Jak pozbyć się pocić ręce? proste wskazówki

Zawartość:

Istnieje wiele problemów, które mogą się bardzo irytujące osoby. A wśród tych problemów dotyczy nadmierne pocenie się dłoni. Ci ludzie, kto wie z pierwszej ręki o tym problemie, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób pozbyć się pocić dłonie. Wydawałoby się, że specyficzne alarmy takie zjawisko nie powinno być, ponieważ nie stanowią one żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi.

load...

To może być prawdą, ale z niektórych bardzo istotnych zmian. Po pierwsze, jest to czynnik psychologiczne. Zgadzam się, dotykając wilgotną i zimną dłoń to bardzo nieprzyjemne uczucie. I tak jest dużo kompleksów, osoba staje się niezwykle trudne do komunikowania się z ludźmi, ponieważ w większości przypadków całkowicie uniknąć dotykowe kontakt nie jest możliwy.

A po drugie, w niektórych przypadkach, pocenie palm jest świadectwem różnych chorób, czasem dość poważny. I dlatego bardzo ważne jest, kiedy pocenie palm, zasięgnąć porady lekarza z lekarzem. On poprowadzi badania w celu określenia choroby, jeśli w ogóle, i przepisać odpowiednie leczenie w razie potrzeby.

Powody, dla których można poprawić dłonie pocenie się, jest całkiem sporo. Będziemy wymienić tylko najważniejsze z nich są najczęściej:

 • Czynnik genetyczny. Niestety, tendencja ta jest dziedziczona.
 • Zespół przewlekłego zmęczenia, Ciągły stres, silne emocje.
 • Różne rodzaje zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego.
 • Choroby endokrynologiczne i inne choroby, prowadzące do naruszenia ludzkiej hormonalnej tle.
 • Niewłaściwy styl życia i złe odżywianie.

Jak widać, powodów jest wiele i określić własną rękę to taka, która ma miejsce w każdym przypadku, jest to bardzo trudne. Jednak dla lekarza, problem ten nie przedstawia większych trudności.

load...


Obraz ludzkiego życia pacjenta

Jeśli chcesz pozbyć się pocenie się rąk, trzeba najpierw zwrócić szczególną uwagę na ich sposób życia.

 • Codzienne

Po pierwsze, organizuje codzienną rutynę. Pamiętaj, że dorosły człowiek powinien spać co najmniej 8 godzin dziennie, jak iw nocy. Więc musimy zrezygnować z późnej towarzyskich z przyjaciółmi i noce w internecie. Nawiasem mówiąc, normalizacja snu to bardzo pozytywny wpływ na stan całego organizmu ludzkiego.

 • Przewlekły zespół zmęczenia

W takim przypadku, jeśli dana osoba ma do czynienia z takim problemem, takich jak chroniczne zmęczenie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, który zaleci niezbędnego leczenia. Zbyt często ludzie odrzucić ten stan, oprócz tego, że zasługuje na uwagę. I to bardzo dobry powód – chroniczne zmęczenie może prowadzić do różnych poważnych schorzeń.

 • Sytuacje stresowe

W większości przypadków sytuacje stresowe powodują nadmierne pocenie się dłoni. Więc staramy się minimalizować wszelkie możliwe stres i negatywne emocje – a system nerwowy nie będzie wolno powiedzieć „dziękuję”.

 • Dieta

Zauważ, co jesz. Staraj się zminimalizować zużycie pikantnym, pikantne jedzenie i wszelkiego rodzaju przypraw. Związki te, gdy w ciele nie może prowadzić nie tylko do zwiększonego pocenie, zapalenie gruczołów potowych.


Tradycyjne przepisy stosowane w leczeniu nadpotliwości palm

Tak dochodzimy do głównego problemu – metody eliminacji dłonie pocenie się. Bardzo często ludzie starają się pozbyć pocenie się rąk za pomocą dezodorantów, wierząc, że to pomoże rozwiązać problem. Jednakże, brak efektu nie – w najlepszym przypadku jest zdolność do maskowania przez krótki czas pocenie. Dlatego nie jest konieczne, aby angażować się w przebraniu potu – jest to konieczne w celu wyeliminowania problemu.

Można to zrobić przy użyciu niektórych tradycyjnych przepisów, które w większości przypadków są bardzo skuteczne. Metody te są bezpieczne i nie mają skutków ubocznych. Jedyną rzeczą zauważyć – jest to, że dana osoba nie miała reakcje alergiczne na każdy ze składników na receptę.

 • Kora dębu

Kora dębu ma specjalne wyciągi, które są bardzo skuteczne w zmniejszaniu dłonie pocenie się. Aby to zrobić, trzeba przygotować następujące środki. W misce emaliowanej, należy umieścić dwie łyżki posiekanej kory dębu. Gotować kubek mleka i wlać kory. Domagaj potrzeba co najmniej dwie godziny, potem przecedzić szmatą gazą.

Przed pójściem do łóżka, podgrzać jedną filiżankę wody, wymieszać z naparu z kory dębu i jak pary rąk co najmniej pół godziny. Spłucz ręce pod bieżącą wodą i dokładnie osuszyć. Kora dębu znacznie zmniejsza pocenie się, mleko i zmiękcza skórę i chroni. Podobna procedura powinna być wykonywane co najmniej raz dziennie. Okresem leczenia nie powinien być krótszy niż dziesięć dni.

