Jak pozbyć się kaszlu

Zawartość:

Bolesny kaszel – to właśnie doświadczył pierwszej ręki, prawie każdy z nas. Nie jest to z różnych powodów, a często jest oznaką płuc lub górnych dróg oddechowych. Kaszel może być spowodowane przez dym tytoniowy, gazów korozyjnych, wdychania kawałków żywności i wielu innych czynników. Nazwijmy to może być nawet silne emocje lub nadmierny stres. Ale niezależnie od źródła pochodzenia, kaszel zawsze nieprzyjemne, ale jeśli zostanie przedłużona, a nie do wytrzymania. Kaszel w czasie ciąży na ogół nie do przyjęcia.

load...

Jak pozbyć się kaszlu w ciągu jednego dnia? Przede wszystkim trzeba ustalić, jaki rodzaj kaszlu – na mokro lub na sucho. Gdy suchy kaszel plwociny nie wyróżnia się, a mokry kaszel zawsze towarzyszy jej uwalnianie. Leczenie kaszlu mokrym jest zupełnie inny w ich specyfiki leczenia suchego kaszlu, a jego postępowanie w trakcie ciąży ma swoją specyfikę.

Kaszel Leczenie środków ludowej

Traktować mokry kaszel, kaszel i suszyć w pierwszych oznak jego wygląd może być w domu. Nie zawsze jest to wskazane, aby uruchomić antybiotyki lub inne leki. Kaszel lecznicze środki folk to dość prostych technik, aby pozbyć się go w krótkim czasie. Jednak nie wszystkie z nich mogą być używane w czasie ciąży.

Istnieje kilka sprawdzonych porad, jak pozbyć się kaszlu w domu.

 1. Jednym z nich jest następująca: zagotować szklankę mleka, wlać do niego dwie łyżki suszonych fig, mieszaninę doprowadza się do wrzenia i zaparzać przez pół godziny. Następnie została ona rozciera aż będzie gładkie i wziąć pół szklanki dwa do czterech razy dziennie. Nadaje się do stosowania w ciąży.
 2. Kolejna wskazówka, aby pozbyć się silnego kaszlu: Wymieszać w równych proporcjach z miodem i sokiem żurawinowym. Mokry kaszel można wyeliminować za pomocą tej kompozycji: jedna szklanka miodu lipowego, jedna filiżanka wapna kwiat i pół szklanki pączków brzozy wlać pół szklanki wody i gotować przez pięć minut. Mieszaninę następnie odcedzić i dodać miód i aloes. Rozwiązanie bierze jedną łyżkę trzy do czterech razy dziennie. Gdy ciąża jest takie narzędzie należy stosować z dużą ostrożnością.

Jak można pozbyć się suchego kaszlu za pomocą zbiór różnych ziół?

load...
 1. Dwie części liści matki i macochy, dwa z prawoślazu i jednej części oregano, stanowiących razem jedną łyżkę, wlać pół litra wrzącej wody i zaparzać przez cztery godziny w szczelnie zamkniętym pojemniku. Mieszaninę następnie przesączono, sprasowane w postaci ciepła, przez pół kubka jest brane jako napój cały dzień. Gdy ciąża nie jest pożądana do picia naparu.
 2. Obróbki na mokro polega na kaszel to: gotowano przez parę minut kalina jagody przetarł przez sito i zmieszano z miodu w równych proporcjach. Otrzymaną kompozycję podczas dnia. Jeśli ciąża powinna zmniejszyć ilość miodu.
 3. Ponadto, mokry kaszel może być traktowany w sposób następujący: dwie łyżki kolekcji jednego z dzikiego rozmarynu łyżki Marsh, dwie części marshmallow korzeń, dwie części liści matki i macochy nalał pół litra wrzącej wody i zaparzać przez cztery godziny szczelnie zamkniętym pojemniku. Następnie mieszaninę sączy się i wciśnięty pół szklanki kilka razy dziennie. W ciąży, to wlew najlepiej nie pić.

