Jak pozbyć się świerzb w domu? Idź do lekarza!

Jak pozbyć się świerzb w domu? To pytanie jest istotne dla współczesności. Świerzb jest bardzo częstą chorobą, która może złapać nikogo. Wywoływane przez chorobę jest w bezpośrednim kontakcie fizycznym z zakażoną osobą lub poprzez wykorzystanie wspólnych elementów – ręczniki, naczynia, pościel. I nawet zwykła klamka może być źródłem zakażenia.

load...

Więc nie należy zakładać, że choroba tkwi w niskich dochodach i osób upośledzonych społecznie. Aby złapać nich może absolutnie każdy – w metrze, w środkach transportu publicznego, w sklepie.

Często ludzie są zainteresowani tym, co czas trwania okresu inkubacji z świerzb. Okres inkubacji – to jest długość czasu, który mija pomiędzy sposobem kleszcz przenika przez skórę, a więc, gdy pierwsze objawy choroby. Zdecydowanie lekarze Aby odpowiedzieć na to pytanie nie może być tak terminy jednoznacznych po prostu nie istnieją – czas trwania okresu inkubacji zależy od wielu czynników subiektywnych.

Na przykład, w przypadku zakażenia człowieka występuje z powodu penetracji grzybica skóry samic dorosłych roztoczy, okres inkubacji może być bardzo mała – tylko kilka godzin. W tym czasie, dorosłe kobiety mają czas nie tylko do żucia skóry duża liczba ruchów, lecz również złożyć jaj. A zatem pierwsze objawy choroby objawiają się bardzo, bardzo szybko.

W tej samej sprawie, jeśli dana osoba została zainfekowana larwy świerzb roztocza, inkubacja (utajone) okres znacznie wzrośnie – będzie to około czternastu dniach. Około dwa tygodnie są potrzebne dla larw leczenia świerzb przeszedł wszystkie etapy jego rozwoju, i stają się indywidualne dla dorosłych, zdolny do rozmnażania.

load...

Objawy świerzbu

Istnieje wiele specyficznych symptomów, wygląd, co wskazuje, że dana osoba jest zarażona świerzb. Jeden z tych objawów jest silne swędzenie. Osoba doświadcza silnego, łzawienie swędzenie skóry, która w ciągu dnia jest prawie nie było. Ale w godzinach wieczornych i nocnych grzybica powraca z wielkim hukiem, stając się niemal nie do zniesienia. To swędzenie może niemal całkowicie pozbawić osobę nie tylko pokoju, ale nawet spać.

Jednak lekarze – dermatolodzy sugerują, że ludzie o różnej manifestacji świerzb może się różnić – w zależności od liczby świerzb roztoczy i indywidualnych cech organizmu każdego człowieka. Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na intensywność świąd. Po pierwsze, świąd występuje podczas grzybica roztocza gryzie ruchy i ruchy pod skórą. Zgodnie z tym, im większa jest liczba kleszczy, więcej porusza one, i bardziej swędzenie.

Ponadto, świądu może być zwiększona ze względu na możliwe reakcje alergiczne u człowieka świerzb ciała odpadów roztocza. Nawiasem mówiąc, wielu doświadczonych lekarzy dermatologów w trakcie leczenia – świerzb przepisywany chorych otrzymujących leki przeciwhistaminowe, które znacznie ułatwiają stan osoby i zmniejszyć intensywność świądu.

Patrząc z dotkniętych obszarów lekarza skóry można łatwo wykryć wizualne oznaki choroby: obecność surowiczych strupów, świądu ruchów, grudek. Nie może być wiele, ale może – i dość małe – wszystko zależy od liczby świerzb roztoczy. Jako zasadę, że lokalizacja świerzb roztocza świerzb jest typowa – zmiany chorobowe zlokalizowane w stawach kolanowych i łokciowych, biodra, brzuch, pośladki, ręce i piersi.

Jak wspomniano powyżej, najbardziej istotne i charakterystyczny objaw wskazuje obecność świerzb u ludzi jest występowanie ruchów swędzenie, które następują w naskórku żeńskiej świerzb roztoczy. Odróżnić to nie jest zbyt trudne – jest to linia czerwonawy, proste lub zakrzywione, wzrastając o kilka milimetrów nad skórą.

Na jednym końcu tego kursu, można łatwo zobaczyć czarną kropkę – w rzeczywistości, bardzo żeńską świerzb roztocza. A czasami swędzenie ruchy wyglądają bardzo – drugi – rodzaj łańcucha małych pęcherzyków, które znajdują się w jednej linii. Ponadto, podobny wzór obserwowano najczęściej u dzieci.

W ciężkich przypadkach, jeśli choroba trwa przez długi czas, jako chorego dla niektórych – jakiegokolwiek powodu nie otrzyma wymaganej jego szczególnego traktowania na powierzchni jego skóry bez – lub pracy dla nieuzbrojonego oka może wykryć sztywnych ruchów swędzenie, które są pęknięcia na zrogowaciałego skóry pokrycie. Zazwyczaj taki obraz kliniczny obserwowano jeśli choroba trwa dłużej niż dwa miesiące.

Jednak w tym przypadku, gdy choroba nie więcej niż dwóch tygodni trwa bez pomocy lekarza wykryć swędzenie przenosi jest również praktycznie niemożliwe. Nawiasem mówiąc, w przypadku, gdy dana osoba dokładnie przestrzegać wszystkich zasad higieny, swędzenie wykrywać ruchy nie są tak proste, nawet z lekarzem. W takich przypadkach lekarze – dermatolodzy sugerują malosimptomno świerzb. I to jest bardzo ważne dla prawidłowego i terminowego zdiagnozować chorobę i zalecić leczenie. W przeciwnym razie, choroba może mieć postać strumienia tocznej i w leczeniu będzie potrzebować więcej czasu i wysiłku.