 • Ocet jabłkowy

Jednym z najczęstszych i najbardziej skutecznych środków do leczenia nadpotliwości rąk – jest ocet jabłkowy. Narzędzie jest bardzo proste – aby octowy kąpiel w tempie pięciu łyżek octu 0,5 litra ciepłej wody. Taca powinna trwać co najmniej godzinę. Gdy ostygnie pewny dodawać gorącej wody. Na koniec należy umyć ręce pod bieżącą wodą, stosować dowolny balsam.

Ocet jest bardzo skuteczny w hamowaniu aktywności gruczołów potowych – zaledwie tydzień tych procedur przez pocenie się skończy. Ale nie można przerywać leczenia – powinna trwać co najmniej jeden miesiąc. Inaczej pocenie się bardzo szybko wracać.

 • Solankowy

Jeżeli dłonie pocenie rozpoczęła się niedawno, czy nie jest zbyt silny, można spróbować najzwyklejszym roztwór soli fizjologicznej. Aby to zrobić, należy gorącą kąpiel soli – dwie łyżki soli na dużym 0,5 litra wody. Czas trwania kąpieli – 20 minut, po czym trzeba dokładnie opłukać ręce pod bieżącą wodą. Przebieg leczenia – nie mniej niż 10 dni.

 • Liście herbaty czarnej herbaty

Niektórzy ludzie twierdzą, że nie jest mniej skuteczne, a kąpiele z silnego naparu czarnej herbaty. Przygotowuje się w następujący sposób. Pięć łyżek liści herbaty czarnej herbaty Wlać litr wrzącej wody, odstawić na godzinę. Można następnie przecedzić napar – na życzenie. Zanurz swoje ręce w wannie, przez około 30 minut. Potem niech ręce do wyschnięcia nie wycierając. Jest to najlepiej zrobić tę procedurę w nocy. Czas trwania zabiegu – nie mniej niż 14 dni.

 • Liście brzozy

Aby przygotować się następujący przepis, trzeba będzie dwie łyżki suszonych liści brzozy, jeden kieliszek wódki i szklany pojemnik z pokrywką – najlepszy butelkę. Liście brzozy dokładnie posiekać, umieścić w butelce i wlać wódkę. Umieścić go stać w chłodnym i ciemnym miejscu – na przykład w lodówce. Zaparzenia potrzeby przez 10 dni, od czasu do czasu wstrząsając pojemnika.

Uzyskaj infuzję należy wytarł ręce tak często, jak to możliwe, ale co najmniej trzy razy dziennie. Pocenie wyraźnie zmniejszona w trzecim dniu, ale leczenie nie może być zatrzymany. Powinno trwać przez 21 dni. Po pierwszym zabiegu, upewnij się reakcji ze skórą – nie powinno być zaczerwienienie i pieczenie. W przypadku wystąpienia takich zdarzeń, oznacza to, że Twoja skóra jest zbyt wrażliwa i metoda leczenia nie pasuje.

 • Gojenia maść na bazie gliceryny

Jeśli pocenie się dłoni jest bardzo silny i pozbyć się go w dowolny sposób nie można, można spróbować bardziej radykalne środki – gojenie maść. Do jego przygotowania będzie trzeba dwie łyżki gliceryny, łyżkę soku z jednej cytryny świeże, jedną łyżkę stołową alkoholu. Wszystkie składniki dobrze wymieszać – należy uzyskać jednorodną masę. Umieścić w szklanym słoju i przechowywać tylko w lodówce.

Ta maść powinna być stosowana do wyschnięcia zniszczona ręce po każdym myciu, lecz nie mniej niż 4 razy dziennie. Najczęściej ludzi zauważyć znaczną poprawę w tygodniu. Jednak, aby zapewnić, że wynik jest konieczne, aby kontynuować leczenie przez co najmniej jeden miesiąc. Jeśli to konieczne, po tygodniu leczenia przerwie można powtórzyć.

 • Krem Leczenie na bazie wyciągów ziołowych

Innym bardzo skutecznym lekarstwem na pocenie palm – krem ​​gojenia na bazie ziół leczniczych. Gotować trzeba banan, rumianek, nagietek i mniszek lekarski, w równych proporcjach. Jedną łyżkę mieszanki ziołowym umieścić w termosie, zalać jedną filiżankę wrzącej wody i pozostawić na cały dzień. Następnie przecedzić napar używając ściereczki gazą.

Stopić w kąpieli wodnej 50 g jakiegokolwiek tłuszczu – jak wieprzowiny lub kurczaka, dodać jedną łyżkę oleju rycynowego i miodu. Następnie dokładnie wymieszać powstałej mieszaniny z wyciągiem ziołowym – należy uzyskać jednorodną masę. Umieścić w szklanym słoiku z pokrywką. Trzymaj krem ​​musi być wyłącznie w lodówce, dzięki czemu nie traci swoich właściwości lecznicze.

Zastosuj ten krem ​​jest konieczne, aby oczyścić umyć i wytrzeć do sucha z rąk co najmniej dwa razy dziennie. Czas trwania obróbki – co najmniej 10 dni. Jeśli to konieczne, po tygodniowej przerwie, leczenie można powtórzyć. Proszę pamiętać – to narzędzie jest przeciwwskazany u osób, które cierpią z powodu alergii na miód i inne produkty pszczele.

I niech będą zawsze suche palmy!

load...