Jak pozbyć się poczucia użalania się nad sobą, co uniemożliwia nam żyć

Ryzyko jest obrzucony zgniłych pomidorów, ale śmiem twierdzić, że tak ukochany przez wielu użalania się nad sobą – jest rezultatem egoistycznego nastawienia do świata, i to jest skrajną formą egocentryzmu. I to jest typowy – ludzie, którzy ciągle słaby w użalania się nad sobą, nie tylko niezadowoleni siebie, ale także, aby inni niezadowoleni.

load...

Tak, nie kłócić – zdarzają się sytuacje, kiedy użalanie się nad sobą nie powinna być nazywana stanem człowieka, mając na tej właśnie państwowych z przyczyn obiektywnych. Tak, niech oddzielić ziarno od plew i narysować linię pomiędzy użalania się nad sobą i depresji, żalu i smutku. Wraz z najnowszym stanem wszystko jasne; gdzie wszystkie ludzkie doświadczenia są skierowane do wewnątrz. Ale ten, kto oszczędza się – ciągle szuka sympatii ze strony innych, co do zasady, w nadziei na znalezienie w tym przyjemne uczucie sympatii dla siebie, a nawet jakiejś euforii. Nawet nie pytaj – jesteśmy pewni, że nie będzie musiał się wysilać, dużo pamięci przywołać jednego lub dwóch przyjaciół, którzy stale jęczeć i narzekać ich nędznym dolyushku. Takie osoby można znaleźć dość często. Stają się więc zależne od wsparcia i akceptacji innych, nie wahaj się trzymać nawet do nieznanych ludzi, układając je wszystkie swoje nieszczęścia i czeka na nową porcją litości i współczucia; tak, aby mogli poczuć się lepiej.

Niestety, ta zależność jest w dużej mierze podobne do uzależnienia chemicznego (nikotyna, alkohol, narkotyki) – przyjemność czerpana z „dawką” sympatia biegnie, a oni zaczynają odczuwać potrzebę uzupełnienia. Ustalenie tych ludzi na temat tego, co ich życie, ponieważ wierzę, że to „nie ma mowy”, aby oddziaływać na nasze biedne mózgi, dobrze, podobnie jak papier ścierny – jak drażni ich wieczne jęczeć! Ich niekończąca użalanie się nad sobą szybko przestaje wzbudzać naszą sympatię, zwłaszcza, że ​​oni nigdy nie słuchają nas, kiedy świętujemy fakt, że „tak” składający się w ich życiu, i jak zwykle pozytywne w swoim życiu więcej niż negatywnych. Och, nigdy nie zgodzi się z nami, bo jesteśmy takie aroganckich wypowiedzi prostu wbić w ziemię spod naszych stóp, więc dobre, i można stracić wszystkie powody, aby czuć się źle i cierpieć!

Jako podejście do życia zmienił nastawienie do niego

Każdy z nas jest obdarzony emocji i wypełnia nasze życie z kolorami różnych odcieniach. Czasami te kolory są jasne i pogodne, czasem – spokojny, pastelowych. Ale czasem człowiek łapie się z depresją lub żalu, a następnie zdominowana farby ponury, ciemny, ponury. W dni, kiedy wszystko człowiek staje się obojętny, a tylko jeden odczuwają pulsujący ból w duszy: „Co o mnie Jak mam żyć?”. Litość i współczucie w tych chwilach może pomóc osobie poradzić sobie z ich stanem i stopniowo powrócić do normalnego życia.

Zdarza się też: osoba coś w życiu zmienić, a boi się tych zmian i zaczyna panikować, skarżąc się z góry za ewentualne trudności, które go czekają, jak się wydaje. Te przykłady nie są daleko szukać: zapamiętaj żadnego znajomego, który opuścił pracę ze względu na fakt, że mąż dobrze zarabiać zażądał, by „zamknąć tę cholerną robotę za grosze i przejść wreszcie swoją rodzinę!”. Zapamiętany? A teraz przypomnijmy czego obawia się dzieliła z tobą. I komunikować się coś do niej teraz nie będzie z kimś, bo teraz będzie zapomniane, jak niegdyś zapomniane kolegami a potem classmates; i pieniądze, ich rodzina bez jej wynagrodzenia nie wystarcza; a teraz mąż nie szanuje ją gospodyni iść dalej … Oczywiście, te obawy są zrozumiałe. Ale dlaczego w takiej sytuacji nie sądzę pierwsze o tym, co dobre, to ma? Pamiętaj, ponieważ prawie uspokajający argumenty, że teraz nie będzie przepracowania przez długie godziny pracy, że jej mąż i szanuje i kocha, po prostu zaniepokojony faktem, że jego żona jest rozdarty pomiędzy rodziną i pracą. I nędza są one mało prawdopodobne, ponieważ mąż zarabia dobrze. I powinien docenić to, co posiada: dobrą rodzinę, piękny dom w prestiżowej części miasta, nowego urządzenia. I aby nikt nie zapomniał, po prostu trzeba nadal pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i znajomymi.

load...

