Jak pozbyć się plam starczych na twarzy w domu

Zawartość:

Brązowe plamy na twarzy – problem, że wiele kobiet wie z pierwszej ręki. Zazwyczaj skóra jest całkowicie zdrowy człowiek ma jednolitą barwę, podczas gdy ktoś ciemniejszy, ktoś lżejsze – to wszystko zależy od ilości melaniny. Ale czasami organizm kobiety nie powiedzie się, po czym rozpoczyna się substancja być odtwarzane w większych ilościach, dlatego pojawienie się ciemnych plam, lub przestaje być produkowane, co prowadzi do pojawienia się białych wysp na skórze.

load...

Dlaczego może pojawić plamy

Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemu, należy ustalić przyczynę. W przeciwnym razie będzie ono odbyć w ciągu sześciu miesięcy lub rok, a następnie będzie ponownie znaleźć się na twarzy pigmentacji, a to będzie dużo trudniej walczyć. Czasami te znaki na skórze wskazują na bardziej poważną chorobę, która jest łatwiejsza do pokonania we wczesnych stadiach.

  • Stres, choroby metaboliczne i choroby

Czasami pojawia się zabarwienie po dziewczynka silnie perenervnichala, chorych z przewlekłą, moczu lub chorób ginekologicznych. Z ciemnymi plamami na twarzy również zmierzyć się z tymi, którzy są problemy z wątroby, tarczycy. Innym powodem – poważny niedobór witaminy C, co często się dzieje, gdy kobieta siedzieć na poważną dietę.

  • Wady wrodzone

Jeśli, na przykład, dziewczynka urodziła się z siatkówki (znamienia) miejscu, pozbyć się go za pomocą konwencjonalnych metod byłoby znacznie trudniejsze, niż od tych, które pojawiły się w ostatnim czasie. W tym przypadku pomoc jest tylko specjalistą, który przepisze konkretnego przebiegu leczenia.

load...
  • Ekspozycja na światło słoneczne

„Używaj kremów z filtrami!” – stale przypominać lekarzom, ale dość duża liczba przedstawicieli płci pięknej ignoruje te zalecenia, myśląc, że takie produkty nie potrzebują. W rzeczywistości, produkty kosmetyczne, które chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym – nie jest to strata pieniędzy, a must-have każdego szanującego dziewczyny, którzy dbają o swoje zdrowie.

Podczas opalania pod promienie słoneczne wpływają na komórki skóry i uszkodzić je. Następnie melanocyty odpowiedzialne za produkcję melaniny, zaczynają ciemnieć. Należy zauważyć, że w większości przypadków, silna pigmentacja nie jest od razu, najpierw na skórze pojawiają się małe, ledwo widoczne plamy, które stopniowo rosną w danym obszarze.

Wzmocnić negatywny wpływ UV może kosmetyki, który składa się z alkoholu, perfumy, środki zapachowe (perfumy, dezodoranty, konwencjonalna śmietanka). Więc jeśli masz zamiar wziąć kąpiel słoneczną, umyć makijaż z twarzy i na plaży umieścić na krem ​​z filtrem UV.

  • Pigułki, chemia i kosmetyki

Doustne środki antykoncepcyjne – jeden z najbardziej popularnych w dwudziestym pierwszym wieku, metody ochrony przed niechcianą ciążą. Są one coraz bardziej preferowane przez płeć piękną, a nie chcą mieć dzieci. Ale, niestety, nawet niewielka ilość hormonów zawartych w pigułkach może mieć negatywny wpływ na skórę, tak że po prostu pojawiają się ciemne plamy.

To samo może się zdarzyć, jeśli używasz produktów kosmetycznych tanie i niskiej jakości. Krem, proszek, maść należy bezwarunkowo certyfikat i struktury – wolny od szkodliwych substancji chemicznych, składników, które powodują podrażnień i uczuleń.

  • Uszkodzenia skóry

Co za kobieta przynajmniej raz w swoim życiu nie wycisnąć pryszcze na twarzy, mając nadzieję, że będą one przechodzić przez ten manipulacji? Konsekwencją tego może być smutny, od proliferacji ogniska zapalnego, kończąc pigmentację skóry. Może również wystąpić wtedy, gdy część uchwytu środka kauteryzacji po tej procedurze (nadtlenek alkoholu, itd).

