Jak pozbyć się kompleksów i żyć normalnie

Zawartość:

Nie dbam o to, co masz kompleksy. Chciałbym wiedzieć, co robisz z nimi. (Karl Gustav Jung)

load...

Każdy z nas jest ważne, aby wiedzieć, jak pozbyć się kompleksów, ponieważ wszyscy są tam, a to sprawia, że ​​trudno jest naprawdę żyć w pełni. Jak sobie z nimi radzić? Ktoś jest łatwo poradzić sobie z kompleksami i idzie przez życie, a ktoś dostaje depresji i dręczony pytanie dlaczego był niezadowolony. I nawet nie wiedząc przyczyną ich kłopotów, tacy ludzie są nie spieszy się do radzenia sobie z nimi. I zrobić w takiej sytuacji, nie ma sensu. Zamiast pytać, „jak radzić sobie z kompleksem?” zadać kolejne: „Jak pozbyć się kompleksów?” A jeśli nie, będziesz w połowie drogi do normalności.

Co to jest złożony i skąd pochodzą

Kompleks psychologiczny – jest zniekształcony widok człowieka o jego umysłowych i fizycznych braków. Przesada fikcyjne wady towarzyszy głębokich doświadczeń, które są często ukryte przed obcymi. Większość systemów ludzkie od dzieciństwa. Nieostrożne słowo, złe dorosłych akt może być osadzona w pamięci dziecka i obawy zgromadzić wiele lat.

Wyobraźmy sobie małą dziewczynkę, wirując w pobliżu lustra. Jeśli najbliższa osoba – matka – przyjść i powiedzieć, że jest brzydki, a lustro nie będzie jej pomóc, może to być uraz psychiczny na całe życie. Dorastając, ona będzie cierpieć z powodu poczucia niższości, że wpajane od dzieciństwa. Ale może po prostu mama chciała wyrwać córkę z lustrem i siedzieć na lekcjach. Czasami dorośli, nawet nie wiedząc, rozwijać dzieci kompleksy, psując ich życie.

load...

Nawiasem mówiąc, człowiek – jedyna istota na Ziemi zdolną do urządzeń testowych. Ani zwierzęta, ani nawet naczelne takie „wyczyny” nie są w stanie. Nawet prymitywne ludzie nie istnieją kompleksy – wierz mi, to zostało udowodnione przez historyków i psychologów. To dlatego, że u zwierząt, a nasi przodkowie brakowało edukacji dzieci w postaci, w jakiej jest on rozumiany ludzi. Pomyśl o tym i być bardziej wrażliwi na własnych dzieci: nie zwalniaj w dorosłość kolejny nieszczęśnik.

Innym powodem, dla którego wygląd kompleksu – naszych lęków. Obawa, że ​​śmieją się z nas, nie dostać się do czegoś prawo. Ludzie zawsze boją się pośmiewiskiem przed ich przyjaciół, żyć z myślą o ich zatwierdzeniu. Jeśli u pacjenta występuje ten problem, należy rozważyć: czy Twój znane są ich zdaniem była decydująca dla Ciebie? Być może sądy sąsiada, który jesteś tak boi, tak prostolinijny kobieta, do których nie jest konieczne, aby słuchać? Lub szef, dokuczliwy komentuje pan widzi podobieństwo do kobiety, którą kiedyś rzucony.

To jakie są wasze lęki i cierpienia, bo od opinii innych ludzi nie zawsze są obiektywne? Ponadto, być może ci sami ludzie, których słowa są dla ciebie takie ważne, mają znaczne kompleksy i wylewa swój gniew na ciebie. Postaraj się zrozumieć siebie i zrozumieć, skąd pochodzą twoje kłopoty. Gdy uda, zdasz sobie sprawę, że twoje obawy są często naciągane. Pozbyć się narzuconego problemów, a po pewnym czasie okaże się, że nawet nie zauważył chwili, kiedy udręczone kompleksy zaginęły.

Należy pozbyć się kompleksów?

Jeśli problem nie masz jeden, to dlaczego łamać głowę nad tym, jak pozbyć się kompleksów? Po tym wszystkim, ci sami ludzie żyją na nich i nie zauważył, że mają trudności. Co zrobić, jeśli urządzenia nie zakłócają życia, to nie trzeba się martwić. Nawet słynny austriacki psycholog Alfred Adler, otwarto kompleks niższości, uważa się, że problem nie zachęca ludzi do samodoskonalenia. Co gdyby były w porządku, nie będzie torturowany przez myśl, że jest coś poza mocą, a ludzie nie próbowali podbić nowe szczyty.

