Jak pozbyć się rozstępów – powrót ciało

Zawartość:

Rozstępów, albo naukowo, rozstępy – Kłopot wiele, wiele kobiet. Te brzydkie paski fioletowy lub czerwony może zepsuć wrażenie nawet najpiękniejszej postaci. Tak, oczywiście, z biegiem czasu zmieniają swój intensywny kolor i znikną … ale nie coraz lepiej na ten temat – warto trochę opalania i pojawiają się one „w całej okazałości.” Jak pozbyć się rozstępów, a można to zrobić? Załóżmy zbadać. Ale trzeba najpierw zrozumieć, dlaczego w ogóle istnieją rozstępy.

load...

Powody naukowe

Czym są rozstępy? Ściśle mówiąc – są małe blizny, które występują w miejscu skóry mikro-przerw. Ale dlaczego skóra zaczyna się łamać nagle? Istnieje kilka powodów. Podsumowując, można powiedzieć, że rozstępy powstają, gdy skóra jest zmuszony do bardzo szybko rozciągnąć. Tak szybko, że nabłonek po prostu nie mają czasu, aby rozwijać się z niezbędną prędkością. Okazuje się, że skóra po prostu wybucha. Straszny obraz, prawda?

Jednak sytuacje, które prowadzą do tego celu – to jest dość powszechne i naturalne. Jedną z najczęstszych przyczyn rozstępów jest uważane za ciążę. Jest to zrozumiałe – brzuch zaczyna rosnąć na dostatecznie dużą prędkością, a skóra nie ma czasu na „adaptacji” do tych zmian. To samo odnosi się do klatki piersiowej, które w czasie ciąży i laktacji, co do zasady, zwiększa o kilka rozmiarów.

Inną częstą przyczyną rozstępów – znacząca zmiana masy ciała. Jeśli nagle przybierać na wadze, skóra na brzuchu, udach i pośladkach po prostu nie wytrzymują tego i zaczyna się rozerwać. Najbardziej obraźliwe, że nawet jeśli i być w stanie przynieść rysunek w kształcie i schudnąć, wyciągając z tego manifestu jeszcze jaśniej.

Przez siebie, rozstępów – nie jest szkodliwy dla zdrowia i nie powoduje żadnych niedogodności. To jest – tylko defekt kosmetyczny. Jednakże, jeśli masz ten „dekorację” nie jest z powodu ciąży lub wahań wagi, tym lepiej – na wszelki wypadek – udać się do lekarza-endokrynologa. Rozstępy mogą wskazywać na nieprawidłowe działanie układu hormonalnego i zaburzenia równowagi hormonalnej. Nadmiar hormonów może powodować ścieńczenie skóry i, w konsekwencji, wyglądu mikroskopowego tkanki łącznej. Lepiej sprawdzić wszystko. Uważa się, że rozciąganie – „atak” Kobiet. To nie jest do końca prawdą. Czasami występuje u mężczyzn. Na przykład, jeśli osoba aktywnie zwiększenie masy mięśniowej i jest zaangażowana w sporcie energetycznych.

load...

Przyczyny ezoterycznych

Jednak o przyczynach rozstępów, nie ma innej opinii. Być może jednym z najbardziej żarliwych zwolenników ezoterycznych początków rozstępów jest kanadyjska psycholog, filozof i nauczyciel Liz Burbo. Twierdzi, że studiując jego ciało może się wiele nauczyć o sobie na poziomie mentalnym, emocjonalnym i duchowym.

Liz zwraca uwagę na fakt, że nie wszystkie kobiety, która urodziła się w organizmie występują rozstępy. Co więcej, pojawiają się one w różnych miejscach – kogoś tylko na klatce piersiowej, ktoś – w żołądku, a ktoś niemal wszędzie. Jaki jest powód? Oczywiście, można obwiniać wszystko na dziedziczności. I uważają, że jeśli twoja babcia i mama miała ten problem, i nie można uniknąć tego losu – to po prostu twoje indywidualne cechy. Jednak Liz patrzy na problem jest znacznie głębszy.