Aby pozbyć się kaszlu może być używany tłuszcz borsuka – to jest po prostu magiczne narzędzie! Od czasów starożytnych, nasi przodkowie używali tłuszczu borsuka z przedłużającego się kaszlu równi z tłuszczem niedźwiedzia, otarcia klatki piersiowej pacjenta przez kilka dni. Narzędzie jest całkowicie nieszkodliwe w czasie ciąży. Dzięki niemu może pozbyć się długotrwałego marazmu na bardzo krótki okres czasu. Kaszel Leczenie środków ludowej od dawna uznawany za jeden z najlepszych sposobów, aby łatwo wyeliminować ten problem. Kaszel Leczenie środków ludowej u dzieci równie ważne jak dorosłych.

Leczenie kaszlu u dzieci

Kaszel – nie jest niczym innym, jak silnych ruchów wydechowych, które zwykle pojawiają się odruchowo, gdy organizm próbuje pozbyć się bodźcem, który spadł na błonie śluzowej. Może to być bakterie i pyłu lub żywność. Jako suchy kaszel i kaszel u dzieci jest ochronną odpowiedzią organizmu, oczyszczanie dróg oddechowych. Wiele chorób dróg oddechowych towarzyszy kaszel. Każda z tych chorób ma pewien charakter kaszlu : suchy, powierzchni, szczekanie, napadowe, z flegmy.

Mokry kaszel u niemowląt. Ogólne wskazówki, w jaki sposób pomóc dziecku

Temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym chore dziecko nie powinna przekraczać 22-24 stopni C. Nie rozpieszczać dzieci, zwłaszcza grudnichka. Jeżeli powietrze w pomieszczeniu jest suche, konieczne jest nawilżanie i regularnie wietrzyć pomieszczenie. Do leczenia mokrego kaszlu dzieci są stosowane środki farmakologiczne:

 • Wykrztuśnych leki: korzeń lukrecji, Mukaltin, liście babki, tymianek, matka i macocha, Solutan, Pertusin, Bronholitin, jodek potasu są przypisane na zapalenie oskrzeli i przeziębienia
 • Leki mukolityczne: bromheksyna, Karbotsistein, ACC, Ambrosol i Mesna powołuje się na zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli
 • Kombinacja leków: dr IOM Codelac Fito przepisywany na przeziębienia, Ari Ari

Kaszel może być różny

Zazwyczaj w pierwszym roku życia wszystkich przeziębienia towarzyszy kaszel. Mokro kaszel dziecka, kiedy się nie śluzu w drogach oddechowych. Czasami nieżyt nosa u dzieci w godzinach porannych jest kaszel. Takie kaszel spowodowane tym, że oznaczone sekcje śluzu dróg oddechowych, ale tego rodzaju nie powinny powodować kaszel niepokój rodzicielskiej.

Suchy kaszel u niemowląt

Suchy kaszel jest zazwyczaj charakter bolesne i inwazyjne. Jeśli dziecko jest trudne do wybulić po raz pierwszy, leczenie pozbycie się kaszlu mianowany zmiękczające i nawilżające agentów. Dla dzieci w wieku do jednego roku wydał specjalne preparaty w postaci kropli lub syropu. W leczeniu kaszlu u niemowląt do sześciu miesięcy nie jest zalecane czynników drażniących, takich jak, na przykład, prawoślazu.

Skuteczne leczenie zaleca się łączyć spożycie narkotyków przerzedzenie śluz z masażem. Jednak dzieci poniżej 6 miesięcy jest przeciwwskazane pocieranie piersi leki przeciwhistaminowe, a także wdychania pary. Aby nie gromadzić plwociny, konieczne jest częściej zmiany położenia ciała dziecka. Choroba ta, jak ostre zapalenie oskrzeli i ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych na początku, a następnie za pomocą suchego kaszlu, który następnie w ciągu dwóch lub trzech dni, stopniowo staje się wilgotny, do śluzu. Taki jest naturalny przebieg choroby. Jednakże, jeśli mokry kaszel, a temperatura utrzymuje się przez kilka dni, a stan dziecka pogarsza się, należy natychmiast skontaktować się z pediatrą dziecka.

