Jak pozbyć się lęku: Psycholog

Zawartość:

Wiele osób zwraca się do psychologa z pytaniem: Jak pozbyć się lęku, depresji i gniewu na zawsze? Byłoby źle, jeśli psycholog mówi, że odkupienie jest możliwe, ponieważ lęk jest jednym z podstawowych zmysłów człowieka. Ten negatywny kolorowe emocje, które pojawia się w sytuacji niepewności co reakcja na oczekiwania czegoś negatywnego. Lęk jest różny od strachu – co do zasady, przyczyny lęku są zrozumiałe dla ludzi, a przyczyną lęku często neosoznavaemo. A jeśli bez wyraźnego powodu, a także pozbyć się lęku może być bardzo trudne.

load...

Podobnie jak reszta podstawowych uczuć (strach, przyjemność, niezadowolenie, złość), lęk ma swoją pozytywną funkcję – chroni ludzi przed potencjalnie szkodliwych zachowań, pomagając mu postawę krytyczną i selektywny do rzeczywistości, a także przyczynić się do jego socjalizacji. To może być zwiększona w ważnej sytuacji dla danej osoby, a także braku czasu i informacji.

W niektórych przypadkach, lęk przestaje wykonywać pozytywne funkcje i zaczyna szkodzić osoby. Zazwyczaj neurotyczny lęk nie jest współmierna do wagi sytuacji i nie jest związany z rzeczywistym zagrożeniem. Powody, dla przejścia normalnego lęku u neurotycznych może być wewnętrzna (fizjologiczny lub psychiczne) i zewnętrzną. Następnie pojawia się pytanie: w jaki sposób pozbyć się lęku i strachu?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest, aby prawidłowo zrozumieć przyczynę alarmu. Słynny psychoanalityk Zygmunt Freud określił go jako nieprzyjemne doświadczenia, sygnalizacja o rzekomym niebezpieczeństwie. Uważa się, jak uczucie niepewności i niemocy towarzyszy odpowiednie reakcje ciała, na przykład, kołatanie serca.

Podstawowa odpowiedź na pytanie, w jaki sposób pozbyć się lęku, depresji i rozdrażnienia, Freud walki lub ucieczki z niego, a także sposoby ochrony psychologicznej. Należą do nich zaprzeczenia ( „dla mnie to się nie dzieje”), racjonalizację ( „jest to niezbędne dla wielu uzasadnionej przyczyny”), występ ( „tylko to, co myślę i czuję, inni zbyt”), regresja (zachowanie dziecka), a inni , Dobrze i równomiernie rozwinięte funkcje zabezpieczeń ochrona jednostki przed niepotrzebnego niepokoju, ale jeśli tam jest zakręt w dowolnym kierunku, staje się problem psychologiczny.

load...

Mechanizmy radzenia sobie jak naturalne regulatory niepokoju

Ale istnieje osobista edukacja wyższego rzędu, pomagać ludziom radzić sobie z lękiem. W psychologii nazywane są mechanizmy radzenia sobie (z „miotu” angielski – ochrona).

Radzenia sobie lub radzenia sobie – kompleks działań świadomych (myśli, uczucia, zachowania), dzięki czemu osoby do radzenia sobie ze stresem wewnętrznym i dyskomfortu w stosowaniu metod charakterystyki osoby i sytuacji.

W przeciwieństwie do obrony psychologicznej, radzenie sobie są świadomi i bardziej wydajnych metod radzenia sobie z lękiem – oni dostosować do niepokojącej sytuacji, nie zakłóca percepcję rzeczywistości, a ich efekt jest długotrwały. Jak pozbyć się strachu i lęku poprzez radzenie sobie? Aby to zrobić, trzeba być w pełni świadomy trudności, aby znać różne sposoby radzenia sobie z sytuacją tego typu i w odpowiednim czasie, aby móc zastosować je w praktyce. Jakie są różne rodzaje mechanizmów radzenia sobie?

 • Radzenia sobie na celu rozwiązanie

  To może być trudne, aby skupić się na rozwiązywaniu sytuacji, jego systematyczne myślenie rozważa inne punkty widzenia. Rozwiązanie problemu również przyczynia się do ciężkiej pracy i dobrej postawy, pozytywne nastawienie do sytuacji i utrzymanie PEP. Będzie przydatny rozrywka – zmiana czynności lub ćwiczeń.

 • Radzenia sobie celu uzyskania poparcia społecznego

  Dla tego typu psychologów przypisują chęć podzielenia się problemu z innymi, aby uzyskać zgodę. Ten czat ze starymi przyjaciółmi, lub kupując nowy. Osoba, która zdecyduje, że radzenie sobie, mając pragnienie bycia z kimś blisko i zainteresowanie tym, co robią inni. W przypadku wystąpienia problemów operacyjnych dąży profesjonalnej pomocy w przypadku wystąpienia problemów osobistych – Szuka wsparcia duchowego: czytanie odpowiedniej literatury, rozmowy z duchowym mentorem.

