Jak pozbyć się mrówek w domu na zawsze: wszystkie produkty krajowe i zawodowe

Można przyjść do kuchni, żeby trochę odpocząć przy filiżance herbaty i odkryć tam hordy zwinnych czerwonych mrówek, biegają po podłodze, mebli i innych przyborów kuchennych. Aktywacja wiosną i latem, naruszają komfort i harmonię utworzony z takim trudem. Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się mrówek w domu na zawsze, wydalając tych nieproszonych gości z domu? Za pomocą tych metod ludowych i skutecznych środków produkcji przemysłowej. Oni pomogą znaleźć i zneutralizować niewielki, ale mocny przeciwnik.

load...

Zawartość:

Wróg musi znać osobiście – biologiczne mrówki

Mrówki – pracoholikiem świat owadów, charakteryzujące się szczególnym trwałości i spójności. Chociaż nie są one jako odrażające jak na przykład karaluchów, pluskwy, lub, muchówki i widłogonki, ale mają znaczną wadę, w porównaniu z nimi. Faktem jest, że aby pozbyć się mrówek w domu jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli zapominać o czasie ich rozliczenia Niech proces ma swój bieg.

Mrówka faraona

Razem na naszej planecie istnieje ponad 12.000 gatunków mrówek. Są one bardzo wytrzymałe, a ponadto może dominować inne owady. Zamieszkuje lasy, pustynie, niektóre typy nawet przetrwać mrozy Kamczatka ponad 50 stopni, po prostu wpada w stan podobny do hibernacji.

load...

W kuchniach mieszkań i domów często osadza się drobny, ale doświadczonych mrówka faraona, który jest również nazywany imbir. Żywe insekty takie kolonie o strukturze hierarchicznej.

Kwasy przydzielone mrówki faraona tak skoncentrowany, że nawet zniszczenie mieszka w tym samym terytorium pluskwy z nimi. Możemy przypuszczać, że jest to rodzaj mały bonus. W pozostałej części tego osadnika – koszmar dla właścicieli domów. Nawet niszcząc gniazda znajdują się w macicy, nie możemy być pewni, że mrówki w domu więcej niż nie będzie przeszkadzał.

Macica czerwona mrówka

Domu. Fakt, że przebiegli gniazda budować rozproszone. Każda jednostka klasztoru ma jeden lub więcej stałych samic hodowlanych, a także setki mrówek robotnic. Tego typu gniazda, mimo zakresu akomodacji od siebie, są połączone ze sobą tworząc całą kolonię. To może zajmować całą powierzchnię budynku mieszkalnym. Nawet po zniszczeniu kilku mrowisk, będą one odzyskać ponownie, jeśli w lewo niezauważone przynajmniej jeden link. Poza tym, ten gatunek jest wysłannikiem wielu poważnych chorób.

Chemia anty-czerwone owady

Nowoczesne i zaawansowane myśliwce z kolonii mrówek mogą korzystać z pomysłem przemyśle chemicznym. Taki sposób kontroli mrówek uważa się za najbardziej skuteczne, a jednocześnie łatwy w użyciu. Można zadzwonić szkodnika lub zespół do zarządzania we własnym zakresie, przy użyciu różnych spetspreparaty. Narzędzia takie są wytwarzane w różnych formach. Ich głównym urok polega na tym, że wystarczy, aby przeczytać załączone instrukcje i wykonywać zalecenia prostego producenta.

Jak to profesjonalny Exterminator

Najskuteczniejszym i najprostszym sposobem, jak przywieźć mrówki – pomoc specjalistów. Spowodowany przez zespół Exterminator działa w kilku etapach:

 1. Dokładnie sprawdź obszar w celu wykrycia wszelkich możliwych gniazd.
 2. Procesy

 3. Odkryto miejsc gniazdowania i okolic z wody, pary, chemikaliów, środków biologicznych.
 4. Ocenia wynik tego działania.

Wynikiem spetsbrigad oceniano po upływie trzech miesięcy. Z reguły, jest zawsze dodatni. Jedyną wadą jest to, co jest związane z tym sposobem postępowania z mrówki – wyższe koszty w porównaniu do samodzielnego leczenia.

Profesjonalne leczenie gorącej

Szczególnie skuteczne spraye

Owadobójcze. Aerozole rozpyla się bezpośrednio na mrowisko wykryte. Sposób powlekania może być zmieniony z drobnego sprayu z silnym strumieniem. Przewaga nad innymi formami spraye jest możliwość penetracji agentów ukrytych miejscach o ograniczonym dostępie. Na przykład, takie jak szczeliny między stoły i szafki, listwy przypodłogowe, sufity, niszowych i innych zagłębieniach. Ale to narzędzie pomoże pozbyć się mrówek gospodarstwa domowego tylko na chwilę.