Więc dlaczego Rozstępy pojawiają i co mogą nam powiedzieć o? Przekonanie o Liz, pojawienie się rozstępów wskazuje na brak elastyczności i niechęć do zaakceptowania aktualnej sytuacji danej osoby. Ponadto, miejsce pojawienia się rozstępów wskazuje obszar problem swojego życia. Na przykład, rozstępy na piersiach powiedzieć, że są bardzo zaniepokojeni i nadchodzącego nowego do Ciebie jako matki. Tylko nie wiem, można obsłużyć.

Rozstępy na brzuchu – to znak, że można pokonać różne obawy. Może to być lęk o siebie, dla dziecka, dla niepewnej przyszłości. Rozstępy na udach wskazują, że zbyt poważnie postrzegają siebie i swoją rolę w życiu. Jesteś bardzo ważne dla poczucia własnej ważności i ważne jest, że otaczający cię szanowane i cenione. Ty – bardzo dokładny i nie zawsze jest w stanie cieszyć się życiem i cieszyć się nim.

Rozstępy na pośladkach sugeruje, aby spróbować utrzymać wszystko pod kontrolą, wydają się prowadzić innych i zawsze jasno wiedzieć, kto co zrobił i w jakim momencie zrobić. Jednak ciekawy punkt widzenia? Oczywiście, to wierzyć lub nie – ty decydujesz. Ale może być jeszcze bliżej przyjrzeć się tej małej blizny na jego ciele i staramy się wyciągnąć wnioski? Taki czy inny sposób, ale z przyczyn, będziemy prowadzić do problemu załatwione. Oznacza to, że można przejść na najważniejszym – jak pozbyć się rozstępów.

Sposoby radzenia sobie z rozstępami Ludowej

Wystarczy wspomnieć, że szybko usunąć rozstępy prawdopodobnie nie będzie działać – wykup nie będzie łatwe. Po tym wszystkim, rozstępów, jak dowiedzieliśmy się – są małe blizny, które są wynikiem przerw skóry. I usunięcie takich etykiet z ciał – zadanie bardzo trudne. Jest możliwe, że rozwiązanie tego problemu będzie trwać kilka miesięcy – i to pomimo codziennej pielęgnacji! Ponadto, musimy jasno zrozumieć, że jest prawdopodobne, aby wyeliminować rozstępy nie całkowicie uda. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do starych rozstępów.

Jednak nie martw się! Po tym wszystkim, aby ten drobny defekt kosmetyczny stał się prawie niewidoczny i nie zepsuć swoje życie – jest całkiem realne. Od czego zacząć? Niech najpierw zapoznać się z tradycyjnymi metodami pozbyciu się rozstępów. Oznacza to, że ci, że jest możliwe, aby spróbować w domu, aby uczynić swoje wszystkie niezbędne kosmetyki.

Nawiasem mówiąc, stosując dowolny z zasobów – czy jest to peeling, maskę lub krem ​​- musi być starannie masować obszar problemu. Najlepiej jest to zrobić po kąpieli lub kąpieli. Ten masaż stymuluje dopływ krwi do powierzchni skóry, a co za tym idzie, zwiększenie tkanki skóry. W jaki sposób należy zrobić self-masaż? To bardzo proste!

Rub wszystkie potrzebne narzędzia wzdłuż linii rozstępów wykorzystujących technikę ściągnięcia. Szczypie mogą być wykonywane jako całość dłoni i palców. Czas trwania leczenia – co najmniej pięć minut. A, w leczeniu starszych rozstępów – przed płukaniem. Jednak warto zastanowić się, że ten masaż jest zabronione do przewozu na piersi! A w ogóle, najważniejsze – nie przesadzaj. Procedura nie powinna powodować ból lub dyskomfort. Ze sposobem stosowania jasne. Teraz – o samych mediów.

Peeling kawowy

Scrub – absolutnie niezbędne środki mające na celu zwalczanie rozstępów. Pod jego działania otshelushevayutsya stare komórki i skórę odświeżoną. Przygotować peeling w domu – jest bardzo prosta. Sędzia dla siebie. Na przykład, peeling kawowy. Ziarna ziaren kawy będzie promować odnowę i krem ​​- odżywiają i przywracają jej brak kolagenu.

