Jak pozbyć się natrętnych myśli?

Zawartość:

To nie jest łatwe, ponieważ wszyscy noszą dumną tytuł Homo sapiens. W człowieku, to umysł, zdolność myślenia odróżnia ją od innych istot żywych. Przeszkadza niech nas w procesie ewolucji, aby stać się mężczyznami. Celem myślenia – produkować nowe, za każdym razem coraz bardziej racjonalne sposoby reagowania na środowisko. Niektóre z naszych myśli, jesteśmy świadomi (konkretnie, uważamy na własną rękę o czymś), ale niektóre z nich pozostają w naszej podświadomości. Nasz mózg stale pracuje „za kulisami” świadomości, aby znaleźć nowe i lepsze sposoby zachowania dla nas.

load...

Czasami, jako efekt uboczny tej „twórczości”, nasz mózg zaczyna dać serię naprawdę dziwaczne i nieodpowiednich negatywnych idei, które nas zaskakują, a czasami bardzo niepokojące. Zaczynamy przezwyciężyć nieprzyjemny pomysł – czy to możliwe, aby pozbyć się natrętnych myśli, jak odzyskać spokój i jasnego myślenia?

Jakie są obsesje i myśli?

Problem polega na tym, że obsesyjne myśli – to seria niezamierzonych negatywnych obrazów i pomysłów, które pojawiają się w naszych głowach i kontrolują ich jest bardzo trudne. Jest to jeden z najgorszych objawów lęku, człowiek może doświadczyć. Takie myśli są o wiele bardziej niż jakikolwiek inny objaw, czasami sprawić, że ludzie wierzą, że jest na drodze do szaleństwa. Obsesyjne myśli mogą przekształcić się w tzw zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, w którym dana osoba bierze w posiadanie obsesji i przymus zachowań, kiedy musi wykonać pewne działania w celu „uspokojenia”.

Osoba może być obsesje – na przykład, aby sprawdzić kilka razy czy zamknął dobrze drzwi, wychodząc z domu (nawet jeśli wie, że zrobił). Albo, powiedzmy, zaczyna sprawdzać, czy żelazko jest wyłączone, chociaż lubię i nie obejmują go. Teraz już pewnie złapał siebie myśli, oh, tak często! Tak, dla kobiet występowanie negatywnych myśli niepokoju najczęściej z powodu naszej wzmożonej uczuciowości.

load...

Ale są myśli, które będą nie tylko zaczynają kontrolować nasze zachowanie, ale również przynieść cierpienie psychiczne. „Co, jeśli mój mąż miał wypadek wóz rozbita, a on nie żyje?” Albo: „Co zrobić, jeśli moje dziecko, a ja stoję w kolejce w sklepie, otwarty zawór gazowy i obrócił się z powrotem? I zaciągnął się i stracił przytomność „i jeszcze te myśli wirują w umysłach ludzi, którzy cierpią z powodu obsesji:” Co jeśli ja zranić siebie lub innych … Co jeśli zrobię coś nie tak … co jeśli stracę samokontrola? „i nie ważne jak bardzo ludzie mogą próbować, nie może pozbyć się ciężkich myśli i uczuć.

W rezultacie, wiele natrętne myśli mogą prowadzić do silnego poczucia winy i wstydu, nawet jeśli dana osoba nigdy tak naprawdę nie robić nic złego. Na szczęście jednak, istnieją sposoby, aby pozbyć się negatywnych myśli i za pomocą tych metod możemy przyjąć jego myśli, nie pozwalając im mają zbyt duży wpływ na nasze zdrowie psychiczne.

Ponieważ nie są nieprzyjemne myśli?

Wszystkie zdarzenia miały miejsce do tej strony jest przechowywany w pamięci, by tak rzec, „w rezerwie”. Nasza przeszłość myśli są także przechowywane w pamięci. Wszystko to jest w nieświadomości przechowywania państwa, tam wysłany automatycznie. Mózg ominie wszystkie wydarzenia przez filtr, wybierając i zachowując najważniejsze dla naszych życiowych doświadczeń. Postrzeganie rzeczywistości i interpretacji wszystkich zdarzeń powstałych w naszych umysłach na podstawie faktu, że zabrał nasz mózg i inny naturalny „filtr” – nasz genetyki.

Te interpretacje i postrzeganie i doprowadzić do naszych myśli, a oni mogą mieć zarówno pozytywny jak i negatywny kolor – w zależności od sposobu skonfigurowania nasze „filtr”. Myśli są generowane na podstawie przeszłych zdarzeń i wspomnień, przewidywanie przyszłości i interpretacji rzeczywistych sytuacjach. To tak jak z komputerem – jest on również próbuje dokonać prognozy na podstawie danych, które zebrał do tej pory. Ale nasz mózg – jest to również rodzaj komputera biologicznego.

Gdy myśli są negatywne (jeśli czujemy niepokój, lęk, stres, niezadowolenie, poczucie winy, itp), zapewniają odporność na ruch naszego życia. Obsesyjne myśli będą zawsze wyglądać jak głazy w środku szybki przepływ wody. Życie – to także strumień czystego pozytywnej energii; Dlatego każda negatywna myśl będzie w opozycji do tego przepływu, co powoduje, że opór będzie odczuwany przez nas cierpienia.