I tu już jest bardzo ważny powód, aby grać dziewczęta. Poobijany to trochę sam zapas i zacząć żyć dalej, jak gdyby nic się nie stało. Roztropność zwycięży i ​​będzie ona docenić to, co ma, nie jest łatwo rozstać się z tym, co nie będzie. A jeśli użalanie się nad sobą będą przeważać nad rozwagą – poszukiwanie problemów będzie ona kontynuowana. Zamiast szukać przyczyn z powodu których wszyscy musimy natychmiast rozpocząć jej żal. Ona będzie patrzeć na życie ponurym, nie zauważając, że słońce świeci bardzo jasno.

I zdarza się, że kobieta lub dziewczyna nigdy nie jest szczęśliwy i zadowolony życia. Wydaje się, że nawet jeden fakt urodzenia się jej głęboko nieszczęśliwy. Posiada unikalny kompleks – kompleks męczenników, kiedy wszystko w życiu jest źle i coraz gorzej. Jeśli przeanalizujemy wszelkie skargi dotyczące takich „męczenników”, to staje się jasne, że wszystkie problemy po prostu wyssane z palca, a jedyną rzeczą, jakiej potrzebuje – jest współczucie. Ale bez względu na to, ile dostała żadnego łatwiejsze staje. Dlaczego? Och, tylko dlatego, że nie chce, żeby poczuć się lepiej. To bardzo miłe – aby cieszyć się ich cierpienia i współczucia dla innych!

Czy muszę się pozbyć użalania się nad sobą

Z perspektywy na życie jest jasne. Nie jest jasne, czy użalanie się nad sobą, zwykły człowiek potrzebuje. Dobrze, niech czynienia. Szkoda – to emocje, a emocje są zarówno pozytywne jak i negatywne strony. Tak samo jest z politowaniem. Pozytywnie w użalania się nad sobą staje się jego zdolność do zostania rodzaj znieczulenia: użalanie się nad sobą zamarza ból serca, gdy dogania nas. Kładzie się spać resztę naszych emocji i otula nas w kokonie bawełny, ukrywa się przed „inwazją” z zewnątrz. Więc to jest dobre „medycyna” z bólu. Jednak, czy może wlać do małych butelek i wysłana do apteki, konieczne jest do sprzedaży byłoby tylko na receptę. W przeciwnym razie, self-kochankowie będą poddawane groźby przedawkowania.

W małych dawkach, szkoda nie jest szkodliwe. Tutaj dzieci, na przykład, jest również niezbędne do przeżycia, a więc wynikające z właściwości z nich. Ale kiedy człowiek staje się dorosły, użalanie się nad sobą zaczyna być ciężarem. I już nieodpowiednie dla osoby dorosłej jęczeć i prosić o pat na głowie! Wygląda bardzo ładny, gdy dziewczynka ssące palec; i wyobrazić sobie ciotkę dorosły, który robi to samo – czy może po takim szacunkiem i liczyć na poważną uwagę od innych?!

Jeśli spojrzymy na negatywne strony litości, a następnie natychmiast należy zauważyć, że użalanie się nad sobą paraliżuje wszystkie myśli, uczucia i działania. Człowiek przestaje rozumieć, że on sam jest odpowiedzialny za rozwiązanie ich problemów. Ciągłe narzekanie pani staje się nieszczęśliwy manipulatora za pomocą ludziom w rozwiązywaniu ich problemów. I źródłem ich problemów, to zwykle szuka dla siebie. I na próżno …

Gdzie szukać przyczyn wielu problemów?

„Ja nie stworzył problem, więc nie mogę go rozwiązać!” A co może również powodować takie przekonanie? Przez utworzenie stałego, praktycznie uwieczniony w życiu „męczennika” spiralę, której każda rewolucja sznurka inny problem w długim łańcuchu niepowodzeń i użalania się nad sobą. Z definicji, osoba, która uważa się za chorego, nigdy nie bierze odpowiedzialności za własne życie. Cóż, oczywiście, że odpowiedzialność musi być utrzymywane przez kogoś innego! Samo w sobie, pozycja ta może prowadzić do różnych problemów, a już na pewno, że jego życie nie zmieni się na lepsze.