Ale nie zapominaj, że pozbycie się kompleksów – nie celem samym w sobie. Przede wszystkim należy dążyć do wewnętrznej wolności. A jeśli jakieś kompleksy zapobiec mieszkasz, pilna potrzeba, aby się ich pozbyć! Rób to, co słuszne, nie dostosowanie ich perspektywy dla opinii innych – cele te są godne walczyć dla nich. Może to nie jest najprostszym sposobem, ale jedynym sposobem, aby osiągnąć coś w życiu. Jest to starożytna mądrość Wschodu: „Jeśli boisz się iść tamtędy – to jest to jedyna słuszna droga.” Więc być śmiały i rozpocząć swoją drogę do pozbycia się niepewności.

Spójrz na siebie z innej perspektywy

Większość ludzi cierpi z powodu różnych kompleksów, ponieważ wierzą, że wkrótce ich otoczenie nie sprzyja lub niedoszacowane. Ktoś myśli, że nie podoba im się do pracy, podczas gdy inni uważają, że są one gruby lub chudy. Co jest tu kluczowym słowem? „Wydaje się”! Można obiektywnie ocenić ich wygląd i niedociągnięć wewnętrznych? Opierając się na tym, co niska samoocena i niechęć do kochać siebie?

Rozejrzyj się, pamięta swoich przyjaciół. Z pewnością oni też mają systemy, starają się ich zidentyfikować. Trudność? A może twoi bliscy również cierpią z powodu zwątpienia i myśleć swoje słabości innych – na pierwszy rzut oka. To samo jest z tobą. Co z zewnątrz zobaczyć swoje wady – tylko domyślać, fikcja, nie znajduje potwierdzenia w faktach.

Jeśli jesteś przystojny, masz figurę sportowy i ładną twarz, że jest mało prawdopodobne, nawet jeśli jesteś pewien, że ktoś uzna jesteś brzydka. Ile wypadków piękne kobiety cierpią z powodu samotności, jeśli koliduje z własnymi kompleksami. Czy zauważyliście wokół niego to durnushek że zachowuje się jak Queen? A ile samoocena? Najciekawsze jest to, że fawned na nich sporo facetów, na pozycjonowanie się z pięknem, oni wszyscy o nich myśleć w ten sposób. Tak więc pierwszym krokiem do pozbycia się kompleksów – uwierzyć w siebie i miłości.

Kochaj siebie pierwsze. Pozostali nie pozostają w długu

Zrozumieć, jak kochać siebie i pozbyć się kompleksów, nie tak trudno. Najważniejsze – aby zrozumieć siebie i uwierzyć w siebie.

  1. Aby rozpocząć, należy starać się zapamiętać wszystkie przykre chwile w życiu, dla których będzie się wstydzić. Nie ma znaczenia, czy jesteś winny czy rzeczywiście po prostu wydaje Ci – spróbuj sobie wybaczyć i puścić wszystkich grzechów. Nie jest konieczne, aby żyć z ładunkiem ciężkich wspomnień własnych niepowodzeń i błędów, bo życie toczy się dalej. Tylko to od was zależy, jak będzie budować swoją przyszłość: z opadające ramiona i ładunkiem lub nierozwiązane problemy ze wzrokiem i stały wysoko uniesioną głową.
  2. Słuchaj ciepłych słów homologacji, który obdarza cię dookoła. Wziąć je za prawdę i wreszcie uwierzyć w to, co jesteś w rzeczywistości jest to: miły, sympatyczny, inteligentny. Często dzieje się w społeczeństwie męskiej, ich komplementy podnieść nie tylko nastrój, ale także samoocenę. Wlać balsam dla duszy i uzyskać prawdziwą przyjemność.
  3. Tak często jak to możliwe pogratulować sobie. Małe błędy i błędy mogą zostać pominięte, ale konieczne jest, aby naprawić szczęścia. Raz po raz, przewiń w chwilach głowy najmniejsze triumfuje pamiętać, pochwały i podziw innych.
  4. Przestać obwiniać się za niedociągnięcia. Mają wystarczająco dużo i resztę. Spróbuj zrozumieć, kim jesteś – unikalna jednostka, i co widzisz wadę, dla innych może się wydawać godności. Jeśli masz krzywego postać, to powinieneś wiesz, że większość hudyshek chce mieć te same pyszne formy, a wielu mężczyzn woli kobiety „w organizmie.” Jeśli często się leniwi, jesteś zazdrosny o wielu kobiet, którzy wzięli na swoje barki wszystkie prace domowe. Od ewentualnego braku korzyści.
  5. Zrobić prezenty dla ukochanej. Nie ma nic, co poprawia nastrój, jak mały prezent dla żadnego powodu. Na przykład, nie była dziewczyną, która ślubowała kupić nową szminkę, jeśli zdać egzamin – promocji. Natychmiast to przewiduje, że jeśli nie poddania się, a następnie kupić go w komfortowych warunkach. Doskonałym przykładem na to, że kocha siebie i uważa się za porządnych gości.