Spray szybko działa, ale nie na długo

Wybór sprayu, należy zwrócić uwagę na obecność w składzie substancji, takich jak cypermetryna, tetrametryny. Zapewniają one wysoką skuteczność. Jako pomocniczy środek wiodących producentów korzysta piperonylobutoksydu. Jakość owadobójczy, oprócz podstawowych funkcji, a także dba o warstwę ozonową ziemi, nie niszcząc go, więc nie zawierają freon.

Jak owadobójcze żele

Stosowanie żelu do zwalczania mrówek gospodarstwa domowego w domu, wskazane jest, jeśli nie można znaleźć przemieszczenie gniazda. Owadobójcze żel może działać jak mrówki robotnice i wszystkich ich rozliczenia, w tym macicy. Fakt, że jad zawarte w kompozycji, to nie działa na raz. Dlatego, mrówki, degustacja potraw, czas wrócić do gniazda, gdzie trucizny inni koloniści, w tym macicy osobnika. Po miesiącu ciężkiej walki nie ma co liczyć na szansę powodzenia.

Również owadobójczy żele są odpowiednie, jeśli jako środek do zwalczania mrówek wybrać pułapki elektrycznych, które działają od gniazdka, takie jak „Raptor”. Takie pułapki są nieskuteczne, ponieważ tylko wpływać na osoby pracujące, absolutnie żadnego wpływu na mieszkańców głównego gniazda.

Plus formy insektycydów – tempo niszczenia pasożytów do kilku godzin. Ale to trzeba mieć na uwadze, że aerozole są w stanie zniszczyć tylko mrówki robotnice a może kilka gniazd. Jednocześnie serce kolonii pozostają nienaruszone i szybko powraca do swojego pierwotnego stanu liczby.

0. Bane jak żel

Gotowe i domowej roboty pułapki z trucizny

Ciekawe i wygodnym środkiem mrówki w mieszkaniu – trucizny przynęty. Jak to działa jest prosta. Mrówki robotnice są zwabiony delikatność, przesuwane do pojemnika i jeść zatrute posiłek. Część posiłku będą wykonywać w gnieździe dla zwierzęcia matki. Tak więc, cała kolonii matryce z mrówek roboczych, a kończąc na macicę. W tym samym hobby i ludzi będzie całkowicie bezpieczne, ponieważ trucizna ukryta w pułapkę i nisko toksyczny dla nich.

Pewna analogu takiego pułapkę mogą być wykonane z własnych rąk. Będzie to wymagało:

 • Mały spodek lub plastikową osłonę;
 • Proszek kwasu borowego lub boraksu;
 • Miodu

 • Lub zacięcie.

To działa tylko taki mechanizm:

 1. Spodek wylał kwas borowy, w całości przykrywa dno.
 2. średnim kapała dżem lub miód.
 3. Próbuje dostać się do słodyczy, mrówki brudzą w kwasie, podnosząc ją później w mrowisko.
 4. Jest to szkodliwe dla jej mieszkańców.

5. Pułapka

Trucizną dla mrówek. Pułapki o przedłużonym działaniu – to skuteczny sposób, aby pozbyć się mrówek w domu, który pracuje na maksimum, gdy zainstalowany prawidłowo.

Najlepiej jest umieścić te pułapki i wykorzystywać wszelkie inne środki walki, wybierając następujące lokalizacje:

 • Ant utworów – przynęta jest umieszczony bezpośrednio na szlaku, lub bardzo blisko niego, by owady dobrze usłyszał pochodzących z jej zapach zatrute traktuje; stawy
 • ścian i podłogi, posadzki krawędzi – poprzez takie otwory mrówki przeniesione z gniazda do swojej siedziby;
 • Rzadko usuwane i utknął miejsce zamieszkania – do mebli, jego stawy;
 • Podłogi na loggie, balkony i spiżarni;
 • Graniczące ścianę śmieci rynny;
 • Otwory lli_1.

Czasami mrówki są w stanie podjąć ochota bardzo nietypowych siedliskach, takich jak kieszeni marynarki lub jednostki systemowej komputera.

Ważne! Sprawdź pułapki powinny być umieszczone co najmniej raz na kilka tygodni. Pozwoli to uniknąć pułapek środka suszącego lub zablokowania ciała mrówki, które ograniczają dostęp do owadobójczy swoich braci.

