Jak pozbyć się wrastających włosków na własną rękę

Zawartość:

Wrastające włosy – to włosy, które nie były w stanie rozwijać się przez skórę i zagnuvshis tyłu, zaczął się rozwijać w kierunku pęcherzyka. Wrastające włosy mogą występować na twarzy, rąk, stóp – na każdej części ciała, gdzie rosną włosy. Zazwyczaj, wrastających włosków towarzyszy tylko niewielki kłopot, ale może powodować bolesne i uczucia; i wygląda skóra z wrastających włosków nie jest bardzo estetycznie. Ponadto, jeśli problem nie może być rozwiązany, zapalenie skóry może poważnie zainfekowany.

load...

Wrastanie występuje głównie u osób z kręconymi włosami. Ale jeśli często do golenia lub depilacji włosów (na przykład na nogach), to znacznie zwiększa ryzyko wrastania włosków. Fakt, że mieszki włosowe podczas częstego usuwania jest zmniejszona, a włosy stają się cieńsze. Cienkie i słabe włosy znacznie trudniej przenikają przez górne warstwy skóry, i zaczyna wzrastać w kierunku przeciwnym. Co robić? Po tym wszystkim, nie możemy po prostu porzucić depilacji? No, oczywiście! Przekonajmy się, jak pozbyć się wrastających włosków, czy rzeczywiście one pojawiły.

Muszę powiedzieć, że można nie tylko pozbyć się wrastających włosków, jeśli się z naszymi instrukcjami, ale także, aby zapobiec ich występowaniu, spełniając nasze zalecenia w sposób regularny. Co należy zrobić?

łuszczenie się skóry

Jeśli znajdziesz się porost włosów, to procedura powinna być wykonywane codziennie. Pomoże to usunąć martwe komórki naskórka, brud i tłuszcz, które mogą przeszkadzać w swobodnym wzrostu włosków. Ruchy masujące, które są wykonane podczas obierania może fizycznie wcisnąć końcówkę włosów ze skóry.

Tylko nie przesadzaj, nie pocierać skóry zbyt mocno, w przeciwnym razie nie tylko pozbyć się problemu nie dostał, ale także sprawiają, że gorzej. Jeśli uszkodzić skórę i zaczyna krwawić, tracą wszystko, co jest bardzo trudne do usunięcia wrastające włosy spod parcha. Lepiej jest, aby oczyścić skórę delikatnie, ale przez dłuższy czas. Ruch tarcia oraz przewody w różnych kierunkach. Można nosić specjalną rękawicę do peelingu, ale można spróbować jednego z naszych trzech proponowanych sposobów oczyszczania skóry.

load...

Złuszczanie za pomocą paracetamol

Należy pamiętać, że głównym celem peelingu – jest usunięcie utwardzoną górną warstwę skóry z martwych cząstek. Istnieją różne gotowe środki złuszczające, że może to być łatwiejsze w użyciu, ale wiele z nich zawiera agresywnych składników, co jest niepożądane w danej sytuacji. Ponadto takie narzędzia mogą być dość drogie.

Złuszczanie za pomocą tabletek paracetamolu jest korzystne z kilku punktów widzenia: z jednej strony, można zaoszczędzić pieniądze, z drugiej strony, paracetamol musiałaby na zapalnie obszarów skóry przeciwzapalnym i przeciwbólowym łagodny efekt. Oto jak to zrobić:

 1. Przygotować składniki. Użyj około dwóch do trzech tabletek, w zależności od tego, gdzie w zrobisz peelingu.
 2. Ugotuj makaron do obierania. Dodać kilka kropli wody do rozpuszczenia tabletki. Bądź ostrożny – dodanie zbyt dużo wody będzie rozcieńczyć środek, aw rzeczywistości potrzebne jest pasta, która jest papka tabletek paracetamolu. Można wstępnie rozdrobnić tabletki przy użyciu łyżki, to przyspieszyć proces rozpuszczenie ich w wodzie.
 3. Zastosuj pastę na obszarach objętych stanem zapalnym. Można mieszać otrzymaną zawiesinę z żelu lub płynu do mycia, tak aby łatwiej było rozprowadzać po skórze. Ruchy koliste pocierać mieszaniny do żądanej części na jedną do dwóch minut. Pocieranie już nie jest to konieczne, jeden lub dwóch minut jest wystarczające.
 4. Spłukać czystą wodą i starannie zakładu osuszyć skórę ręcznikiem. Jeśli nie planują pozbyć się wrastających włosków, i po prostu oczyścić skórę dla zapobiegania wrastania, potem następną rzeczą, którą musisz zrobić, to umieścić na swojej skóry krem ​​nawilżający lub balsam do spowolnienia wzrostu włosów.

