Jak pozbyć się rozstępów po porodzie

Zawartość:

Och, te rozstępy! Nie jedna figura one zepsute! Najczęściej występują rozstępy po ciąży i porodu. Z reguły kobiety po raz pierwszy nie jest bardzo zaniepokojony tym numerze. Opieki noworodka zajmuje wszystkie myśli i cały wolny czas. Ale po kilku miesiącach, a jego własny widok młodej matki zaczyna drażnić. I którzy lubią dużo rozstępów po raz smukłym ciałem dziewczęcym? Tak złapać kobietę o pomoc do lekarzy lub dziewczyn, próbuje dowiedzieć się, jak usunąć rozstępy. Ktoś przypomina rozpaczliwą kobieta krem, ktoś dzieli przepisy na domowe kosmetyki, niektórzy radzą, aby zaakceptować i szukać dobrego psychologa, w celu jego nowe ciało po porodzie. Zdecydowaliśmy się połączyć w jednym artykule wszystkie najczęstsze metody radzenia sobie z rozstępami.

load...

Pielęgnacja ciała przed porodem

Zacznijmy od profilaktyki! Jest to prosta zasada, wiele kobiet ignorować. Od strony wydaje się, że o wiele łatwiej jest radzić sobie z istniejącego problemu niż aby zapobiec jego wystąpieniu. Ale jesteśmy ze sobą nie jeden z nich, prawda? Dlatego też rozstępy na nasz organizm jest znacznie mniejszy. A żeby to było, trzeba wziąć pod uwagę kilka wymagań:

 • Nosić specjalny opatrunek dla żołądka i biustonosz dla kobiet w ciąży. Ta bielizna pomaga kręgosłup, aby poradzić sobie ze wzrostem obciążenia i chroni organizm przed pojawieniem się rozstępów;
 • Natrzeć skórę piersi z sokiem z cytryny. Można to zrobić w domu, więc „metoda cytryna” tak kochany przez naszych kobiet.
 • Wziąć kąpiel z dodatkiem wyciągu z sosny. Wystarczy upewnić się, że woda w tym przypadku nie była wyższa niż 38 stopni. Kobiety w ciąży przeciwwskazane wysoką temperaturę wody;
 • Pamiętaj, aby kupić krem ​​na rozstępy dla kobiet w ciąży. On sprawi, że skóra jest bardziej miękka i elastyczna. Dziś w aptekach reprezentował wiele podobnych produktów, a jeśli nie jesteś pewien, co to znaczy wybrać, należy skonsultować się z ginekologiem. Wystarczy pamiętać, że przepis w torbie lub kremu, samotny na zbieranie kurzu półka, rozstępy nie ochroni. Pomoc jest zwykłym pocieranie. Nawiasem mówiąc, można zastąpić zwykły krem ​​na rozstępy oliwę. To także nawilża skórę.
 • Wziąć prysznic kontrastu, przetarł kostek lodu, zrobić masaż. Im więcej będzie podjąć działania przeciw rozstępom, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będą mieć żadnych. I uwaga, że ​​wydać ogromne ilości pieniędzy i dużo czasu w salonie nie jest wymagane. Większość zabiegów można zrobić w domu i na własną rękę, więc nie ignorować porady.
 • Mówiąc o masażu. Bardzo skuteczny w czasie ciąży jest uważane za niewielkie ciało mrowienie. Możesz pocierać twardego ciała gąbki lub po prostu pat obszarów problemowych dłoni. Żaden z projektów nie zaszkodzi. Podczas korzystania z któregokolwiek z masażem może być w domu w celu zwiększenia przepływu krwi do skóry w krótkim czasie.
 • Obowiązkowy warunek staje się dobre odżywianie. Często rozstępy pojawiają się z powodu braku bogatej diecie kobiety ciężarnej. Organizm zaczyna pominąć niektóre substancje, a to oznacza problem z wszelkiego rodzaju reakcji (i pojawienie się rozstępów, jak również). Dobrze, jeśli lekarz przepisze ci specjalny kompleks witamin i minerałów dla kobiet w ciąży. Można po prostu słuchać własnego ciała. Co do zasady, rosnące dziecko sam mówi mamusiu, co chciałby.
 • Ale nie przesadzaj! Wiele kobiet tak obsesję na pomysł jedzenia dla dwóch osób, który jest nie tylko podwoić swoją codzienną dietę, ale potrójne jego grzeszyć na ogromnym apetytem rosnącego dziecka. Stop, aby przenieść odpowiedzialność za własne obżarstwo na każdy niewinny (i) dziecko w łonie matki. Lepiej jest stanąć na wadze i zobaczyć, co przyniósł swoje zaniedbania. Jak można nie pojawiają się rozstępy, czy Twoja waga jest wielokrotnie wyższe niż normalnie? Skóra po prostu nie może nadążyć apetyt. I nie krem ​​nie pomaga usunąć rozstępy. Tylko zbilansowana dieta. Witaminy mogą być pozostawione. Im w czasie ciąży (i po porodzie), nie wiele się dzieje.