Zapobieganie i kontrola ciemnych plam pigmentacyjnych na twarzy

Małe, ledwo widoczne plamki pojawiają się w pierwszych dniach wiosny, kiedy słońce zaczyna ogrzewać ziemię trochę trudniej, wygląd zabawny, a czasem nawet sexy, zwłaszcza jeśli rudą dziewczyną czy blondynką. W takich przypadkach, piegi rzadko dostarczają żadnego dyskomfortu, więc płeć piękna nawet nie myśleć o ich usunięciu.

Ale jak pozbyć się plam starczych na twarzy, które są zbyt ciemne, jak plamy lub zbyt jasne, co powoduje wrażenie, że pani – poważnej choroby skóry. Można to zrobić w wyspecjalizowanych salonach w użyciu sprzętu, a także w domu, przy użyciu tradycyjnych metod, które są jeszcze znane nasze prababcie.

Najczęstsze obszary przebarwienia na twarzy: czoło, które dziewczęta muszą chować się za długie grzywki powyżej linii brwi do linii włosów, policzków, nosa. Na pokrycie dobrą podstawę i grubą warstwę proszku jest dość trudne, jako podstawę, która jest ciemniejsza niż więcej niż dwóch odcieniach skóry, wygląda śmiesznie, ale zwykle nie świeci ukryć wszelkie niedoskonałości. Po kilku godzinach na słońcu może wystąpić nawet przez ciemne plamy makijaż tak szybko, jak to jest absorbowane.

Pozbycie się plam starczych na własną rękę

  • Kosmetyki

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie znienawidzonych piegi w domu, mimo wszystko warto skonsultować się z dermatologiem, aby wykluczyć możliwość wystąpienia działań niepożądanych, alergii, zapalenia. Używaj silnych preparatów wybielających, które są sprzedawane w aptekach, może być tylko pod nadzorem doświadczonego specjalisty. W pierwszej kolejności, aby nie sparzyć, a po drugie, on odbierze prawidłowej proporcji, aby rozjaśnić skórę równomiernie, nie pokrytą bardziej ciemne i doskonałym miejscu, z którego następnym razem będzie o wiele trudniej pozbyć.

Ponieważ takie produkty mają silne i niebezpieczne substancje z wyprzedzeniem (na jeden dzień przed rozpoczęciem procedury), krem ​​powinien być testowany na małej powierzchni skóry. Jeśli po tym czasie nie było żadnej reakcji nastąpi (swędzenie, zaczerwienienie, blizny), można zacząć stosować substancję do twarzy.

Należy jednak pamiętać, że w regularnych odstępach czasu, aby pozbyć się przebarwienia za pomocą takich środków, zwłaszcza w domu – jest surowo zabronione, w przeciwnym razie może to doprowadzić do zatrucia. Produkty wybielające są całkowicie przeciwwskazane dziewcząt w państwie, matki karmiące, osoby mające problemy ze skórą, zębów, nerki.

Po raz pierwszy po tej procedurze, trzeba umyć traktowanych powierzchni i tonizującym lub płynu, który nie zawiera alkoholu, ponieważ woda, nawet pozbawione zanieczyszczeń i chloru mogą powodować podrażnienia lub infekcji, czy istnieje nadal bakterii. Można użyć mniej szkodliwe kosmetyki, który nie jest toksyczny i niebezpieczny dla zdrowia w razie potrzeby. Jest to jednak mniej skuteczne – wynik będzie trwać maksymalnie dwa tygodnie.

  • Tradycyjne metody

Pozbycie się plam starczych w domu – nie jest to łatwe procedury, więc trzeba pokazać maksimum cierpliwości, aby osiągnąć pierwsze pozytywne rezultaty. Ale w tym przypadku, nie ryzykować swoje zdrowie, a tym samym, jeśli będzie stale używać jednego z przepisów, można zapomnieć o piegi na twarzy raz na zawsze.

Jedną z najbardziej popularnych metod – tonik ogórek i alkohol. Weź dwa lub trzy małe świeże ogórki, pokroić pierścienie, umieścić w szklanym słoiku pół litra, a następnie wypełnić do dwustu mililitrów wody i dodać trzy łyżki łyżki alkoholu. Pozostawić mieszaninę na tydzień w chłodnym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Przetrzyj obszarów problemowych o potrzebie rano i wieczorem, a następnie nakłada się na skórę krem ​​odżywczy.

