Jak pozbyć się łupieżu – szampon lub wizytę do specjalisty?

Zawartość:

Łupież – problem, który pojawia się od czasu do czasu w ogóle, i, niezależnie od wieku i płci. A problem zyskuje tyle kłopotu! Nie należy nosić ciemne rzeczy, robiąc włosy, należy upewnić się, że włosy nie pozostają ślady łupieżu, jest to niewygodne, aby usunąć korek – i wydaje się, że spadnie „Snow” z głowy. Ogólnie rzecz biorąc, wiele wad, zalet – zero, więc konieczne jest, aby rozwiązać ten problem i pozbyć się go tak szybko, jak to możliwe. Pierwszy asystent w bezwzględnej walce będzie specjalne szampony.

load...

Kwalifikacje szampony

Szampony są podzielone na dwie kategorie: profilaktycznych i leczniczych. I obaj zawierać pewne elementy:

  • Roślinny: szałwia, rumianek, mięta i inne;
  • Piriton cynku oktopiros – składniki te mają aktywność antybakteryjną;
  • Ketokonazol – o aktywności przeciwgrzybiczej;
  • Siarka, kwas salicylowy – złuszczają martwej skóry cząstki skorupy i naskórek;
  • Składniki, które zmniejszają swędzenie i łagodzą podrażnienia.

Aby wybrać odpowiedni środek na łupież, należy zwrócić uwagę na szampon z jednej kategorii. Doradztwo w zakresie właściwego doboru można dać tylko eksperta – są lekarze, którzy są zaangażowani w leczeniu włosy – trichologists. Lekarz sprawdza nie tylko kondycję włosów, ale również wyznaczenie dodatkowych badań przez innych specjalistów w razie potrzeby. Po tym wszystkim, przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę łupieżu, a następnie zająć się jej leczenia.

Często osoby korzystające szampony profilaktycznych, na przykład, znane wszystkim Head & Shoulders, długo czekać na pozytywny wynik, a nie widząc, skrytykował producentów w niskiej jakości produktu. Ale czasami jest to konieczne, aby podnieść szampon indywidualnie i uczynić to tylko apteki, raczej niż do najbliższego rynku. To problem można rozwiązać w stosunkowo krótkim okresie czasu.

load...

Zdarza się również, że łupież jest spowodowany przez zmęczenie lub zaburzenia przemiany materii. W takim przypadku można spróbować zmienić tryb dnia, stosować się do diety, a wszystko ułoży się. Jeśli jednak, aby poradzić sobie z tą sytuacją i nie działa, jedynym rozwiązaniem będzie wybrać odpowiedni szampon. Przy wyborze środków traktować ze szczególną starannością, i nie zapomnij wziąć pod uwagę rodzaj włosów.

Szampon do włosów suchych

Nawiasem mówiąc, łupież może wystąpić w najbardziej nieznanych powodów – takich jak w wszystko ciało jest normalne, a proces metaboliczny jest zgodnie z harmonogramem i łupieżu wszystkie wylewki i leje. Na przykład, jeśli masz suche włosy, to jest to, co może być przyczyną łupieżu. W takich przypadkach należy użyć specjalnych szamponów – nie tylko te, które traktują ten problem, ale również odżywiają włosy, nawilżają i regenerują ich strukturę. Można przejść przez kurs masażu, ale powinno to być zrobione tylko na zalecenie lekarza trichologist.

Szampon do włosów przetłuszczających się

Wydawałoby się, tu gdzie jest łupież na tłuste włosy – nie wyschnie! Ale, mimo wszystko, i na taki włosach, może wystąpić ten problem. Tutaj walka jest nie tylko na celu zajęcie sam problem, ale także fakt, że lekarstwem włosy. Tak, to jest utwardzana – dla zwiększenia tłustości włosów – naruszenie gruczołów łojowych. Do takich środków zapobiegawczych włosów dla łupież: szampony, maski lub balsamów, na pewno nie pomoże, tylko pogorszyć sytuację, ale traktowanie przez farmaceutów, obok badań i doświadczeń – to jest to, czego potrzebujesz.

Szampony lecznicze

Szampony, które rzeczywiście można traktować włosy i skórę głowy, zwane uzdrowienia. Wszystkie marki kosmetyczne pozycjonować swoje szampony do łupieżu jako leczenie, ale tak nie jest. Tak, tam jest również przeprowadzone analizy i badania, a nawet do eksperymentowania, ale to tylko lekarz-trichologist we współpracy z biologa i farmaceuta może stworzyć naprawdę lekarstwo. Specyficzna kombinacja różnych składników (zarówno roślinnych i chemicznych) umożliwia za pomocą tych szamponów, pozbyć się infekcji grzybiczej, łagodzi świąd i podrażnienia na skórze głowy, wzmacnia włosy i nadać im połysk i jedwabistość.

Co robić?

Pamiętaj, że wszystkie szampony kosmetyczne, nawet najbardziej znanych marek nie są lecznicze, są one – prewencyjny. Oczywiście, muszą być skuteczne i może zapobiec wystąpieniu pojawieniem się tego problemu. Ale jeśli masz łupież od dłuższego czasu, to znaczy, że nabył skalę katastrofy. Pamiętaj, aby udać się do apteki – tylko tam można kupić tylko lekarstwo.

Nawiasem mówiąc, łupież może być spowodowane przez stosowanie szamponu. W takich przypadkach, ludzie mówią: „nie pasuje”, ale w rzeczywistości jest to przejawem reakcji alergicznych na skórze głowy składnika część szamponu. Więc może proste marki zmiana szamponu rozwiąże wszystkie problemy. Tylko tutaj musimy uważać – że łupież sama odparować, nie można w nieskończoność zmieniać szampony i czekać. Lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem i on powie Ci, jak prawidłowo dbać o włosy dokładnie.

środki zaradcze ludowej łupieżu

Oprócz wielu szamponów przeciwłupieżowych, istnieje wiele środków folk – maska ​​z szałwii, wyciąg z rumianku i korzenia łopianu. Oczywiście, bezcenne doświadczenie przodków, ale nie powinniśmy zapominać, że przez dziesięciolecia zmieniły nie tylko zioła, ale także ludzkie ciało. Dlatego metody te mogą być wykorzystywane tylko w profilaktyce – fakt, że nikt nie zaprzecza. Leczonych wyłącznie ludowych środki zaradcze nie jest konieczne – tylko pogorszyć sytuację, a następnie walczyć łupież będzie jeszcze trudniej.

Indywidualne podejście do leczenia

Bez względu na metodę leczenia wybrać, należy pamiętać, że w wielu przypadkach stosowanie szamponu nie może zrobić. Tylko odwołanie do trichologist da wynik pozytywny, ponieważ, jak wspomniano powyżej, w celu leczenia choroby, konieczne jest, aby poznać przyczynę jego wystąpienia. Łupież jest to choroba i leczenie powinno być tylko specjalistą, lub jak nie mądra kobieta lub babcia, sąsiad.

Ciało każdego z nas jest inny, i powiedzieć, jaki jest najlepszy szampon nie jest możliwe. Podejście do leczenia łupieżu muszą być izolowane – ktoś pasuje do normalnego szamponu do obecności mentolu w kompozycji, a ktoś jest zaangażowany w leczeniu przez kilka miesięcy pod nadzorem lekarza. Niedbały stosunek do łupieżu nie przyniesie duże problemy w zakresie zdrowia, a nie zaszkodzi narządy wewnętrzne, ale dobry nastrój, uśmiechy i radość do ciebie też nie dają. Zgadzam się, to jest ważne!

load...