Peeling z solą

 1. Przygotowanie mieszaniny pół łyżeczki soli i niewielką ilością pianki lub żelu do mycia. Jeśli chcesz oczyścić dużą powierzchnię skóry, wziąć więcej soli.
 2. Po pierwsze, wziąć prysznic, jak zwykle.
 3. Weź trochę mieszaniny i pocierać ją okrężnymi ruchami w skórę. Nie zapomnij trzeć kolana, łokcie i wszelkie inne obszary, w których może być szorstka skóra.
 4. Spłukać mieszankę odsączone i zastosować krem ​​nawilżający.

Obierania z oliwek i cukru

Takie złuszczanie jest najlepsza dla skóry wrażliwej.

 1. Przygotować następujące składniki (nie mieszać!): Olej z oliwek (jest to bardzo korzystne działanie na skórę); normalnych lub brązowy (trzcinowy) cukru; ciepłą wodą. Tylko jest ciepło, bo gorąca suchość skóry, a istnieje ryzyko poparzenia.
 2. Rasparte skórę pod prysznicem. Jeśli nie obierać mały obszar, można dokonać kompresji poprzez umieszczenie go w gorącej wodzie nasączoną szmatą.
 3. Brać oliwę, a wraz z wacikiem przetrzeć żądany obszar olejem.
 4. Posypać cukrem w dłoni i wcierać go w małych rączkach. Następnie natrzeć dłonie „cukier” smarem powierzchnię skóry. Czy to ostrożnie, nie bij skórę nadmiernie lub wykonywania gwałtownych ruchów zamiatanie. Rub dość dwadzieścia do trzydziestu sekund.
 5. Płukania obrabianej powierzchni przygotowane z ciepłą wodą w celu usunięcia wszystkich cukru. Olej nadal będzie nadal znajdować się na skórze.
 6. Wziąć wilgotną ściereczkę i delikatnie przetrzyj twarz, dopóki materiał nie absorbuje cały olej.

Czy to złuszczanie się co tydzień, a otrzymasz gładką piękną skórę. Ponadto dokonywania takiego peelingu regularnie, możemy osiągnąć podwójny efekt: skóra staje się miękka i elastyczna, a pozbędziemy się problemu wrastających włosów.

Umieścić na niewielkim bólem miejscach leczyć trądzik

Wrastające włosy są bardzo podobne do wyprysków i wyglądu i stanu skóry. Zwłaszcza, gdy wrastające włosy towarzyszy stan zapalny i ropienie. Stosuje się żadnych leków na trądzik kilka razy dziennie przez kilka dni. To, w połączeniu z peelingiem, jest wystarczająco często, aby usunąć wrastających włosków, gdyż guz zmniejsza się, dając im więcej miejsca na rozbudowę.

Jeśli nie masz pod ręką żadnego leku na trądzik, można ponownie spróbować tych samych metod, które oferujemy.

Zmniejszenie rozmiaru zaczerwienienie i stan zapalny z aspiryną

 1. Umieść jedną tabletkę aspiryny (lub tyle, ile potrzeba) do wody. Trzeba będzie o dwie lub trzy części wody do jednej części aspiryny. Nie ma potrzeby wstępnego mielenia aspiryny, jest dobrze rozpuszczalna w wodzie.
 2. Mieszać aspiryny w wodzie. Powinieneś dostać dość gruba, trochę „piasku” pastę. Musisz tylko kilka kropli na raz.
 3. Nanieść kroplę roztworu bezpośrednio do zapalnym miejscu. Jeśli robisz to z palca, wstępnie umyć ręce, aby nie dodawać do obszaru dotkniętego nowych bakterii.
 4. Zachować aspiryny na skórze tak długo, jak to tylko możliwe. Zazwyczaj pasta wysycha w ciągu pół godziny, a vysohnuv zaczyna płatków. Użyj czystą, wilgotną ściereczką lub ręcznikiem w celu usunięcia pozostałości z powierzchni skóry aspiryny. Nawiasem mówiąc, podczas usuwania pozostałości leków zdarzyć dodatkowy łatwy peelingu.