Do przygotowania potrzebne będą:

 • Krem
 • świeżo mielonej kawy

Gotować świeżo mielonej kawy w Turku i wypić drinka go – trzeba tylko fusy. Mieszać gęsty i kremowy, w stosunku 1: 1. Okazało się? Teraz przejdź do prysznica – peeling należy nakładać na dokładnie oczyszczoną i wilgotną skórę. Zapoznaj się z uzyskaną zawiesinę i dokładnie wmasować wszystkie obszary problemowe. Bądź częścią skóry ma co najmniej 6-8 minut. Następnie przemyć gorącą wodą. Powtórz procedura może być dwa razy w tygodniu.

Peeling ryżowy

Nie mniej skuteczna jest inna opcja zarośla. Do jego przygotowania jest wymagane:

 • Pół szklanki ryżu
 • 4 łyżki twarożku
 • łyżkę oliwy

Wlać ryż w młynku do kawy i szlifować go. Dodać oliwę z oliwek i sera. Wszystko dobrze wymieszać – powinien uzyskać jednorodną masę. Zastosuj się do obszarów problemowych i delikatnie okrężnymi ruchami, masaż. Masaż powinien trwać co najmniej 10 minut. Spłukać ciepłą wodą i wszystkich. Regularne stosowanie tego narzędzia uczyni skórę miękką i aksamitną i rozstępów – znacznie mniej zauważalne.

Cytrynowy peeling

Potrzebne będą:

 • Olej migdałowy
 • Cytryna
 • Jogurt naturalny

Weź cytrynę umyć i natrzeć na skórę małej tarce – obierać wymagana jest maska. Dodaj do uzyskanej skórki jednej dużej łyżki oleju migdałowego. Wlać do tych samych 150 gramów jogurtu. Dokładnie wymieszać. Nałożyć na rozstępy i miejsca masażu. Spłukać zimną wodą. Ten peeling należy stosować dwa razy w tygodniu przez co najmniej miesiąc.

Słodko-słony złuszczanie

Potrzebne będą:

 • Pół szklanki cukru
 • Pół szklanki soli
 • 5 łyżek oliwy z oliwek

Weź miskę i posypać z kolei w swoim cukrem i solą. Dodaj oliwę i dobrze wymieszać. Zastosuj powstałej pasty na skórę i masować przez pięć minut. Tylko nie przesadzaj – masaże powinny być wykonywane bardzo ostrożnie i delikatnie. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia skóry. Spłukać ciepłą wodą wszystkie z żelu pod prysznic. Pamiętaj, aby zastosować krem ​​nawilżający lub odżywczy.

Mandarynka peeling

To wspaniałe narzędzie jest również bardzo łatwe do przygotowania w domu. Wszystko, czego potrzebujesz – jest o połowę mniejszy od przeciętnego surowe marchewki, skórki mandarynki i czterech dużych łyżek oliwy z oliwek. Zetrzeć skórkę z mandarynki i marchew na drobnej tarce. Dodaj oliwę. Wymieszać. Stosuje się uzyskaną masę masowanie ciała i przez 8-10 minut. Przemyć gorącą wodą przy użyciu żelu pod prysznic. Jeśli masz dodatkowe zarośla, można go złożyć do czystego pojemnika i przechowywać w lodówce – o trwałości 3-4 dni.

Maska jajko

W uzupełnieniu do zarośla i peelingów, które pomagają skórze być odnawiane, zaleca się stosowanie różnych masek i kremów. Na przykład maska ​​jajko. Jest to łatwe do wykonania w domu. Ta maska ​​jest wielkie nawilża i odżywia skórę. Jeśli używamy go regularnie, można zapobiec pojawieniu się nowych rozstępów, a także znacznie zmniejszyć i sprawiają, że praktycznie niewidoczne stary.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby go przygotować – kurczak jaj. Liczba jaj zależy od tego, jak duży obszar skóry potrzebującej korekty. Oddzielić żółtka od białek. Białka ubij dokładnie, stosuje się tę mieszaninę na skórze cienką warstwę i pozostawić do wyschnięcia. Utrzymuj maskę powinno być 40-45 minut. Następnie spłukać całą ciepłą wodą i zastosować balsam lub krem.

