Jak pozbyć się plam starczych: skuteczne techniki

Zawartość:

Do tej pory, ciemne plamy na ciele – problem nie tylko dla pań w średnim wieku. Nawet młode dziewczęta coraz częściej do czynienia z tym problemem. Oczywiście, przyczyny przebarwień u kobiet w każdym wieku będzie zdecydowanie różnić. Jednak niezależnie od przyczyn, a te i inne jedno pytanie: „Jak pozbyć się plam starczych?” Przed zwracamy na to pytanie, konieczne jest, aby zrozumieć, jakie są ciemne plamy i powody ich wystąpienia.

load...

Jakie są plamy starcze?

Brązowe plamy – to skóra, która jest złamana pigmentacji. W tych miejscach jest albo wzmacniane lub pigment całkowicie nieobecne. W zależności od tego, istnieje kilka rodzajów plam barwnikowych:

 1. Efelidy. Bardziej znany jako piegi. Te małe brązowe plamy, które są bardziej powszechne u osób o jasnej skórze i włosach (blond, czerwone). Pojawienie się piegów zależy od intensywności promieniowania słonecznego. W zimie, gdy słońce jest niska aktywność, efelidy blady, a pod wiosną belki ciemnieją i stają się zauważalne. Piegi – jedyny rodzaj plam pigmentowych, z których można całkowicie pozbyć z pomocą procedur salonie.
 2. Lentigines. Te brązowe plamy, które są spowodowane przez nagromadzenie melaniny na powierzchnię skóry. Miejsca te są nazywane „starczy”, ponieważ występują zwykle u osób po pięćdziesięciu lub sześćdziesięciu lat. Są takie miejsca, zwykle na zewnątrz szczotki. Pod wpływem słońca pociemniały plamy.
 3. Ostuda. Skórę z gromadzeniem małych drobin o różnym kształcie, łączących się ze sobą. Zazwyczaj pojawiają się u kobiet w ciąży i ze względu na zaburzenia równowagi hormonalnej w organizmie.
 4. Bielactwo. Te białe plamy pigmentu. Na obszarach barwnikowych skóry melaniny jest nieobecny, stąd charakterystyczny kolor bielactwa. Jest to choroba skóry bardzo trudne do wyleczenia, jednak dobrze dobrane lekarz leki i cierpliwości pacjenta pomoże pozbyć się ciała wysypki.

Czynniki plam starczych i metody pozbycia się ich

Brązowe plamy mogą pojawić się całkowicie w każdym wieku. Nie są one ubezpieczone przez jakiekolwiek młodej dziewczyny lub kobiety po czterdziestce. Do tej pory, prawdziwą przyczyną plam barwnikowych na skórze jest nieznany. Jednak eksperci przeznaczyć szereg czynników, które mogą przyczynić się do pojawienia się plam starczych na ciele.

load...
 • Słoneczny. Promieniowanie ultrafioletowe – głównym czynnikiem wpływającym na pojawienie się plam barwnikowych skóry. Promienie słoneczne że agresywna zniszczyć komórki skóry z melaniny, powodując brzydkie ciemne plamy pojawiają się na ciele.
 • Choroby narządów wewnętrznych. Nieprawidłowości w wątrobie, nerkach i przewodzie pokarmowym może przyczyniać się do pojawienia się na skórę lub białych przebarwień.
 • Zachwianie równowagi hormonalnej. Dojrzewania z hormonem udarowy, zakłócenia tarczycy, chorobą żeńskich narządów układu rozrodczego lub hormonalne środki antykoncepcyjne mogą wywoływać nadmierne wytwarzanie melaniny w pewnych obszarach skóry, a zatem pojawienie się ciemnych plam.
 • Ciąża. Niektóre kobiety we wczesnym stadium ciąży mogą zauważyć w ich plam pigmentacyjnych ciało. Wynika to również zmiany hormonalne w organizmie. Zazwyczaj po porodzie pigmentacja znika.
 • Brak witaminy C i kwasu foliowego w organizmie. Niesymetryczne dieta może prowadzić do osłabienia funkcji ochronnych ciała, w tym przed promieniowaniem słonecznym, a w rezultacie – pojawienie się brązowych plam na ciele.
 • Uszkodzenie skóry. Własny wyciskanie zaskórników i wyprysków, pieczenie rany na skórze, a także usuwanie pieprzyków można zostawić nie tylko blizny, ale także ciemnych plam. Oparzenia różnym stopniu podczas gojenia może również powodować przebarwienia skóry.
 • Ciasne i niewygodne ubranie. Pigmentowe plamy na skórze może pojawić się w wyniku tarcia lub nacisku na skórę napiętych taśm lub pasów do pończoch.
 • Niewłaściwe kosmetyki i zabiegi kosmetyczne. Niektóre kosmetyki nie nadają się do skóry, czy zabiegi w salonie, wykonane w niewłaściwym czasie, może sprowokować pojawienie się plam starczych. Odnosi się to do peelingu chemicznego, wykonane w czasie maksymalnego działania słonecznego, a także odnosi się do kompozycji kosmetycznych, zawierających olejki eteryczne. Ponadto, środki zapachowe w kontakcie ze skórą, zwłaszcza w jasnych promieni słonecznych zawierających alkohol, może być również „daj” ciemne plamy.