Jednakże obecność nor nie jest jedynym objawem choroby. Inną cechą jest obecność świądu w skórze małe pęcherzyki jasny – jasny różowy wypełniona treścią. Nie sposób jest nie do zaakceptowania wycisnąć zawartość tych pęcherzyków – w przeciwnym razie istnieje ryzyko zakażenia rany i nawet ropne ropień.

Oprócz pęcherzyków dla świerzb bardzo charakteryzujących się obecnością skóry, głównie czesany i strupy. Najsilniej wyrażone w tych objawów lokalizacjach świerzb roztoczy lokalizacji – dłonie i stopy, łokcie, kolana – obszar brzucha i inne miejsca, które zostały już wymienione powyżej.

Świerzb u dzieci

Choroba u dzieci mange posiada szereg specyficznych cech. Po pierwsze, uszkodzenia skóry u dzieci występuje znacznie szybciej niż w przypadku dorosłego człowieka. Po drugie, ma to wpływ na znacznie większy obszar skóry: twarzy, dłoni, stóp, skóry głowy. Porażka może się zdarzyć w ciągu zaledwie kilku godzin maksymalnie dziennie. Dzieci, zwłaszcza te młodsze niż trzy lata, najbardziej poważnie dotknięte swędzenie rąk i twarzy. Ponadto, dziecko z świerzb, bardzo szybko znacznie zmodyfikowane płytki paznokci – są dużo bardziej luźna, gruba, może pęknąć.

U dzieci, świerzb diagnoza jest czasem bardzo trudne. Wynika to z faktu, że kliniczne objawy świerzbu u dzieci są często bardzo podobny do klinicznego obrazu płacz egzemy. Ponadto, dzieci są często bardzo źle uczesane skórę, ze względu na to, co jest często łączone przez wtórnej infekcji bakteryjnej skóry. W celu prawidłowego zdiagnozowania, lekarz zarządził badania laboratoryjnego, które ujawni obecność lub nieobecność swędzeniu roztocza.

Leczenie świerzbu

W takim przypadku, jeśli zauważysz u siebie lub swoich bliskich dowolny – żadnej z powyższych objawów świerzbu, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną od lekarza – dermatologa, aw razie jego nieobecności – do lekarza – terapeuta.

Bardzo często ludzie mają do czynienia z tą chorobą, starają się jak w domu, aby zdecydować, w jaki sposób pozbyć się świerzb, waha się iść do lekarza. Jednak nie powinien robić w każdym przypadku – samoleczenie może tylko pogorszyć przebiegu choroby, jak i ogólne samopoczucie pacjenta.

Lekarz wybierze dokładnie zabieg, który byłby najbardziej odpowiedni. I nie pociąga za sobą żadnych negatywnych konsekwencji dla ogólnego stanu organizmu człowieka. Po dokładnie lekarz wie, jak pozbyć się świerzb. środki ludowej leczeniu świerzb często nie mają pożądane działanie, ale cenny czas będzie utracone, w wyniku choroby może mieć postać strumienia tocznej.

Aby leczenie było skuteczne, trzeba wykonać kilka prostych, ale bardzo, bardzo ważne zasady:

  • Bielizna

Jak już wspomniano powyżej, może być zarażony świerzbem wykorzystaniem wspólnego z chorymi przedmiotów gospodarstwa domowego. Jednak w leczeniu ponownego zakażenia może dojść przez siebie, o słabej higieny osobistej. Dlatego, aby pozbyć się świerzb w procesie leczenia jest konieczne w celu uzyskania zmiany ubrania codziennie, bieliznę i pościel, ręczniki i inne przedmioty gospodarstwa domowego.

Wszystkie te rzeczy nie muszą być umyte i dokładnie gotować tylko – prosta pralka nie zawsze może zabić dorosłego świerzb roztocza, nie mówiąc już o larwy, które nie są podatne na działanie chemikaliów domowego. Lekarze zalecają leczenie następujący sposób: zagotować płótno niezbędne do około dziesięciu minut po zagotowaniu, wlać szklankę sody do dziesięciu litrów wody. Po wysuszeniu prania musi być dokładnie prasować żelaza po obu stronach.

  • Odzież wierzchnia

Jednakże roztocza świerzb można znaleźć nie tylko na pościel i bielizna łóżku. I daleki od jakiejkolwiek odzieży przetrwać wrzenia, nie wspominając Odzież wierzchnia, zagotować, że nie może być w zasadzie. Więc co robić? Rzuca? Wcale nie – takie ekstremalne środki są całkowicie bezużyteczne. Wystarczy przynieść ubrania na ulicę. W zimie, wystarczy pozostawić w chłodzie przez dwie – trzy godziny w lecie tak samo – na kilka dni.

  • Przybory

Ponadto, w każdym razie nie wolno nam zapominać, że roztocza świąd i ich jaja mogą pozostać na meble, naczynia, klamek, a nawet na podłodze. A leczenie może być nieskuteczne, ponieważ ludzie zawsze będą się zarazić. Więc o ich dezynfekcji iw żadnym wypadku nie może być zapomniane. Do dezynfekcji można użyć specjalnych rozwiązań, które są sprzedawane w aptekach. Alternatywnie, można przygotować roztwór dezynfekujący same na siebie. Aby to zrobić w pięciu litrach wody należy dokładnie rozpuścić dwie łyżki wybielacza i szklanka sody.

Jeśli zastosujemy się do wszystkich powyższych środków, nie ma problemów ze sposobu, aby pozbyć się świerzb, nie będzie. Jeszcze lepiej, nie zawsze spotkać nic z tego, z każdym – żadnej innej choroby. Bądź zdrowa!

load...