Zapalenie tchawicy towarzyszą stłumionym i ostrym kaszlem. Szczególny szczekający kaszel – wynik zapalenia krtani (zapalenie krtani). Choroba ta może dać poważne powikłanie – zad fałszywe lub zwężenie krtani. W rezultacie, śluzówki obrzęk krtani, ostre zwężenie światła dróg oddechowych. W tym stanie, dziecko staje się trudne do oddychania, ponieważ powietrze staje się prawie do dróg oddechowych.

Czasami w zupełnie zdrowe dziecko podczas gry lub posiłek może być nagły atak suchego kaszlu. W takim przypadku należy sprawdzić, czy ciało obce w drogach oddechowych dostał. To może być kęs jedzenia i każdy najmniejszy szczegół.

Mokry kaszel. Jak traktować ludzi oznacza?

Leczenie mokrego kaszlu u dzieci środków ludowej same dla wszystkich: dzieci od 6 miesięcy do czterech lat naparów ziołowych herbat i zaleca się przyjmować jedną łyżeczkę trzy razy dziennie. Z czterech do dziesięciu lat – jednej łyżeczki trzy razy dziennie. Dzieci z dziesięciu lat – jedną łyżkę trzy razy dziennie. Oferujemy kilka popularnych receptur leczeniu kaszlu u dzieci:

 • Dobre wyniki w terapeutycznym leczeniu kaszlu daje napój przyrządzony z brzozy soku i mleka w stosunku 1: 2, z dodatkiem małej ilości skrobi lub mąki.
 • Sok z cebuli z miodem w równych ilościach, to pomaga kaszel spowodowane przez przeziębienie, krztusiec oraz zapalenie oskrzeli.
 • Jeśli kaszel nie daje dziecku spać w nocy, niech piją nocną filiżankę ciepłej przegotowanej wody z dodatkiem 2 kropli nalewki jodowej.
 • Jeśli kaszel przeszkadza rano po przebudzeniu – pomoc bulionu czosnku zmieszany z gęstego syropu cukrowego i małą ilością skrobi. Zaleca się jeść zaraz po obudzeniu się każdego dnia.
 • Lek, wykonane z rzodkwi z miodem, dobrze zmiękcza i łagodzi kaszel.

Leczenie kaszlu u dzieci charakteryzuje się tym, że mieszaninę wytwarza się w dziennej dawce w zależności od wieku dziecka. Leczenie kaszlu u dzieci w wieku poniżej jednego roku powinien być bardzo ostrożny, ponieważ reakcja małej organizmie nawet pozornie nieszkodliwe środki ludowej mogą być nieprzewidywalne. Jeśli dziecko jest bardzo tolerancyjny środki folk, leczenie kaszlu u dzieci poniżej pierwszego roku jest ograniczona przez fakt, że łączna kwota zbiórki leków, które wpłynęło dziecko, aby nie przekroczyć suchą 0,5-1 łyżeczki dziennie.

Należy pamiętać, że leczenie środków ludowej w połączeniu z lekami może być tylko dopiero po zatwierdza takie połączenie lekarza. W przeciwnym razie może to być niezgodne narzędzia, które mogą powodować niepożądane reakcje. Jeśli leczenie wybrana jest przeprowadzana regularnie i przez dłuższy czas, ale kaszel nie ustępuje, należy skonsultować się z pulmonologiem i zdać odpowiednie egzaminy: badania krwi, bronchoskopia, promieniowania rentgenowskiego i tak dalej.

load...