Brązowe plamy można łatwo usunąć lub sok z kiszonej kapusty z sokiem pomidorowym. Weź cienką tkaninę szmatką lub gazą, nawilżyć ją dobrze, a następnie umieścić na twarzy przez dziesięć do piętnastu minut, a następnie przemyć dużą ilością wody. Jeśli plamy nie są zbyt ciemne, to wystarczy jeden do dwóch tygodni od takich procedur.

Czy chcesz szybko osiągnąć pozytywne rezultaty? Wymieszać jedną łyżkę tłuszczu domu twaróg z łyżeczką amoniaku (około dziesięciu kropli) i nadtlenku łyżeczki. Użyj tej maski powinna być raz na dwa lub trzy dni, nie więcej, tak aby nie sparzyć.

Wybielić skórę może być z jednej łyżeczki świeżego soku z cytryny i dwadzieścia pięć gramów drożdży rozcieńczonych w łyżce mleka. Oznacza to, za pomocą konwencjonalnych wacika stosuje się na skórę przez dwadzieścia minut, po czym przemyto wodą. Uciekać się do takich procedur lub lepiej wieczorem lub wcześnie rano na dwie godziny na twarzy, aby uniknąć nadmiernego nasłonecznienia.

Jakie produkty mogą być wykorzystywane do produkcji masek

Pierwsze miejsce honoru bierze cytrynę, jak to jest w stanie, nawet na własną rękę i bez żadnych innych dodatkowych składników pozbyć się ciemnych plam. Następna na liście – ogórka, co wystarcza, aby utrzeć lub zemleć w blenderze zrobić magiczną maskę. ładny także zmaga się z tym problemem z kwaśnego mleka, soku, pietruszka, cebula, aloesu. A na ostatnim miejscu są owoce: truskawki, truskawka, porzeczka.

Zapobieganie: lepiej zapobiegać niż naprawiać!

Tak, przede wszystkim zacząć dbać o skórę, należy wybrać produkty kosmetyczne wysokiej jakości, w których struktura będzie tyle naturalne składniki, jak to możliwe. W niektórych przypadkach, toniki, balsamy, maski można wykonać samodzielnie w domu, a składniki do nich można znaleźć w lokalnej aptece lub nawet w lodówce. Oprócz kosztów tych produktów jest znacznie niższa, a wydajność – o rząd wielkości większe.

Każdego roku zimą spędzony na napój kurs witaminy C, ponieważ w tym czasie jest szczególnie dotkliwy brak. Ale należy pamiętać, że nawet w tych bardzo smaczne i zdrowe pigułki mają skutki uboczne, więc należy skonsultować się z lekarzem, zapoznać się z instrukcją, nie przekraczać dawki. Ile należy pić dorosłego – zwykle wskazany przez producenta na opakowaniu. Nie zapominaj także, aby robić przerwy, czy później trafisz na inny problem – niedobór witamin.

Pij zieloną herbatę z miodem, jeść jak najwięcej owoców, szczególnie cytrusowych. Cytryny, pomarańcze, mandarynki, cytryny, grejpfruty, grejpfrut, bergamotka – to tylko krótka lista tego, co jest nie tylko całkowicie uzdrowić swoje ciało, ale również chroni twarz przed plamy starcze.

Bardzo radzi sobie z jego zadań jogurtu, a następnie umyć każdego dnia (zamiast tego można użyć serum). Zaleca się co noc przed snem, aby wytrzeć twarz małym plasterkiem cytryny lub wacikiem nasączonym sokiem z limonki i pietruszka. Ale uwaga, jeśli skóra jest porysowany, trądzik, że jest zbyt sucha, płyn nie może stykać się z obszarów, w których brak jest pigment, tak aby nie zaostrzać inne istniejące problemy.

I last but not least – stosowanie kosmetyków, który chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym. Na przykład, w kremach SPF powinien być 15 lub wyższy, nawet jeśli umieścić fundament zimą lub jesienią, kiedy słońce nie jest tak bardzo wpływa na skórę.

load...