Jak pozbyć się pocić?

Zawartość:

Nadmierne pocenie się jest w stanie „poplamione” życie każdemu. Mokre plamy pod pachami na ubrania, nieprzyjemny zapach, spoconych dłoni i stóp … nieprzyjemna perspektywa, prawda? Tutaj ludzie i łamać głowę, jak pozbyć potliwości. W rzeczywistości, jest to realne. Ale do tego trzeba zacząć, aby dowiedzieć się, co było przyczyną nadmiernego pocenia się. Jest na tyle głupi, aby traktować konsekwencji nie eliminuje przyczyny, prawda?

load...

Lekarze są dwa rodzaje nadmiernej potliwości:

 • Pocenie uogólnione. W tym przypadku, całe ciało jest zwiększone pocenie się bez wyjątku.
 • Lokalny potliwość – pocenie się, pojawia się tylko w niektórych częściach ciała – klatkę piersiową, plecy, nogi, ręce.

Wszystkie przypadki nadmiernego pocenia się, z kolei, są normalne i patologiczne charakter pochodzenia. Normalnie, pocenie się może być zwiększone w następujących przypadkach:

 • Temperatura otoczenia

W takim przypadku, jeśli temperatura powietrza jest wysoka, pot zaczyna się prawie każdy. Jest to konieczne dla normalnego procesu termoregulacji. W przeciwnym razie istnieje ryzyko przegrzania organizmu.

 • Aktywność fizyczna

Nie unikaj pocenie się oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Jednak w tym przypadku, wszystko jest bardzo indywidualne – ten sam poziom obciążenia osoba może powodować „pocenie”, a drugi trochę vzmoknet czoło.

load...
 • Podwyższona temperatura ciała

W przypadku napotkania takich kłopotów jak grypa, ostrej niewydolności oddechowej, SARS i masz gorączkę, mokrą bieliznę nie można uniknąć. W tym przypadku, pocenie jest niezbędny do normalnego termoregulacji.

 • Emocjonalny stres.

Wiele osób mówi, podnosząc pocenie się w chwilach wielkiego stresu emocjonalnego. Za ważne lub nieprzyjemną rozmowę? Istotnym wydarzeniem? A może po prostu trzeba walczyć z ich rodzinami? Wszystko to może prowadzić do obfite pocenie.

Wszystkie te powody są zupełnie naturalne i nie powinno powodować wiele obaw. Ale niżej opisane przyczyny pocenia mają patologiczną pochodzenie i służyć jako alarm:

 • Problemy z ośrodkowego układu nerwowego

Często przyczyną nadmiernej potliwości jest awaria centralnego układu nerwowego. W tym dystonii.

 • Układ hormonalny

W takim przypadku, jeśli ktoś włamał się do normalnego funkcjonowania układu hormonalnego, pocenie się jest jednym z pierwszych objawów. Z reguły Najczęstszymi chorobami, takimi jak cukrzyca, nadczynność tarczycy, barwiaka, akromegalii, cukrzycy. Dlatego też, w każdym razie, jest to bezpieczne i odwiedzić endokrynologa.

 • Zakażenia organizmu

Prawie wszystkie zakażenia również prowadzić do wzrostu poziomu pocenia. Więc nie zbędne rady zakaźną chorobą lekarza. Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś zaniepokojony pocenie się, głównie w nocy, a poza nią tam i kaszlu, jest warte odwiedzenia, A TB lekarza. Objawy te są typowe dla takich poważnych chorób, takich jak gruźlica.

 • Nowotwory

Często przyczyną potliwości są różne nowotwory. Jednak, w większości przypadków łagodnych.

 • Choroby układu moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie cewki moczowej – wszystkie z tych chorób może w końcu spowodować ciężkie pocenie.

 • Choroby układu sercowo-naczyniowego

W niektórych przypadkach do nadmiernego pocenia się mogą powodować choroby układu sercowo-naczyniowego. Jest tak szczególnie w przypadku różnych chorób serca i nadciśnienia.


Leczenie nadpotliwości

Jak widać, zanim szukać odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób pozbyć się nadmiernej potliwości, trzeba skonsultować się z lekarzem. Lekarz bada człowieka, diagnozowania choroby i przepisać odpowiednie leczenie w razie potrzeby. W tej samej sprawie, jeśli pocenie jest tylko indywidualne cechy ciała, można spróbować pozbyć się problemu przy użyciu metod ludowych.

Chociaż, w sprawiedliwości, przed rozpoczęciem historię medycyny ludowej, warto wspomnieć o radykalnym leczeniu nadmiernego pocenia się, które oferują lekarze:

 • Makaron Teymurova

Bardzo proste i skuteczne lekarstwo na nadmierne pocenie się – jest najczęstszym pasta Teymurova. Można go kupić w każdej aptece bez recepty. Leczenie odbywa się w następujący sposób: na ogolony i przemyto obszarów problemowych skóry, stosuje się grubej warstwy pasty, pozostawić na 20 minut. Gdy to zrobisz, spłukać skórę dużą ilością wody. Zaleca się przeprowadzenie tej procedury przed pójściem do łóżka. Pocenie zniknie po pierwszym zastosowaniu, ale nie można przerywać leczenia. Czas trwania leczenia – 5 dni.

