Jak pozbyć się wrastających włosków

Zawartość:

Wszystkie dziewczyny dbać o swoje nogi, włosy są usuwane. Ale niektóre są idealnie płaska i gładka skóra, a inni – wręcz przeciwnie. Dlaczego tak się dzieje?

load...

Winić wrastające włosy na nogach. Nie tylko zepsuć wygląd nóg, ale może również prowadzić do poważnych chorób zakaźnych.
Powrót do spisu treści

Przyczyny wrastające włosy

 1. Głównym powodem – niewłaściwe usuwanie włosów. Odnosi się to nie tylko do dziewczyn, używać golarki, ale również zastosować techniki takie jak woskowanie, elektroliza. Nieprawidłowa procedura prowadzi do tego, że włosy zaczynają rosnąć w głąb skóry. W rezultacie zaczyna się rozpalać mieszki włosowe. Stworzy to wrażenie, że podrażnienie nogi.
 2. Czasami zdarza się, że wrastających włosków wyłaniają się z naturą. Wynika to z faktu, że włosy na ciele sztywnej, grubej skóry.

Ten problem występuje zarówno u mężczyzn mają go od natury. Ale bardziej dyskomfort z wrastających włosków doświadcza kobieta w wyniku niewłaściwego usuwania włosów.


Powrót do spisu treści

Jak radzić sobie z „problemem” wrośnięty?

Zaczerwienienia na stopach mogą być usunięte przy użyciu kompres przygotowane. Ciepła woda w celu rozpuszczenia rozdrobnionego aspirynę. Wilgotną ściereczką i umieścić na obszarze zapalnym. Zachowaj kompres nie powinna być mniejsza niż godzinę.

load...

Wrastające włosy należy unikać, inaczej zapalenie wzrośnie, wygląd zewnętrzny stóp pogorszeniu. Można nawet dostać się do szpitala z infekcją. Aby zaoszczędzić od problemów może pęsetą lub igłą. Najpierw trzeba sterylizować urządzenia w nadtlenku wodoru. Zamiast rosnącej skóry dobrze parzona, igły do ​​nakłuwania, wyciągnij włosów pęsetą i delikatnie wyciągnąć końcówkę. Nie zapomnij o dezynfekcji. Jeśli włosy są tak głęboko zakorzenione, że nie ciągnąć się, skonsultować się z ekspertem.

Można zwrócić się do medycyny tradycyjnej. Spróbować wcierać w skórę rozcieńczonego badyagu wody. Sprzedał go w każdej aptece, cena jest bardzo niska. Badyaga poprawia krążenie krwi, łagodzi zaczerwienienia. Jedynym negatywnym – wysusza skórę, więc jest zalecane, aby go użyć raz na 2 tygodnie.

Można przygotować następujące rozwiązanie: 30 g alkoholu 10 g amoniaku, 1 g jodu, 5 g oleju rycynowego. Mieszanina ta jest dobrze wcierać stóp, następnie opalaskivat i smarować balsam.

Jeśli chcesz ukryć zaczerwienienie lub podrażnienie, chodzić w solarium. On będzie wyrównać kolor nóg da im przyjemny wygląd. Ale to nie rozwiąże problemu wrastających włosków.

Jeśli często pojawiają wrastających włosków, po ich pozbyć, zmienić czas w drodze do depilacji.

Pamiętaj, że depilatory daje większą pewność wrastających włosków niż maszynkę do golenia. Jednak po goleniu włosów rośnie znacznie szybciej. Dlatego lepiej jest używać taśm woskowych, ale ta procedura nie jest przyjemny.


Powrót do spisu treści

Zapobieganie wrastających włosków

 1. Najlepszym sposobem zapobiegania jest przeprowadzenie depilacji w salonie. Kto jest najbezpieczniejszą metodą jest depilacja laserowa. To może kosztować trochę drogie, ale jest to bardzo bezpieczne.
 2. Co tydzień, nie zapomnij użyć peeling. Wziął głęboki oczyszcza skórę, usuwa martwe komórki. Przed woskowanie złuszcza się upewnić! można przygotować własny peeling w domu, efekt będzie jeszcze lepszy. Chwycić kawę i miodu, wymieszać je w równych proporcjach i stosować na ciało. Skóra po takiej procedury będzie bardzo miękki. Zamiast kawy, można wziąć soli morskiej lub cukru.
 3. Jeśli skóra jest porysowana lub blizny, to lepiej wziąć wolne od depilacji.
 4. Parzona skóra jest lepiej dołączonego do depilacji.
 5. Golić nogi powinny być na porost włosów, usuwanie paski wosku włosy – przeciw.
 6. Golenia nóg, należy użyć żelu lub pianki do golenia, w każdym razie, nie golić suche stopy. Na maszynki nie jest dużo pchania, drutu kolczastego na tym samym obszarze ciała kilka razy.
 7. Zmienić żyletki!
 8. Po depilacji zastosować balsam do skóry.
 9. Po depilacji w ciągu dnia nie jest wskazane, aby pojawić się w słońcu i nie zwilżyć skórę.
 10. Użyj specjalny krem, który spowalnia wzrost włosów.
 11. Golić nogi przed pójściem spać lepiej, wtedy skóra będzie w stanie zrelaksować się na noc. Przed nosić rajstopy lub pończochy, od depilacji powinno być zaniechane.
 12. Można posmarować stopy oznacza przeciwko trądziku. Zawierają kwas salicylowy, który zapobiega wrastaniu włosów.
 13. Depilacja trzeba zrobić, aby oczyścić skórę przed zabiegiem należy wziąć kąpiel lub prysznic, albo jeszcze lepiej, odwiedź kąpieli lub saunie.

Jeśli dziewczyna będzie wykonaj poniższe wskazówki, zwłaszcza dla zapobiegania, powinna mieć żadnych problemów na wrastające włosy. Zwracać uwagę na ich wygląd i zawsze zatrzymuję się piękne!

load...