W leczeniu stanów zapalnych przy użyciu pasty do zębów

Jest to bardzo stary sposób! można po prostu wziąć kroplę pasty i umieszczenie go na zagrożonym obszarze skóry. Potem – jak mieszaniną dipyronu: wcierać pastę na ból guzka, trzymaj skórę około pół godziny, spłukać czystą, wilgotną szmatką.

Prawdopodobnie już sobie sprawę, że sami mogą być traktowane z tych dwóch funduszy jest nie tylko zapalenie wrastania włosków, ale również trądzik.

Parzona skóra

Jeśli problem z wrastających włosków nie zrobić, to bardzo poważne, czy to wystarczy, a pierwsze dwa kroki, aby pozbyć się go. Jeśli sprawa jest poważna, kontynuujemy dalej. Następnego dnia, po obraniu przez kilka minut na parę skórę szmatką zwilżoną w ciepłej wodzie. Wykręcić ściereczkę i umieścić go na obszarze wrastania włosków. Gdy ręcznik ostygnie ponownie nawilżyć ją w gorącej wodzie, wyżymać i umieścić na skórze.

Powtarzać do czasu, aż włosy na parze skóry nie wypłyną. Jeśli stosuje się kompres na dziesięć minut, ale nadal nie widać żadnych oznak włosy, to trzeba ustalić, że usunięcie się nie będą mogli. Albo problem nie jest w wrastające włosy. W każdym razie, trzeba się do specjalisty.

Depilacja

Użyj sterylnej pincety delikatnie wydostać się z włosami skóry. Ciepły okład powinien zgłosiły je do powierzchni skóry; Ale czy zdajesz sobie sprawę, że nie można uchwycić włosy, to w każdym razie nie odebrać skórę, aby go osiągnąć. Bądź cierpliwy, proces „Uzyskiwanie” włosów może zająć trochę czasu.

Czasami można zobaczyć jak pętla włosów. Oznacza to, że włosy ruszył przez skórę, ale potem pochylił się i zaczął ponownie rosnąć w skórze. Jak to często bywa, gdy włosy są kręcone. Następnie czysty igły włożeniu końcówki w pętelkę i łagodnie, aby zwolnić włosy. Najczęściej końcówki włosów wychodzi swobodnie.

Zakończenie procedury

Po pozbyciu wrastające włosy udało się całkowicie umyć leczone miejsce ciepłą wodą z łagodnym żelem do mycia. Nałożyć na skórę antyseptycznym, aby zapewnić dodatkową ochronę przed zakażeniem. W przyszłości, staram się nie nosić obcisłe ubrania i buty w kontakcie z tego miejsca, tak aby nie prowokować nowe włosków wrastających.

A na koniec jeszcze kilka porad:

 • Narzędzia mogą być sterylizowane w temperaturze wrzenia wody lub alkoholu.
 • Czy często peelingu skóra i włosy będą łatwiejsze do walki za jego pośrednictwem.
 • Im dłuższe włosy, tym mniej prawdopodobne jest to, że są zminimalizowane i będzie rosnąć w głąb skóry, więc lepiej nie golić je u nasady. Użyciu maszynki do golenia z pojedynczym ostrzem, zamiast trzech lub pięciu.
 • Na dowolnym obszarze skóry ma tendencję do wrastania włosków, nigdy nie używać zatyka porów (porów zapychają) balsam.
 • Jeśli zapalenie wystaje poza mieszka włosowego lub utrzymuje się przez kilka dni po tym jak został zwolniony do włosów, pomyśl o konieczności wizyty dermatologa.

load...