1. Popularne kredą „Masha”

Pyły i ołówki do użytku domowego

Najbardziej dostępne pyły i ołówki. Tylko oni mają niską toksyczność i zapewniają długą i przewlekłą walkę z pasożytami złożonych w domu. Wystarczy regularnie sporządza w pasach wzdłuż torów mrówek. Zazwyczaj zarys listwy krawędzi mebli kuchennych, parapetów. Udowodnił jej niewielka „Masha”, nietoksyczny dla ludzi i pozbawione wyraźnym zapachu.

Ponadto, linia przebiegająca wokół pokoju, więc płytkie lub ograniczenie migracji w żelu nadmierne owadów.

Mikrokapsułki i upuść działania z trwałego efektu

Interesującą nowością hiszpańskiego koncernu Quimicade Mungui – mikrokapsułki „Ksulat”. Ten lek jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, ale bardzo agresywny przed owadami. Wystarczy pojedynczy zabieg, aby pozbyć się mrówek gospodarstwa domowego co najmniej sześciu miesięcy. Narzędzie nie zapach, nie pozostawia smug i zacieków na meblach. Ta „Ksulat” zawiera potrójną dawkę śmiercionośnych substancji mrówek.

8. Krople mogą być śmiertelne

Tak więc, cypermetryna wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, tetrametryna wywołuje porażenie i śmierć i piperonylobutoksyd mnoży efekt dwóch pierwszych poprawy penetracji substancji do ciała owadów. Nakłada się na powierzchnię materiału suszy się, a następnie przeprowadza przez mrówki biegnące przez całe pomieszczenie. Inną zaletą takich mikrogranulek – nie są uzależniające zawsze utrzymanie skuteczności.

Od czerwone, czarne i domów mrówki, rozliczonych w mieszkaniu, to pomoże pozbyć się narkotyków „Śmierć drop”. Jest to klarowny żel, zapakowane w tubie polimerowej zawierającej fipronil i zeta-cypermetrynę. Wystarczy umieścić środki do podłoża, który następnie rozkłada się w miejscach publicznych i ruchu owadów. Podłoże dobrze jest użyć „przynęty” dom, który symuluje znajome otoczenie mrówek.

Przed obróbką chemiczną, konieczne jest, aby ukryć naczyń, a co możliwe, aby balkon. Po pracy z powyższych i podobnych leków cuisine koniecznie wietrzyć. Procedurę tę przeprowadza się przez co najmniej pół godziny. Praca ze środkami owadobójczymi, zawsze nosić rękawice ochronne. Zwierzęta są mile widziane w tym czasie lepiej zaizolowane.

6. Trucizny powinny być bezpieczne dla zwierząt

Tradycyjne metody przeciwko kolonii mrówek

Chemikalia są proste, praktyczne i skuteczne w walce z nieproszonymi owadami. Ale ten środek na mrówki w domu jest niepożądana w użyciu, jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta są. Mimo deklarowanej bezpieczeństwa, wykaz środków ostrożności podczas używania aerozoli lub małe każe nam myśleć inaczej. W tym przypadku, jako alternatywa do stosowania okazały tradycyjnych metod dziesięcioleci.

Bezpieczne zwalczania owadów za pomocą przypraw

Nawet nasi przodkowie, stwierdzono, że mrówki nie tolerują silne zapachy. Wszystko, co istnieje w domu pachnącego mającym wyraźny smak, może zostać rozszerzony w miejscach, gdzie owady, jak również wzdłuż wykrytych ich ścieżki. Ustawa takie środki nie na długo, tylko do czasu, gdy zachwiania zapach. Dlatego odstraszacz muszą być regularnie aktualizowane.

Jako środki nadają aromatyczne:

 • Ząbki czosnku, pokrojone na kawałki;
 • Liść laurowy;
 • Suszone pąki ziele angielskie (goździk);
 • Skórki owoców cytrusowych (cytryna, pomarańcza, grejpfrut);
 • Proszku

 • Kurkuma;
 • Proszek

 • Lub cynamonu;
 • Tansy lli_1;

  Piołunu lli_1.

5. Aromat czosnku działa otpugivayusche

Wszystkie te narzędzia są bardziej niż prewencyjny, a nie śmiertelne. Dzięki ich pomocy, aby pozbyć się mrówek w domu nie będzie działać wiecznie.

Niewidzialna przeszkoda lub aromaterapia

Odstraszyć mrówki olejku jest również dobre. Wysoka skuteczność ma następujący skład:

 • Etanol – 250 ml;
 • Olejek mięty – 20 kropli;
 • Olejek lawendowy – 10 kropli.

