Jak pozbyć się siniaków pod oczami?

Zawartość:

Jadąc rano do lustra, widać cienie pod oczami? Problem znane wielu ludzi z pierwszej ręki. Oczywiście, będzie prawdopodobnie dręczy pytanie, jak pozbyć się sińców pod oczami. I słusznie – te „ozdoby” niewielu ludzi przyciąga. Aby wiarygodnie ustalić przyczynę większości tych cienie, to najlepiej skonsultować się z lekarzem. Dlaczego lekarz? Tak, ponieważ bardzo często głównym powodem, dla uzyskania tych lub innych awarii narządów wewnętrznych. W takich przypadkach każda samoleczenia tylko pogorszyć stan chorego.

load...

Ale istnieje wiele innych przyczyn, które mogą sprowokować rozwój cienie pod oczami. A czasem z nich możliwe jest walczyć sposoby domowe. Co to jest – to zależy od tego, co było przyczyną sińce pod oczami. Ale spójrzmy na wszystko w porządku.

Brak witaminy K

Bardzo często przyczyną główną siniaki staje się trywialne brak witaminy K. Witamina ta zapewnia integralność i elastyczność ścian naczyń krwionośnych i jest odpowiedzialna za prawidłową krzepliwość krwi. Przy normalnym funkcjonowaniu układu krążenia w organizmie ma się co najmniej 2 mg witaminy C.

Dlatego ściśle przestrzegać diety, aby uniknąć niedoboru tej witaminy. Uwzględnić w diecie jak najwięcej świeżego szczawiu, szpinaku, kapusty, pomidorów i dyni. Jeśli zdarza się w zimie, do lekarza i poprosić go do przepisywania leków zawierających witaminę K.


Utrata elastyczności skóry

W niektórych przypadkach, skóra wokół oka traci swoją elastyczność, zwiotczenie i pod oczami pojawiają niebieskawe „Torby”. Może to nastąpić na dwa sposoby:

load...
  • Związane z wiekiem zmiany w skórze

Najczęściej takie zwiotczenie skóry występują u kobiet powyżej 40 – 45 lat. Chociaż, oczywiście, wszystko jest bardzo indywidualne i zależy od właściwości ciała poszczególnych kobiety. Czasami te ciemne kręgi pod oczami nie może pojawić się w ciągu 60 lat, a czasami dają znać o sobie już 30 lat.

  • Nagła utrata wagi

To samo dzieje się w przypadku, gdy kobieta postanowiła walczyć z otyłością. Oczywiście, nie we wszystkich przypadkach, ale tylko w tych, w których nie jest to wojna na śmierć i życie. Iw trakcie są najbardziej najpoważniejszy dieta. W żadnym wypadku nie powinna stracić więcej niż dwa kilo tygodniowo. W przeciwnym razie może rozwój „bukiet” powikłań, oprócz siniaków pod oczami.

W tym przypadku jedynym sposobem, aby wyeliminować czarne oczy jest chirurgia plastyczna. Więc spróbuj jak najszybciej szukać pomocy u lekarza – kosmetyczki. Wszystkie zwierzęta są tylko kilka sposobów, aby zmniejszyć intensywność cienie pod oczami – nie więcej.

Choroby narządów wewnętrznych

Jak wspomniano powyżej, w niektórych przypadkach przyczyną sińce pod oczami są różne choroby narządów wewnętrznych. W tym przypadku wszelkie próby samopomocy siniaki pod oczami będzie całkowicie nieprzekonujące.

Ponadto – jak długo bezskutecznie walczyć z siniakami choroby podstawowej będzie szybko rozwijać. Ale, jak wiemy, każda choroba jest znacznie łatwiejsza do leczenia w jego początkowej fazie. Gdy czas zostaną utracone, w leczeniu choroby będzie znacznie trudniejsze. A prawdopodobieństwo rozwoju różnych chorób towarzyszących jest zawsze.

