Jak pozbyć się pocenie pod pachami?

Zawartość:

Jednym z najbardziej popularnych pytań – pytanie, w jaki sposób pozbyć się pod pachami pocenie się. I to jest całkiem naturalne – mało kto lubi mokre plamy pod pachami na odzież i bardzo nieprzyjemnym zapachu. Nie trzeba nadmiernej potliwości jest nie tylko irytujące osoba – może znacznie obniżyć jakość życia. Ale w ciężkich przypadkach, a nie prowadzić do poważnych problemów psychologicznych – mężczyzna zamyka się przystanki komunikacji z ludźmi.

load...

Intensywność pocenia wszystkich ludzi są różne. Ponadto – nawet jedna osoba pocenie natężenie może się zmieniać w zależności od wielu czynników. A wielu z tych czynników – mechaniczne, procesów chemicznych, wpływu czynników zewnętrznych. Weźmy bliżej przyjrzeć się najbardziej podstawowe z nich:

 • Naruszenie ośrodkowego układu nerwowego

Jedną z najczęstszych przyczyn pocenia się – jest to naruszenie normalnego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. I nie chodzi tylko o wszelkich poważnych naruszeń. Tylko napalonych – na przykład bardzo nerwowego – w rezultacie nie. A dokładniej, mokre plamy pod pachami.

 • Naruszenie układu hormonalnego

Nadmierne pocenie się pod pachami Z i często spotykają ludzi, którzy cierpią na choroby układu hormonalnego. Po tym wszystkim, bez wyjątku, te choroby towarzyszą zmiany w poziomie hormonów.

 • Dojrzewanie i menopauza, ciąża

Wszystkie takie same zmiany hormonalne jest wynikiem nadmiernego pocenia u młodzieży, kobiet w ciąży i kobiet, które są w okresie menopauzy. Są one znacznie bardziej narażone na wilgotne pachy.

load...
 • Temperatura

W tym przypadku, gdy temperatura jest na tyle wysoka, aby ktokolwiek pocenia się pod pachami praktycznie zagwarantowane. I jest całkiem naturalne, ponieważ pocenie jest, że inne, a proces termoregulacji ciała. Brak patologii w tym procesie nie jest – co eliminuje możliwość jego przegrzania.


Leczenie nadmiernej potliwości

Wiele osób, w obliczu takiego problemu jak nadmierne pocenie się pod pachami, Ośrodek używając dezodorantów. Jednakże, w podobny sposób, aby rozwiązać problem, którego nie uda. Po prostu zamaskiruete zapach i nadmierne pocenie się sama nigdzie się nie wybiera.

Dlatego przede wszystkim szukać pomocy u lekarza. Lekarz zbada cię, zlecić badania i wybrać odpowiednie i skuteczne leczenie, jeżeli jest to konieczne. W tej samej sprawie, jeśli nie ma żadnych chorób, a zwiększona potliwość jest tylko twój fizjologiczna funkcja, można spróbować poniższych metod leczenia.

 • Makaron Teymurova

Do tej pory, jeden z najbardziej skutecznych i sprawdzonych narzędzi, normalizowanie pocenie się, jest dobrym staromodny pasty Teymurova. Kup to może być bez recepty w każdej aptece. Odbywa się to w następujący sposób. Ostrożnie usunąć włosy z powierzchni skóry pod pachami, wziąć prysznic i przetrzeć skórę ręcznikiem.

Po jej całkowitym wyschnięciu, nałożyć grubą warstwę na nim Teymurova wklej i pozostawić na tak długo, jak to jest całkowicie suchy. Zwykle zajmuje to około 20 minut. Następnie dokładnie spłukać dużą ilością wody. Podobna procedura powinna być wykonywane raz dziennie, przez pięć dni. Większość ludzi wypróbować to narzędzie na sobie, twierdzą, że pocenie znika przez około sześć miesięcy.

Narzędzie jest całkowicie bezpieczny i może być używane do leczenia człowieka bez wyjątku. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest fakt, że w bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić podrażnienie skóry. W związku z tym, przed pierwszym użyciem jest test – mała ilość pasty Teymurova zastosować małą plamkę skóry. Po upływie 15 minut szybkość reakcji w organizmie – w przypadku, gdy nie jest swędzenie i zaczerwienienie skóry, można bezpiecznie rozpoczęciem leczenia.

 • Formagel

Jeśli pocenie się nie jest bardzo silny, można spróbować leczenia Formagel. Formagel normalizuje aktywność gruczołów potowych, ma działanie bakteriobójcze. Lek ten można również nabyć bez recepty bez recepty. Należy stosować na oczyszczoną skórę w obszarach pachowych, dwa razy dziennie. Nałożyć cienką warstwę żelu, pozostawić na około 10 minut, następnie dokładnie spłukać dużą ilością wody.

Jedyną wadą tego żelu jest to, że jest bardzo suchą skórę. Dlatego po zabiegu, stosuje się do skóry dowolny balsam – na przykład dzieci. Czas trwania leczenia – nie więcej niż trzy dni.

 • Zastrzyki z botoksu

Jeśli pocenie jest bardzo silne, możliwe jest, aby odwołać się do metod bardziej drastycznych. I jednym z takich środków jest wstrzyknięcie botoksu. Botox się pod skórą blokuje transmisję impulsów nerwowych z mózgu, gruczołach potowych. I dlatego pocenie się jest niemal całkowicie stłumiony, ale tylko na chwilę.