Idąc przez całą drogę z powyższym, na pewno czuć wagę i kochać siebie za to, kim jesteś. W końcu, nie ma kobiety bez kompleksów. Nawet najbardziej uroczych i atrakcyjna osoba, pewni swoich umiejętności, mogą wystąpić trudności psychologiczne innego typu. Być może widzieliście w tanim gazety o dziewczynie bez kompleksów? To po prostu tak się stało, że ludzie dadzą te słowa innego znaczenia. Może to za najlepsze, że masz mały problem? Więc cieszyć się i twoje małe wady, to ten zestaw będzie łatwiej wydalić.

Terapia sztuką jako metoda pozbycia się kompleksów

Największa na świecie słynny psychoanalityk Sigmund Freud też myślał o tym, jak pozbyć się kompleksów, aw rezultacie zaproponował mu rozwiązanie problemu. Wypracował swój własny przepis na zwycięstwo nad swoimi lękami i nazwał go terapia sztuką. Jej istota polega na tym, że wszystkie negatywne emocje mogą rzucić poprzez kreatywność. Czy rysować karykatury których wyroki są zainteresowane, czy o nich sprośnych wierszy lub rzeźbić figurki z gliny zapisu – to wszystko pomaga się uspokoić i nie biorą tego problemu poważnie wymyślony.

Powiedzmy, że boją się śmierci swojego wodza i jego zdaniem z was. Pomyśl, jak on wygląda – pies na żyrafa, a może na hipopotama? Więc czuć się swobodnie rysować hipopotam z okularami i krawat i przestają go bać. Następnym razem spotkanie można spokojnie patrzeć w jego oczy, a właściwie odpowiedzieć na pytania.

Można również radzić sobie z innych negatywnych emocji – gniew, zazdrość, strach, i tak dalej. Wystarczy pomyśleć o każdym z nich jego twarzy i narysować na kartce papieru. Możesz napisać mały komiks teksty do każdej sytuacji, aby umieścić śmieszne miny w złym świetle. Możesz się śmiać, ale ta metoda nie działa. Twoja podświadomość uwalnia od strachu i uzależnienia, pomaga spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Poza wszystkim spróbować codziennie pisać o sobie mini-opowiadań w trzeciej osobie. Jest to świetny sposób, aby podjąć szybkie spojrzenie z boku i sprawdzić, czy problemy są poważne.

Jeśli okaże się, że trudno jest zdobyć ich najbardziej skomplikowane, nie rozpaczaj. Najważniejszą rzeczą jest to, że widzi ten problem i szukasz sposobu, aby go rozwiązać. Nawet jeśli nie zobaczyć wyniki swojej pracy nad nie jest na próżno – twoje wewnętrzne zasoby pozwoli na przezwyciężenie wcześniej niedostępnych wysokości. A jeśli chcesz ostateczne zwycięstwo nad nimi, odnoszą się do profesjonalnego psychologa. Otrzymasz wiedzę o tym, jak pozbyć się kompleksów psychicznych, jak zachowywać się w pewnych sytuacjach.

Niestety, w naszym kraju nie jest akceptowana podzielić emocjonalnie rannych z lekarzy. A to wielka pomyłka. Nie ma nic złego, aby uzyskać profesjonalną pomoc w rozwiązywaniu problemów, które są plagą swoje życie. I strach kolej do psychologa – to kolejny kompleks. Po tym wszystkim, nie chcesz, aby stare problemy dodać jeszcze jeden?

load...