Nie próbuj na własną rękę, aby dowiedzieć się, co dokładnie było przyczyną siniaki pod oczami – choroby te mogą być dość dużo. Te i różne zaburzenia endokrynologiczne i choroby nerek i chorób układu sercowo-naczyniowego, oraz szereg innych zaburzeń. W związku z tym, należy skontaktować się z lekarzem, aby pomóc pozbyć się sińców pod oczami.


Trauma z okolic oczu

W przypadku, gdy powierzchnia oka został trafiony, najbardziej prawdopodobne krwiak – ten sam siniaka lub jak to popularnie zwany, Fingal. W tym przypadku, czarne oko powstaje w wyniku krwotoku pod skórą. Z takiego siniak szybko pozbyć was zawiedzie. Ale wciąż warto podjąć pewne środki, które przyspieszają zanikanie siniaków.

W tym przypadku również na lodzie. Zastosuj lodu lub zimnej dowolny obiekt do uszkodzonej powierzchni, pozostawić na około 30 minut. Przy pierwszej okazji, aby skonsultować się z lekarzem-traumatolog. Konieczne jest, aby wyeliminować możliwość uszkodzenia gałki ocznej. Ponadto, jest to lekarz przepisze leki, aby pomóc jak najszybciej pozbyć się siniaka.

środki folk w leczeniu stłuczeń

Więc pomówmy o pozbycie się siniaków stosując receptury tradycyjnej medycyny. Chciałbym przypomnieć po raz kolejny – uciekać się do ich pomocy tylko po wizycie u lekarza, który będzie upewnić się, w przypadku braku poważnych chorób. Bądź cierpliwy – jest mało prawdopodobne, będzie można szybko pozbyć się sińców pod oczami. Co do zasady, musi być dwa – trzy miesiące.

  • Maska z brzoskwinią

Brzoskwinia doskonale tonizuje skórę, napina ją. Ponadto, brzoskwinia ma działanie wybielające. Ta maska ​​doskonale eliminuje te siniaki, które pojawiły się w wyniku przepracowania. Oczywiście tylko pod warunkiem, jeśli ustalono codzienną rutynę.

Aby przygotować maski trzeba mash dojrzałych brzoskwiń i dodać łyżeczkę oliwy z oliwek. Zastosuj maskę na skórę wokół oczu przez 15-20 minut, spłukać zimną wodą. Po tym, użyj zwykłego kremu do skóry wokół oczu. Czas trwania leczenia – nie mniej niż 60 dni. Procedury te powinny być przeprowadzane co drugi dzień.

  • Maseczka z żółtka

To narzędzie czyni go równie dobrze jak w zmęczenia oczu i obrzęki. Jednakże, jeśli obrzęk spowodowany chorobą nerek, należy skonsultować się z lekarzem. Wszystkie dostępne środki mogą być jedynie dodatkiem do podstawowego leczenia, ale nie ma go zastąpić.

Jedno żółtko zmieszane z łyżeczką miodu i łyżeczką oliwy z oliwek, miejsce w szklanej misce i pozostawić w lodówce przez co najmniej dwie godziny. Po tym, umieścić maskę na oczyszczoną skórę wokół oczu, pozostawić na 15-20 minut. Umyć skórę zimną wodą i zastosować balsam. Takie procedury powinny być wykonywane codziennie przez miesiąc. Najlepiej jest to zrobić przed snem.

  • Maska pomarańczowy

Jeśli siniaki pod oczami spowodowane nadmiarem pigmentacji skóry, spróbuj następujące wybielacza. Sok z połowy pomarańczy, wymieszać z jednym żółtkiem, jedną łyżeczkę miodu i łyżeczką oliwy z oliwek. Zastosuj wynikowy maski do skóry wokół oczu przez 15-20 minut. Następnie spłukać zimną wodą i użyć zwykłego kremu.