Aby pozbyć się przebarwienia na ciele musi być skomplikowane. Musimy gruntowne podejście do rozwiązania tego problemu. Co najważniejsze – nie samoleczenia! Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić – umówić się z terapeutą. Jeśli nie wykryje chorobę, „winny” w hiperpigmentacji skóry, można bezpiecznie pójść do dermatologa, który powie, jak pozbyć się plam starczych i wybrać dla Ciebie najlepszy zabieg kosmetyczny i konieczne.

Kosmetyki plam pigmentowych

Wybielanie krem ​​na bazie rtęci

W żadnym wypadku nie należy przypisywać sobie leczniczej kremów wybielających. Można to zrobić tylko przez lekarza. W przeciwnym razie istnieje ryzyko coraz ciemne plamy nawet bardziej odporne i ciemniejsze niż oryginał. Co do zasady, kosmetyki medyczne plam starczych składa się z rtęci – bardzo toksycznym metalem.

Przed użyciem tego kremu jest to konieczne do przeprowadzenia testu na alergię. Odbywa się na łokciu. Jeżeli w ciągu jednego dnia po nałożeniu kremu na skórze nie ma żadnej reakcji, może on być stosowany.

Bielenia masy kremów zawierających rtęć ma przeciwwskazań – ciąży i laktacji, a także obecność nerek i wątroby. Ze względu na wysoką toksyczność rtęci, wybielający krem ​​nie powinien być stosowany w sposób ciągły. A w pierwszych 2 tygodniach stosowania kremu i nie wolno myć zwykłą wodą, ze względu na ryzyko ciężkiego podrażnienia skóry. W tym czasie lekarze powinni zmyć balsamu oczyszczającej.

Kosmetyki z naturalnych składników wybielających

Jest to bezpieczna alternatywa dla kremów zawierających rtęć. Takie kremy wybielania zazwyczaj zawierają nadtlenek wodoru, kwas cytrynowy lub kwas mlekowy, alkohol salicylowego, które mają właściwości wybielające. Co do zasady, kosmetyki medyczne z takich elementów jest bardzo mały okres trwałości – około 1 tygodnia. Następnie krem ​​jest po prostu staje się nieskuteczne.

Leczenie salon

Leczenie Salon – to skuteczny sposób, aby pozbyć się przebarwień skóry. Ale nie odebrać sobie swoje własne procedury – tak istnieje ryzyko dalszych szkód dla skóry. Należy to zrobić lekarz-dermatolog. On będzie dla ciebie wybrać procedurę, która będzie najbardziej skuteczne. Lekarz zazwyczaj wybiera jeden z tych procedur:

Peeling chemiczny

Można wyeliminować plamy na ciele przez ekspozycji skóry łagodnych kwasów. Aby je usunąć, należy użyć peelingu powierzchownego i mediany. Powierzchowne złuszczanie jest przeprowadzana z wykorzystaniem kwasów glikolowego i owocowych. Aby całkowicie pozbyć się plam starczych na ciele, wystarczy trzymać się od 4 do 10 glikolowych sesje lub skórki owocowe, które muszą być powtarzane co 15 dni.

Jeśli plamy na ciele są duże i ciemne, a następnie zastosować peeling TCA. Kosmetyczki nie kwasu trichlorooctowego rozwiązania na obszarach zagrożonych. W rezultacie, łuszczenia obierania górną warstwę skóry i usuwania plam pigmentowych. Zaledwie 2-3 zabiegów, aby pozbyć się plam może być zawsze.

Po peelingu skóra powinna być chroniona przed słońcem, ponieważ może to spowodować ponowne pojawienie się ciemnych plam.

Peeling ultradźwiękowy

10 Procedury takie obierania raz w roku do rozjaśnienia obszary lub pigmentacji plam zostanie całkowicie usunięty ze skóry. W procesie obierania kosmetyczka po wstępnym oczyszczeniu z użyciem ultradźwięków wprowadza kosmetyki ze składników wybielających. Substancje te przenikają w głąb skóry i skutecznie poradzić sobie z pigmentowych obszarach.

Laserowy

Rozdrabnianie przeprowadza się za pomocą lasera, dwutlenek węgla lub erb. Podczas laserowego kosmetyczki procedura usuwa wierzchnią warstwę skóry z plam pigmentowych. Po usunięciu warstwy skórki następuje natychmiastowe zmniejszenie bólu; Niemniej jednak procedura jest dość bolesne i dlatego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

światłolecznictwo

Wiadomym jest, że słońce „winny” w powstawaniu plam starczych. Jednakże, kosmetyczka mogli oswoić emisję światła, a nawet wysłać go wyeliminować przebarwienia. Istotą jest to, że ciemne plamy na skutki pewnej fali UV, która jest wrażliwa tylko na melaninę. Pod wpływem światła obszarach pigmentowych staje się jaśniejszy lub nawet zniknąć całkowicie. Zabieg całkowicie bezbolesny – pacjent może tylko czuć ciepło i delikatne mrowienie na skórze. Kosmetologów ostrzegają, że po takim zabiegu możliwe lekkim zaczerwienieniem skóry, co jest normą, i zniknął w drugim dniu.