Jak zatrzymać przepływ negatywnych myśli?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się natrętnych myśli, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić – jest dokładnie zrozumieć, co się z tobą dzieje. I po tym można podjąć kroki, które mamy teraz powie:

 1. Weź myśl

  Sensu udawać, że nie ma niechcianych myśli, kiedy ciągle przychodzą do naszej głowy. Próbując uciec od tych myśli, sami są po prostu staramy się oszukać. Spędzamy dużo więcej energii, aby stłumić obsesyjne myśli, zamiast po prostu uznają ich istnienie. I dając im jednocześnie znacznie więcej energii na nasze samopoczucie. Im więcej energii inwestujemy w tych myślach, starając się ich uniknąć, tym bardziej stają się one silne i nieuniknione. I jednocześnie zmniejszamy swoje szanse na znalezienie realnych sposobów, aby pozbyć się nieprzyjemnych objawów, ponieważ jest już wyczerpał swoją siłę, po prostu o tym myśleć.

  Okazuje się: Im więcej będziemy walczyć z negatywnymi pomysłów, tym bardziej je naprawić w swoim umyśle, co obsesyjne myśli nawet silniejsze i bardziej navyazchivymi.Esli słuchać siebie, zdasz sobie sprawę, że stworzyli swoje obsesje, celowo starając się zapomnieć niektóre z myśli przybywających do umysłu, którego treść nie lubisz. Ważne jest, aby to zrozumieć!

  Musisz zrobić dokładnie odwrotnie – zabrać swoje przemyślenia, czym one są, i być przygotowany do życia z nimi przez jakiś czas, „Tak, naprawdę tak myślę, dobrze, to jest w porządku!”. To naprawdę jest w porządku, ponieważ obsesyjne myśli może być produktem ubocznym zupełnie zdrowego umysłu. I tylko dlatego, że od czasu do czasu wędrówki w głowicy uporczywego nieprzyjemne myśli, to nie znaczy, że stracił swój umysł. To po prostu oznacza, że ​​twój mózg jest w stanie się aktywny i twórczy – chociaż może czasami zbyt aktywny. A jeśli wziąć mój pomysł, to nie znaczy, że trzeba będzie działać zgodnie z nim.

 2. Uważaj na swoje myśli tak, jakby z oddali, jakby nie trzeba z nim zrobić

  Zwłaszcza jeśli twoje myśli spowodować, poczucie winy lub styda.Postaraytes zrozumieć, co działo się nic, za które trzeba by obwiniać. Przyjmując ich myśli, to nie jest konieczne, aby odpowiedzieć na nie lub rozdzielić je na „dobre” lub „złe”. Tylko siedzieć bezczynnie i biernie oglądać je tak, jakbyś oglądał film.

  Co daje moc myśli? Mamy już powiedział – zainteresowanie. Jeśli nie mają żadnego interesu w tym czy ten pomysł, to traci swoją władzę nad tobą. Teraz można uruchomić test: niech myśli płynnie w mózgu, a nie próbować pokazać zainteresowanie nimi. Wystarczy oglądać je jak ryby w akwarium. Po pierwsze, będzie trudno odejść od tego, co się dzieje w twojej głowie, ponieważ jest ono właściwe w nas nawyk „talk” do każdego swojego pomysłu, pomyśl o tym. Ale stopniowo poczujesz, że twoje myśli – nie jest sam, a jedyną formą energii tworzone przez mózg.

  Dlaczego nasz mózg tworzy myśli? Nikt nie myśli o niej; On po prostu robi to, bo to robi. Nigdy nie należy zadać sobie pytanie, dlaczego serce bije? Trochę praktyki, będziesz mógł oglądać swoje obsesyjne myśli, nie łącząc się z nimi. Dowiesz się, aby nie dać im władzę nad sobą, pozbawiając je ich interesie.

 3. Polak zmienić swoje myślenie

  Jeśli nauczyliśmy odlegle obserwując, co się dzieje w twojej głowie, a potem ostatecznie obsesyjne myśli odejść od siebie. Nasze myśli są ciągle się zmienia, a teraz trzeba ciężko pracować, aby uczynić twój mózg zaczął generować pozytywne pomysły, rozwijając w ten sposób pozytywne dynamiki myślenia.

  Za każdym razem, gdy przyjdzie na myśl pozytywne myśli (np, miłość, radość, podniecenie, urody, spotkanie, kosmetycznych itp), koncentrują się na nich, z tych rozważań pełną uwagę. Będzie to ustawić swój umysł na coś, aby przyciągnąć jak najwięcej nowych pozytywnych pomysłów, a tym samym stworzyć pozytywną dynamikę. I za każdym razem, gdy negatywna myśl przychodzi, nie wykazują żadnego zainteresowania nim, a to doprowadzi do tego, że mózg jest ugaszony impuls negatywnego myślenia. Po zrozumieć i poczuć „mechanika” dzieła myśli, będziesz mieć pełną kontrolę nad swoim umysłem.

Czasami nie jest łatwo pozbyć się natrętnych myśli, ale każdy może w końcu nauczyć się pracować ze swojej świadomości. I raz tak się stanie, będzie to oznaczać, że negatywne obsesje nie będą już mieć destrukcyjny wpływ na nasze psychiczne samopoczucie. Jeśli wciąż nie pozbyć się tego ciężaru, a następnie spróbuj zrobić to tak szybko, jak to możliwe!

load...