Maska ​​z drożdży

Ta maska ​​jest uważane za bardzo skuteczne. Ale nie oczekujcie cudów – do pierwszych wyników będzie musiał zrobić to dwa razy w tygodniu, przez wystarczająco długi czas.

Potrzebne będą:

 • Paczka drożdży
 • Miód
 • Krem

Zmierz 1/2 szklanki śmietany i trochę rozgrzać. Rozpuść drożdże w nich. Dodać dużą łyżkę miodu. Pozostawić masy uzyskanej do odstania przez pół godziny. Delikatnie nakładać na rozstępy i dokręcić folią spożywczą. Można jednak wykorzystać polietylen. Utrzymuj maskę jest zalecany przez godzinę. Po tym może być zmyty z ciepłą wodą.

Krem z mumii

Mamusia ma korzystny wpływ na skórę i wspomaga szybkie gojenie złamań. W związku z tym zmniejsza się rozstępy i są niezauważalne. Przygotowanie takiego kremu nie jest trudne. Trzeba będzie krem ​​Baby – można jednak zastąpić go i swój zwykły krem ​​do ciała – i trzy tabletki mumia. Weź rurkę z kremem dla dzieci i delikatnie ścisnąć go do przygotowanego pojemnika. Rozcieńczyć mumia łyżeczką ciepłej przegotowanej wody i wlać do misy z kremu. Wymieszać. To narzędzie powinno być stosowane codziennie na suchym i dobrze oczyszczoną skórę przed snem. Zmyj nie jest konieczne.

Breast olej

To narzędzie może być również stosowany jako środek zapobiegawczy, jak i leczenia. Jedyna różnica – w częstotliwości użytkowania. Jeśli rozstępów nadal istnieje – to wystarczy, żeby go użyć tylko raz w tygodniu. Jeśli są one już tam są – trzeba używać oleju dziennie. Aby przygotować jedną porcję potrzebne będą:

 • Trzy krople oleju o barwie pomarańczowej
 • Trzy krople oleju geranium
 • Jedna duża łyżka oleju ze słodkich migdałów

Dokładnie wymieszać wszystkie składniki i delikatnie, bardzo delikatnie, miękkie ruchy masujące, nacierania klatki piersiowej.

Nowoczesna kosmetologia w walce z rozstępami

Oczywiście, nowoczesna kosmetologia też nie uciec bok problem. Istnieje kilka sposobów, które pomogą pozbyć się rozstępów lub przynajmniej czyni je praktycznie niewidoczne. Spójrzmy na niektóre z nich. Jednak zanim zdecydujesz się na jednej lub drugiej procedury, obowiązkowe jest, aby skonsultować się z lekarzem – prawie wszystkie z nich mają przeciwwskazań.

Peeling

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, którą mają do zaoferowania – to obieranie. Co to jest i jak pozbyć się rozstępów z nim? W rzeczywistości, to – obieranie górnych komórek skóry. W związku z tym procedura aktywnego zaczyna produkcji kolagenu i elastyny ​​i powierzchnia skóry zasadniczo wyrównane. Im głębsza skórka, aktualizacja będzie szybciej. Stopień wpływu na obieranie tkanki skórnej może być podzielony w środku i powierzchowne. Powierzchowne złuszczanie – to mechaniczny efekt na skórze. Specjalne urządzenie wytwarza strumień powietrza i piasku. W związku z tym, nie ma nawierzchni skóry. Jednak, aby w pełni pozbyć się rozstępów, metoda ta nie jest niestety nadaje. Ale o to, aby sprawić, że skóra staje się gładka i optycznie wygładzić swoje wady – jest całkiem realne.