 • Niekonstruktywne radzenia sobie

  Niektórzy psychologowie uważają, że nieskuteczne są niepokój o przyszłość, nadziei na cud, zaniechanie działań, w opiece nad chorobą „uwalniania pary”, próbując podjąć niepowodzeń na innych, alkohol, chęć ucieczki i relaks za pomocą relaksacji, wycofania i poczucie winy. Jest to jednak wątpliwe, bo dla kogoś odwrócenie uwagi od problemów może być bardzo skuteczne, jeśli nie usuwając alarm, to na pewno się gromadzeniem środków do walki z nim.

Kilka zalecenia psychologiczne

Chciałbym przypomnieć, że aby pozbyć się uczucia niepokoju nie może być – ona potrzebna człowiekowi w wielu sytuacjach. Jednakże, jeśli zaczyna się niepokoić mieszkasz, psychologowie dać szereg konkretnych wskazówek, jak pozbyć się lęku:

 1. Wybierz sposób, aby zmniejszyć lęk, który Ci odpowiada

  Na przykład, jeśli martwisz się o dziecko, może być skutecznym rozmowa z przyjacielem, posiadanie dzieci. Jednak każdy, że nie jest opcją, a bardziej korzystny jest interakcja z problemem – na przykład rozmowa z dzieckiem lub pomagając mu.

 2. Wsparcie ze zmniejszenia napięć wewnętrznych

  Czy zauważyłeś, że kiedy sam coś zrobić, zwiększenie odpowiedzialności, a więc i niepokój? Z tego wynika, że ​​połączenie może zmniejszyć uczucie napięcia, jak również zgodę od zagranicznego lub nawet uwielbienia. W związku z tym, w sytuacji niepokoju, spróbuj kogoś do współpracy, poprosić o pomoc lub poradę lub po prostu szukają wsparcia ze strony przyjaciół.

 3. Skierować energię w spokojnej toku

  Często lęk – gromadzi się napięcie; wdrożyć go w sposób pokojowy, na przykład, w pracy, hobby, sprzątanie mieszkania, lub uprawiania sportu.

 4. Wypróbuj różne opcje dla samozadowolenia

  Niektóre odmiany mogą być dobry w jednej sytuacji i nieskuteczne w innym. Ponadto, zastosowanie tylko jednej metody łagodzenia lęku zawęża swoje myślenie, a skuteczność tej postaci jest zmniejszona.

 5. Zwiększyć samoocenę

  Psychologowie udowodnili, że istnieje związek pomiędzy niską samoocenę i wysokim niepokoju. Niepewny człowiek jest stale martwi się o to, że on nie działa, bo jest głupi, słaby, brzydki, itp … Wzrost samooceny za pomocą auto-szkolenia ( „I – najbardziej urokliwych i atrakcyjnych”) oraz eliminują problemowe obszary swojej osobowości.

 6. Przerwa na małe duże problemy

  Nasza percepcja jest umieszczony tak, że globalne problemy są postrzegane jako nierozwiązywalny i powodują więcej niepokoju niż mniejsze. Można spróbować wziąć czystą kartkę papieru i podzielić ją na dwie kolumny: jedną, aby napisać coś, że jesteś zaniepokojony, aw kolejnym – termin i sposoby rozwiązania.

 7. Spróbuj odtworzyć najgorszy scenariusz

  W ten sposób będzie można doświadczyć go w sposób bezpieczny i jest osadzony w swoim doświadczeniu, że zmniejszy redukcję niepewności i niepokoju. I przestać bać się najgorsze, nie martwić się o resztę.

Nie zawsze się obawiać ich niepokój. Nie zapominaj, że to może być pomocne, ponieważ czasami to tylko motywuje do działania i rozwiązywania konkretnego problemu. Ale nie zapominajcie, że jeśli pozwoli mózg nieustannie przewijać „co jeśli …”, wymyślanie wszelkiego rodzaju najgorszych scenariuszy, to niepokój i zmartwienie będzie Twoim niezawodnym towarzyszem, więcej – swoje wieczne i bardzo poważny problem. Nieustanne lęki i niepokój mogą działać na ludzką paraliżowania. Są one w stanie przyjąć energię emocjonalną i przeszkadzać w codziennym życiu. Dlatego zaczynają trenować swój mózg, aby zachować spokój i patrzeć na życie z pozytywnego punktu widzenia!

load...