 • Zastrzyki z botoksu

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia nadmiernego pocenia się – podskórny zastrzyk z botoksu. Skutecznie blokuje normalną wymianę impulsów między komórkami nerwowymi i gruczołów potowych. Ludzie świętują bardzo wysoką skuteczność tej metody leczenia – około 10 miesięcy nie pamiętają o pocenie się w ogóle.

Jednakże, istnieje wiele przeciwwskazań – ciąża, karmienie piersią, leczenie lekami przeciwbakteryjnymi, nasilenia chorób przewlekłych. Ponadto Istotną wadą tego sposobu leczenia – jest jego wysoki koszt. Nie każda kobieta może sobie pozwolić same zastrzyki Botox.

 • Interwencja chirurgiczna

W niektórych przypadkach lekarz uzna uciekania się do chirurgii. Działanie jest następujące: na nerwy, które są odpowiedzialne za normalnego funkcjonowania gruczołów potowych są cięte lub zablokowane. Wydzielanie potu całkowitego zatrzymania, około 5 lat.

Jednak zabieg ten ma wiele skutków ubocznych – ciężkie zaburzenia rytmu serca, pominięcie tego wieku, i innych. Więc zastanów się dobrze, przed podjęciem decyzji o takiej interwencji.

Nadmierne pocenie lecznicze środki folk

środki zaradcze ludowej w leczeniu nadmiernego pocenia się jest nie mniej skuteczne, a w większości przypadków rozwiązać problem w ciągu zaledwie kilku dni. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – na składniki recepty nie powinny być reakcje alergiczne. Jeśli nie masz pewności co do konkretnego pojazdu, należy wykonać coś w rodzaju testu: nałożyć niewielką ilość gotowych pieniędzy na skórze. Stopa po 15 minutach – jeżeli nie zaczerwienienie, pieczenie i swędzenie, można skorzystać z możliwości leczenia.

 • Kora dębu

Jeśli pocenie się nie jest zbyt silny, można spróbować skompresować z wywaru z kory dębu. Umieścić w misce emaliowanej pięć łyżki posiekanej kory dębu, wlać litr wody i doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień i gotować przez godzinę – powinna wrzeć dala połowę objętości wody.

Pozostawić do zaparzenia na dwie godziny, potem przecedzić szmatą gaza, wlać do szklanej miski. Każdej nocy przed snem, aby kompresy. Zwilżyć gazę i nałożyć na 20 minut do obszarów problemowych. Jako ściereczki do suszenia może być zmieniana. Czas trwania obróbki – co najmniej jeden miesiąc.

Jeśli pocenie jest szczególnie silny, można spróbować przygotować następujące maści. W kąpieli wodnej rozpuścić pięć łyżek miodu i dodać trzy łyżki posiekanej kory dębu. Gotować przez kilka minut i wlać do szklanym słoiku z pokrywką. Wieczorem, po kąpieli, stosować mieszanki na obszarach problemowych skórę i pozostawić na 10 minut, spłukać dużą ilością zimnej wody. Czas trwania leczenia – 10 dni.

 • Wywar z szałwii

W leczeniu nadmiernego pocenia się, można użyć wywar z szałwii. Aby uczynić go, należy go umieścić w garnku szkliwa pięć łyżki szałwii, wlać litr wody i doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować na wolnym ogniu przez kolejne 10 minut. Następnie przykryć patelnię pokrywką, owinąć ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień.

W takim przypadku, jeśli cierpią z poceniem się stóp lub rąk przed pójściem do łóżka ciepły rosół i zrobić kąpiel stóp i łaźnię ręki. Jego długość nie powinna być mniejsza niż 10 minut. Cóż, w takim przypadku, jeśli pacjent cierpi na nadmierne pocenie generała, uzyskany szałwia Bulion powinien być wylana do ciepłej kąpieli, której czas trwania nie może być krótszy niż 15 minut.

 • Roztworu glicerolu

Jeśli cierpisz na nadmierne pocenie się palmy i nóg, trzeba będzie dwie łyżeczki gliceryny, łyżeczkę alkoholem i ½ łyżeczki świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Wszystkie składniki są umieszczone w szklanej misce i dobrze wymieszać – należy uzyskać jednorodną masę. Przetrzyj jej problem obszary skóry tak często, jak to możliwe, w każdej dogodnej okazji, ale przynajmniej 3 razy dziennie. Czas trwania leczenia – 14 dni.

 • Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy – jeden z najlepszych środków do pocenia się. Można go stosować we wszystkich przypadkach zwiększone pocenie się. Jeśli cierpisz na nadmierne pocenie się rąk i stóp, pomożecie kąpiel – rozpuszcza się w dwóch litrach ciepłej wody pięć łyżki octu jabłkowego. Taca powinna trwać co najmniej 15 minut. Przebieg leczenia – 10 takich procedur.

