Jak pozbyć się moli: chemii gospodarczej i środków ludowej na ćmy w szafie w kuchni

Jeśli karaluchy jakoś nagle i niepostrzeżenie szybko zebrał swoje rzeczy i opuściła większość domów i mieszkań, kret pozostaje naszą wierną towarzyszkę, kontynuując apetyt święto na płaszcze, swetry, spodnie, spódnice, kamizelki i inne gadżety, które są w naszych domach szerzy. Jak zwalczyć apetyt trochę zuchwały i Gluttons, raz na zawsze pozbyć się moli, staramy się radzić sobie dziś z wami.

load...

Zawartość:

Moth niezgoda

Zanim nauczysz się jak radzić sobie z molami, powinni zrozumieć, z kim mamy jeszcze do zrobienia, bo kret jest inna, przynajmniej dla nas, że kret, że chiński – wszystko na jednej osobie. Istnieje około 14 gatunków ćma z jeszcze większej liczby podgatunków. Nie jesteśmy entomolog i wiedzieć, co trochę irytujące stwora imieniem nie są wymagane, więc cała mol, żyjących w naszych domach, można podzielić na dwie główne grupy:

mole – preferuje święto na, jak można się domyślić z nazwy, ubrania. To jest prawdziwy smakoszem. Nadal iść i szukać. Co mam do ust nie weźmie. Pończochy nylonowe, syntetyczne bluzki? No naprawdę, dziękuję, nasz produkt natury Daj: wełna, futro, aksamitne, dobrze, w najgorszym wypadku, może być przerwany i jedwab. Mole kocha wygoda, komfort i spokój ciepłych i suchych szafy.

load...

Kuchnia mol – mieszka w kuchni i innych obszarów ciepłych i wilgotnych o słabej wentylacji, która przechowuje wszystkie rodzaje zbóż i ziaren. Szczególnie uwielbiam święto na mąkę, płatki owsiane i gryki, ale znacznie gorsze od nich o przydatności jego ryżu nie jest bardzo atrakcyjna. Cóż, co mogę powiedzieć, warga nie jest głupcem.

Dlaczego liczba moli wzrasta?

Wydawałoby się, stają się coraz bardziej cywilizowane i coraz bardziej oddalają się od natury. Tu i karaluchy, biedny człowiek, nie mógł utrzymać taki szybki postęp i zadufany ćmę. Tak, po prostu ta dziewczyna bardzo lubi luksus i bogactwo, i rzeczy wykonane z naturalnych materiałów jest naprawdę luksusowy dziś. Z rosnącego dobrobytu i wzrostu siły nabywczej, a tym samym mają ćmy mają więcej smakołyki.

Skuteczne sposoby, aby pozbyć się moli

Wyrzucony z szafie owady

Kiedy widzimy kreta, tylko na pewnym poziomie podświadomości, mimowolne zerwać i zacząć gonić za nią. Wyczuwać to, delikatnie mówiąc, trochę. Fakt, że zabije, zwykle małe motyle w kolorze kremowym, które są nieszkodliwe mężczyźni nie posiadają nasze rzeczy nie ma zagrożenia, podczas gdy kobiety są cicho kontynuując opóźnienia w szafie jaj srebrno-biały, że wkrótce Hatch małe, ale żarłoczne gąsienice, Przede wszystkim będą one miały na brudnej spoconych plamy, więc trzeba zacząć walkę z dokładnego czyszczenia i prania ubrań przed przechowywaniem.

Te gąsienice ćmy bardzo wytrwały: cicho wytrzymują temperatury do 0 stopni i miesiąc może obejść się bez jedzenia. Mieszka moli średnio około dwóch lat, aby stworzyć w tym czasie może być bardzo, bardzo dużo. To właśnie z powodu niezwykłej witalności, wytrzymałości i płodność ćmy pozbyć Jest to niezwykle trudne, ale możliwe.

