Jak pozbyć się moli w domu

Jeśli nadal uważasz, że za pomocą naftaliny można uniknąć plagi moli, to żyją w ostatnim stuleciu. Naftalenu w tej kwestii jest całkowicie bezużyteczny. Podobnie jest bezcelowe motyli Chasing latające wokół domu, bo będziesz prowadzony dla mężczyzn, które nie przynoszą swoje rzeczy nie zaszkodzi. Aby Pest Control, aby była skuteczna, musi być najpierw jasno określić miejsce siedlisk mole. Więc w tym artykule będziemy mówić o tym, jak pozbyć się moli raz na zawsze.

load...

Istnieje wiele gatunków motyli: meble, ziarno, kapusta, żyto, wosk, dywan (ten typ otrzymał drugie imię „carpet beetle”, ponieważ ta ćma uwielbia jeść wyroby skórzane), mole spożywcze – jak pozbyć się wszystkich szkodników istnieje tak wiele przepisów kulinarnych , Wszyscy eksperci ma około 30 gatunków tych nieznośnych stworzeń.

Należy zrozumieć, że od samego początku kret – to nie tylko motyl ze skrzydłami, jest też gąsienica, a na dodatek jaj. Dlatego też, po raz kolejny, że dążenie do motyli – to jest w rzeczywistości, zniszczenie nieszkodliwy samca, natomiast samicy, aktywny leżał w swoim szafy jąder piękny srebrzysto-biały kolor. Trzeba będzie czekać przez krótki czas, gdy światło będzie głodny gusenichka z których faktycznie mają cierpliwości, aby pozbyć.

Mol kuchnia

Jak pozbyć się moli kuchennych? – To pytanie dręczy wielu ludzi w obliczu nieprzyjemnych gości w swoich zapasów różnych produktów, zboża, orzechy. Najbardziej niebezpieczne mola do kuchni – ćma ziarno. Ofiarami jego larwy są najczęściej suszonych owoców, mąki i zboża. Najbardziej komfortowych warunków dla ćmy kuchnia brak wentylacji na tle wysokiej wilgotności.

Tak więc, w jaki sposób pozbyć się ćmy ziarna? Po pierwsze musimy zapewnić bezpiecznych produktów pamięci masowej, a mianowicie, aby przenieść je w szczelnie zamkniętych pojemnikach, przynajmniej związać w szczelnych workach foliowych. Jeżeli produkty zostały poddane silnym prądem, będzie musiał rozstać się z nimi, wysyłając je do kosza, ponieważ przy takich produktów w żywności jest niebezpieczne dla zdrowia. Te same produkty, w których owady są rozliczane trochę, trzeba dokładnie uporządkować i wysuszyć w piekarniku z drzwi uchylone przez 15-20 minut w temperaturze 60-70 ° C Jeśli jest to pożądane, a mikrofalowa może być stosowana do tego celu.

load...

Kolejnym etapem badań nad problemem, w jaki sposób pozbyć się ćma żywności: wszystkie szafki i półki, na których były przechowywane do tej pory produkty dotknięte należy myć ciepłą wodą z mydłem, a następnie wytrzeć czystą wodą. Po oczyszczeniu szafy każdą szczelinę i każde gniazdo jest konieczne, aby nie trafić z pędzlem zamoczonym w ocet. Kolejne szafy wietrzyć aż oni są całkowicie suche.

Mamy nadzieję, że będzie w stanie zdecydować, niezależnie pytanie – w jaki sposób pozbyć się moli zbóż i innych ćmy kuchennych.

Pokój mola

Jeśli kuchnia mola realizuje głównie tylko w ciepłym sezonie, kret pokój może drażnić przez cały rok, niezależnie od wydajności kolumny termometru. Wełniana molowych (to koshmovaya, futro, filc) zdolny do namnażania i pomnożyć przez 12 kolejnych miesięcy. Ten rodzaj ćmy zjada dużo przydatnych rzeczy: futro naturalne aksamit, filcu, piór, wełny, introligatorskich, wosk … lista mogłaby trwać w nieskończoność. W drodze do jej „żywność” molem w stanie przegryźć plastikowe worki i tkaniny syntetycznej. Gąsienice motyli przetrwać w temperaturze pokojowej zmniejsza się do 0 ° C i cicho, bez jedzenia przez miesiąc. Każdy przedstawiciel ćmy można nazwać długowieczne, bo kret mieszka około dwóch lat, mając czas na znaczny okres czasu zepsuć wiele przydatnych i niezbędnych rzeczy ludzkich.

Powstaje naturalne pytanie, w jaki sposób pozbyć się woskowej ćmy, wełna i inne piękności z apetytem dzielny? Dotknięte rzeczy, niestety, muszą obsługiwać przygotowań fuzyjnych opartych na dichlorfosu, lub w jakikolwiek sposób. W tej chwili nie ma bardziej radykalne środki, za pomocą których możemy pozbyć gąsienic ćma. W dichlorfosu dodatku jest jedynym niezawodnym środkiem do zwalczania chrząszcza dywan.

Jak pozbyć się larwy ćmy? Jako środek ostrożności, można korzystać ze świeżego powietrza i silnym świetle słonecznym. Nie jest żadną tajemnicą, że mole nie boją się tych rzeczy, które są stale wykorzystywane przez człowieka. Zimowe ubrania, które latem są przechowywane w szafce w potrzebie ochrony tymczasowej z molami. Przed przechowywaniem odzieży należy dokładnie wyprać i wyczyścić od gusenichka ich ćmy posiłek wolą zacząć spocone i brudne plamy, jedzenie z dala tkaniny całkowicie z brudem. Oczyszczone produkty z wełny i futra są pakowane w torebki z tworzywa sztucznego, warstwa najlepiej nadaje się w szczególny pokrywy z grubego papieru impregnowanego termitów leku. Przed spakować rzeczy, wstrząsnąć je dobrze – kret nie jest bardzo mocno przywiązuje swoje jaja do włókien tkaniny i futra, więc są one łatwe do odlecieć.