Ale we wszystkich innych przypadkach nadmiernego pocenia się wytrzeć obszarów problemowych z wacikiem nasączonym octem jabłkowym, tak często jak to możliwe. Czas trwania tego leczenia – 7 dni. Cóż, w takim razie, jeśli masz nadmierne pocenie się głowy, spłukać włosy po umyciu roztworem octu jabłkowego – 100 gramów do trzech litrów ciepłej wody.

 • Rozwiązanie Formidron

Fir potrzebujesz dodatkowej ulgi od pocenia się, można kupić w aptece Formidron rozwiązania. Smarować obszarów problemowych w tym rozwiązaniu każdy półtorej do dwóch godzin. Zaledwie dzień pocenie się prawie całkowicie znikają. Jedyną wadą takiego zbycia pocenia się – efekt jest bardzo krótkotrwały. Razem pocenie powróci po kilku dniach.

 • Kora wierzby

Jeśli próbowałeś wszystkich powyższych środków, a pytanie, w jaki sposób pozbyć się ciężkich pocenie się, nadal istotne, spróbuj kompresuje wywar z kory wierzby. Kora wierzby jest bardzo skuteczny w hamowaniu nadmiernej potliwości. Aby przygotować bulion, umieścić w garnku szkliwa pięć łyżki sproszkowanej kory wierzby, zalać wodą i gotować przez 10 minut. Domagaj bulion przez godzinę, a następnie odcedzić używając szmatki gazą.

Przetrzyj obszarów problemowych bulionu danych tak często, jak to możliwe. A przed snem zrobić kompres – zwilżyć w bulionie gazą i odnoszą się do obszarów problemowych przez 30 minut. Jako materiału do suszenia musi być mokra. Czas trwania leczenia – 7 dni.


Środki do podawania doustnego

W celu pozbycia pocenia się tak szybko, jak to możliwe, potrzebne jest kompleksowe leczenie. Dlatego oferujemy Ci kilka receptur, które pomogą w walce z nadmiernym poceniem się.

 • Szałwia herbaty

Ponadto do kąpieli z szałwii nie jest zbędne wewnętrznej odbioru infuzji szałwii. Przygotowany infuzji w następujący sposób. Umieść w mędrca termosy dwie łyżki ziela, wlać pół litra wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Odcedzić wywar szmatą gazę i przelać do szklanej miski. Weź ten wlew osoba musi wynosić co najmniej trzy razy dziennie na 10 minut przed jedzeniem. Czas trwania leczenia – 10 dni.

 • Wywar z dziurawca

Wywar z dziurawca nie tylko reguluje pocenie się, ale także na ośrodkowy układ nerwowy. Zatem, w leczeniu nadmiernego pocenia się, że jest wymagane do przyjęcia. Aby przygotować bulion, umieścić w garnku szkliwa 3 łyżki ziela dziurawca, wlać litr wody i doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień i gotować przez 15 minut, następnie ostudzić i przecedzić szmatą gazą.

Aby dać bulionu przyjemny smak, można dodać kilka łyżek któregokolwiek z miodem. Weź wywar chorego powinno być pięć razy dziennie, 10 minut przed posiłkiem. Czas trwania leczenia – nie mniej niż 21 dni.

 • Nalewka z ogórka

Weźmy jeden bardzo dojrzały ogórek jest średniej wielkości, oczyścić go ze skóry i umieścić w szklanej butelce. Wlać szklankę wódki i umieścić w lodówce przez 10 dni. Napar należy wziąć jeden raz dziennie, jedna łyżeczka. Czas trwania leczenia – 10 dni. Oczywiście, ten zabieg nie jest odpowiednia dla młodzieży i kobiet w ciąży, jak również wszystkie te osoby, które są przeciwwskazane alkoholu.

Dezodorant – antyperspirant

Tak, jak pozbyć się pocenie, okazało się. Ale bez dezodorantu czy nadal zawodzą. Czy wiesz, że dezodorant może być wykonany własnymi rękami. I nie będzie to maskować zapachy, ale także w celu normalizacji pracę gruczołów potowych. Aby przygotować taką dezodorantu, będziesz potrzebował:

 • 50 g skrobi kukurydzianej
 • 50 g sody
 • 10 g każdego olejku
 • 20 gramów oleju kokosowego

W szklanym pojemniku wymieszać wszystkie składniki – należy uzyskać jednorodną masę. Może być umieszczony w pojemniku ze starego dezodorantu. W ciągu zaledwie dwóch dni dostaniesz prawdziwe solidne dezodorant-antyperspirant.

Oczywiście, pozbywa się nadmierne pocenie się na swój własny sposób. I bardzo często dość pomyślnie. Mimo to, przed rozpoczęciem leczenia, należy skonsultować się z lekarzem. Porozmawiaj z nim, aby pozbyć się nadmiernej potliwości. Powiedz mu o swoich wybranych tradycyjnych zabiegów. Dopiero po zatwierdzeniu lekarza przyłączyć się do walki o suchej skórze. Pożądanie, trochę cierpliwości, ściśle przestrzegać przepisów – i na pewno będzie!

load...