Ta maska ​​nie może odbywać się częściej niż dwa razy w tygodniu. Powód jest bardzo prosty – pomarańczowy zawiera dużą ilość kwasów owocowych, które działają na skórę wokół oczu na zasadzie peelingów chemicznych. I nadużywanie takiej maski może spowodować większość oparzeniu chemicznym.

  • Maseczka z banana

Bardziej łagodny środek wybielający – jest banan. To nie tylko eliminuje nadmiar pigmentację skóry wokół oczu, ale także uelastycznia ją. I przygotowanie maski jest bardzo prosty, a co najważniejsze, szybko. Wymaga to małe banana zacieru do stanu bzdurny, zmieszane z łyżeczką mleka w temperaturze pokojowej.

Zastosuj maskę na skórę wokół oczu przez 15-20 minut, następnie spłukać pod bieżącą zimną wodą. Zamiast śmietany najlepiej jest użyć najzwyklejszych krem ​​- jest szybko wchłaniany przez skórę, doskonale nawilża i odżywia. I ma dodatkowy efekt wybielający. Takie maski są całkowicie nieszkodliwe, więc można zrobić je tak często, jak chcesz. Co do zasady, efekt jest zauważalny w ciągu tygodnia, a miesiąc później z sińce pod oczami będzie skończona.

  • Aloes i miód

Innym sposobem sińce pod oczami – Maska z aloesu. Do jego przygotowania potrzebne pięć łyżek miodu, pięć łyżek czystej wody pitnej, trzy liści aloesu. Aloes roślina powinna wynosić co najmniej pięć lat, lub efekt maski będzie znacznie słabsza.

Aloe umieścić w zamrażarce i pozostawić go tam na 10 dni. Następnie usunięcie skórki i starannie zmielić – można przepuszczać przez sito. W rezultacie, należy uzyskać pastę. W łaźni wodnej stopienia miodu i wlać do garnka szkliwa, a następnie dodać zawiesinę z liści aloe i wody.

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i gotować przez dziesięć minut, stale mieszając. Mieszaninę przenosi się do szklanego zbiornika, szczelnie zamykane. Przechowywać tego narzędzia muszą być wyłącznie w lodówce, w przeciwnym razie straci swoje właściwości lecznicze.

Środki stosowane w następujący sposób. Czyste skóry wokół oczu, nałóż cienką mieszaniną powłoki miodu i pozostawić na około 10 minut. Z reguły większość środków wchłaniany przez skórę, ale spłukać to jest nadal konieczne. Podobna procedura powinna być codziennie przez dwa miesiące. Pierwszy efekt można zauważyć kilka tygodni.

  • Maseczka z kiwi

Ta maska ​​doskonale tonizuje i wybiela skórę, likwiduje obrzęki. Z jej przygotowanie będzie miał trochę skomplikowane – odejście od preparatów jest nie do przyjęcia, w przeciwnym razie można uzyskać pożądany wynik mało prawdopodobne. Jednak efekt często przekracza najwyższe oczekiwania – nie tylko siniaki znikną, ale ogólny stan skóry znacznie się poprawiła. Zwilżyła, staje się mocniej.

W celu wytworzenia maski trzeba łyżkę suszonych kwiatostanów rumianku, 100 g wody, dwa kiwi, pół łyżeczki każdy miodu. Umieścić w pojemniku stokrotkę szkliwa, zalać wodą i zagotować. Zmniejszenie ciepła gotować około 15 minut, następnie ochłodzono i napięcia.

Kiwi obrać i zemleć na puree stanu, w mieszaninie z roztworem rumianku. Umieścić w lodówce i pozostaw na godziny, mieszając od czasu do czasu. Po dniu spędzonym na łaźni wodnej rozpuścić miód i dodać do tej masy w lodówce. Bardzo starannie wymieszać – należy uzyskać jednorodną masę. Stosuje się go na skórę pod oczami co noc przez miesiąc.

load...