się świądu skóry głowy.

 • Niemowlęta, kobiety w ciąży, zapalenie skóry głowy

Również lekarze nie zalecają do przeprowadzenia podomnymi głowy przetwarzania oznacza dzieciaków, które nie osiągnęły wieku jednego roku, kobiety w ciąży. Dobrze może być używany z danych ostrożność środków farmakologicznych w leczeniu wszy w przypadkach, gdy dana osoba posiada – lub zapalenia lub podrażnienia na skórze głowy. W takich przypadkach ważne jest, aby w odpowiednim czasie skorzystać z pomocy lekarza.

 • Zadbaj o swoje oczy

Jak wspomniano powyżej, wszystkie przygotowania do pozbycia się wszy jest bardzo toksyczny, dlatego konieczne jest podjęcie wszelkich niezbędnych środków ostrożności, aby uniknąć leku do oka.

 • Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w podręczniku użytkownika

Przed użyciem środków farmakologicznych mających na celu pozbycie się wszy, należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami na temat stosowania leków. W zgłoszeniu należy dokładnie przestrzegać instrukcji, zwłaszcza odnoszące się do ust w dawkowaniu i powtarzanego leczenia.

Bardzo często ludzie są bardzo sfrustrowani faktem wszy, zobowiązuje jak najszybciej pozbyć się wszy. W wyniku tego można znacznie przekracza określony ręcznego dozowania leku, uważając, że będzie działać bardziej skutecznie. Jednakże, nie jest to przypadek, jedyną rzeczą, która może być osiągnięta w ten sposób – jak to jest ogólnie zatrucia organizmu. I skuteczność leczenia nie jest jeszcze lepsza.

 • Suszarka do włosów

Nie używaj suszarki do włosów wysuszyć włosy po głowie leczenia farmakologicznego leku – ciepło może znacznie zmniejszać skuteczność leku.

 • Szampon

Należy unikać mycia głowy w pierwszych dniach po leczeniu wszawicy leków przeciw. Główną część pasożyta ginie w ciągu pierwszych godzin po głowie leczenia uzależnień. Jednak jej działanie trwa przez pierwsze 24 godziny.

 • Warunki stosowania leku

Innym częstym błędem jest złe stosowanie leku. Pamiętaj, że lek – nie jest to szampon. Zastosuj to musi być bardzo dokładnie – za każdy kosmyk włosów indywidualnie, uważając, aby nie pozostawić żadnych nieprzetworzone włosy. Preparat powinien być pozostawione na włosach przez dokładnie w czasie określonym w instrukcjach leku.

 • Czystka

Po tym czasie należy dokładnie rozczesać grzebieniem z sierści. Wskazane jest, aby to zrobić na białej kartce papieru, na którym widoczne są wszy. W przypadku wszystkich zmarłych wszy, lek działa skutecznie. Jednak w żadnym wypadku nie należy zapominać, że żaden z obecnie istniejących leków ma wpływ na gnidy – jaja wszy. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przeczesać je.

 • Powtarzające przetwarzania głowy

Jak już zostało powiedziane, nikt lek nie zabijać gnid. I nawet jeśli wszystkie gnidy będą dokładnie czesankowej cienkiej grzebień zawsze jest szansa, że ​​kilka nitów wciąż pozostają na włosach. Oraz w celu uniknięcia ponownego hodowli wszy, należy ponownie ocenić leczenie głowy po czasie, który jest określony w instrukcji.

Inne sposoby leczenia wszy

Jednak, niestety, nie zawsze jest najlepszym sposobem, w jaki sposób pozbyć się wszy. Lekarze sami przyznają, że coraz bardziej popularne gatunki wszy, które są całkowicie nie reaguje na wiele leków. W takim przypadku należy spróbować użyć innego leku. Dokładnie zapoznać się z adnotacji na lek i zwrócić uwagę na substancję czynną – często leki, które noszą różne nazwy, w rzeczywistości są takie same.

Ponadto, w niektórych dobrej drodze, jak pozbyć się wszy, to zwykła odżywka do włosów i małe grzebieniem. W tym klimatyzator celem musi być bardzo obficie na włosy – muszą być pokryte grubą warstwą. Głowa powinna być pokryta folią i pozostawić na około dwie godziny. Następnie klimatyzator bez mycia dokładnie rozczesać wszy i włosów za pomocą gęstego grzebienia. Powtórz procedura powinna być codziennie przez dwa tygodnie.

Istnieje wiele popularnych sposobów, aby pozbyć się wszy i gnid. Jednak lekarze mają bardzo negatywny stosunek do różnych środków ludowej, takich jak dichlorfosu lub naftą. Zabiegi te mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia chorego, a zwłaszcza dzieci. W rezultacie, dziecko należy traktować nie tylko przez wszy, lecz również od ogólnego zatrucia, czasami bardzo silne.

load...