Oczywiście metoda ta na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo atrakcyjna – zaledwie kilka ukłucia i mokrych pach może być zapomniane przez długi czas. Jednak lekarze nadal nie zaleca się zastosować procedurę niepotrzebnie. I nie wspominając o bardzo wysokich kosztów takiej procedury – daleko od każdy może sobie na to pozwolić.

 • Interwencja chirurgiczna

Ponadto, jest również metoda leczenia chirurgicznego nadmierne pocenie się. Lekarze niszczą gruczoły potowe, eliminując w ten sposób możliwość potu. I ta metoda leczenia nadmiernego pocenia się może być używany tylko w ostateczności.


środki zaradcze ludowej do leczenia pocenie pod pachami

środki zaradcze ludowej w leczeniu nadmiernego pocenia się pod pachami. Wszystkie z nich są całkowicie bezpieczne. Oczywiście, tylko jeśli nie ma reakcji alergicznej na jeden lub drugi składnik. Tak, oferujemy najbardziej skuteczne:

 • Okłady Contrast

Jednym z najprostszych, ale bardzo skuteczne w leczeniu pachami pocenie się w Start – kompresów kontrastowych. Aby to zrobić, wystarczy tylko woda i gazy. W jednym pojemniku, zalać gorącą wodą, aw innym – zimno. Zwilżyć najpierw w gorącej wodzie i stosuje się do obszaru pod pachami przez około 10 minut. Następnie – w zimnej wodzie. Wszystkie takie alternacje musi wynosić co najmniej cztery.

Zaleca się przeprowadzenie tej procedury przed pójściem do łóżka. Czas trwania leczenia – około 10 dni. W takim przypadku, jeśli nie chcesz, żeby poeksperymentować z okładów, lub po prostu nie mają czasu, można zastąpić je zimnym prysznicem. Skierować strumień gorącej wody na pachami, około 3 minut. Następnie zrób to samo z zimną wodą. Wszystkich takie podejście nie powinno być mniejsze niż 4. Czas trwania tego leczenia nie powinna być mniejsza niż 7 dni. Nawiasem mówiąc – kontrast prysznic bardzo pozytywny wpływ na cały organizm, bez wyjątku.

 • Kompresy z nadmanganianu potasu

Innym bardzo skutecznym lekarstwem na nadmierne pocenie się – okłady z nadmanganianu potasu. Aby rozpocząć, należy przygotować roztwór – to jest bardzo ważne, aby zrobić to dobrze. Podgrzej pół litra wody w gazę zawinąć kilka kryształków nadmanganianu potasu i włożyć do wody – roztwór powinien zakupić rozowy kolor. Żaden sposób nie jest do przyjęcia dla rzut kryształów z nadmanganianem potasu w wodzie – jeśli jeden z nich rozpuszcza się i opada w kompres na skórę, chemiczne oparzenia prawie nieuniknione.

Skompresować Sama odbywa się następująco. Zwilżyć tkaninę w roztworze nadmanganianu potasu i dołączyć do pachami przez 20 minut. Zaleca się przeprowadzenie tej procedury przed snem. Pocenie się jest zmniejszona na trzeci dzień, a wszyscy leczenie powinno trwać co najmniej 14 dni.

 • Okłady solankowe

Pocenie nie jest bardzo mocny i może być maskowane za pomocą dezodoranty? A dlaczego? Pozbycie się go w domu za pomocą soli fizjologicznej! Przygotowuje się roztwór, który jest bardzo prosty – rozpuścić dwie łyżki łodzi soli w szklance ciepłej wody. W żadnym przypadku nie jest możliwe, aby wykonać bardziej stężonego roztworu, a to może być silne podrażnienie skóry. Po tym wszystkim, że skóra pod pachami jest bardzo wrażliwy.

Nasączyć gazę soli, stosuje się pod pachami przez 10 minut. Następnie dokładnie spłukać pod bieżącą wodą. Zaleca się przeprowadzenie tej procedury przed snem, przez siedem dni.

 • Kora dębu

Pocenie się jest bardzo silny? Pozbyć się nadpotliwości przy użyciu kory dębowej. Aby to zrobić, należy przygotować następujące wagi. W szklanej misce umieścić trzy łyżki drobno zmielonej kory dębu, dodać trzy łyżki miodu i wszelkie dokładnie wymieszać – należy uzyskać jednorodną masę.

Otrzymaną masę należy nanieść cienką warstwę na czystą skórę pod pachami dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Czas trwania zabiegu – nie mniej niż 14 dni. Pocenie się jest w znacznym stopniu zmniejszone na trzeci dzień. Ale nie przerywać leczenia – w przeciwnym razie problem bardzo szybko wznowione.

 • Wywar z rumianku

Wywar z rumianku kompresuje także może znacznie zmniejszyć intensywność pocenia się. Bulion przygotowuje się w standardowy sposób i kompresuje się nie raz dziennie, przez 14 dni.

Wiedząc, jak pozbyć się pod pachami, pocenie się w domu, możesz zapomnieć o mokrych plam na ubraniach i nieprzyjemnego zapachu. A najważniejsze, że trzeba – to trochę wolnego czasu i chęci.

load...