Przygotowania przed molami

Często można znaleźć w sklepach oznacza zniszczenie ćmę w formie klasycznych tabletek, aerozoli lub płyt. Prawdopodobnie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie – to brykiety i pelety, które działają na podstawie stopu kamfory i naftalenu. Tradycyjnie tabletka jest umieszczony na górze szafy. Ponieważ pary kamfory i naftalenu ciężkiego, stopniowo spadać w dół i nie pozwól Motyle ćmy składają jaja na transakcję z ubrań przechowywanych w szafie. Wydaje się, że środki te zostały już sprawdzone więcej niż jedno pokolenie i działa idealnie, ale są one bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, zwłaszcza z silnym stężeniu.

W nowoczesnych płytach antimolevyh brak nieprzyjemnego zapachu. Producenci zachęcają nabywców w tym takich płyt zniszczyć MOL i larwy, jak również powstrzymywać carpet beetle i chrząszcze dywan. Fundusze te będą służyć Ci wiernie przez sześć miesięcy.

Może Sami cywilizowane środki, aby rozwiązać problem, jak pozbyć się moli, można nazwać sekcję termitów. Takie urządzenie może przenosić zapach rumianku, mandarynka lub lawendy. Istnieją również specjalne sekcje dla ochrony ubrań i rzeczy delikatnych dziecięcych. Aby doprowadzić do sekcji działanie termitów, należy usunąć z taśmy ochronnej opakowań, a następnie umieścić w górnej części obudowy. Termitów działanie jednego odcinka wystarcza na to, aby przedłużyć par Killer Moth 0,5 m3. Pod koniec 4-6 miesięcy stare odcinki są zastępowane nowymi.

Jednak sekcje termitów też trzeba uważać, są ostrzeżenia na opakowaniu, że ponad dwie płytki w pomieszczeniach do 15 m2 nie może być używany. Oznacza to trzymać poza zasięgiem rąk uciesze dzieci, z dala od żywności. Wszystkie te środki ostrożności wyraźnie wskazują, że te środki odstraszające są toksyczne i stwarzają zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.

Alternatywą dla preparatu chemicznego mogą być produkty naturalne i tradycyjne receptury, które cieszą się powodzeniem u wielu pokoleń zabijać ćmy.

Środki ludowe przeciwko ćmy

Tak, tak, zgadliście – rozmowa zaczniemy z naftalenu. Nasze babcie bardziej skutecznych środków dla moli i nie wiedziała, a nigdzie nie wiedzą. Jednak, jak gdyby byli rozczarowani, aby dowiedzieć się, że naftalen jest w stanie odstraszyć od ubrań i rzeczy tylko motyle ćmy, ale nie ich larwy i jaja. Ponadto, ostatnie badania wskazują, że lotny naftalen jest sklasyfikowany tylko jako dość silne rakotwórcze, które prowadzi do rozwoju zwierząt domowych i ludzi raka niebezpieczny.

Tak, to w jaki sposób pozbyć się woskowej ćmy, żywności i innych nieprzyjemnych przedstawicieli tych owadów bez zagrożenia dla zdrowia? Skuteczne naturalne repelenty przeciwko ćmy są jodła i lawendy olejki eteryczne. Lavender kwiaty mogą być umieszczone w woreczku z gazy i umieścić na półkach w szafie, lub powiesić w miejscu, gdzie większość ma zamiar poprosić. Inna opcja – wymaz z bawełny, która jest nasączona olejku olejku i umieszczone na półkach, gdzie są przechowywane rzeczy. Mole nie lubią te zapachy i mieć pewność, aby wyjść z domu.

Motyle mole nie tolerują inne zapachy: papryka, tytoń, mydła truskawka, wysuszono skórka pomarańczowa, czosnku. Czosnek – wierny asystent w rozwiązywaniu problemu, w jaki sposób pozbyć się ćmy zbóż. Ząbki czosnku można umieścić w bankach, gdzie jest on przechowywany zboża i ćmy nigdy nie rozpocząć. Owad ten nie może się ostać, a zapach emanujący z liści roślin domowych, takich jak geranium i Coleus ( „Krapivka”). Rośliny te wymagają minimalnej opieki, a wielu z nich uprawia do zwalczania owadów. Świeże liście geranium, od czasu do czasu, aby zastąpić starą szafę.

Jednak uciekając się do preparatów ziołowych, warto pamiętać, że służą one jedynie jako repelenty, co oznacza, że ​​odpychają ćmy motyle, chroniąc w ten sposób rzeczy w szafie przed inwazją szkodników latających. W takim przypadku, jeśli kret już zajmować swoją szafę, no bukiet lawendy Ci nie pomoże. Do zwalczania gąsienic i jajka mole nieuchronnie trzeba używać środków chemicznych.

Staraliśmy się powiedzieć, w jaki sposób pozbyć się moli kuchennych, i co należy zrobić, jeśli kret rozpoczęła się w rzeczy w szafie. Ale najważniejsze – jest zapobieganie moli w swoim mieszkaniu w zasadzie pre-wykonując odpowiednie środki zapobiegawcze. Chcemy mieć w swoim domu nie wykazują niepożądanych gości.

load...