Jak pozbyć się plam po trądziku?

Pomimo rozczarowania tak wielu ludzi, takich jak problem trądziku i innych chorób skóry, są bardzo, bardzo często. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się chorób skóry. Jednakże, oprócz trądzikiem, jest kolejnym ważnym problemem – trądzik plamy, które pozostają na miejscu wysypki.

load...

A ludzie są drapania głowy – jak pozbyć się czerwone plamy po trądziku? Niestety, informacja na ten temat jest dość trudne do znalezienia, to problem nie istnieje i to jest bardzo pilne. Zgadzam się, brak trądziku w obecności czerwonych plam i blizn nie tak – to jest urządzone z pojawieniem się człowieka.

Dlaczego istnieją plamy i blizny po trądziku? Zazwyczaj są one utworzone w przypadku trądziku traktowano w niewłaściwy sposób, bez odpowiedniego warunkach aseptycznych i dezynfekcji. Co więcej, takie błędy, nawet we wczesnych stadiach choroby może doprowadzić do tego, że twarz nie będzie szczególnie piękne miejsce, a nie wspominając o przypadki, w których choroba została w dość zaawansowanym stadium? W tym momencie, a przed istotnymi zmianami w skórze koło żwaczu.

Ponadto, bardzo, bardzo wysokie ryzyko powstawania czerwonych plam i blizn, w przypadku gdy osoba próba pozbyć się wyprysków, ściskając je sama, jak w domu. Jednak bez względu na to, co było przyczyną pojawienia się blizn i czerwone plamy, wynik jednego – to psuje wygląd osoby, a od potrzeby, aby pozbyć się jak najszybciej.

Zgodnie z ogólną zasadą, aby pozbyć się przesadnie głębokich dołów i blizn, chory potrzebuje pomocy profesjonalnej kosmetyczki, aw ciężkich przypadkach – lekarz – dermatolog. W domu jest mało prawdopodobne, aby osiągnąć jeszcze jak – żadnego zauważalnego wpływu. Jednak w mniej wymagających sytuacjach – gdy czerwony lub ciemnobrązowe plamy, można spróbować poprawić sytuację w domu, sam, z pomocą pewnych narzędzi, które zostaną omówione nieco później.

load...

Jednakże, należy być przygotowanym na to, że nie wszystkie z tych sposobów, a nie we wszystkich przypadkach mogą naprawdę pomóc. W tym przypadku, ponownie, jedynym sposobem radzenia sobie z tym problemem byłoby odwołanie się do kosmetyczki lub lekarza – dermatologa. Niemniej jednak staramy się wciąż warto, zwłaszcza, że ​​ogromna liczba ludzi próbował je sobie i udowodniły swoją skuteczność.

Więc jakie są sposoby pozbycia się trądziku powinno być oferowana jest tradycyjna medycyna?

Glina z olejkiem rozmarynowym

Ten przepis jest bardzo skuteczny nawet w bardzo zaawansowanych przypadkach, gdy blizny dość wyraźne. Do wytwarzania masek medycznych trzeba niebieski gliny i olejek rozmarynowy. I on i drugi składnik można łatwo kupić w niemal każdej drogerii. O trzy – cztery łyżki gliny wymieszać z suchym pojemniku niemetalicznych, dodać pięć kropli olejku rozmarynowego. Następnie dodać trochę gliny w zimnej, czystej wody, mieszając ją ostrożnie. W rezultacie, należy uzyskać kremową masę jednorodnej, która nie zawiera grudek.

Jest to konieczne do nałożenia Otrzymaną masę gęstą warstwę na powierzchni. Uwaga – masa musi być rozłożone równomiernie na całej twarzy, nie tylko w tych miejscach, w których występują zmiany chorobowe skóry. W przeciwnym razie istnieje ryzyko nierównomiernego zabarwienia skóry, ponieważ maska ​​ma silny efekt wybielania.

Maska powinna być pozostawiona stawić czoła jej całkowitym wyschnięciu, a następnie spłukać dokładnie tyle dużą ilością ciepłej wody. Po tym, osoba musi być dobrym mokry ręcznik i wcierać olejek rozmarynowy. Jednakże, należy zwrócić uwagę na fakt, że olej z rozmarynu posiada funkcję, aby zwiększyć ciśnienie. Dlatego też, jeśli dana osoba cierpi na nadciśnienie, wcierać olejek rozmarynowy jest zastępowany najzwyklejszym, powszechnie sprzedawane balsam ogórka.

W celu przeprowadzenia tej procedury jest konieczne co najmniej raz dziennie. Poprawki powinny być widoczne pod koniec pierwszego tygodnia, ale pełna kuracja powinna trwać co najmniej jednego miesiąca, a jeśli to konieczne – i dłużej. Zabieg ten ma niekorzystny wpływ zarówno na stan skóry lub ogólnego stanu organizmu.

Białko jaj

Od momentu pojawienia się czerwone i brązowe plamy na twarzy po trądziku we wszystkich wypadkach spowodowanych przez tylko jedno zjawisko – z przebarwieniami skóry. W związku z tym, podstawowa zasada, na której opiera się leczenie – jest wybielania skóry. Z tym zadaniem bardzo dobrze zarządza następującą maskę – Take dwa jajka, oddzielić białka od żółtek. Białka jajek, dodać pół łyżeczki soku z cytryny, wymieszać.