Należy pamiętać, że gąsienice ćmy nie może stać się świeżym powietrzem i jasne światło słoneczne, więc rzeczy, które możemy nosić cały czas, mole nie boją. Usuwanie ciepłe zimowe ubrania i futra w szafie na lato, po czyszczeniu należy umieścić je w szczelnie zamkniętych workach plastikowych lub specjalnych pokrowców do przechowywania ubrań z termitów narkotyków.

Dotknięte spożywane rzeczy, które nadal mogą być zapisane, należy traktować dichlorfosu, wciąż pozostaje najbardziej skutecznych środków gąsienic ćma.

Uwolnij kuchnię z „agresorem»

W domu trzeba przechowywać wszystkie artykuły spożywcze nie są w pudełkach, toreb i opakowań, w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Mimo, że kuchnia jest umieszczany moli często przechowywane w długich produktów, konieczne jest, aby sprawdzić, nawet tylko zakupione zboża i mąki.

Słoik z mąki jest pożądane, aby umieścić kilka ząbków czosnku i półki z torby zbóż miejsce z papryki, które odpychają ćmy nienasycony apetyt.

Okresowo niekoniecznie poprzez rezerw zbożowych do terminowego wykrywać podejrzane i podjąć odpowiednie środki. Silnie produkty dotknięte jest lepiej wyrzucić, ale ci, którzy nadal mogą być zapisywane, należy uporządkować, przesiać i smażyć w kuchence mikrofalowej lub piekarnika na 15-20 minut w temperaturze 60-70 stopni.

Porady Wideo środków medycznych zwalczania ćmy

Preparaty z ćmy

Tabletki i granulki – tani i wesoły

Te środki radzenia sobie z ćmy to fuzja kamfory i naftalenu. Umieszczenie ich musi być na górze szafy od ciężkie kamfory i naftalenu opary upaść, nie pozwalając Motyle ćmy składają swoje jaja. Są to środki te są bardzo dobre, ale nie szczególnie przyjazne dla środowiska i bezpieczeństwa.

Termit płytka na ćmy, chrząszcze i dywan chrząszczy

Płyty są pozbawione specyficznego zapachu. Niszczenie mól i jego larwy, ale także zniechęcić carpet beetle chrząszcze i dywan. Będą Ci ostatni około sześciu miesięcy.

Sekcje ćmy – najbardziej „cywilizowane” chemia

Prosta i łatwa w użyciu. Większość z nich posiada przyjemny zapach rumianku, lawendy i mandarynki. Są one przymocowane do specjalnego naklejki do wnętrza obudowy. Okres ważności wynosi 4-6 miesięcy i strefa oddziaływania – około 0,5 metrów sześciennych Pomimo faktu, że na rynku można znaleźć sekcję ćmy dla ochrony delikatnych rzeczy dla dzieci, nie należy zapominać o toksyczności jakichkolwiek chemicznych środków odstraszających i nie przekracza dopuszczalnej liczby odcinków w konkretnej dziedzinie.

Jak pozbyć się ćmy ludowych środków zaradczych

Oprócz toksycznych leków termitów chemicznych, z których wiele jest silne alergeny i czynniki rakotwórcze w walce z molami, można użyć bezpieczne i naturalne środki babcię.

Ułożyć w szafy pachnące torby z lawendy lub bawełniane gaziki nasączone suchych lawendy lub jodły olejku. Nie podoba mi się kreta i zapach tytoniu, pieprzem, skórką pomarańczową i mydłem truskawkowym. Dostać się na parapet i geranium Coleus i zawsze pod ręką, naturalnych środków dla moli. Para świeżego ściągaczem niezawodnie chroni przed Motyle ćmy.

Jednak nie należy zapominać, że pieniądze ludzi jest bardziej prewencji, ponieważ są one przede wszystkim zniechęcić ćmy i gąsienice motyli mają do czynienia z chemią, więc regularnie sprawdzać swoje spożywczych i odzieżowych sklepów i terminowo do przeprowadzenia działań zapobiegawczych.

Nick Levchenko

load...