Aby całkowicie usunąć przebarwienia, spędzić 3 zabiegi mało – jeden raz w miesiącu. I że spot nie pojawiają się ponownie, wystarczy, aby chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (SPF co najmniej 20).

Dermabrazja

To mechaniczne obieranie ze specjalnymi kryształów światła. Kryształy te usuwają górną warstwę skóry, po czym żel nosi terapeutycznego lub maści. Dermabrazja jest zwykle przypisane do usunięcia małe ciemne plamy. Procedura ta jest bardzo bolesna – jest wykonywane wyłącznie przez lekarza, w znieczuleniu ogólnym.

Krioterapia

Ten wpływ na pole pigmentacji w ciekłym azocie. A terapia odbywa się punktualnie, czyli dotyczy tylko stron z przebarwieniami. Po zabiegu rozpoczyna zwiększoną złuszczanie. Razem z górną warstwą skóry i plamy są usuwane. Terapia ta jest odpowiednia do zwalczania lentigines (plamy starcze).

Mezoterapia

Jest podawany przez mikroinjekcję do kompozycji bielącej. Takie kosmetyczka terapii zalecane prodelyvat 1 razy w tygodniu przez 2-3 miesiące. Mezoterapia jest powoływany, co do zasady, do usuwania plam starczych na obszarach o wrażliwej skórze i cienkie.

Strona główna zadośćuczynienie za plamy starcze

Start środków, aby pozbyć się plam starczych, choć mniej skuteczne niż zabiegi w salonie, ale jednak znaczący potencjał, aby zmniejszyć ciemne plamy na ciele.

 •  sok z cytryny. Posiada właściwości wybielające i doskonale rozjaśnia obszar na ciele z plam pigmentowych. Sokiem z cytryny uzyskuje się bardzo wydajne rozwiązanie do wycierania. Wziąć 10 łyżki czystej wody i 1 łyżkę soku z cytryny. Wytrzeć to rozwiązanie miejscami z plam pigmentowych. Jest również skuteczny przeciwko plam i soku grejpfrutowego.
 •  nadtlenek wodoru. Radzi sobie z plamami na ciele. 3% roztworu nadtlenku musi być regularnie smarowane pigmentację dotkniętym obszarze ciała.
 • Chelidonia ekstraktu. Ekstrakt dodaje się do kąpieli, w której do namaczania przez 20 minut.
 • Kefir, jogurt i kwaśne mleko ma również działanie wybielające. Zanurzone w jogurtu lub mleka z wacikiem należy oczyścić miejsce z plam pigmentowych.
 • Ogórek. Można go zetrzeć i zastosować się do obszarów o pigmentacji lub podjąć tylko plamy soku z ogórka i smaru. Sok i miąższ ogórka rozjaśnia skórę, a ponadto odświeżyć ją.
 •  pietruszka. Napar z zielonej jest bardzo przydatna do wycierania dotkniętych plamy na ciele. Aby przygotować wlew należy pietruszki i drobno posiekanej wlać wrzącej wody. Następnie ostudzić i przecedzić. Wlew jest gotowy do użycia.

Zapobieganie wyglądu przebarwień

Że wszystkie środki do zwalczania plam pigmentowych na korpusie mieć trwały efekt, potrzeba prewencji. Jest to obowiązkowe, aby dbać o skórę ciała i chronić go.

 1. Prawidłowe odżywianie. Jest podstawowym środkiem w profilaktyce przebarwień skóry. Twoje ciało ma niedobór witamin, zwłaszcza witaminy C. Dlatego chudego na owoce cytrusowe, papryka, porzeczki i innych produktów bogatych w tę witaminę.
 2. Filtry przeciwsłoneczne. Kosmetyki z SPF trzeba stać na półce. Filtry przeciwsłoneczne powinny być stosowane na odsłoniętych częściach ciała kilka razy dziennie, aby odświeżyć warstwę ochrony. Współczynnik ochrony jest lepiej wybrać co najmniej 20 SPF.
 3. Ograniczyć ekspozycję na słońce. Że słońce może spowodować ponowne pojawienie się plam starczych. Więc staram się nie pojawić się w słońcu w godzinach jego najbardziej aktywny – od 12 do 17 godzin.
 4. Przy użyciu sprawdzonych kosmetyków. Balsam do ciała, żel pod prysznic lub peeling musi być wysokiej jakości i wolne od żrących i alergizujących składników i olejków eterycznych i alkohole.

Teraz, gdy wiesz, jak pozbyć się plam starczych. Bądź cierpliwy i być przygotowanym do regularnie dbać o ciało, a wyniki nie będzie Cię czeka.

load...