Ponadto szkoda oddziela cierpiącego – od siebie, od ludzi z całego świata, przez własną władzę nad nimi. To emocje zastępuje niezadowolony wszystkie komunikaty, a ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na uwagi i sympatii. Kto chciałby stale wytrzeć łzy do kogoś?

A, przepraszam – wróg wyboru. Pozbawia woli i do podjęcia decyzji staje się bardzo trudne. Dlatego nic się nie zmieni w życiu człowieka, że ​​jest zajęty szukają tylko litość i współczucie. Okazuje się – użalanie się nad sobą może stworzyć nędzne życie!

Czy rozpoznajesz siebie?

Nie zamierzamy nikogo wskazywać palcem! Po prostu pozwól rzucasz widok z zewnątrz. A jeśli rozpoznają siebie w tym opisie osób stale lub od czasu do czasu doświadcza poczucia litości, nie należy się denerwować. Wiedz, że jeśli można traktować siebie tak krytyczna – tak nie wszystko stracone. Będziesz w stanie poradzić sobie z tym zwrotu, a my jesteśmy szczęśliwi, aby pokazać, w jaki sposób pozbyć się uczucia użalania się nad sobą. Na szczęście, wyjście z bagna użalania się nad sobą jest dość przystępne. Po prostu zachęcam mieć odwagę powiedzieć: „Stop! Trzeba coś zmienić w moim życiu”

Oczywiście, aby zmienić siebie i swoje nawyki, to zajmie czasu i wysiłków. Technologia, której pokażemy należy zastosować na poziomie automatycznym – musi to być dla ciebie tak samo jak konieczność mycia zębów lub skorzystać z toalety. Jeśli podejście tej techniki w taki sam sposób – postrzegają je jako kolejne niezbędnych nawyków higienicznych – możemy zapewnić, że nagroda dla ciebie będzie ogromny! Twoje życie się zmieni, a problem zostanie zmniejszona. Oczywiście, trzeba pracować nad sobą, ale chcemy także, aby twoje życie o wiele łatwiejsze i szczęśliwsze? Już Trzeba mieć świadomość tego, jak wiele znakomitych podań w tym życiu przekazać ci. Mówiliśmy już, że szkoda blokuje wszystkie inne emocje. Gdy się go pozbyć, zdolność do jasnego myślenia wzrośnie kilkakrotnie, a zdolność do odczuwania pełnej gamy emocji zostanie również zwiększona.

Mamy uciekać się do medytacji

Technologia pozbyć użalania się nad sobą opiera się na medytacji, ale jest to dość korzystne dla tych, którzy kiedykolwiek próbowali medytować. Zwłaszcza, że ​​piszemy swoje działania dosłownie kilka kroków:

 1. Znaleźć dogodny czas podczas pobytu w ciszy i samotności. Można wyłączyć światła, zamknij oczy jest to konieczne;
 2. Spędź minutę lub dwie na to, co się całkowicie zrelaksować ciało i umysł;
 3. Wyobraź sobie siebie w łazience lub toalecie, trzymając w ręku statku;
 4. Zacznij użalać się nad sobą i starają się przywołać emocje tak silne, jak to możliwe. Wypełnienie sobie żal, trzeba jednocześnie wlać go z organizmu w naczyniu, które posiadają w swoich rękach. Skoncentruj się na użalanie się nad sobą i powody, które muszą być jej przyczyny, maksymalna siła ich emocje. Postaraj się przeżyć w tym stanie przez 5-10 minut.

  W rzeczywistości, aby utrzymać swoją uwagę na użalanie się nad sobą będzie znacznie trudniejsze niż można sobie wyobrazić. Bardzo trudno jest się skupić na czymkolwiek zbyt długo, bo to może trzeba trochę praktyki.

 5. Po napełnieniu pojemnika zrobić następny krok – psychicznie wlać zawartość pojemnika do zlewu lub toalety, a natychmiast przemyć wodą. Spłukać obficie i szybkim strumieniem wody czystej – jak najszybciej, z dala od oczu!

  Kluczem do tej medytacji jest to, że trzeba wlać wstyd jego ciała do naczynia i ze statku – wlać go do zlewu i spłukać czystą wodą.

 6. Powoli liczyć od jednego do pięciu, a do „pięciu” otwórz oczy.

  Nawet jeśli czujesz, że nigdy nie żal dla siebie – bardzo polecam, aby spróbować zrobić to co najmniej raz. Będziesz zaskoczony przez wiele uczucia lekkości, które doświadczają w wyniku. A jeśli praktykować tę technikę w sposób regularny, takie higieniczne „emocje” będzie całkowicie zmienić swoje życie.

Pracy nad sobą – i ciesz się życiem!

load...