Otrzymaną mieszaninę tak szybko jak to możliwe, próby wprowadzenia na skórze, a także równomiernie na całej powierzchni skóry – tak, który nabył jednolity odcień. Pozostawić mieszaninę na powierzchni przez 15 minut, a następnie płukanie zimną wodą. W takim przypadku, jeśli czujesz pieczenie, należy natychmiast przemyć mieszaninę i nie będzie już korzystać z tego przepisu – w przeciwnym razie istnieje ryzyko oparzenia skóry.

Przetrzyj twarz i umieścić go na dowolnej balsam. Powtórz tę procedurę, musi mieć nie więcej niż trzy razy w tygodniu. Z reguły bardzo znaczące wyniki uzyskano w ciągu miesiąca.

Inną opcją maska ​​z sokiem z cytryny jest maska ​​na bazie glinki białej lub niebieskiej. Zmieszać w małej niemetalicznych pojemnika dwie łyżeczki soku z cytryny, gliny i wody – masa powinna być bardzo gruba. Stosuje się go na skórę twarzy, pozostawić na około 20 minut.

Maska powinna odbywać się w nocy, korzystnie codziennie, co najmniej miesiąca. Wiele osób zauważyć, że po dwóch tygodniach stosowania tej maski prawie całkowicie wyeliminować nawet bardzo ciemne plamy.

Maseczka z pomidorów i skrobi

Inną bardzo skuteczną metodą, jak pozbyć się czerwone plamy po trądziku jest pulpa pomidorowa. Przygotowany maski w następujący sposób – jeden pulpa pomidorowa starannie natrzeć jedną łyżką skrobi łyżką nałożyć równomiernie na twarz i pozostawić na około pięć minut, a następnie spłukać wodą. Taką samą procedurę należy przeprowadzić po wstępnym umyciu co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Pierwsze wyniki będą zauważalne już po trzech dniach i odporny Efekt widoczny jest osiągany po około miesiącu regularnego stosowania. Nie ma żadnych przeciwwskazań, ale są nadwrażliwe i nadmiernie zwiększona wrażliwość skóry nie jest, jak nie ma to żadnych skutków ubocznych.

Nawiasem mówiąc, zamiast masy pomidorowy można stosować masę ogórka. Przebierał małą, wstępnie obrany ogórek, wycisnąć z cytryny na pół i dokładnie wymieszać. Nałożyć na skórę po wieczornej i porannej toalety skóry. Pozostawić na około 3 minuty, a następnie dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą i zastosować dowolny balsam.

Regularne wycieranie skórę

Oprócz leczenia masek wybielających dla lepszego oddziaływania, Lekarze – dermatolodzy i kosmetyczki polecam regularnie, kilka razy w ciągu dnia, przetrzeć całą powierzchnię skóry twarzy, a zwłaszcza zmienioną chorobowo skórę. I mogą być smarowane za pomocą szerokiej gamy środków – można wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla Ciebie.

Może być smarowane olejem albo olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego, który można nabyć w farmacji bez problemu. Umieść wacikiem na jedną – dwie krople i ostrożnie przetrzyj skórę. Powtórz procedura powinna być co dwie godziny, każdego dnia, aż do całkowitego zniknięcia ciemnych plam.

W celu bardziej efektywnego oddziaływania w butelce z olejem, można dodać trochę soku z cytryny – ale nie przesadzaj, wystarczy na dwa – trzy krople. Po tym wszystkim, nie umyj twarz za każdym razem po oleju manipulowaniu. Oznacza to, że ryzyko narażenia skóry, aby odsłonić sok z cytryny, co może prowadzić do spalania, zwiększa się znacząco.

Jest to również dobry efekt wybielający jest osiągnięty za pomocą kostek lodu z wywar z pietruszki lub apteki nalewki z nagietka. Nawiasem mówiąc, apteka nagietka jest bardzo skuteczne nie tylko wybiela skórę, ale także zapobiega pojawianiu się nowych zmian. Przygotuj je łatwiej – rozcieńczonego alkoholu nalewki z nagietka aptece w zwykły czystą wodą w proporcji jeden do trzech, wlać roztwór do foremek na lód i umieścić w zamrażarce.

Do wytwarzania kostek lodu z wywaru z pietruszki należy dokładnie zmielić pięć łyżki natki pietruszki, wlać pół litra wody, doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować około 15 minut na małym ogniu. Po tym, bulion musi być chłodne, szczep za pomocą tkaniny z gazy, a także wlać do foremek na lód i umieścić je w zamrażarce.

Przetrzyj skórę twarzy tych kostek musi być tak często, jak to możliwe. Poza tym można osiągnąć efekt wybielania, a czerwone plamy na trądzik będzie stopniowo zanikać, ekspozycja na zimno doskonale uelastycznia naczynia krwionośne, likwiduje drobne zmarszczki, poprawia wygląd skóry w ogóle.

Wszystkie te sposoby, jak pozbyć się plam po trądziku może mieć naprawdę niezwykły efekt, więc spróbuj je wszystkie warto. Należy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem leczenia wciąż nie zaszkodzi skonsultować się z lekarzem – dermatologa. Czasami, aby rozwiązać problem, wystarczy dokonać profesjonalnego polerowania.

load...