 • Chemiczne – środkowy – pilingOn wymaga stosowania niektórych leków, które przenikają w głąb skóry. Zazwyczaj fenolowe, trichlorooctowy albo kwas alfa-hydroksykwasu. Ta procedura jest zwykle wykonywane w znieczuleniu ogólnym. I to, oczywiście, nie jest bardzo dobre dla zdrowia. Ponadto dość często powoduje łuszczenie się skóry pojawiają się blizny. Osoby cierpiące na choroby układu krążenia nie polecam peeling kwasem fenolowym.
 • PilingMetod laser za pomocą wiązki laserowej jest uważane za bardziej współczesną. A wraz z nim, co do zasady, można prawie całkowicie wyeliminować nawet starych rozstępów. Jednak przygotowanie do zabiegu oraz pooperacyjnym odzysku skóry zajmie dużo czasu. Lekarze kosmetologów zaleca, aby rozpocząć przygotowania do dwóch miesięcy przed sesją. W tym czasie trzeba będzie odżywiają skórę codziennie stosując specjalne kremy z witaminą C Zabieg jest bardzo bolesny, więc jest ona wykonywana w znieczuleniu. Jeśli rozstępy są zlokalizowane na niewielkiej powierzchni skóry, można dostać znieczulenie miejscowe, jeśli powierzchnia jest duża – będzie musiał zadowolić się znieczulenia.

Natychmiast po laserowego peelingu skóra będzie wyglądać bardzo nieatrakcyjne. Obrzęk i jasny kolor czerwony stworzy pełne wrażenie oparzenia. Przez dwa tygodnie w uszkodzonych miejscach trzeba będzie zastosować maść ochronną i specjalny opatrunek. Dalej – w użyciu wchłanialnych nawilżające i kosmetyki. Pierwsze trzy miesiące po peelingu opalania skóry zostaną zrewitalizowane absolutnie przeciwwskazane. Dlatego zaleca się, aby zaplanować procedurę zimą lub jesienią. Doświadczyć efektu można w trzech lub czterech miesięcy.

Mezoterapia

To – mikroiniekcji specjalny koktajl, który wstrzykuje się pod skórę. Z reguły składa się z kolagenu, aminokwasy, ekstrakty roślinne, enzymów i witamin. Dokładny skład jest ustalany indywidualnie. Mezaterapiyu zwykle przepisywany wzmocnić efekt peelingu. W zależności od wieku i liczby rozstępy mogą wymagać od pięciu do piętnastu zabiegów, raz na 10 dni. Mezoterapia ma szereg przeciwwskazań. Na przykład, kamica żółciowa.

Okłady z wodorostów

Także w walce z rozstępami może znacznie pomóc glonów. Jak pozbyć się rozstępów z ich pomocy? To bardzo proste – zrobić okłady! Najbardziej skuteczne są uważane okłady z spirulina. Glony nakłada się na obszarze zagrożonym, a następnie przykryty kocem termicznym im. Pod wpływem wysokiej temperatury, substancje czynne szybciej przenikać do skóry. 7-12 zabiegów może pozbyć się rozstępów, a ostatnio pojawił się znacznie wygładzić starego.

Abdomenoplastika

To jest – najbardziej radykalnym i najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się rozstępów. Chirurg usuwa tylko rozciągniętej skóry. Jednakże, jak w przypadku każdego zabiegu, może abdomenoplastika prowadzić do powikłań. Na przykład, mogą tworzyć nowe lub ropiejące rany. Jak widać, coraz pozbyć się rozstępów – nie jest łatwe. Jednak jest to wykonalne. Zwłaszcza jeśli nie są naprawdę „run” swoje ciało. Rzeczywiście eliminuje rozciąganie świeży, dopóki nie są czerwone lub fioletowe w kolorze – znacznie łatwiejsze niż starych rozstępów. Trzeba tylko wybrać metodę, która jest właśnie dla Ciebie. I, oczywiście, trzeba mieć cierpliwość. Jeśli procedura nie jest wykonywana w sposób regularny – pożądany efekt nie będzie. Wystarczy znaleźć trochę czasu dla siebie i trzeba wszystko się uda!

load...