Mieszaninę rozcieńczono z zimną wodą tak, że wylot okazało 500 ml preparatu. Kompozycję tę wlewa się do butelki z rozpylaczem i rozpyla dziennie ścieżek mrówek co najmniej siedem kolejnych dni. Przed użyciem opryskiwacza wstrząsnąć. Zazwyczaj mrówki przejść na drugi lub trzeci dzień. Procedura jest pożądane, aby powtórzyć maksymalnie dziesięć dni, a nawet po opuszczeniu, mrówki wysłać swoich skautów, aby sprawdzić sytuację. Wszechobecny zapach mówi im, że powrót nie jest tego warta.

Ponadto mrówki nie mogą znieść zapachu:

 • Naftową;
 • Met lli_1;

  Terpentyny lli_1;

 • Amoniaku.

5. Lavender

Jak zmylić ślady mydła

Okazuje się, że nie tylko mydło eliminuje bakterie i mrówki. Posiada zdolność zmyć ślady substancji chemicznych, które opuszczają tych owadów podczas podróży. Miej oko na mrówki nie są po prostu tak, oraz w celu ułatwienia kolejnych ruchów, w szczególności, aby znaleźć drogę z powrotem do gniazda. Aby zdezorientować owady do obsługi wystarczającej ścieżki lewej wody z mydłem. Gotować trzeba dokładnie wymieszać:

 • Pół litra wody;
 • 1 godzina. L. Jakakolwiek ciecz mydła lub detergentu.

Ta metoda jest dobra, ponieważ jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Trucizna przepis borowego

Kwasowej. Kwas borowy jest sprzedawany w aptekach regularnych, działając na mrówki zabójcy. Ona jest w stanie nie tylko zniechęcić tych owadów, powodując ich do poszukiwania nowych terenów lęgowych i niszczy je. Aby pozbyć się wszystkich mieszkańców mrowiska, użyj następującej receptury, biorąc:

 • 1 worka kwasu borowego (10 g);
 • łyżeczka cukru (można zastąpić miodem);
 • Żółtko jajko na twardo.

6. Kwas borowy

Wszystkie składniki dokładnie wymieszano. Otrzymaną mieszaninę rozkłada się w porcjach, w miejscach, gdzie mrówek. Trzeba także rozmaz cokołu i mrówki wymarszu. Jedzenia produkowanej żywności, owady umierają powoli. W tym czasie udaje im część produkcji nadana ich mrowisko macicy. W ten sposób, przez 10-15 dni twój pokój będzie usuwany z nieproszonymi gośćmi.

Kilka bardziej ludzki, a nie środkiem do ochrony przed mrówkami

 1. Szkodliwy wpływ ma również semoliny lub mąki kukurydzianej. Jeśli rozpraszają wzdłuż szlaków mrówki, owady pewnością obraził i smak potrawy. Gdy w żołądku, przysmak znacznie pęcznieje, powodując śmierć. Jest równie skuteczny wiertła pracy, drożdże piwne i ocet.
 2. Drożdży

 3. Rozcieńczyć w szklance wody, aż bzdurny, lepką masę. Do otrzymanej substancji dodano niewielką ilość cukru. Pokryte mieszaniną wszystkich miejscach, w których mrówki były postrzegane klastrów i szlaków ich przemieszczania.
 4. Buru zmieszane z cukrem w równych proporcjach. Uzyskaną mieszaninę posypuje się wzdłuż torów mrówek.
 5. Fusy

 6. Zmieszane ze słodkim syropem, sokiem owocowym lub konfiturą. Mrówki są przyciągane takiej kompozycji, a po degustacji to, umierają.
 7. Jeśli chcesz pozbyć się czerwonych mrówek w mieszkaniu na miejscu, na przykład w celu ochrony słoik z miodem lub dżemem, przechowywane w szafie, to pomoże nierafinowane oleje roślinne. Jego jasny smak naprawdę nie lubię mrówek. Jeśli smar słoik z zawartością słodkiej na krawędzi, owady nie będą w stanie przejść przez wyznaczonego progu. Bariera powinna być regularnie aktualizowana, dzięki czemu nie traci właściwości ochronne.

8. Trujące posiłek powinien być smaczne

Jak znaleźć i zniszczyć mrowisko

Jeśli pomimo wszystkich środków podjętych liczba mrówek nadal rośnie, istnieje ryzyko, że nie są one po prostu wyglądał na wizytę.

Do treści ↑

load...