Zwalczanie rozstępów po porodzie

Więc posłusznie spełnić wszystkie wymagania lekarza, noszenie bandaża posmarowaną nie jeden krem ​​na rozstępy, rozstępy, ale nadal nie było? Albo raczej nawet nie „tam”, a także z niezwykłą regularnością pojawił się na ciele w czasie ciąży, bez względu na to, co robisz. To się zdarza. Niektóre kobiety mają genetyczne predyspozycje do pojawienia się rozstępów. Więc jeśli matka po porodzie zaczęła nosić kostium kąpielowy, to jesteś bardziej prawdopodobne, aby być na próżno walczyć rozstępy. Co robić? Aby przejść do kraju muzułmańskim, gdzie sobie zamkniętych rzeczy jest normą? Albo nadal próbować usunąć rozstępy? radzimy do drugiej opcji. I aby nie być bezpodstawne, dajemy kilka zaleceń. W tym czasie, bardziej specyficzny charakter. Uczymy, aby pozbyć się rozstępów po porodzie.

load...
 1. Pierwszy na liście jest już nam znane krem ​​rozstępów. Tylko tym razem, należy wybrać produkty przeznaczone do opieki poporodowej dla organizmu. To może być Cream „Kontraktubeks”, jak również bardziej znany „Mederma” krem ​​w świecie medycznym.
 2. Bardzo skuteczny w walce z rozstępami jest uważany za masaż. Wariant instrukcja poprawia krążenie krwi i limfodrinazh skóry eliminuje jej masaż rozluźnienie i obrzęk próżniowa pozwala osiągnąć te same efekty jak w metodzie ręcznej, a ponadto jest w stanie pomóc kobiecie, aby rzucić kilka dodatkowych kilogramów, które nagromadziły się w organizmie po urodzeniu. Każdy rodzaj masażu jest najlepiej zrobić w czasie, gdy dziecko śpi (aby móc położyć po zabiegu), a wykorzystywane w tym specjalnym kremem do masażu, tak aby nie uszkodzić strukturę skóry.
 3. Jeśli masaż nie przyniesie właściwego rezultatu, spróbuj mikrodermabrazji. Długa nazwa kryje w sobie bardzo prostą procedurę: obieranie górnych komórek skóry. Na korpusie posmarowana specjalnym kremem, który składa się z maleńkich cząstek ambrazivnye. Są one następnie szlifowane skórę. Zdarza się, oczywiście, nie po raz pierwszy. Ale po serii sesji mikrodermabrazji kobiet zauważyć znaczną poprawę stanu skóry. Jak widać, krem ​​na rozstępy po porodzie może być inna, jak również metody pozbycia się wad.
 4. Nie być szybki, aby zostawić kosmetyczki. Usuń rozstępy również pomóc okłady z wodorostów. Aby to zrobić, ciało jest owinięte na chwilę … dobrze, glonów. Jest udowodnione, że za pomocą tej metody można pozbyć się rozstępów po porodzie, aby poprawić krążenie krwi i przywrócić elastyczność skóry. I to jest dokładnie to, czego brakuje kobiety po porodzie.
 5. Czy wiesz, że krem ​​na rozstępy działa tylko 40% czasu? Ale nawet on nie może całkowicie pozbyć się rozstępów na kobiety. O wiele bardziej efektywna metoda jest uważana terapii laserowej. Tutaj zmaga się z brakiem pirolizy frakcyjnej. Mówiąc najprościej, lekarz miele rozstępów laserem. Ale nie powinna w czasie ciąży i po porodzie. Dlatego widząc nowych rozstępów na ciele, nie panikuj. Wszystko ma swój czas. Po urodzeniu dziecka będziesz miał wiele możliwości, aby pozbyć się niedoborów, tak długo jak stosowanie jest tradycyjny w takich przypadkach, krem ​​na rozstępy.
 6. Kolejna metoda pozbycia się rozstępów jest najbardziej dramatycznie. Mówimy o zabiegu. Chirurgia plastyczna zwana abdominoplastyka i jest w stanie, zgodnie z lekarzy szpitalnych rozciąganie usunąć na zawsze. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy rozstępy znajdują się na dolnej części brzucha, a skóra po porodzie znacznie rozciągnięte. Następnie lekarz wycina nadmiar skóry z rozstępami. Braki w takich desperackich metod – masa. Po pierwsze, ciało jest blizna po operacji. Po drugie, po Abdominoplastyka kobieta przeżywa trudny okres pooperacyjny. Ale to jest – młoda matka. I po narodzinach jej miejsce w szpitalnym łóżku w klinice chirurgii plastycznej, a na ich niemowlęcym łóżeczku. Plus znieczulenia raczej negatywny wpływ na skład mleka matki. Ponadto, po operacji, można stracić nie tylko rozstępy, ale także wraz z mlekiem matki zdrowia. Dodajmy do tego czynnika psychologicznego (Psychologowie zauważyli, że u tych pacjentów, którzy pozbyły wszelkich wad za pomocą chirurgii plastycznej, istnieje zależność od „Light of Beauty”). Dlatego, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było zdrowe i szczęśliwe, wskazane jest, aby zastąpić operację plastyczną na krem ​​na rozstępy.

Zdarza się, że żaden z powyższych środków nie pomoże usunąć rozstępy. Kobiety muszą nosić zamknięte stroje kąpielowe. Wiele z nich zaczynają się wahać podczas gdy ich mężowie. To, oczywiście, smutne. Ale rozumiem, że piękno – to nie jest gładka smukły korpus, lub brak rozstępów. Piękna kobieta, ten, którego oczy wypalić. Dlatego akceptować siebie za to, kim jesteś i zacząć cieszyć się życiem.

load...